Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,πριν απο δεκα ημερες πηρα απο ενα φιλο ενα iphone 5 ( το εχω στην 9.1)και επειδη η μπαταρια δεν κραταγε πηγα και την αλλαξα σε μια απο τις αλυσιδες που κανουν service σε iphone,το θεμα μου ειναι πως ξοδευει 10% την ωρα οταν εχω τα δεδομενα ανοιχτα και σκεφτομαι πως δεν ειναι λογικο,ομως στην αναμονη ή στις κλησεις ειναι νορμαλ,ρωταω γιατι δεν ειχα το 5αρι και μου κανει εντυπωση με καινουργια μπαταρια να ξοδευει τοσο πολυ στα δεδομενα Edited by kloze
:alien:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αλλαξα και γω προσφατα μπαταρια στο 5αρι μου...και μπορω να πω οτι μου κραταει 1 μερα με χρηση!! το βραδυ που το αφηνω καμια φορα με 4g ανοιχτο σε αναμονη , το πρωι εχει φαει 2-4%... αν ειμαι εξω παιζει ρολο την περιοχη...εχω δει και γω καταναλωση με δεδομενα (viber /whatsapp / imsg)..

 

σε 1 ωρα με δεδομενα δηλαδη σου τρωει 10%?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι το περιεργο,αυριο θα παω να μου την αλλαξουν στο τηλεφωνο μου ειπαν μηπως εχει προβλημα η μητρικη και υπερκαταναλωνει,γι αυτο ρωταω να δω ποσο τρωει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις εκανα και επαναφορα στο τηλεφωνο αλλα απ οτι βλεπω συνεχιζει,σκεψου οτι την ωρα που σερφαρω ή γραφω κατι στο viber βλεπω τον αριθμο να πεφτει λεσ και μετραει λιτρα 85%..84..83....

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι το περιεργο,αυριο θα παω να μου την αλλαξουν στο τηλεφωνο μου ειπαν μηπως εχει προβλημα η μητρικη και υπερκαταναλωνει,γι αυτο ρωταω να δω ποσο τρωει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις εκανα και επαναφορα στο τηλεφωνο αλλα απ οτι βλεπω συνεχιζει,σκεψου οτι την ωρα που σερφαρω ή γραφω κατι στο viber βλεπω τον αριθμο να πεφτει λεσ και μετραει λιτρα 85%..84..83....

 

σε ποιο μαγαζι πηγες αν επιτρεπεται?? να σου αλλαξει παλι μπαταρια αρχικα να δεις οτι δεν φταιει αυτο...και μετα μητρικες κλπ.

 

εγω την αλλαξα στο macspot χαλανδρι και εμεινα αρκετα ευχαριστημενος....(δεν κανω διαφημιση αλλα οταν εχω εξυπηρετηση σωστη μου αρεσει να το προτεινω )

Link to comment
Share on other sites

την άλλαξα στο ired επειδη ξερω οτι χρησιμοποιουν ΟΕΜ ανταλ/κα,σε επικοινωνια μαζι τους ε[ιπαν οτι θα την αλλαξουν σημερα ομως δεν προλαβα να παω,αυριο μαλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χθες το απογευμα με δεδομενα ανοιχτα

ωρα 18.29 49% μπαταρια

18.31 48%

18.35 45%

18.42 39%

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι το περιεργο,αυριο θα παω να μου την αλλαξουν στο τηλεφωνο μου ειπαν μηπως εχει προβλημα η μητρικη και υπερκαταναλωνει,γι αυτο ρωταω να δω ποσο τρωει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις εκανα και επαναφορα στο τηλεφωνο αλλα απ οτι βλεπω συνεχιζει,σκεψου οτι την ωρα που σερφαρω ή γραφω κατι στο viber βλεπω τον αριθμο να πεφτει λεσ και μετραει λιτρα 85%..84..83....

 

1. Μετά την επαναφορά, επέλεξες να διαμορφωθεί η συσκευή σου ως νέα;

2. εάν θέλεις να ελέγξεις την κατάσταση της μπαταρίας σου, μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα για υπολογιστή ibackupbot

Link to comment
Share on other sites

μετα την επαναφορα εκανα αντιγραφο απο icloud, θα δοκιμασω το προγραμμα να δω

 

δεν σου δωσαν εγγυηση στην μπαταρια??

Link to comment
Share on other sites

εγγυηση κανονικα για ενα χρονο γι αυτο μου ειπαν και τηλεφωνικα να περασω για αντικατασταση,τωρα εβαλα το ibackupbot μου εβγαλε 1 κυκλο φορτιστης για την μπαταρια και status success

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο που με εχει βαλει σε σκεψεις ειναι που μου ειπαν μηπως εχει θεμα η μητρικη και υπερκαταναλωνει οταν ειναι δεδομενα ή wifi ανοιχτα,να επισημανω οτι γνωστοποιησεις εφαρμογων και gps και οτι αλλο μπορει να ξοδευει το εχω κλειστο, το ιδιο θεμα μου ειχε συμβει παλι με καινουργια μπαταρια και σε galaxy s3 το οποιο το ελυσα με την εφαρμογη gsam battery η οποια ομως δεν υπαρχει για ios

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε stand by και σε κλησεις δειχνει ψιλονορμαλ ,μολις ανοιξω τα δεδομενα γινεται κολαση

