Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ παιδια μετα απο μια ωρα που το ειχα ξεκινησει ηρθε στα ισα του!!! :D :D :D

 

Καλα εκανε μια ωρα να κανει επαναφορα ρυθμισεων:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν χρειάζεται;; ρωταω απλα. και κάτι άλλο πως ορίζουμε ένα τραγούδι ως ήχο κλήσης;;

 

Μπορείς να το συνδέσεις με pc και στον φάκελο ringtones να βάλεις ότι τραγούδι θες. Θα μπορείς μετά να το δεις από την συσκευή σου στις ρυθμίσεις ήχου κλήσης.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα στα site να βρω καμια νεα δηλωση απο την ms για τον χρονο υποστηριξης των τωρινων συσκευων αλλα δεν βρηκα κατι σιγουρο..Θα συνεχισουν να το υποστηριζουν 36 μηνες οπως ειχανε πει?κι αν οχι αυτο,τουλαχιστον θα παρουν τα τωρινα κιν. τα 8,1?που απ οτι διαβαζω ειναι μεγαλη σαν αναβαθμιση..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Κάτοχος HTC one με Android, δεν άντεξα και πήρα προχθές μέσω προσφοράς του Πλαισίου το Lumia 920. Πολύ θετικές οι πρώτες εντυπώσεις. Έκανα και ένα καλό update μόλις το άνοιξα και όλα καλά μέχρι τώρα.

Δεν καταλαβαίνω όμως ρε παιδιά... πώς κάνεις update τις εφαρμογές που κατεβάζεις από το store?

Τυχαία είδα ότι σε κάποιες εφαρμογές της Nokia που ήταν προεγκατεστημένες δεν μου τις είχε αναβαθμίσει και μόνο όταν τις βρήκα μέσω του nokia applications στο store που έβγαζε επιλογή να τις κάνω update..

Δεν γίνονται αυτόματα update αυτές? :O:O

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια ! Εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και τωρα οταν παω "Ρυθμισεις"-"Οθονη+πατημα" , ενω με αφηνει να πειραξω τις ρυθμισεις της οθονης , οταν συρω με το δαχτυλο μου δεξια για να παει στο "πατημα" δεν ανταποκρινεται !!!!

Τι να κανω ???

 

Επισης στο store δεν μπρω να βρω το Nokia pro cam !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Κάτοχος HTC one με Android, δεν άντεξα και πήρα προχθές μέσω προσφοράς του Πλαισίου το Lumia 920. Πολύ θετικές οι πρώτες εντυπώσεις. Έκανα και ένα καλό update μόλις το άνοιξα και όλα καλά μέχρι τώρα.

Δεν καταλαβαίνω όμως ρε παιδιά... πώς κάνεις update τις εφαρμογές που κατεβάζεις από το store?

Τυχαία είδα ότι σε κάποιες εφαρμογές της Nokia που ήταν προεγκατεστημένες δεν μου τις είχε αναβαθμίσει και μόνο όταν τις βρήκα μέσω του nokia applications στο store που έβγαζε επιλογή να τις κάνω update..

Δεν γίνονται αυτόματα update αυτές? :O:O

 

Αυτόματα γίνονται. Απλα στην αρχη και για άγνωστο λόγο δεν το κάνει. Μετά από λίγες ημέρες θα σου έρθουν μαζεμένα τα updates και από εκεί και πέρα δεν θα σου ξαναπαρουσιαστεί θέμα....

 

Επισης στο store δεν μπρω να βρω το Nokia pro cam !!!

 

Ριξτε και καμιά ματιά πιο πίσω....:)

Έχει βγει απο το store μάλλον για κάποιες τροποποιήσεις και σύντομα θα επανέλθει.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια ! Εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και τωρα οταν παω "Ρυθμισεις"-"Οθονη+πατημα" , ενω με αφηνει να πειραξω τις ρυθμισεις της οθονης , οταν συρω με το δαχτυλο μου δεξια για να παει στο "πατημα" δεν ανταποκρινεται !!!!

Τι να κανω ???

 

Επισης στο store δεν μπρω να βρω το Nokia pro cam !!!

