Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την eLeKtriK EyE

Εδώ κι αυτοί που έχουν, έχουν πρόβλημα. Κι εσύ για προβλήματα ψάχνεις; :D

 

Ναι αλλά δίκτυο που?? Τα προβλήματα είναι μεν ένας παράγοντας αλλά δεν πρέπει να αναπτυχθεί δίκτυο???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω, εδώ δεν το αναπτύσσουν ως προς τα κέντρα που ήδη έχουν και γι'αυτό μερικοί σέρνονται, και εσύ θες να βάλουν κι άλλα κέντρα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να μην είναι στο επισημασμένο της vivodi αυτά :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=4860

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν δώσει τιμές γραμμών για internet για μισθωμένη γραμμή

 

Μ1020 στα 512 1000 ευρω το μήνα (ΑCN) και για ADSL 1M 110 ευρω το

 

μήνα.Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά ενώ υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα

 

στην πιο φθηνή μάλιστα γραμμή.Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?Ποια τα

μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα των δύο αυτών γραμμών?

Το δύκτυο μου ειναι 45 ατόμων.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς στα 110 για το ADSL 1M πρόσθεσε και το πάγιο του ΟΤΕ για αυτήν την ταχύτητα.

Από κει και ύστερα στη μισθωμένη γραμμή έχει εγγυημένα την ταχύτητα όλη δικό σου, δε μπλέκεις με DSLAM κλπ. Αν για κάποιο λόγο υπάρξει πρόβλημα έχεις επιστροφή χρημάτων.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (25 Νοέ. 2004 , 21:09)

 

Kαταρχάς στα 110 για το ADSL 1M πρόσθεσε και το πάγιο του ΟΤΕ για αυτήν την ταχύτητα.

Από κει και ύστερα στη μισθωμένη γραμμή έχει εγγυημένα την ταχύτητα όλη δικό σου, δε μπλέκεις με DSLAM κλπ. Αν για κάποιο λόγο υπάρξει πρόβλημα έχεις επιστροφή χρημάτων.

 

 

Signomi alla i tachitita pote den einai egkiimeni an den echeis ipograpsei to analogo CIR contract. Pou an eise kalos stis diapragrmateuseis mporeis na sou kostisei apo 1 mechri 3 % epipleon stin timi.

 

Analogi kinisi eicha kanei kai ego palia gia 2M misthomeni grami.

Diapragmateusou oso mporeis.

Choris na mpo se leptomeries kai na chrisimopiiso trechonta dedomena. to 2001 eteria stin opia eicha analavei to ergo pire misthomeni 512 me CIR 512 -vevea pote den einai akrivos 512 eiparchoun adjusments- meso tender offers kai negotiations me diafores eteries pou iparchoun kai tora stin timi ton 100k drachmon -thimisou milame gia 2001.

 

Perito na sou po oti to proto bid apo megali eteria itane tote an thimame kala giro sta 600k drachmes.

 

Brgds KGP

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΦΙΚΤΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ !!!

ΜΗΝ ΕΚΠΛΑΓΕΙΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ 2005 ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τόσο σύντομα; :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...ΕΑΝ ΘΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΟΤΕ (ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ) ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΗΝ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΑΓΩΓΕΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ) ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ... ΟΦΕΙΛΗ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΟΤΕ !!! (ΚΑΙ ΟΙ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΟΙ ΞΥΠΝΑΝΕ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΚΕΦΑΛΙ!!!)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Η TELEPASSPORT ΗΔΗ ΔΙΝΕΙ SDSL ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΔΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΝΤΙΟ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΥΞΑΝΟΜΕΝΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ? !!! :up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω ότι η Teledome ήδη δίνει φορητότητα για κάποιες περιοχές εντός Αττικής και Θεσσαλονίκης.Αναμένονται και νέες κινήσεις και από τους αλλόυς
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Θέλω να μάθω με σιγουριά και σαφήνεια: αν έχω προσωρινή διακοπή(που την εχω κάνει εγώ) μπορώ να βάλω aDSL με forthnet dsl in a box(για router θα πάρω το γνωστό αλκατελ γιατί αυτό που έχει μέσα είναι για τα μπάζα)??

