Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι για το 4S όμως....

 

Τι εννοείς όταν λες όχι για το 4s ? Αφου το γράφει ξεκάθαρα ότι είναι για το 4s.

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς όταν λες όχι για το 4s ? Αφου το γράφει ξεκάθαρα ότι είναι για το 4s.

 

Αν έχεις την 5.1.1 περασμένη μπορείς να την περάσεις και σε 4s , εκτός από την absinthe υπάρχει και το redsnow που είναι εξίσου καλό και ευκολότερο στην εγκατάσταση ,υπάρχουν πολλοί οδηγοί αν ψάξεις για το πως την περνάς και τις διαφορές τους .

Link to comment
Share on other sites

Για την 6.1 όχι την 5.1.1 εννοώ

 

Μιλάς για το Site absinthejailbreak.com που έβαλα παραπάνω ? Το Jb αφορά και το Iphone 4s.

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Για την 6.1 όχι την 5.1.1 εννοώ

 

Για την 6.1 αφού δεν έχει βγει ακόμα , κάτι ακούγεται ότι θα κυκλοφορήσει την Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Για την 6.1 αφού δεν έχει βγει ακόμα , κάτι ακούγεται ότι θα κυκλοφορήσει την Κυριακή.

 

Πάντος στο site που ανέφερα παραπάνω αφήνουν να πιστεύουμε ότι είναι σιγουρο.

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Πάντος στο site που ανέφερα παραπάνω αφήνουν να πιστεύουμε ότι είναι σιγουρο.

 

Μακάρι γιατί δεν πάει άλλο χωρίς jb είναι απλώς ένα τηλέφωνο ( προσωπική άποψη ) , ας ελπίσουμε στη σύντομη διάθεσή του τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αναφέρει και το 4S! Μέχρι πρόσφατα δεν ήταν στις συσκευές που μπορούσες στην 6.0 να κάνεις jb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Μόλις εγινα κάτοχος ενός κλειδωμενου iPhone 4 σε αυστριακό δίκτυο αλλά δεν είναι επί της παρούσης αυτό το πρόβλημα . Το πρόβλημα μου είναι ότι αναβαθμισα το κινητό στην τελευταία έκδοση κ τώρα μου λεει να βάλω μια έγκυρη σιμ. Προσπάθησα να κάνω jailbrake tathered με redsn0w και ipsw αλλά μου λεει ότι η παρούσα έκδοση δεν το υποστηριζει αν και έχω κατεβάσει την τελευταία !! Μπορεί Κάποιος να με βοηθήσει γιατί τα μάτια μου 'γιναν σαν σταφίδες από το διάβασμα . Είπα και εγώ μετά από το πρώτο iPhone να ξαναπάω στο ios glory αλλά δεν μου βγαίνει !!

 

Να και μια εικονα !

Edited by sakiss
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Μόλις εγινα κάτοχος ενός κλειδωμενου iPhone 4 σε αυστριακό δίκτυο αλλά δεν είναι επί της παρούσης αυτό το πρόβλημα . Το πρόβλημα μου είναι ότι αναβαθμισα το κινητό στην τελευταία έκδοση κ τώρα μου λεει να βάλω μια έγκυρη σιμ. Προσπάθησα να κάνω jailbrake tathered με redsn0w και ipsw αλλά μου λεει ότι η παρούσα έκδοση δεν το υποστηριζει αν και έχω κατεβάσει την τελευταία !! Μπορεί Κάποιος να με βοηθήσει γιατί τα μάτια μου 'γιναν σαν σταφίδες από το διάβασμα . Είπα και εγώ μετά από το πρώτο iPhone να ξαναπάω στο ios glory αλλά δεν μου βγαίνει !!

 

Να και μια εικονα !