:alien:
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα restore και set up as new να δεις αν σου κανει το ιδιο... μετα προχωρησε σε αλλαγη μπαταριας (ισως εχει προβλημα..και μενα μου εγινε και μου εβαλε αλλη και παει ρολοι τωρα ) και τελευταιο πραγμα που θα δεις ειναι η μητρικη....αυτοι μποροι να το κανουν και για εισπρακτικους λογους!
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα 3G wind,λοιπόν το πήγα σήμερα άλλαξα μπαταρία τα ίδια όση ώρα έκατσα στο μαγαζί,το ξαναπήγε για έλεγχο τελικά το κράτησαν μέσα να δούνε την μητρική και αναμένω
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω γνωστο με iphone 5 που σημερα του εσβησε στο 50%.Λογικα ηρθε η ωρα για αλλαγη μπαταριας.Πειτε μου πως μπορει να δει την κατασταση της και για ενα καταστημα εξουσιοδοτημενο στη Θεσσαλονικη ωστε να παει να την αλλαξει αμα χρειαστει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

αν εχει Jb υπαρχει αναλογη εφαρμογη... αλλιως με το itools ή Ibackup tool ! επισης να κανει ενα restore και το τσεκαρει παλι αν του σβησει ή οχι!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

αν εχει Jb υπαρχει αναλογη εφαρμογη... αλλιως με το itools ή Ibackup tool ! επισης να κανει ενα restore και το τσεκαρει παλι αν του σβησει ή οχι!

 

 

 

Δεν ειναι jb,θα του πω να κανει αν και μου ειπε οτι θελει να αλλαξει μπαταρια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα 3G wind,λοιπόν το πήγα σήμερα άλλαξα μπαταρία τα ίδια όση ώρα έκατσα στο μαγαζί,το ξαναπήγε για έλεγχο τελικά το κράτησαν μέσα να δούνε την μητρική και αναμένω

Tελικα το παρελαβα χθες το απογευμα,μετα απο ελεγχο οπου δεν φανηκε κατι και τρεις αλλαγες μπαταριες,τελικα το θεμα λυθηκε με καποια απο τις μπαταριες που δοκιμασαν,ετσι ειμαι οκ τωρα.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα iphonακι και είναι κλειδωμένο σε EE. Μέχρι να βρω άκρη με την εταιρία (που δεν νομίζω), εάν κάνω jailbreak θα γίνει και unlock;

Η baseband είναι 10.00.00 και έχει το 9.0.2.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το jailbreak δεν πραγματοποιεί και unlock! Αν δεν μπορέσεις να τα βρεις με την εταιρεία η άλλη σου επιλογή είναι να χρησιμοποιήσεις κάποια υπηρεσία όπως το http://myimeiunlock.com. Το οποίο είναι μια υπηρεσία που σου ξεκλειδώνει το κινητό μέσω του παροχου, έχει όμως ένα κάποιο κόστος! Εναλλακτικές δωρεάν πέρα της συνεννόησης με τον παροχο δεν υπαρχουν!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

εκτος και αν χρησιμοποιησεις τις "gevey sim" Καρτες που κανουν unlock τον παροχο που εισαι!! ψαχτο λιγο!! Αν και καλυτερη λυση ειναι να μιλησεις με τον παροχο (αν δεν το ξερεις, μολις το μαθεις και να το κανεις απο κει)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ένα iphone 5 και η μπαταρία του θέλει αλλαγή. Πόσο είναι το κόστος αλλαγής στην apple original, δεν θα ήθελα να μπλέξω με ιμιτασιόν μπαταρίες , για να είμαι σίγουρος.

Εκτός αν έχετε κάτι ποιοτικό και ελεγμένο να μου προτείνετε

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ένα iphone 5 και η μπαταρία του θέλει αλλαγή. Πόσο είναι το κόστος αλλαγής στην apple original, δεν θα ήθελα να μπλέξω με ιμιτασιόν μπαταρίες , για να είμαι σίγουρος.

Εκτός αν έχετε κάτι ποιοτικό και ελεγμένο να μου προτείνετε

 

Κάθε αντικατάσταση μπαταρίας συνοδεύεται και από εγγύηση ανταλλακτικού κι επισκευής. Περισσότερα με PM :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ένα iphone 5 και η μπαταρία του θέλει αλλαγή. Πόσο είναι το κόστος αλλαγής στην apple original, δεν θα ήθελα να μπλέξω με ιμιτασιόν μπαταρίες , για να είμαι σίγουρος.

Εκτός αν έχετε κάτι ποιοτικό και ελεγμένο να μου προτείνετε

 

Δεν υπάρχει επίσημα αλλαγή μπαταρίας με original. Μόνο με OEM νομίζω. Αυτό σε καταστήματα.

Σε Apple δεν ξέρω αν δε συμφέρει νομίζω μου είχαν πει 90€ δεν είμαι σίγουρος.

Μπορείς να πάρεις μια από Ίντερνετ καμία 20€ και κάποιος που ξέρει την αλλάζει σε 3 λεπτά.

Να βρεις αν μπορείς ίδιο apn. Το αναγράφει επάνω η δίκη σου μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πείτε μου ένα καλό site για να παραγγείλω ΠΟΙΟΤΙΚΗ μπαταρία...
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

πείτε μου ένα καλό site για να παραγγείλω ΠΟΙΟΤΙΚΗ μπαταρία...

εγω οσες φορες χρειαστηκα μπαταρια πηρα απο εδω. ebw.gr ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...