Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόβλημα σκόνης στον φακό της πίσω κάμερας κανείς ή μόνο εγώ ο γκαντέμης; :mad:

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα στις φωτο μην το σκέφτεσαι καν. Οσο ψάχνεις τόσο θα βρίσκεις θέματα τέτοια. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόβλημα σκόνης στον φακό της πίσω κάμερας κανείς ή μόνο εγώ ο γκαντέμης; :mad:

 

Είχα κι εγώ φίλε , δεν το έψαξα πολύ παραέξω , διότι κοίταξα λίγο στο google και γινότανε χαμός , οπότε το πούλησα με τη μιά και είμαι με το 4ς τώρα μέχρι να βγει το επόμενο , αλλά απ' ότι φένεται πρέπει να την τραβάει από το μικρόφωνο που έχει πίσω στη κάμερα , αν το έχεις αγορασμένο από κατάστημα ζήτα αντικατάσταση γίνεται και αν σου κάνουνε χωνέρια επέμενε , αν το βαριέσαι κάνε ότι έκανα κι εγώ .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

ευχαριστωα τα παιδια για την βοηθεια για την προστασια οθονης !!

παραγγειλαα!!!

λιγο την βοηθεια σας παλι..:O

εχω παρατηρησει οτι τον τελευταιο καιρο μου καταναλωνει πολυ ογκο απο τα δεδομενα χωρις να μπαινω τοσο συχνα..μπαινω συνηθως με wifi..

καλεσα στην vodafone κ μου ειπαν οτι φταιει το jailbreak κ οτι πρεπει να κανω update στην 6.1.3 οποτε θελω να ρωτησω αλλη μια φορα τα βηματα..

παταω update η πρεπει να κανω restore??

κ τι θα χασω απο την συσκευη με αυτη την κινηση?

κ πως θα επαναφερω οτι χασω??

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.. :O

ευχαριστω εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

ευχαριστωα τα παιδια για την βοηθεια για την προστασια οθονης !!

παραγγειλαα!!!

λιγο την βοηθεια σας παλι..:O

εχω παρατηρησει οτι τον τελευταιο καιρο μου καταναλωνει πολυ ογκο απο τα δεδομενα χωρις να μπαινω τοσο συχνα..μπαινω συνηθως με wifi..

καλεσα στην vodafone κ μου ειπαν οτι φταιει το jailbreak κ οτι πρεπει να κανω update στην 6.1.3 οποτε θελω να ρωτησω αλλη μια φορα τα βηματα..

παταω update η πρεπει να κανω restore??

κ τι θα χασω απο την συσκευη με αυτη την κινηση?

κ πως θα επαναφερω οτι χασω??

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.. :O

ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Κοίταξε τις γνωστοποιήσεις και τις υπηρεσίες τοποθεσίας , κλείσε ότι πιστεύεις ότι τρέχει background και ότι δεν χρειάζεσαι .

Κλείνε και τα data καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Θέλω να πάρω 2 iPhone 5 16GB White

Ποιο είναι αξιόπιστα απο τα παρακάτω μαγαζιά να μην πέσω πάνω σε φόλα ?

 

http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το jailbreak για αυτό και η λύση που σου προτείνουν είναι η χειρότερη.

γιατι?

 

 

Κοίταξε τις γνωστοποιήσεις και τις υπηρεσίες τοποθεσίας , κλείσε ότι πιστεύεις ότι τρέχει background και ότι δεν χρειάζεσαι .

Κλείνε και τα data καλύτερα.

τα κλεινω κ με το που τα ανοιγω αρχιζουν κ τελειωνουν τα mb πολυ γρηγορα..

κ η αληθεια ειναι οτι εγινε μετα το jb..:O

αν κανω update χανω τα παντα?μηνυματα επαφες φωτο εφαρμογες κτλ?

αν ναι υπαρχει τροπος να τα επαναφερω?

edit : πατησα επαναφορα..

τωρα τι θα δω δεν ξερω.. :((

edit : σταματησε η επαναφορα μου εγραψε κατι για αδειασμα καδου κ οτι δεν εχω χωρο δεν καταλαβα ακριβως.. :(

τι εκανα λαθος? :O

κ κατι αλλο χαθηκε η επιλογη 3g κ γραφει lte τι ειναι αυτο?? :O

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με την μπαταρια μετα την τελευταια αναβαθμιση;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα στις φωτο μην το σκέφτεσαι καν. Οσο ψάχνεις τόσο θα βρίσκεις θέματα τέτοια. ;)

Έχω το κινητό πάνω από τετράμηνο και το πρόβλημα υπήρχε σχεδόν από την αρχή. Πλέον φαίνεται και στις φωτογραφίες...