 

Λοιπον θα τρελαθω.. Για το pro cam μαλλον το βγαλαμε προσωρινα http://wmpoweruser.com/nokia-pro-camera-no-longer-available-for-the-nokia-lumia-92x-phones/

 

Το αλλο ομως προβλημα εχει να κανει με το οτι σε πολλες οθονες των ρυθμισεων δεν γυρναει η σελιδα δεξια-αριστερα !!!!!! Τι μπορει να συμβαινει ρε ****το ??? πριν το hard reset ηταν ολα μια χαρα !!

Link to comment
Share on other sites

Θα χασω τις εφαρμογες που μολις εγκατεστησα παλι με το soft reset ?

 

 

Εκανα..τιποτα.. Δεν ανταποκρινεται σε καποιες οθονες των ρυθμισεων οταν κανω δεξια-αριστερα !!!

 

Εκανα..τιποτα.. Δεν ανταποκρινεται σε καποιες οθονες των ρυθμισεων οταν κανω δεξια-αριστερα !!!

 

 

Εκανα και hard reset !!! Τα ιδια !!! Τι να κανω ρε ****το ???

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου λίγο σας παρακαλώ μήπως κάνω εγώ λάθος. Στην επιλογή "Οθόνη + Πάτημα" στις Ρυθμίσεις μπορείτε να κάνετε δεξιά κύλιση για να εμφανιστούν και άλλες επιλογές ?????
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πλέον.. Νομίζω έχει αναβαθμιστει
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Αυτό που πρέπει να μου έχει γίνει είναι οτι μου χάθηκαν κάποιες επιπλέον επιλογές που είχαν περάσει κανονικά και λειτουργούσαν σωστά με το GDR2 Amber update όπως αυτά εδώ http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/06/nokia-amber-glance.jpg?itok=lMCYlwuf

 

Πώς γίνεται με το hard reset να χάθηκαν αυτά της Amber ένώ είναι σε Amber και έχει άλλα (radio,data sense κτλ) ??? Το πάω σε Nokia Care να μου το φλασάρουν σωστά.

 

Και πού είναι οι επιλογές για τον ορισμό του διπλού tap για να ξυπνάει η οθόνη ? Πού είναι η επιλογή για την εμφάνιση της ώρας οταν είναι σβηστή η οθόνη ? Αυτά πριν το hard reset μου εμφανιζόντουσαν ως επιλογές και λειτουργούσαν κανονικά !

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου λίγο σας παρακαλώ μήπως κάνω εγώ λάθος. Στην επιλογή "Οθόνη + Πάτημα" στις Ρυθμίσεις μπορείτε να κάνετε δεξιά κύλιση για να εμφανιστούν και άλλες επιλογές ?????

 

Σε εμένα όχι. Οπότε μάλλον άδικα τρελαίνεσαι.. :)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Αυτό που πρέπει να μου έχει γίνει είναι οτι μου χάθηκαν κάποιες επιπλέον επιλογές που είχαν περάσει κανονικά και λειτουργούσαν σωστά με το GDR2 Amber update όπως αυτά εδώ http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/06/nokia-amber-glance.jpg?itok=lMCYlwuf

 

Πώς γίνεται με το hard reset να χάθηκαν αυτά της Amber ένώ είναι σε Amber και έχει άλλα (radio,data sense κτλ) ??? Το πάω σε Nokia Care να μου το φλασάρουν σωστά.

 

Και πού είναι οι επιλογές για τον ορισμό του διπλού tap για να ξυπνάει η οθόνη ? Πού είναι η επιλογή για την εμφάνιση της ώρας οταν είναι σβηστή η οθόνη ? Αυτά πριν το hard reset μου εμφανιζόντουσαν ως επιλογές και λειτουργούσαν κανονικά !

 

το ρολόι είναι στην γρηγορη ματια και το διπλο πάτημα στην αφή..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Επειδή πλέον δεν μου εμφανίζονται μετά το hard reset (πριν μου εμφανιζόντουσαν κανονικά μόλις περάστηκε η amber) το πήγα σε Νοκια Care να μου το φλασάρουν (δωρεάν φυσικά) με το δικό τους και να βάλουν όλες τις λειτουργίες... Από εκεί και πέρα θα προσπαθήσω και μόνος μου με την εφαρμογή SysApp Pusher να αναβαθμίσω σε ότι υπάρχει αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Επειδή πλέον δεν μου εμφανίζονται μετά το hard reset (πριν μου εμφανιζόντουσαν κανονικά μόλις περάστηκε η amber) το πήγα σε Νοκια Care να μου το φλασάρουν (δωρεάν φυσικά) με το δικό τους και να βάλουν όλες τις λειτουργίες... Από εκεί και πέρα θα προσπαθήσω και μόνος μου με την εφαρμογή SysApp Pusher να αναβαθμίσω σε ότι υπάρχει αναβάθμιση...

