Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για άλλη μια φορά !!!!! Θα το δοκιμάσω κ αυτό ... Κ ξέρεις αν δεν έχω αποτέλεσμα θα γράψω ξανά για οδηγίες για restore !!! :p

Edit : αυτό πρέπει να το αγοράσω από ότι βλέπω ε;; Με πιστωτική γίνεται ;

 

ναι με πιστωτική/χρεωστική αρκει να την συνδεσεις με το paypal.

βασικά αφου εχεις vodafone μπορείς και απο την εφαρμογή της ή απο το my account να ελέγχεις τα mb σου, τα οποια ανανεώνονται και αυτα σε πραγματικό χρόνο απ οτι νομιζω.

μπες δηλαδή δες τώρα τα mb σου και μπες αύριο την ιδια ώρα να τσεκάρεις ξανα.αρκεί να θυμάσαι ποιες εφαρμογές χρησιμοποίησες μέσα στη μέρα για να βρεις σιγα σιγα ποια σου τρώει περισσότερα.

επίσης οταν φτάσεις στο 80% η voda σε ειδοποιεί με μήνυμα, αρα μετα κλείνεις εντελώς τα δεδομένα και ετσι δεν πρόκειται να χρεωθείς έξτρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι με πιστωτική/χρεωστική αρκει να την συνδεσεις με το paypal.

βασικά αφου εχεις vodafone μπορείς και απο την εφαρμογή της ή απο το my account να ελέγχεις τα mb σου, τα οποια ανανεώνονται και αυτα σε πραγματικό χρόνο απ οτι νομιζω.

μπες δηλαδή δες τώρα τα mb σου και μπες αύριο την ιδια ώρα να τσεκάρεις ξανα.αρκεί να θυμάσαι ποιες εφαρμογές χρησιμοποίησες μέσα στη μέρα για να βρεις σιγα σιγα ποια σου τρώει περισσότερα.

επίσης οταν φτάσεις στο 80% η voda σε ειδοποιεί με μήνυμα, αρα μετα κλείνεις εντελώς τα δεδομένα και ετσι δεν πρόκειται να χρεωθείς έξτρα.

καλημερα!!!!!!!!!!!

:rolleyes:εχεις δικιο οποτε θα το παρακολουθω καλυτερα ετσι!!!:D

θα μου πεις ξανα την διαδιακασια restore για παν ενδεχομενο??

βασικα που ειναι η επιλογη restore γιατι συνεχιζω να μην την βλεπω στο itunes..

κ υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να επαναφερω sms επαφες εφαρμογες κτλ στην συσκευη???:innocent::innocent:

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Θέλω να πάρω 2 iPhone 5 16GB White

Ποιο είναι αξιόπιστα απο τα παρακάτω μαγαζιά να μην πέσω πάνω σε φόλα ?

 

http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html

 

Πάρε ένα τηλέφωνο στο Extreme-mobile. Νομίζω σ αυτά τα λεφτά έχει ελληνικό. Αλλά και ελληνικό να μην είναι θα ξέρεις πραγματικά από που προέρχεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ούτως ή άλλως όλα τα καταστήματα στο skroutz έχουν αξιολογήσεις, από εκεί μπορεί να κρίνει κάποιος όσον αφορά την αξιοπιστία τους. Τώρα αν ειναι ελληνικό μικρή σημασία εχει αρκεί να ειναι ευρωπαϊκό και να καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα μου πει καποιος πως κανουμε restore γιατι κολλησε το τηλ μου? :( :( :(

 

Σύνδεσε τη συσκευή στον υπολογιστή μέσω USB. Κρατάς Home + Power για 10 δευτερόλεπτα, στη συνέχεια αφήνεις το Power, αλλά κρατάς πατημένο το Home για 12 δευτερόλεπτα. Η οθόνη θα είναι μαύρη. Αυτό είναι το DFU mode και δοκιμάζεις να κάνεις restore.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε τη συσκευή στον υπολογιστή μέσω USB. Κρατάς Home + Power για 10 δευτερόλεπτα, στη συνέχεια αφήνεις το Power, αλλά κρατάς πατημένο το Home για 12 δευτερόλεπτα. Η οθόνη θα είναι μαύρη. Αυτό είναι το DFU mode και δοκιμάζεις να κάνεις restore.

