Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει 8.1 GDR 2 στο 820;

Ναι εδώ.

Τρέχει υπέροχα, μην πω και καλύτερα από το 8.1 GDR 1.

Και αξίζει, ειδικά οι ρυθμίσεις δικαιωμάτων των εφαρμογών είναι must.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια, την εβαλα και εγω. Ολα καλα μεχρι τώρα, εκτος απο μια εφαρμογή που με το που την ανοιγω, σκαει.

Μια ερώτηση μόνο. Είδα που ειχες αναφερει σε αλλο θρεντ για το music hub των WP8.0 οτι λειτουργει.

Το έχεις βάλει μεσω του Music Hub Tile ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, την εβαλα και εγω. Ολα καλα μεχρι τώρα, εκτος απο μια εφαρμογή που με το που την ανοιγω, σκαει.

Μια ερώτηση μόνο. Είδα που ειχες αναφερει σε αλλο θρεντ για το music hub των WP8.0 οτι λειτουργει.

Το έχεις βάλει μεσω του Music Hub Tile ;

Ναι αλλά έχω την εντύπωση ότι μου κολλάει λίγο το music hub και δεν ξέρω αν αξίζει.

Πάντως το shortcut υπάρχει μέσα στην εφαρμογή και δε χρειάζεται κανείς να την αγοράσει

αν θέλει το music hub για μια δοκιμή και μόνο.

 

Θα επαναλάβω τη χρηστική συμβουλή,

τα apps θέλουν μάλλον επανεγκατάσταση για να τα δει το app permissions.

 

Συνολικά, το gdr 2 απροβλημάτιστο και πάει σφαίρα. Αξίζει για μένα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχω την εντύπωση ότι μου κολλάει λίγο το music hub και δεν ξέρω αν αξίζει.

Πάντως το shortcut υπάρχει μέσα στην εφαρμογή και δε χρειάζεται κανείς να την αγοράσει

αν θέλει το music hub για μια δοκιμή και μόνο.

 

Θα επαναλάβω τη χρηστική συμβουλή,

τα apps θέλουν μάλλον επανεγκατάσταση για να τα δει το app permissions.

 

Συνολικά, το gdr 2 απροβλημάτιστο και πάει σφαίρα. Αξίζει για μένα.

Δεν προλαβα να το δουλεψω πολυ το music hub, αλλα μου φανηκε ενταξει,

και πολυ πιιο γρηγορο απο το music που εχουμε στα 8.1.

 

Για τα app permissions, απ' ότι κατάλαβα, πρέπει απλά να ανοίξεις κάποιο app για να το δει,

δεν χρειάζεται επανεγκατάσταση. Το λέω γιατί στην αρχή που μπήκα, δεν μου εμφάνιζε καμία εφαρμογή,

αλλα μετα σιγά σιγά εμφανίστηκαν κάποιες που ειχα χρησιμοποιησει.

(Ερώτηση: Τι χρειάζεται το permission του μικροφώνου στο Facebook??? :protest:)

 

Μένει να δω τις επομενες ημερες πως θα παει απο αποδοση και μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

(Ερώτηση: Τι χρειάζεται το permission του μικροφώνου στο Facebook??? :protest:)

 

 

Μικρόφωνο το facebook; :blink: Πάντως, δεν πρέπει να είναι και η μόνη "άσχετη" εφαρμογή, έχει πρόσβαση στο μικρόφωνο. Είμαι σίγουρος ότι όλες οι εφαρμογές κάμερας, με επιφύλαξη για την ProShot, έχουν πρόσβαση στο μικρόφωνο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σταμάτησα να ασχολούμαι με τα windows αυτό το διάστημα,η GDR2 έχει βγει ota για το 820 ή με εγγραφή στο insider?

 

Με εγγραφή στο insider.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

προσπαθώ να συνδέσω ένα selfie stick που αγόρασα,άλλα όταν πατάω το κουμπί δεν βγάζει φωτογραφία άλλα αυξάνει την ένταση.όσο και αν προσπάθησα δεν βρήκα άκρη.Μήπως δεν μπορώ να το συνδέσω τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα κάποιος;

 

Έχει απαντηθεί στο θέμα [Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ.

 

Δεν γίνεται ακόμα στα 8.1...

Μπορεί αργότερα.