 

Άδικα τρελένεσαι. Μετά τα τελευταία update που έγινε στα extras, και display & touch, το glance, touch, display, υπάρχουν ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ στις ρυθμίσεις, μόνα τους. Πήγαινε στις ρυθμίσεις και δες κάτω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα είπαμε..Το οθόνη + πάτημα έχει πλέον αναβαθμηστεί και έχουν γίνει 2 χωριστά μενού! Οθόνη και ένα αφή.Προφανώς γιατί μελλοντικά θα έχουν περισσότερες ρυθμίσεις..

Συγκεκριμένα στο "αφη" γράφει ενεργοποίηση και πλήκτρα Windows..και ήδη κυκλοφορούν αρκετές φήμες!!

Τώρα για πιο λόγο τους χάλαγε να είναι στο ίδιο μενού είναι άλλο (ανεξήγητο) θέμα. Αυτοί ξέρουν..

Α! Και στα μενού που δεν πηγαίνει δεξιά, προφανώς δεν έχει κάτι..Άσχετα αν ο τίτλος του μενού συνεχίζει

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μετά από hard reset επανέρχεται το τελευταίο firmware στην αρχική του μορφή, χάνονται τα όποια updates.

Τα glance screen κλπ που χάνονται δεν υπάρχουν στην original Amber. Πρέπει να ξανακατεβούν, π.χ. με το sysappusher. Αυτό έχω καταλάβει. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά έχω μπερδευτεί λίγο.. η αλήθεια είναι ότι δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του thread (έχω διαβάσει τις τελευταίες 20 περίπου.. :)) αλλά εμένα (αγορασμένο από Πλαίσιο προχθές) με την αναβάθμιση που μου έκανε μόλις το άνοιξα μου βγάζει OS version 8.0.10328.78 δεν έχει αυτές τις δυνατότητες που γράφετε κάποιοι εδώ (π.χ. χωριστό display με touch (τα έχει μαζί σαν display & touch) και κάτι άλλα με quick glance κλπ δεν τα έχει καθόλου!

Κάνω κάτι λάθος??

Sorry ρε παιδιά αλλά είμαι νούμπας σε Windows phones... :lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά έχω μπερδευτεί λίγο.. η αλήθεια είναι ότι δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του thread (έχω διαβάσει τις τελευταίες 20 περίπου.. :)) αλλά εμένα (αγορασμένο από Πλαίσιο προχθές) με την αναβάθμιση που μου έκανε μόλις το άνοιξα μου βγάζει OS version 8.0.10328.78 δεν έχει αυτές τις δυνατότητες που γράφετε κάποιοι εδώ (π.χ. χωριστό display με touch (τα έχει μαζί σαν display & touch) και κάτι άλλα με quick glance κλπ δεν τα έχει καθόλου!

Κάνω κάτι λάθος??

Sorry ρε παιδιά αλλά είμαι νούμπας σε Windows phones... :lol:

 

Προφανώς σου έκανε την 1η αναβάθμιση και όχι την 2η (amber) που κάποιοι ακόμα περιμένουμε..!

Οπότε χαλάρωσε, ψάξε το κινητό λίγο και μέχρι να το μάθεις (όχι ότι θες και πολύ) θα σου έρθει και η νέα αναβάθμιση.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σου έκανε την 1η αναβάθμιση και όχι την 2η (amber) που κάποιοι ακόμα περιμένουμε..!

Οπότε χαλάρωσε, ψάξε το κινητό λίγο και μέχρι να το μάθεις (όχι ότι θες και πολύ) θα σου έρθει και η νέα αναβάθμιση.

 

ok ανακουφίστηκα λίγο.. Thanks!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...