Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω βγάλει και φώτο που το δείχνουν αλλά δεν μπορώ να τις ανεβάσω... :)

 

βρε σε πιστευω, τι μπορω να κανω εγω τωρα? καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρε σε πιστευω, τι μπορω να κανω εγω τωρα? καποια λυση?

 

Δοκίμασε για αρχή τα κλασικά.. Κλείσε το Μ165 μετά κλείσε το κινητό μετά άνοιξε το κινητό και ενώ έχεις κάνει swipe επάνω και βλέπεις το μενού άνοιξε το Μ165 και δες αν έγινε κάτι όταν συνδεθεί.. ίσως και μια επαναφορά ρυθμισεων στο Μ165 αν δεν πιάσει τίποτα απο αυτά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε για αρχή τα κλασικά.. Κλείσε το Μ165 μετά κλείσε το κινητό μετά άνοιξε το κινητό και ενώ έχεις κάνει swipe επάνω και βλέπεις το μενού άνοιξε το Μ165 και δες αν έγινε κάτι όταν συνδεθεί.. ίσως και μια επαναφορά ρυθμισεων στο Μ165 αν δεν πιάσει τίποτα απο αυτά... ;)

 

το εκανα αυτο, συνδεθηκε απευθειας χωρις να βγαλει κατι , τωρα εχω ολους τους ηχους στο κινητο, κλειδωμα κινητου κλπ κλπ, τι εγινε παλι? να το αφησω ετσι η να το κανω reset? πως κανουμε reset?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο, συνδεθηκε απευθειας χωρις να βγαλει κατι , τωρα εχω ολους τους ηχους στο κινητο, κλειδωμα κινητου κλπ κλπ, τι εγινε παλι? να το αφησω ετσι η να το κανω reset? πως κανουμε reset?

 

Αν έχεις όλους τους ηχους στο κινητό αστο έτσι αυτό είναι το ζητούμενο! ;) Το reset δεν ξέρω ακριβώς πως γίνεται αλλά σίγουρα με ένα ψάξιμο στο Google θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όλους τους ηχους στο κινητό αστο έτσι αυτό είναι το ζητούμενο! ;) Το reset δεν ξέρω ακριβώς πως γίνεται αλλά σίγουρα με ένα ψάξιμο στο Google θα το βρεις.

 

καλα τ αφηνω ετσι, δοικιμασα ν απαντησω με answer δεν απαντησε, μηπως εχει φαει καποιο κολλημα? τι να πω, ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Να γνωρίζεις και την εξής λεπτομέρεια:

Αν είναι συνδεδεμένο με Bluetooth και δεχτείς κλήση, δυο είναι τα σενάρια.

 

1) αν πατήσεις το κουμπί στο ακουστικό για να λάβεις κλήση, ο ήχος θα κατευθυνθεί στο ακουστικό

 

2) αν σύρεις στην οθόνη του κινητού για να απαντήσεις, ο ήχος θα κατευθυνθεί στο κινητό και θα μπορείς να συνεχίσεις την κλήση κανονικά χωρίς το Bluetooth. Και ας είναι συνδεδεμένο.

 

Σε περίπτωση που θες να συνεχίσεις την κλήση μέσω ακουστικού Bluetooth, στα περισσότερα απλά πατάς μία φορά το πλήκτρο για να ανακατευθυνθεί ο ήχος σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Να γνωρίζεις και την εξής λεπτομέρεια:

Αν είναι συνδεδεμένο με Bluetooth και δεχτείς κλήση, δυο είναι τα σενάρια.

 

1) αν πατήσεις το κουμπί στο ακουστικό για να λάβεις κλήση, ο ήχος θα κατευθυνθεί στο ακουστικό

 

2) αν σύρεις στην οθόνη του κινητού για να απαντήσεις, ο ήχος θα κατευθυνθεί στο κινητό και θα μπορείς να συνεχίσεις την κλήση κανονικά χωρίς το Bluetooth. Και ας είναι συνδεδεμένο.

 

Σε περίπτωση που θες να συνεχίσεις την κλήση μέσω ακουστικού Bluetooth, στα περισσότερα απλά πατάς μία φορά το πλήκτρο για να ανακατευθυνθεί ο ήχος σε αυτό

 

ευχαριστω για την διευκρινηση, το γνωριζα αυτο, επι της ευκαιριας αναφερω οτι τωρα μου βγαζει κανονικα διπλα απο το airdrop το airplay, το εβγαλε μαλλον επειδη μιλησα με την δευτερη συσκευη :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπαρχει συμβατότητα μεταξύ των δυο. Με αλλά λόγια δεν μπορείς να επαναφερεις backup από μια έκδοση σε άλλη έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χεριά μου ενα 5 απο καταστημα κινητής τηλεφωνίας. Τρέχει ενα demo και δεν μπορω με τίποτα να το βρω και να το σβήσω. Τι μπορω να κάνω; πως το κάνω πλήρες format;
Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χεριά μου ενα 5 απο καταστημα κινητής τηλεφωνίας. Τρέχει ενα demo και δεν μπορω με τίποτα να το βρω και να το σβήσω. Τι μπορω να κάνω; πως το κάνω πλήρες format;

 

Το συνδέσεις με το iTunes κανείς restore και set up as new!

