Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεσε φασινα κανονικα Τασο.....παντα το καθαριζα οπως κανω τωρα και στο 5αρι μου....αλλα βλεπω οτι και αυτο χανει την αποδοση του σιγα σιγα....και οπτι ξερω το κοστος αλλαγης ηχειου oem και οχι καποιου ιμιτασιον ειναι ψιλοτσουχτερο :confused:

Καταρχήν χρησιμοποιώντας τα ακουστικά ο ήχος είναι ικανοποιητικός;Εάν ναι. εντελώς πληροφοριακά το κόστος επισκευής της συγκεκριμένης βλάβης κυμαίνεται από 40 εώς 55€ περισσότερες λεπτομέρειες εάν επιτρέπεται, με pm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχήν χρησιμοποιώντας τα ακουστικά ο ήχος είναι ικανοποιητικός;Εάν ναι. εντελώς πληροφοριακά το κόστος επισκευής της συγκεκριμένης βλάβης κυμαίνεται από 40 εώς 55€ περισσότερες λεπτομέρειες εάν επιτρέπεται, με pm

 

 

 

Και με τα ακουστικα και με το bluetooth η ενταση τους ειναι κανονικη μονο το ακουστικο της συσκευης χανει....

Link to comment
Share on other sites

Και με τα ακουστικα και με το bluetooth η ενταση τους ειναι κανονικη μονο το ακουστικο της συσκευης χανει....

 

Όπως σου είπαν οι από πάνω, έναν καλό δυνατό καθαρισμό θέλουν τα κινητά σου στο ηχείο τους.

Life, like poker has an element of risk. It shouldn't be avoided. It should be faced.
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν οι από πάνω, έναν καλό δυνατό καθαρισμό θέλουν τα κινητά σου στο ηχείο τους.

 

Κάτι τέτοιο θα συμβαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και με τα ακουστικα και με το bluetooth η ενταση τους ειναι κανονικη μονο το ακουστικο της συσκευης χανει....

 

παντως αν βοηθαει η απαντηση αυτη και σε ενα xperia που εχω τα ιδια επαθε.Η αντιπροσωπεια δεν βρηκε προβλημα(μαλλον αυτος που το τσεκαρε ειχε αυτια γκολουμ) ,Το προβλημα το διαπιστωσα και με ιδια ακριβως τηλεφωνα καλωντας συγκεκριμενο νουμερο και το δικο μου ισα που ακουγοταν αν το κολαγα στα αυτι.

Πηρα καινουργιο ακουστικο και τωρα δουλευει μια χαρα.Υπαρχει περιπτωση να εχεις σκισει την μεμβρανη αν το καθαρισες με κατι αιχμηρο??

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξέρω οτι το iOS7 έχει λίγο θέμα με τη μπαταρία αλλα είναι φυσιολογικό να θέλει φόρτιση κάθε ~20 ώρες;Έχω απενεργοποιήσει την ώθηση στα mail, τις υπηρεσίες τοποθεσίας κλπ αλλα δε βελτιώνεται.Το 3G είναι πάντα ανοιχτό (όχι LTE).Είναι φυσιολογικό ή έχω καλομάθει απ' το G2 που το φορτίζω κάθε 3 μέρες; :P
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξέρω οτι το iOS7 έχει λίγο θέμα με τη μπαταρία αλλα είναι φυσιολογικό να θέλει φόρτιση κάθε ~20 ώρες;Έχω απενεργοποιήσει την ώθηση στα mail, τις υπηρεσίες τοποθεσίας κλπ αλλα δε βελτιώνεται.Το 3G είναι πάντα ανοιχτό (όχι LTE).Είναι φυσιολογικό ή έχω καλομάθει απ' το G2 που το φορτίζω κάθε 3 μέρες; :P

 

Εγω εχω το 4G (Cosmote) μονιμα ανοιχτο, οπως και το WiFi. Push email σε ενα account, iCloud, Twitter και Viber. Τα εχω ανοιχτα αλλα δεν ασχολουμαι συνεχεια με αυτα παρα λιγο μεσα στη μερα. Σημερα το εβγαλα απο την πριζα στις 9.30 το πρωι και το ξαναεβαλα στις 19.30 (ειχε μεινει μολις 15%). 10 ωρες με αρκετα μετρια χρηση. Τραγικο θα ελεγα...

 

Αυτο που εχω παρατηρησει παντως ειναι οτι το 4G ειναι πολυ επιβαρυντικο για την μπαταρια και ειδικα στις περιπτωσεις οπου δεν εχεις καλο 4G σημα και αναγκαζεται να ψαχνει για 3G και GPRS. Εκει πραγματικα η μπαταρια γονατιζει. Αλλα αυτα δεν τα ειχα με το iOS 6, οχι τοσο εντονα τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστά τα προβληματα με την μπαταρία θα διορθωθούν στην αναβάθμιση
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστά τα προβληματα με την μπαταρία θα διορθωθούν στην αναβάθμιση

Ας το ελπισουμε. Η 7.1 (beta) που εχει δοθεί σε εμας τους developers εχει αφησει mixed emotions :) Οι περισσοτεροι παντως λενε ότι εχει βελτιωθεί καπως η κατασταση ειδικα στα 5αρια.

