Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενε πρώτα την Black μήπως φτιάξει γιατί μυρίζομαι κόλλημα. Αν δεν φτιάξει θα δοκιμάσουμε να ξαναflashαρουμε firmware και μετά απ όλα αυτά θα πας σε Nokia Care αν δεν φτιάξει. Nokia Care = Έσχατη λύση.
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακαρι να ειναι ετσι γιατι ειμαι κατενθουσιασμενος με το κινητο,ειναι το πρωτο μου smartphone και απλα το αγαπω!!! :D

Επισα μεχρι και τον θειο μου να το αγορασει...χαχα,και κολλησε και αυτος,δεν το περιμενε τοσο καλο με τα windows

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι το κοιταω και δουλευε κανονικα,μετα απο κανενα μισαωρο ηταν κλειστο και δεν μπορουσα να το ανοιξω,πατουσα το κουμπι τιποτα. η πρωτη κινηση ηταν να το βαλω στον φορτιστη αλλα δεν ειχε ανταποκριση.και εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα και ανοιξε κανονικα. η βλακεια ειναι οτι οτι απο την βιασυνη μου(ηθελα και να φυγω) δεν πατησα το κουμπι παρατεταμενα να δω μηπως γινει τιποτα, ουτε αφησα εστω 5 λεπτα το κινητο στον φορτιστη μηπως ανοιξει μονο του ή εστω να το ξαναπατησω το κουμπι. οταν το ανοιξα με η μπαταρια ηταν στο 15%. τι λετε να εγινε? και κυριως αν ημουν εξω και γινοταν, αν πατουσα παρατεταμενα το κουμπι ή εβγαζα την μπαταρια (χωρις φορτιστη δηλαδη) λετε να εφτιχνε? ή θα εμενα χωρις κινητο? (γενικα μπαταρια δεν πρεπει να ειχε σωστα?)

 

@t0lias τις γραμμες στις κανει οταν δεν εχει φορτωσει τελειως η σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

@t0lias τις γραμμες στις κανει οταν δεν εχει φορτωσει τελειως η σελιδα?

Ναι τοτε τις κανει....οταν φορτωνει...

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Ναι τοτε τις κανει....οταν φορτωνει...

 

οκ,σε ρωτησα επειδη θυμαμαι οτι το εχω δει και σε αλλες συσκευες μεχρι και σε υπολογιστες μερικες φορες. οταν δεν ειχαν φορτωσει τελειως την σελιδα και scrollarες αποτομα, σαν να μην προλαμβαινε να ανανεωσει την οθονη.

δεν εχω λυση οπως καταλαβες,απλα αναφερω οτι το εχω δει και διαφορες συσκευες,κυριως οταν ειναι φορτωμενες με προγραμματα ή δεν εχουν καλη ταχυτητα στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια για το κιν. που θα παρει φιλος συντομα,αν προλαβει την τιμη στον γερμανο στα 200 ευρω..

Εγω εχω wp7.8 και του εχω δειξει καποια πραγματα..Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:

1) το wifi αν το επιλεξεις μενει παντα ανοιχτο και αν βρει δικτυο συνδεεται αμεσα? (γιατι στο 800αρι μου οταν εκλεινε η οθονη εκλεινε και το wifi)

2) to viber οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη και εισαι σε wifi η με δεδομενα συνδεδεμενος,χτυπαει κανονικα σαν κληση η βγαζει μονο toast notification και πρεπει να μπεις στην εφαρμογη να απαντησεις την κληση? (στο 800αρι βγαζει μονο την ειδοποιηση οτι καποιος σε παιρνει κι επρεπε να μπεις στην εφαρμογη και πολλες φορες δεν στο εβγαζε αμεσως) .

Αυτα ειναι τα σημαντικοτερα που θελει να μαθει,απο τα αλλα ειναι οκ καλυμμένος!

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi παραμένει ανοιχτο, αλλα πρέπει να το ρυθμίσεις. Το viber έχει toast για τα μηνύματα και χτυπάει κανονικά για τις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote = Waiting for approval = undergoing final testing with Nokia, country or operator to achieve approval.

 

Vodafone = Coming soon = approved, in final pre-release checks.

 

αρα για το L820 μαλλον τις Vodafone θα το παρουν πρωτοι...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω αν στην εκδοση της vf θα έχει και το data sense που είναι σημαντική ελλειψη στην υπάρχουσα εκδοση..Το coming soon τι να σημαίνει άραγε ; Καμια βδομάδα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες περίπου με το 820 έχω τις καλύτερες εντυπώσεις.Το μόνο που μου κάνει κάποιες φορές είναι η ανεξήγητα μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας χωρίς κάποιο λόγο.Περίπου μια φορά στις δέκα μέρες βλέπω γύρω στο μεσημέρι την μπαταρία στο ~25%.Κλείνω,βγάζω-βάζω μπαταρία και όλα διορθώνονται.Ελπίζω με την αναβάθμιση του προγράμματος να διορθωθεί αυτό τον μικρό πρόβλημα.

