Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες, παρατήρησα ότι δεν μου κάνει αυτόματα update application Που έχω κατεβάσει...δηλαδή θα περίμενα ένα Notification στο store να λέει ότι η τάδε εφαρμογή έχει Update...μήπως κάτι μου διαφεύγει;;;

 

Θα σου βγαλει notification στο tile του store που εχεις στην αρχικη οθονη. Δωστου λιγο χρονο, την πρωτη φορα αργει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε το sysapp pusher απο το store και τρεχε το μια φορα στις τόσες. Θα σου βγαζει updates.

 

κατεβασμένο το είχα, ΟΚ άμα είναι να το κάνω manually no problemo! thanks! :rolleyes:

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω προσέξει στο κινητό οτι ενώ απενεργοποιώ την σύνδεση δεδομένων, υπάρχει μόνιμα πάνω αριστερά, δίπλα απο την ένδειξη του έντασης του σήματος της κεραιας, το Ε. Το έχει προσέξει κάποιος άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω προσέξει στο κινητό οτι ενώ απενεργοποιώ την σύνδεση δεδομένων, υπάρχει μόνιμα πάνω αριστερά, δίπλα απο την ένδειξη του έντασης του σήματος της κεραιας, το Ε. Το έχει προσέξει κάποιος άλλος αυτό?

 

 

 

 

 

 

και σε μενα το ιδιο. Απλα μιας και οταν απενεργοποιω τα δεδομενα δεν μπορω να μπω ιντερνετ σημενει οτι ενω λαμβανει σημα δεδομενων δεν το χρησημοποιει.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω προσέξει στο κινητό οτι ενώ απενεργοποιώ την σύνδεση δεδομένων, υπάρχει μόνιμα πάνω αριστερά, δίπλα απο την ένδειξη του έντασης του σήματος της κεραιας, το Ε. Το έχει προσέξει κάποιος άλλος αυτό?

 

Οι ενδειξεις εκει απλα δειχνουν την ταχυτητα του διαθεσιμου δικτυου. Το E ειναι απο το Edge και αντιστοιχα σε δικτυα 2.5G.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

ξέρω οτι το Ε είναι από το Edge. Απλά νομίζω ότι παλιότερα όταν απενεργοποιούσα τα δεδομένα έσβηνε εντελώς, όπως πχ οταν κλείνεις το wifi ή το bluetooth, σβήνει και η αντιστοιχη ένδειξη. Το Ε είναι μόνιμα εκεί, είτε έχω είτε όχι ανοιχτά τα data. Συμβαίνει και σε εσενα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

ξέρω οτι το Ε είναι από το Edge. Απλά νομίζω ότι παλιότερα όταν απενεργοποιούσα τα δεδομένα έσβηνε εντελώς, όπως πχ οταν κλείνεις το wifi ή το bluetooth, σβήνει και η αντιστοιχη ένδειξη. Το Ε είναι μόνιμα εκεί, είτε έχω είτε όχι ανοιχτά τα data. Συμβαίνει και σε εσενα αυτό?

 

Ναι φιλε μου η ενδειξη παραμενει και με το data κλειστο ... και δεν ειναι απαραιτητα Ε αλλα η αντιστοιχη ενδειξη αναλογα με το δικτυο στο συγκεκριμενο σημειο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου η ενδειξη παραμενει και με το data κλειστο ... και δεν ειναι απαραιτητα Ε αλλα η αντιστοιχη ενδειξη αναλογα με το δικτυο στο συγκεκριμενο σημειο.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντησή σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. σε μερικές μέρες θα παραγγείλω κινητό. ενώ είχα ψηθεί για το 920 διαβάζω στο αντίστοιχο φόρουμ για αρκετά προβλήματα αξιοπιστίας και μάλιστα διαφορετικά μεταξύ τους. από την εμπειρία σας το 820 έχει τέτοια θέματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.

