Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι μου μυριζεται παλι με την κοσμοτε να στελνει carrier settings ακομα και σε 4αρια για να δουλετονται ολα 3g -4g η κανω λαθος? προχθες ηρθε και στο τηλ του γυιου μου 4αρι.την απεριψα ,με το ζορι ολοι στην 14.1 φορεα ?για να μην μπορει να επιλεξει κανεις 2g σε περιπτωση μη καλου σηματοσ 3g-4g.

 

Σε αλλα iphone ο διακοπτης δεν αλλαζει με τις νεες ρυθμισεις φορεα, μιας και δεν εχουν την δυνατοτητα LTE!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα!!!

εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο ??

http://exofab.com/el/skin-collections-2/iphone-5

 

εχεις ενα λεπτό και πανέμορφο τηλέφωνο, γιατί να το παχύνεις και να το κάνεις καρναβάλι;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η λέξη καρναβάλι θα έλεγα ότι ειναι λίγο τραβηγμένη αν αναλογιστεί κανείς την ποικιλία των θηκων που κυκλοφορούν για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Επιπρόσθετα, δεν θα πρέπει να αγνοούμε τη σημασία που δίνει ο εκάστοτε κάτοχος στην αξία της μεταπώλησης σε μια τέτοια συσκευη κάτι που ειναι απολύτως σεβαστό. Πόσο μάλλον για μια συσκευη που δεν φημίζεται για την σνθεκτικότητα της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μεταπωλητικη αξια ειναι σωστο εν μερει. κι εγω ημουν για χρονια δον σκαλουαν στο θεμα θηκη για να το χω αψογο το κινητο. αυτο που καταφερα ειναι τα 2,3γ,3γσ να τα χω αψογα δοσμενα στον επομενο και το 4αρι που το χα με ζελατινες μπρος πισω και μαμα μπαμπερακι (κοστος γυρω στα 55 ευρω δλδ ) να το δωσω αριστο μπρος πισω και με γρατσουνιτσες στο μπεζελ απο το μπαμπερ που ηταν και γνησιο φαντασου. δεν ειχα πιασει ουτε μια φορα το γυαλι και την οθονη γτ απο την πρωτη μερα το χα ντυσει. εχασα και 30 ευρω λογω των γρατσουνιων γυρω γυρω και το αλουμινιο ποτε δεν το αγγιξα σαν ανθρωπος. ε φετος πηρα 5αρι μαυρο . το φασκιωσα παλι αλλα σκεπτομενος ολα αυτα το ξεντυσα και το αφησα γυμνο λεπτο να το νιωθω. την ιδια προσοχη του δινω οπως και στα αλλα . το βαζω μονο του σε τσεπη. 4 μηνες τωρα εχει μονο κατι απειροελαχιστες φθορες στα 2 πλαινα και λιγο στις γωνιες του μπεζελ αλλα οχι τιποτα τρελα πραγματα που να το χαρακτηριζουν φθορα. μεχρι να το πουλησω τον νοεμβρη -δεκεμβρη το βλεπω να αποκτα αλλες τοσες και να το βαζω σε αγγελια γραφοντας οτι ειναι σε παρα πολυ κατασταση γτ ετσι θα ναι. αμα τωρα φθαρει παραπανω τι να κανουμε θα το δωσω 30 ευρω κατω απο τα αριστα αλλα θα το χω χαρει και θα χω γλιτωσει και λεφτα απο θηκες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες..

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο εργαλειο για να βλεπουμε ποιες εφαρμογες δεν συμπεριφερονται σωστα και λιωνουν τη μπαταρια?

Στο αντροιντ υπαρχει π.χ το better battery stats..

αποκτησα προσφατα iphone 5και επαθα πλακα με το ποσο κακη ειναι η αυτονομια..και κατι αλλο..phantom usage..το κινητο φαινεται να κανει usage ακομα και οταν ειναι πληρως idle..