Στο σάιτ του Γερμανού το έχει στα 199 ευρώ,υπάρχει κάποιο άλλο Lumia που να κάθεται δίπλα στο 820 σ'αυτά τα χρήματα;

Edited by Bill997
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Δε μ'απασχολησε ως τώρα γι'αυτο και δεν το είχα ψάξει. Πως αλλάζουμε pin ρε παιδιά???
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Δε μ'απασχολησε ως τώρα γι'αυτο και δεν το είχα ψάξει. Πως αλλάζουμε pin ρε παιδιά???

 

ρυθμίσεις->swipe δεξιά->τηλέφωνο->ασφάλεια κάρτας sim

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ του Γερμανού το έχει στα 199 ευρώ,υπάρχει κάποιο άλλο Lumia που να κάθεται δίπλα στο 820 σ'αυτά τα χρήματα;

 

Στα 199€ είναι πάρα πολύ καλή προσφορά, αλλά μιλώντας με ένα κατάστημα Γερμανός σήμερα, μου είπαν ότι είναι καταργημένο προϊόν... Με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου είχαν πει και εμένα στις 21 Δεκεμβρίου που ενώ απο το τηλέφωνο μου είπαν να πάω σε ένα κατάστημα να το παραγγείλω μόλις πήγα μου είπαν πως δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα και πως δεν θα το ξανάφερναν το συγκεκριμένο μοντέλο, και απορώ γιατί δεν το έχουν βγάλει ακόμα απο το site του γερμανού...
Toshiba TS605 -> Sony Ericsson W580 -> Sony Ericsson W995 -> Nokia Lumia 820 -> Xiaomi Redmi 4X
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 25-26 μέρες που το ζω τώρα το 820 με έχει εντυπωσιάσει η απλότητα και η βελούδινη

λειτουργία του. Βέβαια δεν είχα προηγουμένως δικό μου smartphone αλλά καμμιά φορά σκάλιζα

των φίλων μου (sony, htc, samsung, κ.α). Τώρα δειλά δειλά οι "ειδήμονες" της παρέας αρχίζουν

να πειράζουν το δικό μου και να εκδηλώνουν κάποιο ενδιαφέρον για τα παραθυροτηλέφωνα.

Όσο αφορά την μπαταρία, στις αρχές που το είχα τρελλάνει δεν έβγαζε ούτε 20 ώρες, τώρα 1.5 με 2 μέρες

(με το wifi και browsing όχι συνέχεια). Δεν χρησιμοποιώ flight mode το βράδυ, και γενικά δεν παίζω παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα πιο ποιοτικά κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου χωρίς να είναι ανάγκη να είναι ούτε από αλουμίνιο η γυαλί.

Επειδή έχω συνηθίσει το παλιό πληκτρολόγιο των Nokia έχει κανείς καμιά ιδέα για υποστήριξη ελληνικών γιατί ότι και να βρίσκω στο store δεν υποστηρίζουν ελληνικά

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα πιο ποιοτικά κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου χωρίς να είναι ανάγκη να είναι ούτε από αλουμίνιο η γυαλί.

Επειδή έχω συνηθίσει το παλιό πληκτρολόγιο των Nokia έχει κανείς καμιά ιδέα για υποστήριξη ελληνικών γιατί ότι και να βρίσκω στο store δεν υποστηρίζουν ελληνικά

 

αν εννοείς το Τ9, δεν υπάρχει κατι

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα 199€ είναι πάρα πολύ καλή προσφορά, αλλά μιλώντας με ένα κατάστημα Γερμανός σήμερα, μου είπαν ότι είναι καταργημένο προϊόν... Με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό...

 

Το κάνουν πιθανός για να προωθούν αλλά μοντέλα τους και όποιος τσιμπήσει.

Σε παραγγελία φίλης μου χθες και επικοινωνία μόλις σήμερα, τη πήραν από Γερμανό της περιοχής μου και της είπαν ότι αυτό είναι παλιό μοντέλο και έχει καταργηθεί και της πρότειναν το 625 γιατί είναι πολύ καλύτερο!!!

Παλιά φθηνά κόλπα μάρκετινγκ, τέλος πάντων

 

 

 

 

Το ίδιο μου είχαν πει και εμένα στις 21 Δεκεμβρίου που ενώ απο το τηλέφωνο μου είπαν να πάω σε ένα κατάστημα να το παραγγείλω μόλις πήγα μου είπαν πως δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα και πως δεν θα το ξανάφερναν το συγκεκριμένο μοντέλο, και απορώ γιατί δεν το έχουν βγάλει ακόμα απο το site του γερμανού...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φίλος δουλευει σε wind, μου είπε ότι το εχουν κανονικά σφραγισμένο. Όποιος το θέλει ας μου στείλει pm.
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου χρειάζομαι τα φώτα σας.

Σήμερα που έψαχνα τις φωτογραφίες (αποθηκεύονται στην micro sd), παρατήρησα ότι την μια φωτό, μου την δείχνει στο άλμπουμ της κάμερας τριπλή (σαν να έχω φωτογραφίςει τρεις φορές την ίδια πόζα).

Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος πιθανή λύση ας απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...