Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από kage

γιατι δεν παιρνει ενα κινητο με roaming?

υπαρχουν ακομη δορυφορικα τηλ απο Ελλαδα?

 

Afou leei oti taxidevei stous okeanous! Pos tha pianei kinito ekei? :p Ta ploia ehoun dika tous doriforika tilefona kai etsi den hreiazetai na ehei o kathenas diko tou. Nomizo oti mporeis na agoraseis akoma doriforika tilefona!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι δεν παιρνει ενα κινητο με roaming?

 

έχει αλλά στη μέση του Ινδικού ωκεανού δεν έχει roaming η Voda ...

 

Koita kai kapoion enallaktiko forea. Oi sindeseis me simvolaio se enallaktikous ehoun sinithos kaliteres times apo tis propliromenes kartes!

 

είμαι στη TELAS ... θα το ψάξω .. thnx.

 

Ta ploia ehoun dika tous doriforika tilefona kai etsi den hreiazetai na ehei o kathenas diko tou

 

ακριβώς ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (20 Απρ. 2004 , 01:12)

 

για την τελλας δεν βρηκα κατι,δες ομως εδω για τη Forthnet!

 

 

Για Tellas θα του πουν σίγουρα από το 13800! Εμένα από εκεί μου είχαν στείλει το ειδικό έγγραφο για τις κλήσεις σε δορυφορικά τηλέφωνα μέσω e-mail.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

kalispera....

 

epeidi eimai pisw apo tilefwniko kentro pou de pairnei se 896..... oute kai tetrapsifia, xerei kaneis na mou pei pioi internet providers exoun kai astika noumera klisis gia prosvasi sto internet?

 

o ISP mou einai i compulink, xeroume kati gi autin?

 

 

euxaristw paides.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ηθελα να βαλω σε ενα 2οροφο σπιτι μια συνδεση ΑDSL512>και να συνδεσω εναν υπολογιστη και ενα laptop. Αρα λογικα θα πρεπει να συνδεθουν ασυρματα γιατι το ένα θα είναι στο 1ο οροφο και το αλλο στο 2ο. Αυτο που ρωταω επειδη δεν ξερω ειναι αν θα υπαρχει προβλημα στην επικοινωνια. Δηλαδή ο υπολογιστης στον 2ο οροφο θα εχει προσβαση στο internet ή επειδη παρεμβαλλεται ο τοιχος δεν θα εχει;

Και κατι αλλο να ρωτησω....τι ακριβως χρειαζομαι; Eνα adsl modem, ena ασυρατο ρουτερ και τα φιλτρακια για την γραμμη?? Παιδια απαντηστε μου οσο πιο απλα μπορειτε γιατι δεν ξερω καθολου το αντικειμενο. Σας ευχαριστω και περιμενω συντομα απαντηση σας...

Link to comment
Share on other sites

Οπως και σας παρακαλω να μην γραψει καποιος....υπαρχει ηδη θεμα και να κλειδωσει αυτο...!Θελω μια απαντηση απλη και ξεκαθαρη γιατι στο αλλο γινεται πανικος!!!Ευχαριστω και παλι και συγνωμη....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tempelis (21 Απρ. 2004 , 16:55)

 

kalispera....

 

epeidi eimai pisw apo tilefwniko kentro pou de pairnei se 896..... oute kai tetrapsifia, xerei kaneis na mou pei pioi internet providers exoun kai astika noumera klisis gia prosvasi sto internet?

 

o ISP mou einai i compulink, xeroume kati gi autin?

 

 

euxaristw paides.....

 

 

username: igo

password: tellasfree

number: 8015005015

 

YG.diabasa oti i compulink ekleise simera???

--> Mostly Harmless <--
Link to comment
Share on other sites

Έχω αντίστοιχο setup χωρίς απώλειες απλά τα 2 PC δεν βλέπει το ένα το άλλο ώστε παράλληλα να μπορούν να μοιράζονται αρχεία..

Μήπως γίνεται κάτι?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Η πρότασή μου είναι να το ψάξει δια της αφαιρετικής:

Ας συνδέσει μόνο ένα PC με το JetSpeed, χωρίς το switch, κι ας "παίξει" αρκετή ώρα για να δει αν θα έχει τα ίδια συμπτώματα.

Μετά ας δοκιμάσει πάλι με 1 μόνο (το ίδιο με πριν) PC, αλλά με το switch συνδεδεμένο.

