Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κουμπαρας;;;;

Ωραιος...

ή autocorrect ή νυστα ...πονταρω στο πρωτο

 

Νυστα ηταν....:lol::lol:

Αυτό το lag στο πληκτρολόγιο που είχες αναφέρει το συνεχίζει πάντως.

 

Ναι. Το εχει ακομα αλλα ειναι τοσο αμελητεο που πιστευω δεν θα διορθωθει ποτε....:(:rolleyes:

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγχαρητήρια φίλε Άγγελε για ακόμα μια φορά. Δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα καθώς δεν έχω αναβαθμίσει. Περιμένω να δώ πρώτα εντυπώσεις. Πως τα παει λοιπόν η 7.0.3 απο θέμα μπαταρίας;

 

7:30 ώρες αναμονή και δεν έχει κουνηθεί από το 100%!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Νυστα ηταν....:lol::lol:

 

 

Ναι. Το εχει ακομα αλλα ειναι τοσο αμελητεο που πιστευω δεν θα διορθωθει ποτε....:(:rolleyes:

 

Ειναι το μόνο lag που έχω παρατηρήσει. Εκτός φυσικά απο κακογραμμένες εφαρμογές. Γενικά δεν μπορώ να πιστέψω πόσο πιο γρήγορο να ειναι το 5s.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μόνο lag που έχω παρατηρήσει. Εκτός φυσικά απο κακογραμμένες εφαρμογές. Γενικά δεν μπορώ να πιστέψω πόσο πιο γρήγορο να ειναι το 5s.

 

Γιατι. Το λαγκ αυτο δεν υπαρχει στο s?

Στοιχημα οτι υπαρχει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

χαίρετω όλους, πρώτο μου ποστ στην παρέα του iphone, ακόμη δεν έχω προλάβει να το μελετήσω καλά, πρώτες εντυπώσεις μου δεν είναι και τοσο ενθαρυντικές, έχω χάσει 10% μπαταρία σε 1.30 ώρα χωρίς να το πολύ πειράξω, εφαρμογές εγκατέστησα μόνο τις βασικές, google maps, viber, whatsapp, facebook, youtube, skype, google translate, facebook messanger, chrome, tunein radio.

 

Προσπαθω να καταλάβω τι ειναι αυτό που ρουφάει την μπαταρία τόσο άγρια... δύο ερωτήσεις για αρχή υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να ανοιγωκλείνω τα δεδομένα εύκολα χωρις να χρειάζεται να πηγαίνω συνέχεια στις ρυθμίσεις ? πχ με το πάτημα ενώς εικονιδίου στο μενού, υπάρχει τρόπος να ελέγξω σε τι κατάσταση είναι η μπαταρία ? το κινητό ειναι μεταχειρισμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

χαίρετω όλους, πρώτο μου ποστ στην παρέα του iphone, ακόμη δεν έχω προλάβει να το μελετήσω καλά, πρώτες εντυπώσεις μου δεν είναι και τοσο ενθαρυντικές, έχω χάσει 10% μπαταρία σε 1.30 ώρα χωρίς να το πολύ πειράξω, εφαρμογές εγκατέστησα μόνο τις βασικές, google maps, viber, whatsapp, facebook, youtube, skype, google translate, facebook messanger, chrome, tunein radio.

 

Προσπαθω να καταλάβω τι ειναι αυτό που ρουφάει την μπαταρία τόσο άγρια... δύο ερωτήσεις για αρχή υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να ανοιγωκλείνω τα δεδομένα εύκολα χωρις να χρειάζεται να πηγαίνω συνέχεια στις ρυθμίσεις ? πχ με το πάτημα ενώς εικονιδίου στο μενού, υπάρχει τρόπος να ελέγξω σε τι κατάσταση είναι η μπαταρία ? το κινητό ειναι μεταχειρισμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ειδικά το Facebook καταναλώνει αρκετή μπαταρία.

Δεν υπάρχει δυνατότητα να βάλεις συντόμευση για να κλείνεις και να ανοίγεις τα δεδομένα.

Για να έχεις μια καλύτερη άποψη καλύτερα θα ήταν να κανείς ένα set up as new και ωχριά να περάσεις εφαρμογές θα φανεί αν έχει πρόβλημα η μπαταρία σου η καταναλώνεται από κακό γραμμένες εφαρμογές.

Δεν σου λέω να κανείς τώρα set up as new αλλά είναι μια λύση στην οποία είσαι απόλυτα σίγουρος από που προέρχεται το πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατι. Το λαγκ αυτο δεν υπαρχει στο s?