 

Είχα κι εγώ φίλε , δεν το έψαξα πολύ παραέξω , διότι κοίταξα λίγο στο google και γινότανε χαμός , οπότε το πούλησα με τη μιά και είμαι με το 4ς τώρα μέχρι να βγει το επόμενο , αλλά απ' ότι φένεται πρέπει να την τραβάει από το μικρόφωνο που έχει πίσω στη κάμερα , αν το έχεις αγορασμένο από κατάστημα ζήτα αντικατάσταση γίνεται και αν σου κάνουνε χωνέρια επέμενε , αν το βαριέσαι κάνε ότι έκανα κι εγώ .

Το έχω αγοράσει από το εξωτερικό οπότε ούτως ή άλλως ταλαιπωρία με περιμένει για την αντικατάσταση. :mad:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

edit : πατησα επαναφορα..

τωρα τι θα δω δεν ξερω.. :((

edit : σταματησε η επαναφορα μου εγραψε κατι για αδειασμα καδου κ οτι δεν εχω χωρο δεν καταλαβα ακριβως.. :(

τι εκανα λαθος?

 

στο ειχα τονίσει και παλαιότερα, οτι επαναφορά ή update μην κάνεις ποτέ σε jailbroken συσκευή γιατι θα κολλήσει αλλά δεν με άκουσες.

συνέδεσε το στο itunes και κανε restore.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν μου βγάζει τις χαμένες κλήσεις στο notification center! Παρόλο που έχω το τηλέφωνο κανονικά περασμένο στο notification center, όταν έχω μια αναπάντητη κλήση, μου δείχνει το νούμερο 1 στο εικονίδιο και την κλήση στην οθόνη κλειδώματος, αλλά όταν ξεκελιδώνω το τηλέφωνο και κατεβάζω κάτω την μπάρα ειδοποιήσεων δεν μου δείχνει τίποτα!

 

Έχω κάνει ήδη hard reset και επαναφορά του τηλεφώνου στην εργοστασιακή κατάσταση, αλλά τίποτα! Τα μηνύματα, viber, whatsapp, email κλπ μου τα δείχνει κανονικά..

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

στο ειχα τονίσει και παλαιότερα, οτι επαναφορά ή update μην κάνεις ποτέ σε jailbroken συσκευή γιατι θα κολλήσει αλλά δεν με άκουσες.

συνέδεσε το στο itunes και κανε restore.

 

Εσύ το είχες πει αλλά εγώ δεν το θυμομουν.. :( σταμάτησε η επαναφορά κ το άφησα γιατί δεν είχα χρόνο .. Που έχει την επιλογή restore γιατί δεν το βλέπω ;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το είχες πει αλλά εγώ δεν το θυμομουν.. :( σταμάτησε η επαναφορά κ το άφησα γιατί δεν είχα χρόνο .. Που έχει την επιλογή restore γιατί δεν το βλέπω ;

 

τι εννοείς σταμάτησε; τώρα σε τι κατάσταση είναι το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς σταμάτησε; τώρα σε τι κατάσταση είναι το τηλέφωνο;

 

Πατησα επαναφορά έδειχνε να προχωράει κ κάποια στιγμή μου έγραψε ότι δεν υπάρχει χώρος για αυτή την ενέργεια κάτι τέτοιο κ να σβησω κάτι κ ακυρώθηκε μόνο του ..

Το τηλ είναι όπως ήταν κ πριν ..

Jb 6.1.2 :O

Link to comment
Share on other sites

Πατησα επαναφορά έδειχνε να προχωράει κ κάποια στιγμή μου έγραψε ότι δεν υπάρχει χώρος για αυτή την ενέργεια κάτι τέτοιο κ να σβησω κάτι κ ακυρώθηκε μόνο του ..

Το τηλ είναι όπως ήταν κ πριν ..

Jb 6.1.2 :O

 

για ποιο λόγο θες να πας στην 6.1.3; ειναι μεγάλη ρουφήχτρα σε θέμα αυτονομίας οπως έχουν παραπονεθεί αρκετοί και επιπλέον ξεχνάς και το jb εκει.

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο θες να πας στην 6.1.3; ειναι μεγάλη ρουφήχτρα σε θέμα αυτονομίας οπως έχουν παραπονεθεί αρκετοί και επιπλέον ξεχνάς και το jb εκει.