 

Νομίζω ότι με τα απλά αυτά βήματα, θα μπορέσει να εντοπίσει ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ του προκαλεί το πρόβλημα, και το ξανασυζητάμε! :)

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση. Οσον αφορα τωρα με καλωδιο νομιζω οτι ειναι λιγο κουραστικο και μη πρακτικο.Να περναει καλωδιο τωρα απο οροφους κτλ......
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ γραμμή ISDN και διαπίστωσα ότι δεν μου βγάζει αναγνώριση κλήσης και στις δύο "γραμμές" αλλά μόνο στη μία. Τι μπορεί να συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για τις αναλογικές θύρες, κοίτα τις ρυθμίσεις του Netmod, παίζει να έχεις απενεργοποιήσει την αναγνώριση κλήσης σε μία από τις δύο αναλογικές θύρες.

 

Επίσης παίζει το αναλογικό σταθερό σου να μην είναι απόλυτα συμβατό με τον τρόπο με τον οποίο το Netmod στέλνει την "αναλογική" αναγνώριση. Όλοι οι κατασκευαστές γράφουν ότι τα τηλέφωνά τους είναι εγγυημένα για λειτουργία μόνο σε απλές και όχι σε ISDN γραμμές (καθώς εκεί η αναγνώριση "φεύγει" από το Netmod και μπορεί να υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας). Πάντως πριν πετάξεις το τηλέφωνό αυτό, πείραξε λίγο τις ρυθμίσεις* της αναγνώρισης και μπορεί να δουλέψει.

 

Φιλικά,

Γιώργος

 

*EDIT: Μέσα από το ειδικό πρόγραμμα παραμετροποίησης που δίνει ο ΟΤΕ ή με telnet εντολές αν διαβάσεις το manual, μπορείς να πειράξεις τον τρόπο με τον οποίο το Netmod στέλνει την αναγνώριση στις αναλογικές θύρες. Ποιο συγκεκριμένα μπορείς να πειράξεις παραμέτρους όπως τη χρονική στιγμή αποστολής της πληροφορίας και κάποιες άλλες παραμέτρους σχετικά με τη διαμόρφωση της πληροφορίας αναγνώρισης καλούντος.

Link to comment
Share on other sites

Πατας *85# εκει που δεν βγαζει αναγνωριση.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω γραμμή PSTN και έχω και aDSL...

Δεν έχω αναμονή κλήσης και όταν πάω να την ενεργοποιήσω (πατώντας *43# στη τηλεφωνική μου συσκευή) μου βγάζει το μήνυμα: "Η υπηρεσία που ζητήσατε δεν καταχωρήθηκε"...

Δοκίμασα συνδέοντας το τηλ και απευθείας στη πρίζα, πριν το splitter δλδ, μπας και κοβεί τπτ το splitter αλλά πάλι το ίδιο..

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T630: SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ena thlefwno ston OTE 8a se diafwtisei ;)

Yparxei periptwsh logw aDSL na mh mporeis na exeis anamonh,an kai de nomizw :confused:

 

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

oxi apla epeidh metatrepses ti grami se DLS apenergopioi8ike opos to idio 8a ginotan an thn ekanes ISDN .

prepei na ksanaparis ston ote 134 kai na kaneis aithsh pali.

Link to comment
Share on other sites

egw otan ti metetrepsa se isdn douleye mia hara i anamoni kai gia ti deyteri, alla kai gia tin trith klhsh.

pantws an den eihes pote, aithsh sto 134 kai ypomoni 4 ergasimes meres an thymamai kala.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχει κανείς υπ' όψιν του καμμιά εφαρμογή που να μετρά το χρόνο χρέωσης των τηλεφωνικών ή/και Internet κλήσεων, απευθείας από το Netmod?

 

Ευχαριστώ,

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παλιότερα την υπηρεσία! Και η παροχή της δεν γίνεται με αίτηση στον οτε! Απλά χτυπάς στο τηλέφωνο σου το *43# και ενεργοποιείται, δεν είναι σαν το τηλεφωνητή ή σαν την αναγνώριση κλήσης που θέλει αίτηση...

 

Πως θα αποκτήσω την υπηρεσία Ένδειξης Αναμονής Κλήσης;

 

Για να την έχετε

πληκτρολογήστε * 43 #

 

Για την ακύρωση της υπηρεσίας

πληκτρολογήστε # 43 #

 

Η Ένδειξη Αναμονής Κλήσης παρέχεται δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...