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι το google now δεν μου απαντα στις ερωτησεις...δεν απαντουσε και πριν;Η απλα δεν ειναι ενεργοποιημενο στο iOS και θυμαμαι λαθος;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόλις έγινα κάτοχος ενός iPhone 5 32GB.

Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο 5S, αλλά τελικά πρυτάνευσε η τσιγκουνιά μου.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα update στο macbook σε mavericks και itunes 11.1.2 με clean install.

 

Από τότε το iphone δε συγχρονίζει για κανένα λόγο με wifi με το itunes. Δουλεύει κανονικά με το καλώδιο αλλά wifi με τπτ. Δεν το βλέπει δλδ καθόλου το itunes. (ούτε το iphoto και ibooks)

 

Δοκίμασα πολλές φορές κλεισίματα ανοιγματα, άλλα δίκτυα wifi εκτος από του σπιτιού (εννοείται στο ίδιο δίκτυο κινητό/λαπτοπ) και πάλι δε λέει να το αναγνωρίσει για συγχρονισμό. Και sync να πατήσω από το κινητό πάλι δεν γίνεται κάτι μάλιστα συνήθως είναι γκριζαρισμένη η επιλογη. Μονο μέσω icloud ότι κάνει.

 

Διάβασα λίγο τα θέματα στο support της apple και το έχουν παρα πολλοί σε διαφορες εκδόσεις itunes το πρόβλημα και δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς το λύνουν.

 

Μονο στοιχείο που ίσως παίζει ρόλο είναι πως δεν έκανα backup το itunes όταν έκανα το clean install στο μακμπουκ, αλλα επειδή δεν είχα μεσα και τπτ ιδιαίτερο απλά το ξανασέταρα.

 

Σαν authorized devices έχω στο itunes το κινητό και όταν παταω authorize στο μακμπουκ μου λέει ότι είναι ήδη.

 

Αν έχει κανεις ιδέα ας πει...

Επίσης ibooks δεν συγχρονίζουν τα pdf, μονο τα αγορασμένα, αλλα αυτό είναι off topic γιατί αναφέρεται σε μακ αποκλειστικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα update στο macbook σε mavericks και itunes 11.1.2 με clean install.

 

Από τότε το iphone δε συγχρονίζει για κανένα λόγο με wifi με το itunes. Δουλεύει κανονικά με το καλώδιο αλλά wifi με τπτ. Δεν το βλέπει δλδ καθόλου το itunes. (ούτε το iphoto και ibooks)

 

Δοκίμασα πολλές φορές κλεισίματα ανοιγματα, άλλα δίκτυα wifi εκτος από του σπιτιού (εννοείται στο ίδιο δίκτυο κινητό/λαπτοπ) και πάλι δε λέει να το αναγνωρίσει για συγχρονισμό. Και sync να πατήσω από το κινητό πάλι δεν γίνεται κάτι μάλιστα συνήθως είναι γκριζαρισμένη η επιλογη. Μονο μέσω icloud ότι κάνει.

 

Διάβασα λίγο τα θέματα στο support της apple και το έχουν παρα πολλοί σε διαφορες εκδόσεις itunes το πρόβλημα και δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς το λύνουν.

 

Μονο στοιχείο που ίσως παίζει ρόλο είναι πως δεν έκανα backup το itunes όταν έκανα το clean install στο μακμπουκ, αλλα επειδή δεν είχα μεσα και τπτ ιδιαίτερο απλά το ξανασέταρα.

 

Σαν authorized devices έχω στο itunes το κινητό και όταν παταω authorize στο μακμπουκ μου λέει ότι είναι ήδη.

 

Αν έχει κανεις ιδέα ας πει...

Επίσης ibooks δεν συγχρονίζουν τα pdf, μονο τα αγορασμένα, αλλα αυτό είναι off topic γιατί αναφέρεται σε μακ αποκλειστικά.

