Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς μάταια? Με την επαναφορά τηλεφώνου γίνεται. Αλλιως υπάρχει βιντεάκι στο youtube.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα παρελαβα το αντικατεστημενο κινητο απο eshop.κ παλι μεσα απ την ναυλον ζελατινα χαρτοκουτου δεν υπηρχε καμια ταινια ασφαλείας.συρταρωτα εβγαινε αμεσως προς τα εξω το κουτι.

 

Το ειπα αμεσως στα παιδια εκει.υποψιασμενος, το ανοιξα μπροστα τους.αυτη τη φορα ειχε 40%περιπου μπαταρια αρα ανοιξε.με εκπληξη διαπιστωσα οτι τα πληκτρα που στο παλιο ελαττωμ.τηλεφωνο φωτιζονταν λαθος εδω δε φωτιζονταν καθολου.οτι ρυθμισεις κ να δοκιμασα καμια αλλαγη.ηταν 20.00+ οποτε σκοταδι κ δοκιμασαμε κ νε τον υπαλληλο εκτος καταστηματος.καποια στιγμη το εκανα επανεκκινηση και φωτισε για λιγη ωρα τα πληκτρα(ομοιομορφος φωτισμος).μετα παλι σβησανε.

 

Το ειπα εκει στα παιδια οτι δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος κ κατι παιζει με την παρτιδα αυτην.

 

Μου βεβαιωσαν οτι εχω νεα 7ημερη προθεσμια επιστροφης.δοκιμασα επαναφορα εργοσ.ρυθμισεων αλλα καμια προκοπη'.θα βαλω κ την καρτα σιμ σε λιγο μηπως κατεβασει την αναβαθμιση κ λυθει το θεμα.

 

Λετε να ειναι θεμα υλικου ή λογισμικού;

 

Οπως κ να εχει μαλλον την Τριτη θα επιστρεψω και το δευτερο κ θα ζητησω πιστωση/επιστροφη χρηματων.κ ισως το προτιμησω απο καποιο skroutzoμαγαζο καθως δε προλαβα προσφορα πλαισιου.

 

 

Υγ.αν καποιος ξενυχτης διαβαζει,hard reset πως κανουμε;αν και θα το γκουγκλαρω .αν εννοειται "επαναφορα"απ το μενου "σχετικα με το τηλεφωνο" το δοκιμασα ήδη αλλα ματαια.

 

Χαχα... ε ρε τι τραβάμε... τώρα λέει δεν ανάβουν καθόλου τα πλήκτρα, μόνο μια φορά τυχαία και για λίγο... Δεν το κόβω να είναι θέμα λογισμικού αυτό... εγώ έχω πιστεί πλέον ότι κυκλοφορεί σαβούρα εκεί έξω... ειδικά στις τελευταίες παρτίδες, λες και όσο αρχίζει να εξαντλείται το κινητό (γιατί αρχίζει και εξαντλείται, πλέον με δυσκολία βρίσεις χρώματα κυρίως μαύρα και λίγα, ελάχιστα άσπρα) και όσο πέφτει η τιμή του, τόσο πιο πολλά ελλατωματικά εμφανίζονται. Λες και τους μείνανε και θέλουν να ξεφορτωθούν όσα τους απέμειναν... Εμένα περάσαν απ τα χέρια μου 3 ελλατωματικά (ναι και το τρίτο που παρέλαβα, με ενός φίλου 4) αλλά βαρέθηκα να γράφω για το θέμα αυτό. Τώρα περιμένω τα χρήματα μου πίσω!!! Μπορεί να πάω η σε κανα Sony Z ή στα ίδια χρήματα στο lumia 925(για αυτό δεν έχω διαβάσει για την ώρα τιποτα για ελλατωματικά...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τα οικονομικά σου αλλα αν μπορείς να πάρεις το 925 μη το σκεφτείς δευτερη φορά......;)

 

Μάλλον σ αυτό θα πάω γιατί παρόλη την ξενέρα με τα ελλατωματικά 920, μου άρεσε πολύ σαν τηλέφωνο το Nokia και ακόμη πιο πολύ το λειτουργικό. Το xperia Ζ για 13 mp τραβάει πιο χάλια φώτο-βιντεο απ το 920-925 και έχει λίγο ξεπλυμμένη οθόνη(το έχει ο αδερφός μου και παρόλο που είναι androidfun δεν του άρεσε και τόσο πολύ) Απλά το ανέφερα επειδή είναι στα ίδια λεφτά με το 925. Εύχομαι το 925 να είναι οκ(καλής παρτίδας εννοώ) τουλάχιστο γιατί την πήρα από φόβο τη Nokia λιγάκι χαχα.

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω με νεοτερα καλα νεα.ψαχνωντας οδηγιες για hard reset βρηκα πρωτα ν αναφερει το soft reset,με πληκτρο on +music down και ως δια μαγειας τα πληκτρα ειδωμεν το φως το αληθινο.ανασταση!!!το μηνυμα αυτο γραφτηκε απο γο Lumia 920.θα ξεψαχνισω το κινητακι κ ευχομαι ολα να ειναι τζαμι γτ πολυ μου αρεσει.σχισμες κ διαροες φωτος επισης δε βλεπω...

