Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7.0.4 rolls out...

... και δεν χάνει και τα carrier settings σε Cosmote, για όσους έχουν βάλει το κουμπί 3G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα , έχω στην κατοχή μου ένα Iphone 5 από Αμερική κλειδωμένο στην At&t. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να το ξεκλειδώσω ?

RSIM ή τα διάφορα sites που υπόσχονται ξεκλείδωμα για πάντα?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά με την r-sim δεν ξεκλειδωνεις τη συσκευή αλλά παρακάμπτεις το κλείδωμα με ότι περιορισμούς αυτο συνεπάγεται για μελλοντικές αναβαθμισεις κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρα ποιο είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στη συγκεκριμένη περίπτωση το καλύτερο είναι και το ακριβότερο. Εννοείται πως το επίσημο sim unlock από τα γνωστά site είναι το προτιμότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο? Είχα ένα θέμα με κάποιο και έχω γίνει επιφυλαχτικκός

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κανονικά την βρήκε και την έβαλα παντός

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! εχω ενα θεματακι μετα την αναβαθμηση σε 7.0.4! το κινητο δεν βρισκει δικτυο!

 

Δοκιμασε αρχικά να κλείσεις και να ανοίξεις την συσκευή. Ίσως να ανοίξεις και να κλείσεις την λειτουργία πτήσης να βοηθήσει.

Επίσης για 10 δευτερόλεπτα πατημένο το home & power button.

Βγάλε την σιμ και ξανα βάλτην.

Αλλιώς από ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά/ επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αρχικά να κλείσεις και να ανοίξεις την συσκευή. Ίσως να ανοίξεις και να κλείσεις την λειτουργία πτήσης να βοηθήσει.

Επίσης για 10 δευτερόλεπτα πατημένο το home & power button.

Βγάλε την σιμ και ξανα βάλτην.

Αλλιώς από ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά/ επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

 

Σ'ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!εχω κανει ηδη ολα τα παραπανω αλλα δεν αλλαξε κατι :( επισης επειχειρησα επαναφορα ρυθμησεων γενικα και τωρα που ανοιξε δεν βρισκει ουτε δικτυο καιδεν ενεργοποιειται και η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!εχω κανει ηδη ολα τα παραπανω αλλα δεν αλλαξε κατι :( επισης επειχειρησα επαναφορα ρυθμησεων γενικα και τωρα που ανοιξε δεν βρισκει ουτε δικτυο καιδεν ενεργοποιειται και η συσκευη

Να δούμε πότε θα τελειώσουν τα ανεξήγητα προβλήματα με το ios 7.

Δοκίμασες καμιά άλλη σιμ?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!εχω κανει ηδη ολα τα παραπανω αλλα δεν αλλαξε κατι :( επισης επειχειρησα επαναφορα ρυθμησεων γενικα και τωρα που ανοιξε δεν βρισκει ουτε δικτυο καιδεν ενεργοποιειται και η συσκευη

 

Ρυθμίσεις -> δίκτυο απενεργοποίησε το αυτόματο και ασε το να ψάξει να βρει δίκτυα μόλις βρει απλά διάλεξε το δικό σου

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> δίκτυο απενεργοποίησε το αυτόματο και ασε το να ψάξει να βρει δίκτυα μόλις βρει απλά διάλεξε το δικό σου

 

Να δούμε πότε θα τελειώσουν τα ανεξήγητα προβλήματα με το ios 7.

Δοκίμασες καμιά άλλη σιμ?

 

Εκανα το λαθος και εκανα επαναφορα και λογω του οτι το κινητο δεν εβρισκε δικτυο δεν μπορουσα να το ενεργοποιησω ουτε απέυθειας μεσω iphone αλλα ουτε και μεσω itunes! για καλη μου τυχη βρηκα ενα τεχνικο ο οποιος μου ειπε να το συνδεσω σε dfu/restore mode και πλεον το κινητο επαναλειτουργει πληρως.

Απ οτι φαινεται κατι δεν εγινε σωστα κατα την διαρκεια εγκαταστασης της αναβαθμισης

Edited by gorksubaru
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα και εγω για πρώτη φορά στην παρέα του iphone 5. Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο με υπόλοιπο εγγύησης, και θα ήθελα κάποια αρχικά tips το τι να ελέγξω, τι να παραμετροποιήσω etc..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από ποιο λειτουργικό ήρθες αλλά στο ios δεν υπαρχει κάτι να παραμετροποιήσεις.

 

από android έρχομαι (nexus). Πρέπει να φτιάξω Apple ID? Για τοσο basic μιλάω :P

Edited by Xorxhs
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτακι των mail εμφανιζει ενα νουμερο 1784 Μπαινω στα εισερχομενα και βλεπω 4-5 mail Τα υπολοιπα τι ειναι; Επισης μπαινω και στον λογαριασμο στο pc του γραφειου μου και δεν καταλαβαινω που βρισκει αυτα τα 1784 mail

Επισης παρατηρω οτι αργει στην ενημερωση ειτε με wifi ειτε με δεδομενα

Προσπαθησα στις ρυθμισεις email μηπως βρω κατι, δυστυχως τζιφος

Οποιος εχει καλυτερη γνωση απο τα λιγα που ξερω ας μου ριξει καποια λυση Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

δεν κρυβω ειχα infinity blade III και ειχα φτασει 30 επιπεδο.

κανω ενα restore στο κινητο για να βαλω καθαρη την 7.0.4 και οταν βαζω το ΙΒ3 ξεκιναω παλι απο το μηδεν;

 

εχει κανεις το ιδιο θεμα;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω περιπου μια εβδομαδα το i phone 5 και μολις τωρα παρατηρησα οτι οταν το κουναω κουνιεται το κουμπι on off και ακουγεται ενα ελαφρυ τικ απο το κουμπι. Το κανει κ εσας ετσι ειναι ή να ανυσηχήσω;
Link to comment
Share on other sites

δεν κρυβω ειχα infinity blade III και ειχα φτασει 30 επιπεδο.

κανω ενα restore στο κινητο για να βαλω καθαρη την 7.0.4 και οταν βαζω το ΙΒ3 ξεκιναω παλι απο το μηδεν;

 

εχει κανεις το ιδιο θεμα;

 

Υπάρχει περίπτωση το παιχνίδι να μην κρατάει backup στο iCloud συνεπώς να μην επανέφερε την πρόοδο σου μετά το restore. Θα σου έλεγα να κοιτάξεις να περάσεις από κάποιο backup στον υπολογιστή σου τα αρχεία του παιχνιδιού μόνο μπορείς να χρησιμοποιήσεις το iPhone backup tool για να τα τραβήξεις από το backup. Και το iexplorer για να το περάσεις στο κινητο

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω περιπου μια εβδομαδα το i phone 5 και μολις τωρα παρατηρησα οτι οταν το κουναω κουνιεται το κουμπι on off και ακουγεται ενα ελαφρυ τικ απο το κουμπι. Το κανει κ εσας ετσι ειναι ή να ανυσηχήσω;

Είναι λογικό να κουνιέται λίγο το sleep/wake κουμπί. Το κάνει σε όλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρετε κάποιον τεχνικό iphone για αλλαγή μπαταρίας στο iphone 5;;είμαι Αθήνα/Νότια προάστια

 

Ευχαριστώ

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...