Link to comment
Share on other sites

παντως αν βοηθαει η απαντηση αυτη και σε ενα xperia που εχω τα ιδια επαθε.Η αντιπροσωπεια δεν βρηκε προβλημα(μαλλον αυτος που το τσεκαρε ειχε αυτια γκολουμ) ,Το προβλημα το διαπιστωσα και με ιδια ακριβως τηλεφωνα καλωντας συγκεκριμενο νουμερο και το δικο μου ισα που ακουγοταν αν το κολαγα στα αυτι.

Πηρα καινουργιο ακουστικο και τωρα δουλευει μια χαρα.Υπαρχει περιπτωση να εχεις σκισει την μεμβρανη αν το καθαρισες με κατι αιχμηρο??

 

Φιλε μου οπως ανεφερα παραπανω τα καθαριζω τακτικα και γενικα ειμαι τυπος "ψηρας" προσεχω μεχρι εσχατων τα πραγματα μου ποσο δε μια συσκευη που κοστιζει οσο ενα μηνιατικο!!!!Ο καθαρισμος γινεται με μπατονετα της σιτας....Συγκρινα την αποδοση του ακουστικου μου με ενος συναδελφου εδω στην δουλεια και το δικο του στο max σου επερνε το αυτι....το δικο μου για να ακουσεις 'καλα' πρεπει να εχεις το αυτι σου κολημενο επανω!!!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε η ειναι η ιδέα σου η κανεις κάποια ζημιά και στις 2 συσκευές χωρίς να το ξέρεις
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας το ελπισουμε. Η 7.1 (beta) που εχει δοθεί σε εμας τους developers εχει αφησει mixed emotions :) Οι περισσοτεροι παντως λενε ότι εχει βελτιωθεί καπως η κατασταση ειδικα στα 5αρια.

 

Εχω δει βίντεο που τα γραφικά πλέον ειναι γρηγορότερα με τις εναλλαγές.

Μπαταρία πολύς κόσμος ενδιαφέρεται να έχει προς το καλύτερο.

Δεν ξέρω για αλλα πολυ σημαντικά.

Μικρό λάθη σίγουρα θα έχει και μετά και πάντα θα υπάρχουν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει βίντεο που τα γραφικά πλέον ειναι γρηγορότερα με τις εναλλαγές.

Μπαταρία πολύς κόσμος ενδιαφέρεται να έχει προς το καλύτερο.

Δεν ξέρω για αλλα πολυ σημαντικά.

Μικρό λάθη σίγουρα θα έχει και μετά και πάντα θα υπάρχουν.

 

Οι εναλλαγες των γραφικων ενδιαφερουν λιγοτερο το χρηστη σε σχεση με τη διαρκεια της μπαταριας. Το iPhone είναι μια συσκευη που την εχουμε στην τσεπη μας συνηθως σε μερη οπου δεν υπαρχει η δυνατοτητα φορτισης. Η μπαταρια λοιπον είναι το νουμερο 1 θεμα, όλα τα αλλα ερχονται μετα. Τι να το κανω να κανει ομορφα και γρηγορα fade out η ότι άλλο graphical effect και να κυκλοφορω με το φορτιστη μονιμα στην τσεπη ?

Σαφως και θα υπαρχουν προβλήματα και μετα την οποια αναβαθμιση, αλλωστε, για software μιλαμε. Απλα το πολύ σημαντικα θεματα πρεπει να λυθουν και ελπιζω η 7.1 να το προσφερει αυτό.

 

A, η Beta 4 της 7.1 μας ηρθε προχθες, οποτε πιστευω ότι δεν θα αργησει να ερθει και σε ολους η "κανονικη".

Edited by objectref
Link to comment
Share on other sites

Οι εναλλαγες των γραφικων ενδιαφερουν λιγοτερο το χρηστη σε σχεση με τη διαρκεια της μπαταριας. Το iPhone είναι μια συσκευη που την εχουμε στην τσεπη μας συνηθως σε μερη οπου δεν υπαρχει η δυνατοτητα φορτισης. Η μπαταρια λοιπον είναι το νουμερο 1 θεμα, όλα τα αλλα ερχονται μετα. Τι να το κανω να κανει ομορφα και γρηγορα fade out η ότι άλλο graphical effect και να κυκλοφορω με το φορτιστη μονιμα στην τσεπη ?

Σαφως και θα υπαρχουν προβλήματα και μετα την οποια αναβαθμιση, αλλωστε, για software μιλαμε. Απλα το πολύ σημαντικα θεματα πρεπει να λυθουν και ελπιζω η 7.1 να το προσφερει αυτό.

 

A, η Beta 4 της 7.1 μας ηρθε προχθες, οποτε πιστευω ότι δεν θα αργησει να ερθει και σε ολους η "κανονικη".

 

Αυτή ειναι η άποψη σου.