Γιατί από την Vodafone μου είπαν ότι μου καταναλώνει τα δεδομένα το τηλ επειδή είναι jb .. Δεν είχα ποτέ θέμα με τα δεδομένα κ από τότε που έκανα jb ενώ τα έχω κλειστά κ τα ανοίγω ελάχιστα (πριν τα είχα όλη μέρα ) μου τα καταναλώνει ..1500 mb έχω κ μέσα σε 10 μέρες μου έχει καταναλώσει πάνω από τα μισά κ δεν το ανοίγω πάνω από 2 ώρες την ημέρα ενώ πριν το jb ήταν όλη μέρα ανοιχτά κ μου έμεναν πάνω από 500 mb τον μήνα.. :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με την μπαταρια μετα την τελευταια αναβαθμιση;

 

Ναι, έχουν αναφερθεί παράπονα σχετικά με την κατανάλωση και στην 6.1.4.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από την Vodafone μου είπαν ότι μου καταναλώνει τα δεδομένα το τηλ επειδή είναι jb .. Δεν είχα ποτέ θέμα με τα δεδομένα κ από τότε που έκανα jb ενώ τα έχω κλειστά κ τα ανοίγω ελάχιστα (πριν τα είχα όλη μέρα ) μου τα καταναλώνει ..1500 mb έχω κ μέσα σε 10 μέρες μου έχει καταναλώσει πάνω από τα μισά κ δεν το ανοίγω πάνω από 2 ώρες την ημέρα ενώ πριν το jb ήταν όλη μέρα ανοιχτά κ μου έμεναν πάνω από 500 mb τον μήνα.. :O

 

τοτε προφανώς καποιο tweak απο cydia σου κάνει τη ζημιά..προσπάθησε να βρεις ποιο είναι.

όταν πονάει το δόντι δεν κόβουμε το κεφάλι..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τοτε προφανώς καποιο tweak απο cydia σου κάνει τη ζημιά..προσπάθησε να βρεις ποιο είναι.

όταν πονάει το δόντι δεν κόβουμε το κεφάλι..:rolleyes:

 

Σωστός !! :p

Αλλά πως μπορώ να δώ πιο φταίει ;; :o

Link to comment
Share on other sites

Σωστός !! :p

Αλλά πως μπορώ να δώ πιο φταίει ;; :o

 

τι εχεις εγκαταστήσει; (που απαιτεί δεδομένα για να λειτουργήσει εννοείται)

Link to comment
Share on other sites

τι εχεις εγκαταστήσει; (που απαιτεί δεδομένα για να λειτουργήσει εννοείται)

 

απο cydia εννοεις ?

αν ναι εχω κατεβασει..

batterydoctorpro,facebook sticker enabler,fb chat heads enabler,icleaner,instasave,kuaidial,sms timestamps,swipeselection,unlimtones,winterboard k youtubetomp3 αυτα τα λιγα!!:p

Link to comment
Share on other sites

απο cydia εννοεις ?

αν ναι εχω κατεβασει..

batterydoctorpro,facebook sticker enabler,fb chat heads enabler,icleaner,instasave,kuaidial,sms timestamps,swipeselection,unlimtones,winterboard k youtubetomp3 αυτα τα λιγα!!:p

 

δεν βλέπω καποια ζημιογόνα για τα mb σου εφαρμογή.

αν θέλεις κατέβασε απο cydia το Data Usage Monitor..κάθε φορά που θα κατεβάζεις δεδομένα θα φαίνεται σε πραγματικό χρόνο ο όγκος τους πάνω στην status bar. αρα θα εντοπίσεις εύκολα ποια εφαρμογή κανει τη ζημιά, καθώς θα βλέπεις απ ευθείας τα mb που κατεβαίνουν!

http://www.youtube.com/watch?v=QpBA8IKOJCQ

Link to comment
Share on other sites

δεν βλέπω καποια ζημιογόνα για τα mb σου εφαρμογή.

αν θέλεις κατέβασε απο cydia το Data Usage Monitor..κάθε φορά που θα κατεβάζεις δεδομένα θα φαίνεται σε πραγματικό χρόνο ο όγκος τους πάνω στην status bar. αρα θα εντοπίσεις εύκολα ποια εφαρμογή κανει τη ζημιά, καθώς θα βλέπεις απ ευθείας τα mb που κατεβαίνουν!

http://www.youtube.com/watch?v=QpBA8IKOJCQ

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για άλλη μια φορά !!!!! Θα το δοκιμάσω κ αυτό ... Κ ξέρεις αν δεν έχω αποτέλεσμα θα γράψω ξανά για οδηγίες για restore !!! :p

Edit : αυτό πρέπει να το αγοράσω από ότι βλέπω ε;; Με πιστωτική γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...