 

Φοβάμαι πως τα έκανες μαντάρα! Δεν υπάρχει τροπος πλεον να ξεκλειδωσειςτο iPhone ποτε! Μπορείς βέβαια να το κάνεις να ανοίξει αν στο redsn0w επιλέξεις μέσα απο το μενού extras-> select ipsw το iOS 6.0 και όχι το 6.0.1 που επιλέγεται αυτόματα και στην συνέχεια την επιλογή hacktivate. Αλλά να θυμάσαι πως θα μπορείς μονο να το χρησιμοποιείς σαν iPod. Δεν θα μπορείς να εχεις πρόσβαση στο μέρος του κινητού που έχει να κανει με την χρηση του σαν κινητό!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την αναβάθμιση λογισμικού επειδή δεν το προέβλεψες έγινε και αναβάθμιση του modem firmware! Το οποίο ότι και να κάνεις δεν πρόκειται να το κατεβάσεις σε προηγούμενη έκδοση! Για να μπορέσεις να κάνεις unlock του κινητού μέσω jailbreak θα πρέπει να έχεις baseband(a.k.a modem firmware) μέχρι το 01.59.00 εαν τώρα δεν έχεις μέχρι αυτή την έκδοση μπορείς μέσω κάρτας που παριστάνει τον ενδιάμεσο να κάνεις unlock αλλά και αυτή περιορίζεται μέχρι το baseband 04.10.01 το οποίο σημαίνει πως μπορείς να κάνεις update μέχρι το ios 4.3.3. Εσύ δεν πέφτεις σε καμία από αυτές τις κατηγορίες, άρα μοναδική σου επιλογή είναι να ψάξεις για imei unlock που αφορά τον πάροχο που είναι κλειδωμένο το κινητό και επειδή το έχω ψάξει πάρα πολύ για ξεκλείδωμα μέσω imei για το iphone 4 που είχα στην at&t(το οποίο κατάφερα να ξεκλειδώσω επίσημα από την ίδια την at&t) δεν έχω βρεί πουθενά εταιρία που να προσφέρει unlock σε iphone κλειδωμένα σε αυστριακούς παρόχους! Τώρα δεν ξέρω αν ο ίδιος ο πάροχος έχει τέτοια υπηρεσία! Από ότι βλέπεις έχεις πάρα μα πάρα, πάρα πολύ περιορισμένες επιλογές όσον αφορά το unlock! Επομένως θα έλεγα ότι δεν έκανες μια καλή επένδυση στην αγορά του κινητού αυτού!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Να το site που θα πρέπει όλοι μας να έχουμε στα bookmarks! Το επίσημο site των evad3rs και του evasi0n jailbreak για το iOS 6.1-6.0.1-6.0.2-6.0! Προς το παρόν η πρόοδος είναι στο 68%, επομένως μάλλον θα ακολουθηθεί η πρόβλεψη του musclenerd και η Κυριακή θα είναι τελικά funday!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Να το site που θα πρέπει όλοι μας να έχουμε στα bookmarks! Το επίσημο site των evad3rs και του evasi0n jailbreak για το iOS 6.1-6.0.1-6.0.2-6.0! Προς το παρόν η πρόοδος είναι στο 68%, επομένως μάλλον θα ακολουθηθεί η πρόβλεψη του musclenerd και η Κυριακή θα είναι τελικά funday!

 

Επίσης μπορείτε να βάλετε εδώ το e-mail σας και να σας έρθει απευθείας ένα e-mail με το που γίνει release το Jailbreak. Είτε αυτό ειναι την κυριακή είτε νωρίτερα.

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει με 2ετές συμβόλαιο το iPhone 5 από τη GLOBUL BG στη Βουλγαρία και η συσκευή είναι κλειδωμένη σ' αυτό το δίκτυο και δε μπορώ να το λειτουργήσω σε ελληνικό δίκτυο.Μπορεί κανείς που να ξέρει κάτι να μου προτείνει κανένα τρόπο για να μπορέσω να το ξεκλειδώσω μόνιμα χωρίς να φοβάμαι μη μου ξανά κλειδώσει με μελλοντική αναβάθμιση του λειτουργικού;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ξεκλειδωνουν τοσο ευκολα οσο τα αμερικανικα. Αν εχεις καποιον γνωστο Αγγλια μπορει να ρωτησει.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα iphone 4 κλειδωμένο σε Vodafone UK. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το ξεκλείδώσω; Ευχαριστώ!

