Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι στα skroutzομαγαζα το λευκο έχει την χαμηλότερη τιμή; παίζει κάτι με αυτό;πόσο κοστίζει να αλλάξεις καπάκι;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα γνωριζούμε αν θα εχεί υποστιριξη fm radio όπως το lumia 520?Γιατί σκεφτομαι τα το πάρω αλλά αν δεν εχει fm radio μαλλον οχι.
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωριζούμε αν θα εχεί υποστιριξη fm radio όπως το lumia 520?Γιατί σκεφτομαι τα το πάρω αλλά αν δεν εχει fm radio μαλλον οχι.

 

ολα τα wp8 θα παρουν ραδιοφωνο εκτος του 620

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το αγοράσω;Σκεφτομαι να πάρω το lumia 520 αλλά αν αξιζει,να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω το 820.
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το αγοράσω;Σκεφτομαι να πάρω το lumia 520 αλλά αν αξιζει,να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω το 820.

 

Κατά την γνωμη μου αξιζει αυτο το κάτι παραπάνω απο το 520.Αν δηλαδη διαθέτεις την χρηματική διαφορα παίρνεις 820 και δεν έχεις τίποτα να σε βασανίζει.Βασικο πλεονέκτημα το 1 γίγα μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 140 ευρώ επιδότηση και θα το πάρω από εδώ(γιατί θα μου έρθει πιο φθηνά),θα είναι οκ δηλαδή θα έχει ελληνικά?Η μπατάρια του πόσο κρατάει?

Αξίζει η αναβάθμιση από android σε windows(στο android έχω βαρεθεί τα lag και πολλά άλλα)?

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Έχω 140 ευρώ επιδότηση και θα το πάρω από εδώ(γιατί θα μου έρθει πιο φθηνά),θα είναι οκ δηλαδή θα έχει ελληνικά?Η μπατάρια του πόσο κρατάει?

Αξίζει η αναβάθμιση από android σε windows(στο android έχω βαρεθεί τα lag και πολλά άλλα)?

 

Καλημέρα. Δεν ξέρω αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την επιδότησή σου σε άλλο κατάστημα, αλλά θα σου πρότεινα και το kaizer, που το πήρα πριν καμια εβδομαδα ( το έχειστα 263 ). Γαλλικό το δικό μου, έχει Ελληνικά και δεν έχει κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση ( πήρα τηλέφωνο σε Nokia Care ). Αν είναι γενικότερα Ευρωπαϊκή η συσκευή σου, δε θα έχεις κανένα θέμα. Επίσης, Ελληνικά έχουν όλες οι συσκευές με WP7.5/7.8/8. Επίσης, lag δε θα δεις. Είναι "προνόμιο" του Android... Η μπαταρία του, μόνο με την πρώτη φόρτιση, βγάζει σχετικά άνετα τη μέρα. Αλλά, συνέχεια σε WiFi, ανανέωση 2 λογαριασμών mail κάθε 15 λεπτά από τις 8 μέχρι και τις 2 το απόγευμα, κανα 5ωρο internet, facebook, περίπου μισή με 1 ώρα tune in, καμια 10αρια μηνύματα και περίπου ένα 15λεπτο κλήσεις, σε 2g ή σε 3g. Κατά τις 11 το βράδυ φτάνω με ένα 15 - 20%. Οπότε, με πιο "φυσιολογική" χρήση, θα σου βγάζει άνετα τη μέρα. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ.Θα το πάρω από το mobilehellas γιατί κερδίζω 140 ευρώ και μου είπαν ότι είναι ευρωπαικό.Μια χαρά αυτονομία έχει με αυτά που μου λες.Μόλις βρω την ευκαιρια θα πάω να το πάρω(γιατί η επιδότηση είναι στο όνομα του πατέρα μου και δεν προλαβαίνει).
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ.Θα το πάρω από το mobilehellas γιατί κερδίζω 140 ευρώ και μου είπαν ότι είναι ευρωπαικό.Μια χαρά αυτονομία έχει με αυτά που μου λες.Μόλις βρω την ευκαιρια θα πάω να το πάρω(γιατί η επιδότηση είναι στο όνομα του πατέρα μου και δεν προλαβαίνει).

 

Πραγματικά κι εγώ δεν περίμενα να αντέχει τόσο. Απ' ό,τι έχω καταλάβει, τα WP καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία από τις αντίστοιχες Android συσκευές, αλλά μάλλον αυτό δεν ισχύει με τη Nokia. :D Κι όταν το πάρεις, επιστροφή για εντυπώσεις.