Μέχρι τότε μπορείς να χρησιμοποιείς το timer, το lumia selfie ή να μην χρησιμοποιείς το selfie stick και να μην σε κοροιδεύουν... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια παιδες, ξανά με το 820... Παίζει να ναι το 6ο που έχω πάρει. Έχω όμως ένα περίεργο θέμα...

Το κινητό όταν ειμαι σε κλήση εγώ ακούω κανονικά αλλά δε με ακουνε, αυτό αλλάζει όμως αν βάλω ανοιχτή ακρόαση όπου με ακουνε κανονικά. Μου μοιάζει κόλλημα της θύρας του hands free...

Έκανα hard reset (volume up down power down) και δεν άλλαξε τίποτα.

Καποια αποψη καποιος? Με ένα φακό και συγκρινοντας το με ένα άλλο 820 που έχω, οι θύρες μοιάζουν ολόιδιες εσωτερικά πάντως.

Edit: Συμβαίνει σε όλες τις κλήσεις, είτε κανονικές είτε Skype είτε viber...

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδες, ξανά με το 820... Παίζει να ναι το 6ο που έχω πάρει. Έχω όμως ένα περίεργο θέμα...

Το κινητό όταν ειμαι σε κλήση εγώ ακούω κανονικά αλλά δε με ακουνε, αυτό αλλάζει όμως αν βάλω ανοιχτή ακρόαση όπου με ακουνε κανονικά. Μου μοιάζει κόλλημα της θύρας του hands free...

Έκανα hard reset (volume up down power down) και δεν άλλαξε τίποτα.

Καποια αποψη καποιος? Με ένα φακό και συγκρινοντας το με ένα άλλο 820 που έχω, οι θύρες μοιάζουν ολόιδιες εσωτερικά πάντως.

Edit: Συμβαίνει σε όλες τις κλήσεις, είτε κανονικές είτε Skype είτε viber...

 

Μήπως τελικά είναι πρόβλημα στο μικρόφωνο της συσκευής και όχι στη θύρα του hands free; Στην ανοιχτή ακρόαση χρησιμοποιείται άλλο μικρόφωνο και για αυτό λειτουργεί χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά είναι πρόβλημα στο μικρόφωνο της συσκευής και όχι στη θύρα του hands free; Στην ανοιχτή ακρόαση χρησιμοποιείται άλλο μικρόφωνο και για αυτό λειτουργεί χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Μπορεί, απλά να αναφέρω ότι έχω βάλει ένα app για τεστ του hardware και το μικρόφωνο ηχογραφεί κανονικά.

Αύριο θα το πάω σε Nokia care και θα δούμε... Θα σας ενημερώσω. :)

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, απλά να αναφέρω ότι έχω βάλει ένα app για τεστ του hardware και το μικρόφωνο ηχογραφεί κανονικά.

Αύριο θα το πάω σε Nokia care και θα δούμε... Θα σας ενημερώσω. :)

 

Στην ηχογράφηση όπως και κατά την λήψη βίντεο χρησιμοποιούνται τα μικρόφωνα που λειτουργούν και κατά τη συνομιλία με ανοιχτή ακρόαση. Οπότε το πιο πιθανό είναι η εφαρμογή να τέσταρε αυτό μικρόφωνο.

Πάντως και εγώ στο 920 είχα θέμα με το μικρόφωνο, το πήγα σε Nokia Care και επισκευάστηκε. Αναμένουμε νεότερα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στην ηχογράφηση όπως και κατά την λήψη βίντεο χρησιμοποιούνται τα μικρόφωνα που λειτουργούν και κατά τη συνομιλία με ανοιχτή ακρόαση. Οπότε το πιο πιθανό είναι η εφαρμογή να τέσταρε αυτό μικρόφωνο.

Πάντως και εγώ στο 920 είχα θέμα με το μικρόφωνο, το πήγα σε Nokia Care και επισκευάστηκε. Αναμένουμε νεότερα!

 

Μικρόφωνο ανέφεραν και στο Nokia care... Σε κάνα 15αρι μέρες λένε θα το χω επισκευασμένο...

Πολύς καιρός για κάτι που στο skroutz κοστίζει 7.9€ και στο YouTube κυκλοφορούν βίντεο για το πως να το κάνει κάποιος φύλλο και φτερό...

