Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

irthe to courier!

synedesa ton e3oplismo alla den egine kati!

ti akrivos na kano sta management tools?

 

Γιατί δεν παίρνεις τηλ να ρωτήσεις τι γίνεται με τη σύνδεσή σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα. εδω και 2 μηνες εχω wireless dsl της οτε.απο τοτε οταν κανω download τις περισσοτερες φορες μου φτανει στο 100% και παγωνει χωρις να ολοκληρωνεται το κατεβασμα ενω η ταχυτητα κατεβασματος παραμενει σταθερη.τι πρεπει να κανω?εχω απελπιστει.(ενω απο τορεντ αρχεια μεσω προγραμματος τα κατεβαζει μια χαρα)

 

επισης απο το e-mule το κατεβασμα ειναι αδυνατο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παραδοξως το προβλημα διορθωθηκε με ολα μου τα torrentz!Βασικα εβαλα τα Win Vista πριν λιγες μερες και τωρα κρατανε τα downloads το λιγοτερο στα 70-75kb/s!:w00t: :w00t:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι ρυθμίσεις πρεπει να γίνουν στο Sipura για να μπορώ να στείλω FAX μέσα από την υπηρεσία Icall της Altec? Τους πήρα τηλ. και μου είπανε ότι υποστηρίζουν αποστολή FAX μεσω Icall με G711u αλλα τιποτα δεν στελνει και οι τύποι δεν γνωρίζουν τιποτα παραπάνω. Γνωρίζει κανείς τι μπορω να κανω μήπως δουλέψει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

άσε με να μαντέψω: έχεις το sagem wirelless modem 1540WG που δίνει μαζί το Otenet OnDSL.

 

είναι θέμα modem. απλά αγοράζεις καινούριο όπως έκαμα και εγώ.

 

ακόμα και αν του περάσεις την τελευταία ρομ .18 πάλι τα ίδιο (προς το παρόν να κατεβάσεις με DAP).

 

αλλά το θέμα με τις σελίδες του internet παραμένει αν δεν αλλάξεις συσκευή.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αν και ειχα κανει αιτηση καταργησης προεπιλογης φορεα στον οτε η τελλας μου χρεωσε παγια μηνων αν και ειχα καταργησει την προεπιλογη.δηλαδη ζητα να πληρωσω για υπηρεσιες που δεν μου παρειχε.!!σαν να λεμε το ξενοδοχειο μας εχει σαουνα ,πληρωστε αν και δεν τη χρησιμοιησατε,εκει ηταν,ας την χρησιμοποιουσατε!η teledome τωρα χρεωνει και τις αποστολες λογαριασμων αλλα δεν σου το λεει οταν κανεις αιτηση αλλα και κοστος αλλαγης φορεα που επισης κανει την παλαβη και δεν σου το λεει τηλεφωνικα!φυσικα διεκοψα και τις 2 εταιριες.πηρα συνδεση κινητου τωρα που δινουν κλησεις δωρεαν προς σταθερα κ ησυχασα.πλυ ευχαριστημενος παντως εμεινα με αλτεκ και τελεπασπορτ

 

Εφοσον δεν ειχες διακοψει την συμβαση σου με την Tellas καλα κανει και στα ζηταει. Το οτι εκανες διακοπη της προεπιλογης φορεα δεν σημαινει οτι διακοπτεις και την Tellas :O (μεσω 1738 μπορουσες να καλεσεις με Tellas).

 

Tωρα οσον αφορα την Τeledome, μπορει να μην στο λεει τηλεφωνικα αλλα με τον πρωτο λογαριασμο λογικα λαμβανεις και τους ορους της συμβασης οπου σιγουρα καπου θα αναφερεται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να σας εξηγησω πως εχει.

 

Στο πατρικο σπιτι εχω FORTHNET adsl in a box plus 1024/256 που ληγει στις 3/1/2007.

 

Στο 2ο σπιτι που ειναι σε αλλη πολη εχω κ' εκει τηλεφωνο με OTENET Ondsl kit 2048/256 (και θα την κρατησω γιατι ειμαι ευχαριστημενος απο την ΟΤΕΝΕΤ).

Επειδη προκειται να αφησω το σπιτι και να μετακομισω στο πατρικο μου σπιτι, οπως ειναι φυσικο θα παω στον ΟΤΕ 4 Δεκεμβριου να ζητησω διακοπη του τηλεφ. αριθμου.

 

Με την Otenet dsl που ειναι επανω στον αριθμο που θα γινει η διακοπη τι γινεται;

 

Διοτι εαν ζητησω μεταφορα της γραμμης απο την ΟΤΕΝΕΤ στο πατρικο δεν θα γινει το αιτημα δεκτο γιατι ηδη υπαρχει γραμμη απο την Forthnet εκει.

 

Τι προτεινετε; Εαν αφησω 1 μηνα οπως ειναι την ΟΤΕΝΕΤ χωρις να τους ενημερωσω λετε να υπαρχει προβλημα;

 

Ή το αλλο. Μπορω να ζητησω διακοπη του πακετου adsl in a box απο την Forthnet απο τωρα ετσι ωστε αρχες Δεκεμβριου να μεταφερθει το ΟΤΕΝΕΤ στο πατρικο σπιτι;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kατα τα αλλα τι κανει αυτο το τηλεφωνικο κεντρο?

μουσικη αναμονη -- αυτοματη απαντηση κ.α

ειχε το πακετο και ασυρματο τηλεφωνο?