 

Προσωπικα δεν θυμαμαι να εχουν αναφερθει πολλα προβληματα αξιοπιστιας ή κατασκευαστικα προβληματα με το 820.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Για σέρβις τα πάμε στα καταστήματα νοκια care?τα έπαιξαν τα χρωματα της οθόνης ποτέ θαμπώνει ποτέ κάνει γραμμες..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. σε μερικές μέρες θα παραγγείλω κινητό. ενώ είχα ψηθεί για το 920 διαβάζω στο αντίστοιχο φόρουμ για αρκετά προβλήματα αξιοπιστίας και μάλιστα διαφορετικά μεταξύ τους. από την εμπειρία σας το 820 έχει τέτοια θέματα?

 

φίλε μου σε οποιαδήποτε συσκευή μπορεί να τύχει κάποιο προβλημα

και εγώ με το 820 είχα προβλήματα τυχαίων reboot για το οποίο όμως ευθυνόταν είτε η SIM είτε η μπαταρία που ήταν πολύ λασκα

αμα δεν σε πειράζει το μέγεθος του 920 εννοείται πας σε αυτο με την φοβερη κάμερα-οθονη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. σε μερικές μέρες θα παραγγείλω κινητό. ενώ είχα ψηθεί για το 920 διαβάζω στο αντίστοιχο φόρουμ για αρκετά προβλήματα αξιοπιστίας και μάλιστα διαφορετικά μεταξύ τους. από την εμπειρία σας το 820 έχει τέτοια θέματα?

 

 

 

 

 

 

Προβληματικές συσκευές υπάρχουν για όλα τις εταιρείες. Εννοείται πως για το 820 θα ακούσεις πολύ λιγότερα κρούσματα σε σχέση με το 920 μιας και οι πωλήσεις του είναι υποπολλαπλάσιες..... Για παράδειγμα, στο νήμα του 925 έχω διαβάσει μια περίπτωση (αν θυμάμαι καλά) προβληματικής συσκευής. Πόσα έχουν αγοραστεί όμως????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πήρα. Φαίνεται πολύ καλό. Ξέρετε τι ισχύει με την πρώτη φόρτιση.? Κανονικά μέχρι να γεμίσει ή κανα 10ωρο πχ?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πήρα. Φαίνεται πολύ καλό. Ξέρετε τι ισχύει με την πρώτη φόρτιση.? Κανονικά μέχρι να γεμίσει ή κανα 10ωρο πχ?

 

 

 

 

 

 

γενικα το πως θα φορτιζεις τις μπαταριες των κινητων σου παιζει καποιο ρολο στο ποσο θ'αντεξουν.

 

Αλλα θα προτιμησεις να κανεις το σωστο (6-8 ωρες 1η φορτιση, αδειασμα μπαταριας τακτικα και πληρης επαναφορτιση κλπ κλπ) και να αντεξει 2 χρονια, απο το να το φορτιζεις οποτε και οσο θες και να αντεξει 1,5 χρονο?

 

Προσωπικα δεν (υπηρετω) τη μπαταρια μου για ν'αντεξει λιγο παραπανω.

 

Αλλωστε κοστιζει maximum 7-8 ευρω στο ebay...

 

Μεγεια παντως και ελπιζω να το καταευχαριστηθεις οσο εγω και οι περισσοτεροι κατοχοι του!!!

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πήρα. Φαίνεται πολύ καλό. Ξέρετε τι ισχύει με την πρώτη φόρτιση.? Κανονικά μέχρι να γεμίσει ή κανα 10ωρο πχ?

 

μπα, όχι... Απλά φρόντισε τις 2-3 πρώτες φορτίσεις το κινητό σου να έχει αδιάσει από μπαταρία τελείος... Εμένα την πρώτη φορά άντεξε μόνο 5 ώρες, αλλά μετά από 2-3 φορτίσεις βγάζει 1,5 μέρα και βάλε (ειδικά αν προσέχω)

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις. Τελικά το άφησα ένα 6ωρο πρώτη φόρτιση.
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κρατάς παραπάνω την φόρτιση απ' όσο λέει το κινητό. Όταν σου δείχνει ότι είναι πλήρες το βγάζεις και το φορτίζεις κανονικά. Δεν έχει καμιά διαφορά αν το φορτίζεις για 2:30 ώρες ή για 12... Η αντίληψη αυτή είναι απαρχαιωμένη και προέρχεται απο μπαταρίες άλλης τεχνολογίας !!!
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

