Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όποιος το έχει μπορεί να μας πει πως είναι η οθόνη του (καθ ότι amoled) έξω στο ντάλα ήλιο.

Φαίνεται (σαν το 808 π.χ.) ή τσάμπα καίει η λάμπα (όπως το S3) ?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όποιος το έχει μπορεί να μας πει πως είναι η οθόνη του (καθ ότι amoled) έξω στο ντάλα ήλιο.

Φαίνεται (σαν το 808 π.χ.) ή τσάμπα καίει η λάμπα (όπως το S3) ?

 

 

Δεν ξέρω ποιο είναι το 808, αλλά στον ντάλα ήλιο είναι σούπερ! Βλέπεις άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιο είναι το 808

 

Μάνο, με αυτο το ποστ κατάλαβες γιατι η Νόκια έπρεπε να εγκαταλείψει το symbian......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει σε εξωτερικό χώρο ούτε το s3 ούτε το 808, αλλα σε σχέση με το πολύ καλό σε αυτον τον τομέα 701 θα έλεγα ότι το 820 είναι 1-2 κλικ κατώτερο αλλα χωρίς να προβληματίζει!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιο είναι το 808, αλλά στον ντάλα ήλιο είναι σούπερ! Βλέπεις άνετα.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Όσο για το 808 είναι αυτό με το παλιό και ταλαιπωρο ξεχασμένο Symbian και τη καλύτερη κάμερα στο κόσμο αν έχεις ακούσει τη pure view των 41mpxs που θέλουν να τη βάλουν μετά τόσο καιρό και στα super wp κάποια στιγμή.

Να και 1 mini video απ το δικό μου να έχεις 1 ιδέα πιο είναι.

http://db.tt/Dpi2RSYF

 

Δεν έχω δοκιμάσει σε εξωτερικό χώρο ούτε το s3 ούτε το 808, αλλα σε σχέση με το πολύ καλό σε αυτον τον τομέα 701 θα έλεγα ότι το 820 είναι 1-2 κλικ κατώτερο αλλα χωρίς να προβληματίζει!

 

Άρα ελαφρώς χειρότερο απ το 808

 

Μάνο, με αυτο το ποστ κατάλαβες γιατι η Νόκια έπρεπε να εγκαταλείψει το symbian......

 

Κώστα ελπίζω να κατάλαβε μετά από αυτό το videaki :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μας δείχνει κάποιες από τις εφαρμογές για τις φωτογραφίες, όπου εξαφανίζουν άτομα από τις φώτο και πετυχαίνεις πχ να χαμογελάνε όλοι σε μια φώτο κλπ. Αυτά παίζουν και στο 820 ή είναι μόνο στο 720 ενσωματωμένα;
Link to comment
Share on other sites

μας δείχνει κάποιες από τις εφαρμογές για τις φωτογραφίες, όπου εξαφανίζουν άτομα από τις φώτο και πετυχαίνεις πχ να χαμογελάνε όλοι σε μια φώτο κλπ. Αυτά παίζουν και στο 820 ή είναι μόνο στο 720 ενσωματωμένα;

 

σε ολα τα lumia συμφωνα με το βιντεο , αλλα δεν ξερω αν ειναι και τα 7.8 μεσα

Link to comment
Share on other sites

τελικα μεταξυ 820 , 8Χ και ativ S κατεληξα στο 820 μου φανηκε το πιο βολικο και στοιβαρο στο χέρι

( 8Χ δεν ξερω μου αφησε μια ψευτικη αισθηση και το ativ ψιλο παντοφλα ) .

Θα ηθελε να ρωτησω του κατόχους του τις εντυπώσεις τους μεχρι τωρα καθαρα ως συσκευη οχι ως λειτουργικο . Αυτονομια , οθόνη απόκριση , κάμερα ( πριν ειχα το Samsung pixon 12 το οποίο με ειχε ικανοποιησει και με το παραπάνω )

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω άμεσα από αγγελία που έχω βρει, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει απόδειξη, καθώς έχει αγορασθεί από εξωτερικό, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, αν ω μη γένοιτο πάθει κάτι, αυτό που λένε για εγγύηση μέσω IMEI ισχύει; Δηλαδή τι, δίνω το IMEI του κινητού στην Nokia και μου το επισκευάζει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω άμεσα από αγγελία που έχω βρει, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει απόδειξη, καθώς έχει αγορασθεί από εξωτερικό, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, αν ω μη γένοιτο πάθει κάτι, αυτό που λένε για εγγύηση μέσω IMEI ισχύει; Δηλαδή τι, δίνω το IMEI του κινητού στην Nokia και μου το επισκευάζει;