 

υ.γ : δεν εχω ενεργοποιημενο icloud, push/exchange mail (manual μονο), εχω περιορισει τα notifications σε εφαρμογες που χρησιμοποιω(και οχι π.χ παιχνιδια, εφημεριδες κτλπ), και location services κλειστο, και τα ανοιγω μονο για gps..

Ειμαι 6.0.2 , jb, μονο με ifiles και sbsettings, itransmition..

 

Οποιος εχει στο νου του καποια εφαρμογη που μπορει να δειξει ποιες εφαρμογες τρωνε μπαταρια, θα με βοηθησει πολυ..ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες..

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο εργαλειο για να βλεπουμε ποιες εφαρμογες δεν συμπεριφερονται σωστα και λιωνουν τη μπαταρια?

Στο αντροιντ υπαρχει π.χ το better battery stats..

αποκτησα προσφατα iphone 5και επαθα πλακα με το ποσο κακη ειναι η αυτονομια..και κατι αλλο..phantom usage..το κινητο φαινεται να κανει usage ακομα και οταν ειναι πληρως idle..

 

υ.γ : δεν εχω ενεργοποιημενο icloud, push/exchange mail (manual μονο), εχω περιορισει τα notifications σε εφαρμογες που χρησιμοποιω(και οχι π.χ παιχνιδια, εφημεριδες κτλπ), και location services κλειστο, και τα ανοιγω μονο για gps..

Ειμαι 6.0.2 , jb, μονο με ifiles και sbsettings, itransmition..

 

Οποιος εχει στο νου του καποια εφαρμογη που μπορει να δειξει ποιες εφαρμογες τρωνε μπαταρια, θα με βοηθησει πολυ..ευχαριστω.

 

Το Battery Pro φίλε από το Cydia , θα σου το βγάλει στην αναζήτηση που θα κάνεις με κινέζικα αυτό να το κατεβάσεις και όταν το ανοίξεις σου λέει πόσα mAh καταναλώνει κάθε εφαρμογή .

Link to comment
Share on other sites

Το Battery Pro φίλε από το Cydia , θα σου το βγάλει στην αναζήτηση που θα κάνεις με κινέζικα αυτό να το κατεβάσεις και όταν το ανοίξεις σου λέει πόσα mAh καταναλώνει κάθε εφαρμογή .

 

Μηπως εννοεις battery doctor pro? αυτο ειναι το πιο κοντινο σε αυτο που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις battery doctor pro? αυτο ειναι το πιο κοντινο σε αυτο που αναφερεις.

 

Ακριβώς αυτό φίλε ... δοκίμασέ το είναι πολύ καλό .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχει ένας φίλος μου ένα iphone 5 32gb και είναι κλειδωμένο σε sprint usa και μάλιστα έχει μείνει σε activation mode και δεν προχωράει χωρίς την sim. Σκέφτηκα ότι αν άνοιγε, ίσως κατάφερνα κάτι με ένα jailbreak ή τουλάχιστον αγόραζα μία xsiμ ή rsim. Φαντάζομαι ότι τώρα δεν μπορώ να χρησιμοποίσω τέτοια κάρτα διότι θέλει πρώτα να πάω στις ρυθμίσεις και αυτό δεν γίνεται αφού είναι σε activation mode. Είδα κάπου πως ένα jailbreak με redsn0w θα το άνοιγε όμως ήταν για έκδοση 6.0.1. Επίσης στα site που κάνουν unlock δεν μπορώ να βρω πουθενά unlock για sprint usa. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα λεπτό και πανέμορφο τηλέφωνο, γιατί να το παχύνεις και να το κάνεις καρναβάλι;

 

το ειδα σε τηλ κ δεν μου φανηκε ασχημο..:O

δεν με τρελαινει αλλα γυρω γυρω ειναι γεματο γρατζουνιες απο διαφορα χτυπηματα..