 

κ μετα?? θα εχω τιποτα στο τηλ η θα τα χασω ολα?:O

κανει αυτοματα restore μετα?

γιατι δεν βλεπω καπου την επιλογη στο itunes.. :O

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

κ μετα?? θα εχω τιποτα στο τηλ η θα τα χασω ολα?:O

κανει αυτοματα restore μετα?

γιατι δεν βλεπω καπου την επιλογη στο itunes.. :O

 

πως κατάφερες και το κόλλησες;

στο itunes εχει δυο κουτάκια, update και restore&update..το δεύτερο θα πατήσεις

 

τις επαφές τις εχεις στο icloud; οι εφαρμογές θα περαστούν αυτόματα εαν εχεις κάνει transfer purchases (στο είχα πει και αυτο τότε)

για τα μηνύματα λιγο δύσκολο να επανέλθουν.

Link to comment
Share on other sites

πως κατάφερες και το κόλλησες;

στο itunes εχει δυο κουτάκια, update και restore&update..το δεύτερο θα πατήσεις

 

τις επαφές τις εχεις στο icloud; οι εφαρμογές θα περαστούν αυτόματα εαν εχεις κάνει transfer purchases (στο είχα πει και αυτο τότε)

για τα μηνύματα λιγο δύσκολο να επανέλθουν.

 

δεν εχω ιδεα..

δεν ξερω τι επαθε..:O

εχει επιλογη update κ επαναφορα,επαναφορα παταω?:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

θα μου πει καποιος πως κανουμε restore γιατι κολλησε το τηλ μου? :( :( :(

 

Αγαπητη mmaria_82, ειναι απολυτα σεβαστη η καθε σου απορια και προφανως ειμαστε εδω για να βοηθησουμε τους συνφορουμιτες μας σχετικα με οποιο προβλημα ή απορια εχουν.

Αλλα σοβαρα τωρα, δεν μπορουσες να γραψεις στο google τις μαγικες λεξεις: "how to restore an iphone" και να παρεις πολυ παραστατικα την απαντηση που ψαχνεις? Μεχρι και σε βιντεο θα εβλεπες την διαδικασια του restore!

Δεν κατακρινω προφανως τις "αρχαριες" αποριες σου, αλλα εχοντας διαβασει ΟΛΟ το thread μπορω να πω με σιγουρια οτι οτιδηποτε εχεις ρωτησει το βρισκεις σε 2 δευτερολοπτα με μια απλη αναζητηση. Ανεφερες μεχρι και ποιο screen protector ηθελες κι οτι δεν το εβρισκες, το οποιο κυκοφορουσε κανονικα και με το ονομα του στο ebay!

 

Και ειλικρινα μπραβο στα παιδια που δειχνουν το ενδιαφερον να σου απαντανε, αλλα οι τελευταιες 10 σελιδες του thread ειναι γεματες απο ανουσιες ερωταπαντησεις του στυλ: και πως κλειδωνω το iPhone μου?

Παντα φιλικα, Νικος

sorry για το offtopic

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και εμείς για αυτό είμαστε εδώ για να βοηθάμε.

 

Προσωπικά προτιμώ τέτοια μηνύματα παρά ανούσια και off topic post που γεμίζουν άλλα θέματα με ανούσιες συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω πατησει 2 φορες επαναφορα κ τις 2 μου γραφει το εξης..

αυτη τη στιγμη το iphone δεν ειναι δυνατο να επαναφερθει επειδη δεν ειναι δυνατη η επικοινωνια με τον διακομιστη ενημερωσης λογισμικου iphone η ο συγκεκριμενος διακομιστης δεν διατιθεται προσωρινα..

τι να κανω??? :( :(

 

Αγαπητη mmaria_82, ειναι απολυτα σεβαστη η καθε σου απορια και προφανως ειμαστε εδω για να βοηθησουμε τους συνφορουμιτες μας σχετικα με οποιο προβλημα ή απορια εχουν.