 

P.S.: Κάτι που μπορείς να κάνεις, για να βεβαιωθείς για την "Ευρωπαϊκότητα" της συσκευής σου, είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο σε ένα Nokia Care κατάστημα και να τους πεις το IMEI. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να το πάρω.Γιατί το άσπρο είναι πιο ακριβό από το μαύρο?Α και κάτι αλλό έχει δώρεαν πλοήγηση της nokia ή όχι?
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την σύνδεση του 820 με τον υπολογιστή.

Στον υπολογιστή τρέχω windows 8, έχω κατεβάσει την εφαρμογή από το store και όταν το συνδέω μου βγάζει αυτό το μήνυμα

http://i927.photobucket.com/albums/ad119/nibakou/windowsphone.png

 

Έχω κάνει επαννεκινήσεις αλλά τίποτα.

 

Κατέβασα και την εφαρμογή για desktop και μου βγάζει άλλο μήνυμα

http://i927.photobucket.com/albums/ad119/nibakou/windowsphonedesktop.png

 

Τι εννοεί κλειδωμένο;

Να σημειώσω πως το κινητό το έχω αγοράσει από το ebw και όπως και άλλων όπως διάβασα είναι τσέχικο αλλά είμαι μια χαρά με την cosmote.

 

Έχει συμβει σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο;

 

Σε windows 7 με windows phone 7 ειχα το ιδιο προβλημα οταν εκανα συνδεση το κινητο μεσω zune. Τελικά το πρόβλημα ήταν στο οτι στον υπολογιστή είχε οριστεί ως χώρα "Ελλάδα" και στο κινητο (htc trophy) ο λογαριασμος hotmail ήταν "United States".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να ρωτήσω παρακαλώ τους κατόχους της συσκευής. Όσον αφορά την ποιότητα κλήσης της συσκευής, είστε ευχαριστημένοι? Ίσως ακούγεται αστεία ερώτηση, αλλά με την συσκευή που έχω τώρα, αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα( δεν με ακούει το άτομο από την άλλη γραμμή, πολλές φορές ούτε και εγώ το ακούω, και πέφτει συχνά και το σήμα). Διαβάζω γενικά σε reviews θετικά σχόλια στο κομμάτι αυτό, αλλά με ενδιαφέρει η άποψη όσων την έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να ρωτήσω παρακαλώ τους κατόχους της συσκευής. Όσον αφορά την ποιότητα κλήσης της συσκευής, είστε ευχαριστημένοι? Ίσως ακούγεται αστεία ερώτηση, αλλά με την συσκευή που έχω τώρα, αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα( δεν με ακούει το άτομο από την άλλη γραμμή, πολλές φορές ούτε και εγώ το ακούω, και πέφτει συχνά και το σήμα). Διαβάζω γενικά σε reviews θετικά σχόλια στο κομμάτι αυτό, αλλά με ενδιαφέρει η άποψη όσων την έχουν.

 

Κλασικη nokia φιλε μου τελεια ποιοτητα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να ρωτήσω παρακαλώ τους κατόχους της συσκευής. Όσον αφορά την ποιότητα κλήσης της συσκευής, είστε ευχαριστημένοι? Ίσως ακούγεται αστεία ερώτηση, αλλά με την συσκευή που έχω τώρα, αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα( δεν με ακούει το άτομο από την άλλη γραμμή, πολλές φορές ούτε και εγώ το ακούω, και πέφτει συχνά και το σήμα). Διαβάζω γενικά σε reviews θετικά σχόλια στο κομμάτι αυτό, αλλά με ενδιαφέρει η άποψη όσων την έχουν.

 

Καλημέρα. Η ποιότητα κλήσης είναι τέλεια. Αν είχες πιο παλιά συσκευή Nokia, καταλαβαίνεις για τι πράγμα μιλάω. Έχεις κάνει κανένα restart στη συσκευή;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κι εγώ δεν περίμενα να αντέχει τόσο. Απ' ό,τι έχω καταλάβει, τα WP καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία από τις αντίστοιχες Android συσκευές, αλλά μάλλον αυτό δεν ισχύει με τη Nokia. :D Κι όταν το πάρεις, επιστροφή για εντυπώσεις.