ψαχνω μια θηκη να το προστατευει κ να μην προσθετει κ δεν βρισκω τπτ...:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχει ένας φίλος μου ένα iphone 5 32gb και είναι κλειδωμένο σε sprint usa και μάλιστα έχει μείνει σε activation mode και δεν προχωράει χωρίς την sim. Σκέφτηκα ότι αν άνοιγε, ίσως κατάφερνα κάτι με ένα jailbreak ή τουλάχιστον αγόραζα μία xsiμ ή rsim. Φαντάζομαι ότι τώρα δεν μπορώ να χρησιμοποίσω τέτοια κάρτα διότι θέλει πρώτα να πάω στις ρυθμίσεις και αυτό δεν γίνεται αφού είναι σε activation mode. Είδα κάπου πως ένα jailbreak με redsn0w θα το άνοιγε όμως ήταν για έκδοση 6.0.1. Επίσης στα site που κάνουν unlock δεν μπορώ να βρω πουθενά unlock για sprint usa. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Πρώτον η 6.1.3 δεν γίνεται jailbreak, συνεπώς αυτό το ξεχνάς.

 

Με μια r-sim7+ (όχι την r-sim7 την απλή) όμως θα κάνεις τη δουλειά σου. Κοίταξε στο Internet, κυκλοφορούν πολλοί οδηγοί.

 

το ειδα σε τηλ κ δεν μου φανηκε ασχημο..:O

δεν με τρελαινει αλλα γυρω γυρω ειναι γεματο γρατζουνιες απο διαφορα χτυπηματα..

ψαχνω μια θηκη να το προστατευει κ να μην προσθετει κ δεν βρισκω τπτ...:(:(

 

Δεν βρίσκεις θήκη για το iPhone; Δεν υπάρχει άλλη συσκευή με μεγαλύτερη ποικιλία θηκών.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ειδα σε τηλ κ δεν μου φανηκε ασχημο..:O

δεν με τρελαινει αλλα γυρω γυρω ειναι γεματο γρατζουνιες απο διαφορα χτυπηματα..

ψαχνω μια θηκη να το προστατευει κ να μην προσθετει κ δεν βρισκω τπτ...:(:(

 

 

Καλημερα.Αν μπορεις κοιταξε κ στο spigen.com.Εχω παρει απο εκει 2 θηκες κ προστατευτικο για την οθονη κ δεν εχω κανενα παραπονο.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχει ένας φίλος μου ένα iphone 5 32gb και είναι κλειδωμένο σε sprint usa και μάλιστα έχει μείνει σε activation mode και δεν προχωράει χωρίς την sim. Σκέφτηκα ότι αν άνοιγε, ίσως κατάφερνα κάτι με ένα jailbreak ή τουλάχιστον αγόραζα μία xsiμ ή rsim. Φαντάζομαι ότι τώρα δεν μπορώ να χρησιμοποίσω τέτοια κάρτα διότι θέλει πρώτα να πάω στις ρυθμίσεις και αυτό δεν γίνεται αφού είναι σε activation mode. Είδα κάπου πως ένα jailbreak με redsn0w θα το άνοιγε όμως ήταν για έκδοση 6.0.1. Επίσης στα site που κάνουν unlock δεν μπορώ να βρω πουθενά unlock για sprint usa. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Εγώ χρησιμοποίησα το παρακάτω site για να μπορώ να χρησιμοποιώ το iPhone 5 που πήρα από Ελβετία και με την ελληνική SIM και δούλεψε μια χααρά (με 6.1.2 ή 6.1.3 τότε αν δεν κάνω λάθος). Έχει και Unlock για Sprint με 20 λίρες, οπότε καθόλου άσχημα!

 

http://www.officialiphoneunlock.co.uk/iphone_unlock.php

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

[quote

 

 

Δεν βρίσκεις θήκη για το iPhone; Δεν υπάρχει άλλη συσκευή με μεγαλύτερη ποικιλία θηκών.

 

καλησπερα!

δεν ειπα δεν βρισκω..ειπα δεν βρισκω καποια να το προστατευει κ να μην του προσθετει ογκο..:O

 

Καλημερα.Αν μπορεις κοιταξε κ στο spigen.com.Εχω παρει απο εκει 2 θηκες κ προστατευτικο για την οθονη κ δεν εχω κανενα παραπονο.:)

 

θα το κοιταξω !!!!