Στοιχημα οτι υπαρχει.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει. Εννοούσα οτι το 5 ειναι πλέον τόσο γρήγορο που δεν μπορώ να σκεφτώ πόσο πιο γρήγορο να ειναι το 5s.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το 3G και το 4G. ρύθμισε τη φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο. Με αυτά τα δυο θα είσαι κομπλέ :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει. Εννοούσα οτι το 5 ειναι πλέον τόσο γρήγορο που δεν μπορώ να σκεφτώ πόσο πιο γρήγορο να ειναι το 5s.

 

Συμφωνω . :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το Facebook καταναλώνει αρκετή μπαταρία.

Δεν υπάρχει δυνατότητα να βάλεις συντόμευση για να κλείνεις και να ανοίγεις τα δεδομένα.

Για να έχεις μια καλύτερη άποψη καλύτερα θα ήταν να κανείς ένα set up as new και ωχριά να περάσεις εφαρμογές θα φανεί αν έχει πρόβλημα η μπαταρία σου η καταναλώνεται από κακό γραμμένες εφαρμογές.

Δεν σου λέω να κανείς τώρα set up as new αλλά είναι μια λύση στην οποία είσαι απόλυτα σίγουρος από που προέρχεται το πρόβλημα

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το πρόβλημα μου σε σχέση με τα δεδομένα ειναι ότι επιδή δεν έχω καλό σήμα στο δωμάτιο μου, το iphone συνδέεται συνέχεια στα δεδομένα, ενώ αν τα κλείσω συνδέεται στο wifi έστω και με ελάχιστο σήμα... κανείς καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το πρόβλημα μου σε σχέση με τα δεδομένα ειναι ότι επιδή δεν έχω καλό σήμα στο δωμάτιο μου, το iphone συνδέεται συνέχεια στα δεδομένα, ενώ αν τα κλείσω συνδέεται στο wifi έστω και με ελάχιστο σήμα... κανείς καμιά ιδέα ?

 

Καλύτερα να κλείνεις τα δεδομένα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Θα έχεις και πολύ καλή απόδοση στην μπαταρία επειδή δεν θα αλλάζει συνέχεια από wifi σε δεδομένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με την 7 έχω παρατηρήσει ότι το wifi δεν κλείνει στην αδράνεια.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την 7 έχω παρατηρήσει ότι το wifi δεν κλείνει στην αδράνεια.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Έχω την 7.0.2 ακόμα αλλά έχω την πεποίθηση ότι σ' εμένα κλείνει στην αναμονή.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 7.0.2 ακόμα αλλά έχω την πεποίθηση ότι σ' εμένα κλείνει στην αναμονή.:confused:

 

Να σου πω, το δοκίμασα στο Ipad, που είναι wifi only.

Ακόμη και 1 ώρα που το είχα με σβηστή οθόνη στην αναμονή , ένα μέιλ που μου ήρθε, χτύπησε αμέσως. Αν το wifi είχε κλείσει, δεν θα ενημερωνόταν.

Γι αυτό το λέω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, το δοκίμασα στο Ipad, που είναι wifi only.

Ακόμη και 1 ώρα που το είχα με σβηστή οθόνη στην αναμονή , ένα μέιλ που μου ήρθε, χτύπησε αμέσως. Αν το wifi είχε κλείσει, δεν θα ενημερωνόταν.

Γι αυτό το λέω.

 

Καλά δεν παίρνω και όρκο αλλά συνήθως όταν (σε χώρο με wi-fi) το ξυπνάω έχει σηματάκι data το οποίο μετά γίνεται κεραία wi-fi σχεδόν αμέσως. Αυτό μου δίνει την εντύπωση ότι απενεργοποιείται στην αναμονή.

Wild guess: Μήπως στο wi-fi only το αφήνει ανοικτό για να κάνει push τα δεδομένα μην έχοντας άλλη πηγή;

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν παίρνω και όρκο αλλά συνήθως όταν (σε χώρο με wi-fi) το ξυπνάω έχει σηματάκι data το οποίο μετά γίνεται κεραία wi-fi σχεδόν αμέσως. Αυτό μου δίνει την εντύπωση ότι απενεργοποιείται στην αναμονή.

Wild guess: Μήπως στο wi-fi only το αφήνει ανοικτό για να κάνει push τα δεδομένα μην έχοντας άλλη πηγή;

Παίζει να είναι αυτό που λες.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την μεταβαση απο 7.0.2 σε 7.0.3 εγω δεν ειδα καποια διαφορα που βγαζει ματι. Το λεω γτ καποιοι παραπανω αμεσως ειπαν οτιειδαν βελτιωση κ απορω. Εκτος απο bugs lags κτλ προγραμματιστικα εχει κατι καραμπινατο;
Link to comment
Share on other sites

Με την μεταβαση απο 7.0.2 σε 7.0.3 εγω δεν ειδα καποια διαφορα που βγαζει ματι. Το λεω γτ καποιοι παραπανω αμεσως ειπαν οτιειδαν βελτιωση κ απορω. Εκτος απο bugs lags κτλ προγραμματιστικα εχει κατι καραμπινατο;

 

Εχει σημαντικότατα πράγματα.