Η δικιά μου που χρησιμοποιώ 3-4 εφαρμογές την ίδια στιγμή με εναλλαγές συνεχόμενες απο την μια στην άλλη και έχει μεγάλη καθυστέρηση συν οτι αυτο το κάνω την ημέρα πολλές φορές με ενδιαφέρει.

Μπαταρία εχω πρόσβαση δεν εχω προβλημα απλά θα ήθελα να πηγαίνει 2 μέρες οπως παλιά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου που χρησιμοποιώ 3-4 εφαρμογές την ίδια στιγμή με εναλλαγές συνεχόμενες απο την μια στην άλλη και έχει μεγάλη καθυστέρηση συν οτι αυτο το κάνω την ημέρα πολλές φορές με ενδιαφέρει.

Δοκιμασε το κολπο με το "Reduce Motion" να δεις αν καλυτερευει την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το κολπο με το "Reduce Motion" να δεις αν καλυτερευει την κατασταση.

 

Τα εχω κλειστά αυτά.

Πάλι έχει εφε τώρα κάτι διαβάζω θα βγαίνουν εντελώς.

Θα δούμε σε λίγο καιρό θα έρθει η αναβάθμιση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε η ειναι η ιδέα σου η κανεις κάποια ζημιά και στις 2 συσκευές χωρίς να το ξέρεις

 

Τασο μου δεν ειναι η ιδεα μου το τσεκαρα με αλλο συναδελφου η μερα με την νυχτα στο αλλο ακους δυνατα στο δικο μου με τερμα την ενταση και κολλημενο το αυτι επανω για να ακουσεις απλα καλα....

 

Υπαρχει service που να μπορω να Απευθυνθώ χωρις να κανουν εναν αιωνα να παραδωσουν την συσκευη και να υποστηριζει oem ανταλλακτικα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει τροπος να ενωσω το iphone5 με την τηλεοραση και αν ναι με ποιο καλωδιο ( τι εξοδους πρεπεινα εχει);

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει τροπος να ενωσω το iphone5 με την τηλεοραση και αν ναι με ποιο καλωδιο ( τι εξοδους πρεπεινα εχει);

Ευχαριστω

 

apple tv ή https://www.skroutz.gr/c/585/kalodia-dedomenwn.html?keyphrase=iphone+tv+cable

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Θα ήθελα τη γνώμη σας για την αγορά ενός iphone (16 GB).Δεν έχω ξαναγοράσει smartphone,συνεπώς και iphone οπότε θέλω να κάνω καλή επιλογή.

Να πάρω το iphone 5c από σκρουτζ (στα 483 ευρώ η χαμηλότερη τιμή) ή να πάρω από μαγαζί που έχει και μεταχειρισμένα το iphone5 μεταχειρισμένο (στα 470 ευρω) ???

Το φοβάμαι το μεταχειρισμένο για πολλούς λόγους,αλλά απ'ό,τι έχω καταλάβει από σχόλια σε φόρουμς,το 5 είναι πιο ανθεκτικό λόγω αλουμινίου.

 

 

Και κάτι ακόμα που δεν έχω καταλάβει.Πώς γίνεται το 5 που είναι περσινό να είναι πιο ακριβό (στον σκρουτζ) από το 5c ?

Γνωρίζω πως το 5c ουσιαστικά είναι το ίδιο κινητό με το 5 ,με διαφορετικό υλικό κατασκευής, αλλά όσο να 'ναι βγήκε φέτος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

εαν απενεργοποιήσω το my photo stream μου βγάζει αυτο το μνμ , αυτο σημαίνει οτι θα διαγράψει τις φωτο που έχω στο κινητο? Απο που θα γίνει η διαγραφή που με ενημερώνει?

 

http://i399.photobucket.com/albums/pp77/stakas_2009/WP_20140127_20_04_12_Pro_zps9ae285b4.jpg

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

εαν απενεργοποιήσω το my photo stream μου βγάζει αυτο το μνμ , αυτο σημαίνει οτι θα διαγράψει τις φωτο που έχω στο κινητο? Απο που θα γίνει η διαγραφή που με ενημερώνει?

 

 

 

http://i399.photobucket.com/albums/pp77/stakas_2009/WP_20140127_20_04_12_Pro_zps9ae285b4.jpg

 

 

Θα διαγραφεί ο φάκελος Photo Stream από το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφίες είναι και στον φάκελο αυτό και στον κανονικό φάκελο που έχω τις φωτογραφίες?

Δεν θα χάσω τίποτα απο μέσα?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Θα διαγραφεί μόνο το Photo Stream. Το Camera Roll θα μείνει όπως είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εαν απενεργοποιήσω το my photo stream μου βγάζει αυτο το μνμ , αυτο σημαίνει οτι θα διαγράψει τις φωτο που έχω στο κινητο? Απο που θα γίνει η διαγραφή που με ενημερώνει?

 

 

 

http://i399.photobucket.com/albums/pp77/stakas_2009/WP_20140127_20_04_12_Pro_zps9ae285b4.jpg

 

 

Επίσης με power και home button κάνει printscreen ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...