 

Θα πρέπει να κανεις την συσκευή σου Jailbreak ώστε να μπορέσεις να περάσεις 3rd party πρόγραμμα στο iphone.

 

Εαν είσαι στην έκδοση 6.x θα πρέπει να περιμένεις να βγει jailbreak για την έκδοση αυτή.

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κανεις την συσκευή σου Jailbreak ώστε να μπορέσεις να περάσεις 3rd party πρόγραμμα στο iphone.

 

Εαν είσαι στην έκδοση 6.x θα πρέπει να περιμένεις να βγει jailbreak για την έκδοση αυτή.

 

Και jb να βγει αν δεν υποστηρίζεται το baseband δεν προκειτια να καταφερει τιποτα. JB≠unlock

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα,

 

Μιας και αναφέρθηκε το θέμα με το Unlock πιο πάνω, και είδα ότι αρκετοί περάσαμε από το πρόβλημα αυτό έχω να ρωτήσω το εξής:

 

έχω κι εγώ ένα Iphone 5 κλειδωμένο από orange ελβετίας. Το πήρα με διετές συμβόλαιο.

 

Εδώ πλέον οι ερωτήσεις είναι δύο κατηγοριών:

1ον: Κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό το lock του κινητού, για παράδειγμα υποθέτω πως εντάξει λογικά παίρνεις μια συσκευή φθηνότερα, θέλουν να είναι βέβαιοι ότι θα εξαντλήσεις το συμβόλαιο μαζί τους οπότε στο έχουν lock στο δίκτυο τους.

ΑΛΛΑ γιατί εμένα μου κάνει τελείως χαζό αυτό αφού ούτως η άλλως ανεξάρτητα από το κινητό εσυ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να εξαντλήσεις το συμβόλαιο γιατί αλλιώς θα πληρώσεις πρόστιμο. Επίσης αν για παράδειγμα θέλεις να πουλήσεις το κινητό ή να το δανείσεις για μια εβδομάδα στην γυναίκα σου... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ δικαίωμα σου???

 

Είχα ακούσει πολλές περιπτώσεις ξεκλειδώματος εδώ απλά από τον official provider - orange - οπότε το έψαξα κι εγώ λίγο τηλέφωνησα στην Orange τους ρώτησα και μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα το ξεκλείδωμα διαθέσιμο από την apple! Κανένα άλλους είδους πρόβλημα δεν ανέφεραν. Προφανώς πήγα και στην apple εδώ και το διέψευσαν κατηγορηματικά! (Μάλιστα ο ίδιος ο πωλητής μου έδειξε την συσκευή του που του την είχε κάνει unlock η orange...). Το ερώτημα είναι το έχει ψάξει κανένας τόσο πολύ που να ξέρει αν έχω κανονικά - και νόμιμα - το δικαίωμα να ζητήσω το unlock? Εμένα μου φαίνεται πολύ λογικότερο να μπορώ...

 

2ο Θέμα

Σε περίπτωση που αποτυγχάνουν όλα τα παραπάνω, ποιος θα ήταν ο ευκολότερος τρόπος να κάνω unlock στο 5αρι μου, χωρίς παρενέργειες...??? Δίαβασα ότι έρχεται το jb... 85% έτοιμο αλλά όπως έιπαμε και παραπάνω jailbreak διαφορετικό από unlock...

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια γρήγορη ερώτηση...

Έχω iPad 2 με 5.0.1 μιας και πάει για να βγει το 6.1 JB είπα και εγώ ο κακομοίρης να το αναβαθμίσω...

Το δίλημμά μου είναι ότι έχω 1-2 εφαρμογές μέσα που τις είχα περάσει με το Installus και ξέρω ότι μετά από το Update, το χάνω.. αυτό είναι δεδομένο...

Εάν όμως έχω κρατήσει το ipw (όπως λέγεται anyway) μπορώ με κάποιον τρόπο να το περάσω πάλι;;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...