Jump to content

Τα πάντα για το i-mode


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ερώτημα είναι αν θα θελήσουν να βοηθήσουν και να σου πουν τις ρυθμίσεις, λόγω της δεδομένης υποστήριξης που πρέπει να δείξουν στα nec που βγήκαν εδώ. Φοβάμαι μη σου πουν δεν ξέρουμε...και τέτοια, και να σε παροτρύνουν να αγοράσεις κάποιο από τα τηλέφωνα που δίνει η εταιρεία. Ελπίζω κάποια στιγμή πάντως να απελευθερωθεί το imode για τους χρήστες όλων των συσκευών.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το i-mode δεν μπορει να απελευθερωθει για τους χρηστες ολων των συσκευων .

Ο gate way για την προσβαση σε wml/html σελιδες μπορει να λειτουργησει με οποιοδηποτε κινητο .

Δεν μπορει ομως να γινει το ιδιο και με τον message client του συστηματος , ο οποιος ειναι υπευθυνος για την αποστολη και την ληψη των e-mail και των MMS μεσω ενος I-mode κινητου .

Σε αυτη την περιπτωση οι ρυθμισεις , και η προσβαση σε αυτον γινονται με τροπο που δεν υποστηριζεται απο κανενα απο τα ηδη διαθεσιμα κινητα , εκτος φυσικα απο αυτα που υποστηριζουν το I-mode.

 

 

Δεν ειναι θεμα να εχεις τις ρυθμισεις , αυτη ειναι μονο η μιση δουλεια .

Πρεπει να εχεις και συσκευη που να τις υποστηριζει .

Ακομα και να ξερεις την ΑΡΝ , και να την εισαγεις σε ενα κινητο , πως θα ανοιξει μια σελιδα αν δεν μπορεις να του εισαγεις τον proxy , και την port που απαιτειται? :)

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί λέει ότι έχει το ΝEC 341i οπότε γιατί να έχει πρόβλημα με την συσκευή ή με την Cote..?

Ισα ισα που η Cote γλυτώνει ενδεχόμενη επιδότηση κ έχει και την sim της σε έναν καινούριο πελάτη!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι περιεργος να δω τωρα που εληξε ο δοκιμαστικος μηνας ποσοι απο εμας που εχουμε Imode θα ξανακουμπησουμε το Ι κουμπακι.

 

εγω παντως θα το σκεφτω πολυ σοβαρα .

 

Μια ερωτηση εαν αλλαξω καρτα (νουμερο ) οι χρεωσεις απο συνδρομες θα πανε στην καινουργια καρτα (νουμερο) η ειναι συνδυασμενες με το τηλεφωνο (IMEI)

Link to comment
Share on other sites

klino eisitiria tora....

ante re sobara?

pos ta klineis ta eisitiria mou les?

apla stelneis onoma kai epitheto ksero go?

kai giati denperneis ena thlefono kai teliose to story olo....

i o allos o tipos plironei tous logariasmous....

apo pou tous plironei?

afou aytomata ta pernoun ta fragka apo tin pistotiki sou!

Link to comment
Share on other sites

edo lei 8 games me 3 euro........

eleos....an paratirisate ta games theloun online egkrisi gia na peksoun!

kai otan teliosei i eggrafi sou den pezei to pexnidi.

oso gia tin atari !? sou dinei credits gia kathe mina eleos.....

Link to comment
Share on other sites

όσο αφορά στις κρατήσεις εισιτηρίων, εγώ έκανα κράτηση στη bl" star ferries ( κάνοντας τη διαδικασία το τηλέφωνο στέλνει e mail και σε παίρνουν πίσω για τα περαιτέρω, επιβεβαίωση ή ακύρωση της κράτησης).Not bad
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mafiaboy (19 Ιούλ. 2004 , 22:04)

 

edo lei 8 games me 3 euro........

eleos....an paratirisate ta games theloun online egkrisi gia na peksoun!

kai otan teliosei i eggrafi sou den pezei to pexnidi.

oso gia tin atari !? sou dinei credits gia kathe mina eleos.....