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μέρες ακόμα μέχρι να ενεργοποιηθεί,σε άλλους έφτασε μέχρι και μήνα..υπομονή!

Μέχρι τότε διάβασε αυτό το thread και ειδικά το 2.7 για να δεις αναλυτικά πως θα κάνεις τις συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

theoni mou vrasta!

 

to tilefoniko tous kentro exei tis xaras to panigiri!!

 

sta management tools leei oti to aitima mou aporifthike dyo fores apo ton otw logo elleipon stoixeion kai mia logo texnikou provlimatos kai i tilefonitria mou leei kathe 4 meres pou pairno oti i diadikasia proxoraei kanonika!

oi galloi to lene merde!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Από τις 8 το πρωί τα: 134 , 121, 11888 , 139 και άλλες υπηρεσίες του ΟΤΕ δε λειτουργούν λόγω τεχνικού προβλήματος όπως αναφέρει:!:
Link to comment
Share on other sites

Egw exo to sagem 1500 wg kai tou anavathmisa to firmware kai to provlima lithike

ποια ρομ του έβαλες? έχεις το 1540 ή κάποιο άλλο.

 

γίνε συγκεκριμένος.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν γινεται να αλλαξει το κουδουνισμα στην συγκεκριμενη συσκευη ή αν υπαρχει κατι που να μπαινει αναμεσα στο τηλεφωνο και την συσκευη και να κουδουνιζει αντι του τηλεφωνου? Η επιλογες που εχει το συγκεκριμενο ειναι χαλια ή εστω αν γνωριζετε καποια αλλη συσκευη που να χτυπαει απαλα και ωραια οπως αρμοζει σε ενα γραφειο.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

α) εγώ θα σου συνιστούσα να μην εμπιστεύεσαι μόνο την τηλεφωνήτρια και να τους βάλεις να σου εξηγήσουν τι είναι αυτό που λέει στα management tools.

 

β) Να συνεχίσουμε στο επισημασμένο θέμα της HOL ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απαξιώνετε (:lol: ) τόσο πολύ το επίσημο θέμα της otenet;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ρωτήσω τι πρεπει να κάνω για να εχω συνδεδεμένους 2 υπολογιστές χωρίς να κάνω Internet Connection Sharing με το Sagem f@st 800 (USB interface). Να αλλάξω modem ή υπάρχει στο εμποριο καποια συσκευή η οποία να δουλεύει σαν switch και πόσο κάνει?

Να πάρεις router με τουλάχιστον 2 θύρες και να πετάξεις το sagem που έτσι κι αλλιώς θα σου κάνει πρόβλημα κάποια στιγμή.

 

Να διαβάσεις και να ρωτήσεις περισσότερα εδώ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη ευχαριστω για το link - το ειχα διαβασει παλιοτερα (οταν το ADSL ηταν ακομη ονειρα - mind you, ακομη ονειρο ειναι μεχρι να εχω και τη γραμμη :D)

 

Αρα συμφωνα με την εικονα ειμαι ΟΚ - so τωρα απλα τα αφηνω ολα συνδεδεμενο και καποια στιγμη θα αναψει το λαμπακι του DSL στο Φριτζ;;

 

Υπομονη εχω αλλα βλεπω τις μερες να φευγουν, οι δουλειες που χανω λογω ελλειψη ταχυτητας ... και τα Χριστουγεννα που ερχεται ... και μου πιανει αγχως! :cry:

 

Θανκς για τη βοηθεια ολων

 

ΔΖ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το πρόβλημα έχει περισσότερο να κάνει με το DSL, μεταφέρω το θέμα σου στο αντίστοιχο forum, ώστε να έχεις περισσότερες απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω συνδρομή στη Forthnet και θέλω να βάλω ένα modem απο ένα πακέτο της OTENET OnDSL Kit γίνεται αυτό ή θα έχω προβλήματα?:rolleyes:

Ευχαριστώ...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια κανενα προβλημα. Ασχετως εαν τα modem επανω γραφουν Οτενετ ή Forthnet μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για οποιοδηποτε ISP. Με λιγα λογια δεν ειναι κλειδωμενα.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια κανενα προβλημα. Ασχετως εαν τα modem επανω γραφουν Οτενετ ή Forthnet μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για οποιοδηποτε ISP. Με λιγα λογια δεν ειναι κλειδωμενα.

 

Ξέρεις το δοκίμασα πρίν απο λίγο αλλά με πετάει κάθε 5 λεπτά :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να χρησιμοποιήσεις της ΟΤΕΝΕΤ και όχι της Forthnet?Είναι σε κάτι καλύτερο?

Υπάρχει περίπτωση κάποιο μόντεμ να ξεπερνάει σε ταχύτητα κάποια άλλα?

Όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να χρησιμοποιήσεις της ΟΤΕΝΕΤ και όχι της Forthnet?Είναι σε κάτι καλύτερο?

Υπάρχει περίπτωση κάποιο μόντεμ να ξεπερνάει σε ταχύτητα κάποια άλλα?

Όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει.

 

Καλημέρα...

Γιατί αν έχεις "δεί" μέσα στα περισσότερα θέματα που υπάρχουν τα προβλήματα με της Crypto τα modem είναι αρκετά και θέλω να δώ τι μπορεί να φταίει πρίν κάνω κάποια άλλη αγορά...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...