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ότι η φορητότητα εφαρμόζεται από όλους τους εναλλακτικούς προς μεγάλες εταιρίες.Στους ιδιώτες θα προχωρήσουν σε πιο ευρεία βάση σε 1 περίπου χρόνο από σήμερα χωρίς κάποια σπουδαία αλλαγή φυσικά σε όσα γνωρίζουμε
Link to comment
Share on other sites

Ειδα μια διαφημιση της Ya πριν λιγο, ελεγε με οτι με 3 Ευρω παιρνεις σε οποιοδηποτε σταθερο στην Ελλαδα και μιλας 60 λεπτα. Κοιταξα στο σαιτ της Q και οι τιμες εχουν αλλαξει, πλεον η χρεωση ειναι 0,0466/λεπτο, φθηνοτερη απο αρκετους εναλλακτικους, και αν τη συνδιασουμε με το 0.11/λεπτο σε διεθνη σταθερα και τις πολυ καλες χρεωσεις σε κινητα τοτε μιλαμε για την καλυτερη επιλογη στις καρτες :up:
Link to comment
Share on other sites

Με τι ρυθμό χρέωσης;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός τηλεφώνου που έχω στην vivodi . Όλα καλά μέχρι εδώ. Ζήτησα από την εταιρεία να έχω e-billing. Αφού ενημερώθηκα για τους κωδικούς πρόσβασης προσπάθησα να μπω. Όταν μπήκα δεν είδα κανένα λουκετάκι που να μου δείχνει 128 bit encryption ή οτιδήποτε άλλο προκειμένου να έχω την στοιχειώδη ασφάλεια. Μέσα σ'αυτό το ebilling έχει τα στοιχεία της πιστωτική μου κάρτας που εξωφλώ τους λογαριασμούς της vivodi. Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει σχετικά ας με ενημερώσει. Τελικά έχω δίκιο ή όχι;

Ευχαριστώ :mad: :mad:

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Κατά την είσοδο (log-in) στην υπηρεσία εμφανίζεται RC4 128 bit encryption. Ωστόσο, το SSL Server Certificate δεν είναι αναγωρισμένο από τη Verisign ή κάποια άλλη εταιρία του χώρου και επιπρόσθετα έχει... λήξει από το Μάρτιο του 2004. Έγκυρα Certificates είναι απαραίτητα για on-line συναλλαγές. Για παράδειγμα, στο site της Winbank θα δεις ότι η VeriSign έχει εκδόσει συγκεκριμένο certificate για συγκεκριμένες χρήσεις ενώ και πάλι εμφανίεζται RC4 128-bit encryption. O Mozilla σε αυτές τις περιπτώσεις τρελαίνεται να εμφανίζει μηνύματα... προβλημάτων και ασφαλείας.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται από εκεί και στο εξής ωστόσο, όταν δηλαδή ολοκληρωθεί η διαδικασία του log-in. Σίγουρα όμως το Certification ΔΕΝ είναι έγκυρο με ότι αρνητικές συνέπειες έχει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει οντως τις χαμηλοτερες χρεωσεις και καλη ποιοτητα ηχου .Μονο μειον θα ελεγα οτι ισχυει μονο για ενα μηνα απο την πρωτη χρηση της
Link to comment
Share on other sites

Το modem μου (USRobotics 9105) λέει ότι η ταχυτητα adsl είναι 512/128, ενώ από ότι ξέρω η γραμμή μου (οτε ) είναι 384. Είναι λογίκο? είναι όντως η γραμμή 512 ή το modem μου έχει σφάλμα? Συμβαίνει σε κάναν 'αλλο? Να σημειώσω ότι έκανα αίτηση για 384 στον Ποτέ (3 μήνες τους πήρε) και το χαρτί

που μου στείλαν λέει ότι η γραμμή είναι 384.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...