Το καραμπινάτο: Διορθώνει το πρόβλημα του αισθητήρα που έδειχνε λάθος μετρήσεις...

και αλλο καραμπινάτο: Διορθώνει τα προβλήματα μπλέ οθόνης...

 

Και στο 4αρι έχουν προστεθεί κάποιες βελτιώσεις αν και όχι τόσο καραμπινάτες όπως για τα 5/5S/5C. Εξάλλου αυτό το iOS στοχεύει κυρίως στο νέο 5S και στα 5/5C.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει σημαντικότατα πράγματα.

Το καραμπινάτο: Διορθώνει το πρόβλημα του αισθητήρα που έδειχνε λάθος μετρήσεις...

και αλλο καραμπινάτο: Διορθώνει τα προβλήματα μπλέ οθόνης...

 

Και στο 4αρι έχουν προστεθεί κάποιες βελτιώσεις αν και όχι τόσο καραμπινάτες όπως για τα 5/5S/5C. Εξάλλου αυτό το iOS στοχεύει κυρίως στο νέο 5S και στα 5/5C.

 

Μαλιστα. Μπλε οθονη ευτυχως δεν ειχα ποτε. Ποιος αισθητηρας εδειχνε λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Μπλε οθονη ευτυχως δεν ειχα ποτε. Ποιος αισθητηρας εδειχνε λαθος;

 

Αυτά τα 2 ήταν bugs μόνο στο 5s.

Στο 5 απλά βελτιώθηκε λίγο ακόμα (πόσο ακόμα??) η εμπειρία χρήσης.

Από εδώ και στο εξής θα υπάρχουν τέτοιες μικροβελτιώσεις, αν και τα περιθώρια νομίζω είναι μικρά. Το 5άρι είναι σε top επίπεδο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 ήταν bugs μόνο στο 5s.

Στο 5 απλά βελτιώθηκε λίγο ακόμα (πόσο ακόμα??) η εμπειρία χρήσης.

Από εδώ και στο εξής θα υπάρχουν τέτοιες μικροβελτιώσεις, αν και τα περιθώρια νομίζω είναι μικρά. Το 5άρι είναι σε top επίπεδο.

 

Οντως στο 5 δεν εχω παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Εχει σημαντικότατα πράγματα.

Το καραμπινάτο: Διορθώνει το πρόβλημα του αισθητήρα που έδειχνε λάθος μετρήσεις...

και αλλο καραμπινάτο: Διορθώνει τα προβλήματα μπλέ οθόνης...

 

Και στο 4αρι έχουν προστεθεί κάποιες βελτιώσεις αν και όχι τόσο καραμπινάτες όπως για τα 5/5S/5C. Εξάλλου αυτό το iOS στοχεύει κυρίως στο νέο 5S και στα 5/5C.

 

Μεγάλη διάφορα δεν έχει αφού δεν είχε η συσκευή και πολλά προβλήματα.

Ποιος σου είπε ότι είναι μόνο για 5s και 5c?

Αφού το έδωσαν σε κάποιες συσκευές σημαίνει εκτιμάω τον συγκεκριμένο πελάτη. Αλλιώς ο πελάτης παει αλλού δεν σημαίνει έχω το 4αρι κι επειδή με την 7 σέρνεται θα πάρω το 5s. Θα πάρω κάτι άλλο αν με πουλήσετε εσείς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με την 7 έχω παρατηρήσει ότι το wifi δεν κλείνει στην αδράνεια.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Το εχω παρατηρησει κι εγω! Στην 6.1.2 μια δουλευε και μια δεν δουλευε. Αλλα παντα μετα απο ξεκλειδωμα, εκανε 1 δευτερολεπτο να μου εμφανισει το σημα του wifi. Τωρα με την 7.0 το wifi και τα push δουλευουν ΠΑΝΤΑ και επιπλεον, με το ξεκλειδωμα, το εικονιδιο του wifi ειναι παντα εκει! Ελπιζω να ισχυει και το ιδιο με την 7.0.3. Ξεκιναω αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Με την 7 έχω παρατηρήσει ότι το wifi δεν κλείνει στην αδράνεια.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Εγώ το πρόσεξα. Βλέπω ότι έρχονται τα push πιο τακτικά.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω πως δουλεψε και για μενα το αρχειο του φιλου big! Τον Ευχαριστω και παλι! Οσο για την 7.0.3 νομιζω πως μου αρεσει περισσοτερο το animation με την μειωση κινησης στο ON!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...