Αλλα σοβαρα τωρα, δεν μπορουσες να γραψεις στο google τις μαγικες λεξεις: "how to restore an iphone" και να παρεις πολυ παραστατικα την απαντηση που ψαχνεις? Μεχρι και σε βιντεο θα εβλεπες την διαδικασια του restore!

Δεν κατακρινω προφανως τις "αρχαριες" αποριες σου, αλλα εχοντας διαβασει ΟΛΟ το thread μπορω να πω με σιγουρια οτι οτιδηποτε εχεις ρωτησει το βρισκεις σε 2 δευτερολοπτα με μια απλη αναζητηση. Ανεφερες μεχρι και ποιο screen protector ηθελες κι οτι δεν το εβρισκες, το οποιο κυκοφορουσε κανονικα και με το ονομα του στο ebay!

 

Και ειλικρινα μπραβο στα παιδια που δειχνουν το ενδιαφερον να σου απαντανε, αλλα οι τελευταιες 10 σελιδες του thread ειναι γεματες απο ανουσιες ερωταπαντησεις του στυλ: και πως κλειδωνω το iPhone μου?

Παντα φιλικα, Νικος

sorry για το offtopic

 

ξερω οτι μπορω να βρω οτιδηποτε απο το google αλλα εγω προτιμω να απευθυνομαι εδω.. γι αυτο κ αλλωστε εχω κανει εγγραφη..:O

το προβλημα δεν καταλαβαινω τωρα..τεσπα.οκ :)

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω πατησει 2 φορες επαναφορα κ τις 2 μου γραφει το εξης..

αυτη τη στιγμη το iphone δεν ειναι δυνατο να επαναφερθει επειδη δεν ειναι δυνατη η επικοινωνια με τον διακομιστη ενημερωσης λογισμικου iphone η ο συγκεκριμενος διακομιστης δεν διατιθεται προσωρινα..

τι να κανω??? :( :(

 

Ρίξε μια ματιά στις λύσεις που προτείνονται εδώ... http://support.apple.com/kb/TS1275?viewlocale=el_GR

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στις λύσεις που προτείνονται εδώ... http://support.apple.com/kb/TS1275?viewlocale=el_GR

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια..

ελπιζω να βγαλω ακρη..:O

σταματαω τα ασκοπα ποστ μου λοιπον για να μην ενοχλειτε κανεις..:cool:

καλη σας νυχτα!

Link to comment
Share on other sites

εχω πατησει 2 φορες επαναφορα κ τις 2 μου γραφει το εξης..

αυτη τη στιγμη το iphone δεν ειναι δυνατο να επαναφερθει επειδη δεν ειναι δυνατη η επικοινωνια με τον διακομιστη ενημερωσης λογισμικου iphone η ο συγκεκριμενος διακομιστης δεν διατιθεται προσωρινα..

τι να κανω??? :( :(

 

Λογικα θα εχει καποιο προβλημα ο server της apple. αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κατεβασεις την 6.1.4 απο εδω: http://appldnld.apple.com/iOS6.1/091-3403.20130502.Xerz1/iPhone5,1_6.1.4_10B350_Restore.ipsw

 

και αφου βαλεις το iPhone σε DFU (google is your friend)

ανοιγεις το iTunes και εχοντας πατημενο στο πληκτρολογιο σου το Shift πατας restore Και επιλεγεις το αρχειο που μολις κατεβασες!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια..

ελπιζω να βγαλω ακρη..:O

σταματαω τα ασκοπα ποστ μου λοιπον για να μην ενοχλειτε κανεις..:cool:

καλη σας νυχτα!

 

Αν δεν βγάλεις άκρη εδώ είμαστε. Μη σε αγχώνει πάντως... η συσκευή σου επανέρχεται.

 

Επίσης, αν τη βρεις τη λύση μπορείς να την αναφέρεις και εδώ για τυχόν ενδιαφερόμενους που ενδεχομένως αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγάλεις άκρη εδώ είμαστε. Μη σε αγχώνει πάντως... η συσκευή σου επανέρχεται.