 

 

Distixos etsi einai ta pragmata. ehm iparxoun vevea polla site pou mporeis na katevaseis paixnidia. Oxi tipota trelo vevea alla arketa endiaferonta. Tetris Shangai kai diafora Polla!. To thema einai den xero ean mporeis na mpeis sto imode site giati einai eksoterikou

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την giannis42

giati to xrisimopii kanis?:)

 

Εγώ! {Και να φανταστείς έχω και καρτοκινητο! Η αλήθεια όμως να λέγεται:)..... είναι πανάκριβο!}

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λύστε μου μια απορία, η ελευθεροτυπία στο ιντερνετ ανανεώνεται κάθε μέρα το μεσημέρι (κατα τις 14:00)

στο imode συμβαίνει το ίδιο; ή ανανεώνεται νωρίτερα;

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά για να δω τις χρεώσεις χωρίς τον κίνδυνο εγκεφαλικού, μπήκα σε κανα δυο site και εγκεκριμένα και άσχετα, σημείωσα τα πάντα, τι έκανα, τι κατέβασα, τα πάντα και όταν έρθει ο αναλυτικός λογαριασμός θα δω τι παίζει.σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος viator (22 Ιούλ. 2004 , 23:49)

 

Αλήθεια γράφτηκε κανείς σε κανένα site ή ....

 

 

 

Εγώ γράφτηκα στο myphone.gr γιατί ξέρω ότι τα χρήματα πάνε στο site για να γίνει καλύτερο :cool: .... Πάντος η πλοήγηση είναι πανάκριβη :!: και γι'αυτό πήρα χθές 1313 και το τόνησα..... Εφ'οσον είναι το "internet της κινητής τηλεφωνίας" ;) όπως λέει η Cosmote οι χρεώσεις πλοήγησης θα έπρεπε τουλάχιστον να ήταν όπως του Cosmote Wireless Easy :) δηλαδή 0,0045/kb+Φ.Π.Α.... Συμφωνείτε? {Νομίζω πως ναι... πριν καν απαντήσετε :o ...}

Link to comment
Share on other sites

Παιδία, ξέρετε όταν έχουμε βάλει τα i-mail να παραμένουν στον server, αν μπορούμε να τα κάνουμε preview (π.χ. να βλέπουμε ποιός τα έστειλε) πριν τα κατεβάσουμε; Έψαξα λίγο στο thread αυτό αλλά δεν βρήκα κάτι...

 

Ευχαριστώ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (13 Αύγ. 2004 , 17:13)

 

padia uparxei tropos gia na mpoume apo 6600 sto i-mode;

 

 

Βεβαιως....

 

Αλλα ακομα και να το κανεις , δεν προκειται να δεις τις σελιδες με την ιδια ακριβως μορφη που εμφανιζονται σε ενα I-mode κινητο .

Καποια στοιχεια ειναι προεγκατεστημενα στους browsers των κινητων αυτων και δεν εμφανιζονται σωστα .

 

Εκτος αυτου , οι σελιδες μαλλον του πεφτουν μεγαλες του 6600 και μετα απο λιγη ωρα σου μενει στα χερια ο browser...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αναφερθηκε :confused: ...τωρα για τους Ολυμπιακους εχει η Cosmote i-mode περιπτερο στο Θησειο στην Αποστολου Παυλου...βεβαια οι υπαλληλοι δεν ξερουν τιποτα απο τιμες!! :mad: Τους ρωτουσα να μου πουν χρεωσεις και δεν ηξεραν. Μου ειπαν να παρω στην εξυπηρετηση πελατων :eek: ...απλα επιδειξη μονο του i-mode ηξεραν να κανουν!

 

Εχει και παιχνιδι :D ...καθονται 4 ατομα και εχει ο καθενας μια οθονη μπροστα του και 3 κουμπια...κανει 3 ερωτησεις σχετικες με την υπηρεσια και οποιος απο τους 4 απαντησει πιο γρηγορα, κερδιζει μπλουζα και μπρελοκ :) ...

Η αληθεια ειναι οτι δεν τηρησα :p το Fair Play και ημουν ντοπαρισμενος απο MyPhone.Gr :wacko: και κερδισα! :lol:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Ryback3

Δεν ξερω αν αναφερθηκε :confused: ...τωρα για τους Ολυμπιακους εχει η Cosmote i-mode περιπτερο στο Θησειο στην Αποστολου Παυλου...βεβαια οι υπαλληλοι δεν ξερουν τιποτα απο τιμες!! :mad: Τους ρωτουσα να μου πουν χρεωσεις και δεν ηξεραν. Μου ειπαν να παρω στην εξυπηρετηση πελατων :eek: ...απλα επιδειξη μονο του i-mode ηξεραν να κανουν!

 

Εχει και παιχνιδι :D ...καθονται 4 ατομα και εχει ο καθενας μια οθονη μπροστα του και 3 κουμπια...κανει 3 ερωτησεις σχετικες με την υπηρεσια και οποιος απο τους (...)

 

Ότι ήσουν να λέγετε! Ένας μήνας εντατικό myphone και από αρχάριος γίνεσε έμπειρος!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...