 

P.S.: Κάτι που μπορείς να κάνεις, για να βεβαιωθείς για την "Ευρωπαϊκότητα" της συσκευής σου, είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο σε ένα Nokia Care κατάστημα και να τους πεις το IMEI. :)

 

Εγώ πάντως στον τομέα τις μπαταρίας ειμαι δυσαρεστημένος.Φαντασου ότι εφτά το πρωί που πάω για δουλεια είμαι 100%.Μια το μεσημέρι ειμαι περίπου ογδόντα χωρίς καμία χρήση.

Δεδομενα ανοιχτα.Απο εφαρμογές λίγες.Λες να την τρωει το skype;Με τα προηγούμενα αντροιντ μου είμουνα στο 95%.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στον τομέα τις μπαταρίας ειμαι δυσαρεστημένος.Φαντασου ότι εφτά το πρωί που πάω για δουλεια είμαι 100%.Μια το μεσημέρι ειμαι περίπου ογδόντα χωρίς καμία χρήση.

Δεδομενα ανοιχτα.Απο εφαρμογές λίγες.Λες να την τρωει το skype;Με τα προηγούμενα αντροιντ μου είμουνα στο 95%.

 

Όχι το skype. Ψάξου αλλού

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στον τομέα τις μπαταρίας ειμαι δυσαρεστημένος.Φαντασου ότι εφτά το πρωί που πάω για δουλεια είμαι 100%.Μια το μεσημέρι ειμαι περίπου ογδόντα χωρίς καμία χρήση.

Δεδομενα ανοιχτα.Απο εφαρμογές λίγες.Λες να την τρωει το skype;Με τα προηγούμενα αντροιντ μου είμουνα στο 95%.

 

Γενικά το skype "καίει" πολύ. Όπως και το 3g ( υποθέτω για 3g μιλούσες, όταν είπες ανοιχτά δεδομένα. ). Με ελάχιστες κεραίες για 3g, το κινητό συνεχώς "ζορίζεται" για να πιάσει καλό σήμα. Γι' αυτο καταναλώνει και παραπάνω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι 3g.Καλα με το 4g δεν σου λέω τίποτα.Σε οχτώ ώρες με μηδαμινή χρήση μου έτρωγε την μισή μπαταρία και το απενεργοποίησα.

Πάντως επειδή προέρχομαι απο αντροιντ,πιστεύω αυτο είναι το αδύνατο σημείο των windows.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα,και έπαθα τη πλάκα μου.Πολύ καλό το wph8,για την μπαταρια θα πω τη γνώμη μου αύριο,είναι από τη Δανία γιατί ξεκίνησε με αυτή τη γλώσσα αρχικά και το γράφει και στις ρυθμίσεις,πρέπει να του βάλω ελληνικό software ή οχι?Έχω ένα πρόβλημα δύναμωσα την ένταση στο 30 και έκανα ένα restart και έπεσε πάλι στο αρχικό δηλαδή στο 20 το κάνει εσάς?Είναι φυσιολογικό που δεν φορτιζει κλειστο?Για να ισχύει ή εγγυηση πρέπει να το δηλώσω? Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από 'μένα. Μόνο το μαύρο καπάκι λειτουργεί στην ασύρματη φόρτιση ή υπάρχει πιθανότητα να λειτουργούν και άλλα χρώματα; Επειδή έχω πάρει σε λευκό το 820 και πριν 2 μέρες που αγόρασα και το μαύρο καπάκι , δεν παρατήρησα κάποια κατασκευαστική διαφορά..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού πια είναι?Αν περάσω ελληνικό firmware θα δω διαφορά ?
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού πια είναι?Αν περάσω ελληνικό firmware θα δω διαφορά ?

 

Εσένα πια έκδοση λογισμικού έχει;Δεν υπάρχει λόγος να περάσεις την ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

1232.5957.9200.10211.142 ...

Ελπίζω στο έπομενο update να βγάλουν κανένα διορθωτικό για την μπαταρία,νταξει κρατάει αλλά οχι οσο περίμενα...Εσένα δεν φορτίζει κλειστό έτσι δεν είναι ?

Αγόρασα και κάτι screen protectors γιατι θα στενοχωριθώ αν δω έστω και μία γρατζουνιά στην οθόνη...

Θήκη του φοράς?Σκέφτομαι να πάρω αυτή γιατί μου γλιστράει πάρα πολύ τώρα...

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου αρέσουν αλλά για την προστασία του,τα πάντα θα του βάλω...Σχετικά με την εκδοση 1232.5957.9200.10211.142 εσύ ποια εχεις?
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...