 

Επίσης, αν τη βρεις τη λύση μπορείς να την αναφέρεις και εδώ για τυχόν ενδιαφερόμενους που ενδεχομένως αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα.

 

δεν θα το ψαξω σημερα συγχύστηκα..:O

αν βρω κατι διαφορετικο απο αυτα που εγραφε στο λινκ που μου εστειλες (που δεν νομιζω) θα σας ενημερωσω..

ευχαριστω παρα πολυ κ παλι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ψαξω σημερα συγχύστηκα..:O

αν βρω κατι διαφορετικο απο αυτα που εγραφε στο λινκ που μου εστειλες (που δεν νομιζω) θα σας ενημερωσω..

ευχαριστω παρα πολυ κ παλι!!!!!!

 

Θελεις να δοκιμασεις τη λυση που σου ανεφερα? Εχει δουλεψει και για μενα.. Οπως βλεπεις να βοηθησω θελω οχι να φανω εξυπνος.

Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι το έκανες εκεί και δούλεψε σίγουρα; Επειδή εγώ ρώτησα εδώ https://discussions.apple.com/thread/5039873 και μου λένε μάλλον scam είναι. Τώρα αν το έκανες και δούλεψε θα το κάνω και εγώ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο μαύρο χρώμα αν δεν έχεις θήκη που καλύπτει όλο το μέταλλο, δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνουν σημάδια.

Όσα έχω δει με back cover που αφήνει το πάνω και κάτω μέρος ακάλυπτο είναι γεμάτα σημάδια.

Αν δε, δείτε κάποιο που δεν έχει φορέσει ποτέ θήκη θα νομίσετε ότι χρησιμοποιείται για χρόνια. Ήλθε ένας φίλος μου από Αμερική και το έχει χωρίς θήκη από την πρώτη μέρα. Δεν βλεποτανε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ψαξω σημερα συγχύστηκα..:O

αν βρω κατι διαφορετικο απο αυτα που εγραφε στο λινκ που μου εστειλες (που δεν νομιζω) θα σας ενημερωσω..

ευχαριστω παρα πολυ κ παλι!!!!!!

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ.

 

http://www.thenewipadblog.net/how-to-solve-error-3194-in-itunes

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο μαύρο χρώμα αν δεν έχεις θήκη που καλύπτει όλο το μέταλλο, δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνουν σημάδια.

Όσα έχω δει με back cover που αφήνει το πάνω και κάτω μέρος ακάλυπτο είναι γεμάτα σημάδια.

Αν δε, δείτε κάποιο που δεν έχει φορέσει ποτέ θήκη θα νομίσετε ότι χρησιμοποιείται για χρόνια. Ήλθε ένας φίλος μου από Αμερική και το έχει χωρίς θήκη από την πρώτη μέρα. Δεν βλεποτανε.

Εγώ την μόνη θήκη που του έχω είναι μια δερμάτινη που μπαίνει όλο το κινητό μέσα οπότε όταν το λειτουργώ συνέχεια είναι έξω από την θήκη. Το έχω από Νοέμβριο και δεν έχει πάθει τίποτα ή τέλος πάντων δεν έχει σημάδια τα οποία φαίνονται και κάνουν μπαμ, ούτε έχει γρατζουνιές, ούτε σημάδια τα οποία χαλάνε την αισθητική της συσκευής. Έχω δει άσπρο iphone 5 το οποίο φοράει θήκη πλάτης και από το πολύ να πέφτει κάτω έχει γίνει χάλια στα σημεία που δεν καλύπτει η θήκη. Το θέμα είναι τι χρήση του κάνεις, αν είναι να χτυπάει συνέχεια κάπου ή να το πετάς ή γενικά να μην το προσέχεις είτε είναι μαύρο είτε είναι άσπρο τότε θα έχει σημάδια.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το 5 είναι πιο ευαίσθητο σε σημάδια από ότι ήταν τα 4/4S και θέλει μεγαλύτερη προσοχή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...