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες, επειδή εχω χάσει επεισόδια ξέρουμε αν το 820 θα παρει w10 και πότε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες, επειδή εχω χάσει επεισόδια ξέρουμε αν το 820 θα παρει w10 και πότε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φυσικά και θα πάρει, κατά τον Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

'Ενα 820 έχει φάει γερό χτύπημα, και προφανώς έχει σπασμένο digitizer και lcd.

Για να μην αγοράσω τσάμπα ανταλλακτικά, υπάρχει τρόπος να δω εάν το "υπόλοιπο" δουλέυει;

Συνδεοντάς το με λαπτοπ, ξεκινάει να βρει drivers, αλλα τελικά τίποτα. Κάνει τον ήχο όταν το συνδέω, αλλά "driver not installed successfully". Τ'ωρα που γράφω δονήθηκε λιγουλάκι...

 

edit: τελικά το αναγνώρισε. Φαίνεται στο my computer και πατώντας το hardware key της κάμερας βγάζει και φωτογραφίες.

Οι οποίες δεν φαίνονται στο windows explorer. Το windows phone app for desktop λεει "windows phone is locked".

Έχει pin lock λέτε; Για αυτό δεν γίνεται "browse files"?

Edited by georgemvg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, έχω περάσει το preview for developers από την πρώτη στιγμή στο κινητό, τώρα που θα έρθει η αναβάθμιση στα 10 θα χρειαστεί format το κινητό, ή θα γίνει αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω περάσει το preview for developers από την πρώτη στιγμή στο κινητό, τώρα που θα έρθει η αναβάθμιση στα 10 θα χρειαστεί format το κινητό, ή θα γίνει αυτόματα;

 

Καλησπέρα. Δεν έχει υπάρξει επίσημη ενημέρωση ακόμα για το αν οι insiders θα χρειαστεί να επιστρέψουν στην επίσημη έκδοση του λειτουργικού για να προχωρήσουν στην αναβάθμιση των Windows 10 Mobile. Λογικά θα το δούμε όταν έρθει εκείνη η στιγμή. Τώρα, μετά την αναβάθμιση καλό είναι να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή για να τρέχει "καθαρή" η συσκευή το νέο λειτουργικό.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν έχει υπάρξει επίσημη ενημέρωση ακόμα για το αν οι insiders θα χρειαστεί να επιστρέψουν στην επίσημη έκδοση του λειτουργικού για να προχωρήσουν στην αναβάθμιση των Windows 10 Mobile. Λογικά θα το δούμε όταν έρθει εκείνη η στιγμή. Τώρα, μετά την αναβάθμιση καλό είναι να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή για να τρέχει "καθαρή" η συσκευή το νέο λειτουργικό.

 

 

 

Οπότε μία η άλλη θα κάνουμε clean install... Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Μετα από ρίψη του κανακάρη μου το lumia 820 της μητέρας του διαλύθηκε. Ουσιαστικά ραγισε το τζάμι και δεν λειτουργεί το touch! Το πρόβλημα είναι πως θα κάνω εξαγωγή τις επαφές καθώς δεν είχε κανει back up. Για να φτιαχτεί θέλει 89 ευρώ , ενώ σε Γερμανό και voda δεν μπορούν να κάνουν εξαγωγή των επαφών από windows phone. Πως μπορώ να τις σώσω τις επαφές και να γλιτώσω τη γκρίνια? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Μετα από ρίψη του κανακάρη μου το lumia 820 της μητέρας του διαλύθηκε. Ουσιαστικά ραγισε το τζάμι και δεν λειτουργεί το touch! Το πρόβλημα είναι πως θα κάνω εξαγωγή τις επαφές καθώς δεν είχε κανει back up. Για να φτιαχτεί θέλει 89 ευρώ , ενώ σε Γερμανό και voda δεν μπορούν να κάνουν εξαγωγή των επαφών από windows phone. Πως μπορώ να τις σώσω τις επαφές και να γλιτώσω τη γκρίνια? Ευχαριστω!

 

Δεν αποθηκέυονται αυτόματα και στο outlook οι επαφές από την στιγμή που τις περνάς στο κινητό;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

προφανως οχι... δεν μπορω να τις βρω

 

Μπήκες από το PC στην σελίδα https://people.live.com/ με το MS account που είχες δώσει κατά το setάρισμα της συσκευής και δεν τις βρήκες τις επαφές;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...