σε ευχαριστω πολυυυυ!!!!!

τροπος πληρωμης ειναι με πιστωτικη η αντικαταβολη ? :O

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

[quote

 

 

Δεν βρίσκεις θήκη για το iPhone; Δεν υπάρχει άλλη συσκευή με μεγαλύτερη ποικιλία θηκών.

 

καλησπερα!

δεν ειπα δεν βρισκω..ειπα δεν βρισκω καποια να το προστατευει κ να μην του προσθετει ογκο..:O

 

 

 

θα το κοιταξω !!!!

σε ευχαριστω πολυυυυ!!!!!

τροπος πληρωμης ειναι με πιστωτικη η αντικαταβολη ? :O

 

Καλησπερα.Εγω εχω πληρωσει με το paypal κ επιλεγω να ερθει ως απλο γραμμα για να μην περασει απο τελωνειο λογο του οτι ερχεται απο Αμερικη.;)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν ελλαδα οποτε με πιστωτικη/χρεωστικη/paypal θα πληρωσεις.

 

αυτη παραγγειλα!!

http://www.spigen.com/cell-phone/apple-iphone/iphone-5/iphone-5-case-linear-pops-series.html

ελπιζω να μην κανει τεραστιο το τηλ!!:O:O:O

μπορει καποιος να μου προτεινει ενα καλο προστατευτικο οθονης??

κατι τετοιο ψαχνω αλλα το συγκεκριμενο δεν βρισκω να το παραγγειλω απο καπου.. :(

http://www.digitallife.gr/tech21-impact-shield-ces2013

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι! Εγω εχω αυτην http://www.spigen.com/cell-phone/iphone-5-case-slim-armor.html

καθως κ το glass απο πανω γι την οθονη.Πολυ καλα κ τα 2 κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την

spigen!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι! Εγω εχω αυτην http://www.spigen.com/cell-phone/iphone-5-case-slim-armor.html

καθως κ το glass απο πανω γι την οθονη.Πολυ καλα κ τα 2 κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την

spigen!

Εχει πολύ ωραίες θήκες πάντως από τις πιο ωραίες που έχω δει !!!

Στην οθόνη τι έχεις βάλει ; :o

Από αυτό το site έχεις πάρει ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι.Στην οθονη εχω βαλει αυτο http://www.spigen.com/cell-phone/iphone-5-case-slim-armor.html κ αυτο απο εκει αγορασμενο φυσικα
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου προτεινει ενα καλο προστατευτικο οθονης??

κατι τετοιο ψαχνω αλλα το συγκεκριμενο δεν βρισκω να το παραγγειλω απο καπου.. :(

http://www.digitallife.gr/tech21-impact-shield-ces2013

 

νομιζω πως αυτο ψαχνεις .....

http://www.ebay.com/itm/Tech21-Impact-Shield-With-Self-Heal-Screen-Protector-iPhone-5-/221222275900?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item3381e00b3c

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ή αλλιώς πάει σε αυτό που είναι κάτι αντίστοιχο:

http://www.ebay.com/itm/221127911273?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Κοιτάξτε και πρός το τέλος της σελίδας τις συγκρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν επιθυμεί τον διακόπτη του LTE και επανεμφάνιση του διακόπτη 3G μετά την χθεσινή αναβάθμιση των ρυθμίσεων φορέα της Vodafone, περάστε αυτό το αρχείο μέσω iTunes στο κινητό σας μέσω αυτής της διαδικασίας. Για τους χρήστες Windows κρατήστε το πλήκτρο Shift και πατήστε το Ενημέρωση.

 

Αρχείο:

 

 

https://mega.co.nz/#!FlQQgYzK!WclT7HoNQxYWzBQi_4fteQwO014jEC0CTMDBMMj-FT0

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...