199 ευρώ στην Vodafone. Τιμή πιο χαμηλή και από skroutzoμάγαζα. Για λίγες μέρες. Όσοι θέλετε αυτό το κινητό τώρα είναι η ευκαιρία σας με αυτή την τιμή.
Link to comment
Share on other sites

199 ευρώ στην Vodafone. Τιμή πιο χαμηλή και από skroutzoμάγαζα. Για λίγες μέρες. Όσοι θέλετε αυτό το κινητό τώρα είναι η ευκαιρία σας με αυτή την τιμή.

 

Που το είδες αυτό; Ούτε στο site αλλά ούτε και στο κατάστημα που πέρασε το πρωί, είδα κατά τέτοιο.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό; Ούτε στο site αλλά ούτε και στο κατάστημα που πέρασε το πρωί, είδα κατά τέτοιο.

 

Στο επισημο site στην πρωτη σελιδα εχει banner με καποιες συσκευες που ειναι σε προσφορα .. το 820 ειναι μια απο αυτες ...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/handsetsList.action?productCategoryIds=7&payMonthly=false

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο site στην πρωτη σελιδα εχει banner με καποιες συσκευες που ειναι σε προσφορα .. το 820 ειναι μια απο αυτες ...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/handsetsList.action?productCategoryIds=7&payMonthly=false

 

:X:X:X:X

 

Με έχει φάει. Χαχαχα. Σε άλλη εταιρεία μπήκα και κοίταξα. Όντως ισχύει *********. Εκεί... με το ζόρι να μας αναγκάσουν να το πάρουμε και δεν μας περισσεύουν και πολλά.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και ωραία με το Lumia αν εξαιρέσεις 1-2 σοβαρότατες ελλείψεις του λειτουργικου αλλα με την μπαταρία υπάρχει θέμα και δυστυχως απο ότι έχω δει δεν είναι θέμα της συσκευής μου αλλα είναι θέμα του λειτουργικόυ γενικοτερα...

το βαζω σε λειτουργία πτήσης προ ολίγου και μετά απο 3 ώρες το ξαναβάζω σε λειτουργία

σε αυτες τις 3 ώρες λοιπόν πήγε απο 55% σε 35%, 20% σε 3 ώρες σε λειτουργία πτήσης ρε τσακάλια της Microsoft???

το κάνω ένα reboot μπας και έχει κολησει κάτι μου πέφτει ακομα 2% λέω εντάξει καταλαβα

και στο παρασκήνιο λειτουργεί μόνο accuweather, whatsapp

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και ωραία με το Lumia αν εξαιρέσεις 1-2 σοβαρότατες ελλείψεις του λειτουργικου αλλα με την μπαταρία υπάρχει θέμα και δυστυχως απο ότι έχω δει δεν είναι θέμα της συσκευής μου αλλα είναι θέμα του λειτουργικόυ γενικοτερα...

το βαζω σε λειτουργία πτήσης προ ολίγου και μετά απο 3 ώρες το ξαναβάζω σε λειτουργία

σε αυτες τις 3 ώρες λοιπόν πήγε απο 55% σε 35%, 20% σε 3 ώρες σε λειτουργία πτήσης ρε τσακάλια της Microsoft???

το κάνω ένα reboot μπας και έχει κολησει κάτι μου πέφτει ακομα 2% λέω εντάξει καταλαβα

και στο παρασκήνιο λειτουργεί μόνο accuweather, whatsapp

 

Όταν κλείνεις τον ie κλείνεις πρώτα τις καρτέλες? Έχει αναφερθεί πως ίσως καταναλώνει ενέργεια. Το κυριότερο νομίζω είναι να πας στις ρυθμίσεις (swipe δεξιά) και να αποκλείσεις να τρέχουν στο παρασκήνιο αυτές που δεν χρειάζεσαι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...