 

Ναι, απλα το πηγαίνεις σε ένα κατάστημα και "βλεπουν" μόνοι τους την εγγυηση. Δε χρειάζεσαι την απόδειξη. Αυτο που είναι απαραίτητο να κάνεις είναι πριν το αγοράσεις να τσεκάρεις σε ένα νοκια care το IMEI για να βεβαιωθείς οτι καλύπτεται απο την εγγύηση. Αν για παράδειγμα ειναι χώρας εκτός εε τότε δεν καλύπτεται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθήσει κάποιος, Εχω πάρει ενα 820 black. Το καπάκι που εχει υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση ή οχι ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλα το πηγαίνεις σε ένα κατάστημα και "βλεπουν" μόνοι τους την εγγυηση. Δε χρειάζεσαι την απόδειξη. Αυτο που είναι απαραίτητο να κάνεις είναι πριν το αγοράσεις να τσεκάρεις σε ένα νοκια care το IMEI για να βεβαιωθείς οτι καλύπτεται απο την εγγύηση. Αν για παράδειγμα ειναι χώρας εκτός εε τότε δεν καλύπτεται.

και για να μην τρέχεις μπορείς κι εδώ:

http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty-checker/?view=detail

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

και για να μην τρέχεις μπορείς κι εδώ:

http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty-checker/?view=detail

 

Μπράβο, πολυ καλό. Κι εγώ μέχρι τώρα έπαιρνα τηλέφωνα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγω να το παραλάβω αύριο ... το πρώτο μου w8 τηλέφωνο .... αν θα με ικανοποιήσει η όχι θα δείξει, είπα να ξεφύγω λίγο απο android και να δοκιμάσω τα w8.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγω να το παραλάβω αύριο ... το πρώτο μου w8 τηλέφωνο .... αν θα με ικανοποιήσει η όχι θα δείξει, είπα να ξεφύγω λίγο απο android και να δοκιμάσω τα w8.

Θα σου αρέσει :)

Εγώ 4 χρόνια με android και είπα να κάνω την αλλαγή πριν κανα μήνα και πήρα WP8 συσκευή, λοιπόν με κέρδισε μου άρεσε το εχω στήσει όμορφα με τα apps που ήθελα και με όμορφα live tiles... να προσθέσω πως οτι χρησιμοποιούσα σε εφαρμογές στο android της βρήκα και εδώ , επίσης επειδή το παρακολουθώ... νέες εφαρμογές βγαίνουν συνέχεια και οι περισσότερες απο αυτές είναι πολύ καλογραμμένες.

Κάτσε ψάξε και θα δεις οτι θα φτιάξεις μια home screen που θα χαίρεσαι να την χαζεύεις :)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα πρόβλημα της Microsoft, που μου φαίνεται αδιανόητο οτι το εχουν κάνει.

 

Kάνεις backup και μετά κάνεις reset. Οταν ξεκινήσει το τηλέφωνο το μοναδικό σημείο που ζητάει να κάνει restore απο το cloud είναι την πρώτη και μόνο φορά που ζητάει να κάνεις είσοδο στο Live. επειδή ομως δεν εχει πρόσβαση ακόμα το τηλεφωνο se wifi η data 3g γιατι δεν εχει παρασμένες ρυθμίσεις μετά δεν υπάρχει πουθενα η επιλογή να κάνεις restore.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το κινητο για ομιλια,ιντερνετ,φωτο,και λιγες εφαρμογες που υπαρχουν και στα γουιντοους κινητα,σαν συσκευη αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το γνωρίζουν τα wp8 κανουν screen capture πατώντας ταυτόχρονα το start και το power. Η εικόνα αποθηκεύεται αυτόματα στις εικόνες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το γνωρίζουν τα wp8 κανουν screen capture πατώντας ταυτόχρονα το start και το power. Η εικόνα αποθηκεύεται αυτόματα στις εικόνες.

 

σωστό! Επίσης έχει ξεκλειδωθεί το bluetooth για αποστολή αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...