 

Στο ιδιο το itunes, εχεις τσεκαρει να συγχρονιζει η συσκευη μεσω wifi? ( δεν αρκει να το εχεις επιλεξει σπο το κινητο μονο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από τότε το iphone δε συγχρονίζει για κανένα λόγο με wifi με το itunes. Δουλεύει κανονικά με το καλώδιο αλλά wifi με τπτ. Δεν το βλέπει δλδ καθόλου το itunes. (ούτε το iphoto και ibooks)

Έχω κ εγώ το ίδιο θέμα και από ότι έχω διαβάσει/καταλάβει, πρέπει να είναι θέμα των Mavericks.

Τα οποία κ έχω περάσει με update και όχι clean όπως στην περίπτωσή σου.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σας συνιστούσα απεγκατάσταση iTunes! Εμένα μετά από σβήσιμο και ξανά πέρασμα iTunes μου δούλεψε κανονικά ο συγχρονισμός!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι το google now δεν μου απαντα στις ερωτησεις...δεν απαντουσε και πριν;Η απλα δεν ειναι ενεργοποιημενο στο iOS και θυμαμαι λαθος;

 

Εχω την εντύπωση πως μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν απαντά....

Αν γνωρίζει κάποιος μηπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ας μας ενημερώσει

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι λιγο την πληρη απεγκατασταση επειδη ειναι application του υπολογιστη προεγκατεστιμενο. κατεβαζοντας το ξανα και κανοντας το εγκατασταση το τελευταιο itunes δεν αλλαζει τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Το συνδέσεις με το iTunes κανείς restore και set up as new!

 

Δεν έπιασε. Μου βγάζει συνέχεια πως θέλει απενεργοποίηση το "find my iphone". Προσπαθώ να το κάνω αλλά βγάζει σφάλμα. Δοκίμασα επίσης και το recovery κρατώντας πατημένο το home και κάνοντας επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια. Το τηλέφωνο είναι ίδιο με πριν. Δεν έχει σβήσει τίποτα.

 

Δεν έπιασε. Μου βγάζει συνέχεια πως θέλει απενεργοποίηση το "find my iphone". Προσπαθώ να το κάνω αλλά βγάζει σφάλμα. Δοκίμασα επίσης και το recovery κρατώντας πατημένο το home και κάνοντας επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια. Το τηλέφωνο είναι ίδιο με πριν. Δεν έχει σβήσει τίποτα.

 

Τελικά το έκανα δεύτερη φορά καπάκι με τη μέθοδο του recovery και δούλεψε.

 

Άβυσσος η ψυχή των iPhone.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

(συγγνώμη ξέχασα να απαντήσω ότι είχα τσεκαρισμένα τα wifi sync στο Itunes)

 

 

Για την ιστορία χθες το βραδυ μια δυο φορές έπιασα το itunes να εχει σηματάκι iphone πάνω δεξια. Παρόλα αυτά και που πάτησα sync δεν το έβρισκε, κόλλαγε στο connecting to your iphone η κάπως έτσι. Το ίδιο και όταν έκανα sync από το κινητό, απλά έψαχνε.

 

 

Σήμερα το πρωί ξαφνικά μου έβγαλε στο itunes το σηματάκι iphone με ένα θαυμαστικό. Το πατάω αρχίζει να ψάχνει, το βρίσκει και συχγρονίζει.

Σταθερό δεν είναι βεβαια. Θέλει ανοιγματα και κλεισίματα είτε το κινητό είτε το itunes για να το βγάλει, αλλα τουλάχιστον κάπως ψηλοδουλευει.

 

Από την άλλη δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς δουλεύει το παλιο ibooks. PDF δε συγχρονίζει μόνο αγορασμένα βιβλία. Τι χαζοσυστημα είναι αυτό πάλι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας..

εχω ενα iphone 5 αγορασμενο φλεβαρη σε πολυ κατασταση και θελω να το δωσω να παρω το 5s σε τι τιμη πρεπει να κοιταξω να το δωσω? :O

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας..

εχω ενα iphone 5 αγορασμενο φλεβαρη σε πολυ κατασταση και θελω να το δωσω να παρω το 5s σε τι τιμη πρεπει να κοιταξω να το δωσω? :O

 

400 καλά είναι

Link to comment
Share on other sites

Όχι διότι τα iPhone δεν κάνουν βίντεο-κλήσεις με τη κλασική έννοια του όρου. Δηλαδή οι βίντεο-κλήσεις δεν είναι μέσω της εγγενής δυνατότητας των δικτύων 3G/4G. Αντιθέτως, οι βίντεο-κλήσεις σε συσκευές iOS κάνουν χρήση της υπηρεσίας της Apple ονόματι, FaceTime. Το γεγονός πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις δεδομένα δικτύου 3G/4G, δε σημαίνει πως η βίντεο-κλήση πραγματοποιείται όπως σε άλλες συσκευές 3G/4G.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...