 

Κυριακη σιγουρα θα παιξω τζοκερ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω με νεοτερα καλα νεα.ψαχνωντας οδηγιες για hard reset βρηκα πρωτα ν αναφερει το soft reset,με πληκτρο on +music down και ως δια μαγειας τα πληκτρα ειδωμεν το φως το αληθινο.ανασταση!!!το μηνυμα αυτο γραφτηκε απο γο Lumia 920.θα ξεψαχνισω το κινητακι κ ευχομαι ολα να ειναι τζαμι γτ πολυ μου αρεσει.σχισμες κ διαροες φωτος επισης δε βλεπω...

 

Κυριακη σιγουρα θα παιξω τζοκερ.

 

Χαχα... Μακάρι να έτυχε και να είσαι τυχερός από εδώ και πέρα. Ναι για μένα μες τις 7 αυτές μέρες να το κάνεις καλή χρήση, αν είναι να έχει κάτι να στο δείξει τουλάχιστο. Είναι πολύ όμορφο κινητό το άτιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεχόμαστε ναι. Εμφανίζονται κανονικά.

χμ..εμενα που δεν μου εμφανιζονται ..?? ..πρεπει να ρυθμισω κατι; (δεν εμφανιζονται ουτε στις εισερχομενες ουτε στις εξερχομενες)

βασικα εχει σημασια απο που εχεις ορισει την φωτογραφια της επαφης?

Edited by EVINA
Link to comment
Share on other sites

χμ..εμενα που δεν μου εμφανιζονται ..?? ..πρεπει να ρυθμισω κατι; (δεν εμφανιζονται ουτε στις εισερχομενες ουτε στις εξερχομενες)

βασικα εχει σημασια απο που εχεις ορισει την φωτογραφια της επαφης?

 

έχεις ενοποιήσει τις επαφές με το facebook?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχεις ενοποιήσει τις επαφές με το facebook?

ναι..βασικα το παρατηρησα σε 2 κλησεις που ελαβα απο επαφη με εικονα απο fb..εκαβα μια δοκιμη τωρα απ το σταθερο και την εμφανισε (μονο στην εισερχομενη)..παιζει ρολο αν ειναι συγχρονισμενες με facebook?

Link to comment
Share on other sites

ναι..βασικα το παρατηρησα σε 2 κλησεις που ελαβα απο επαφη με εικονα απο fb..εκαβα μια δοκιμη τωρα απ το σταθερο και την εμφανισε (μονο στην εισερχομενη)..παιζει ρολο αν ειναι συγχρονισμενες με facebook?

 

Όχι δεν παίζει ρόλο. Όλες έπρεπε να εμφανίζονται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος μπορούμε μέσα απο το προφίλ χρωματος Lumia να κάνουμε την οθόνη του 920 να μοιάζει με amoled.. Ξέρει κανείς τι τιμές δινουμε ώστε να το πετύχουμε αυτο?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ναι μετα την αναβαθμιση μπορεις. Βαζεις τις μπαρες πιο δεξια. Δεν υπαρχει μια αμολεντ αρα δεν υπαρχει και μια απαντηση σε αυτο που ρωτας. Γνωμη μου ασε τα στη μεση που εχεις και λιγο κορεσμο και ρεαλισμο ,ετσι δεν χανεις ουτε απο το ενα ουτε απο το αλλο.
Link to comment
Share on other sites

ναι..βασικα το παρατηρησα σε 2 κλησεις που ελαβα απο επαφη με εικονα απο fb..εκαβα μια δοκιμη τωρα απ το σταθερο και την εμφανισε (μονο στην εισερχομενη)..παιζει ρολο αν ειναι συγχρονισμενες με facebook?

Επειδή έβγαλα το λογαριασμό fb απ το 920, μάζεψα φωτο όλων των επαφών μου, τις περασα στο κινητο, μετά σε κάθε επαφή και τις έσβησα! Πλέον ενώ δεν υπάρχουν στο κινητό, όταν με παίρνουν τηλ. εμφανίζονται κανονικά!

Edited by impreza_sti
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Χρειαζομαι βοηθεια με το 3 ημερων 920 που πηρα ... ολα καλα μεχρι που σημερα σταματησανε να λειτουργουνε εντελως το power button και το κουμπι της φωτογραφικης.. δεν μπορω καν να κανω restart....οποιος μπορει ας βοηθησει..:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Χρειαζομαι βοηθεια με το 3 ημερων 920 που πηρα ... ολα καλα μεχρι που σημερα σταματησανε να λειτουργουνε εντελως το power button και το κουμπι της φωτογραφικης.. δεν μπορω καν να κανω restart....οποιος μπορει ας βοηθησει..:worry:

 

Χωρίς power button απλα περιμένεις να σβήσει απο μπαταρία....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μετα?...θα μπορεσω να το ενεργοποιησω??!!.. εκανα reseτ μεσα απο το μενου και το προβλημα παραμενει.. απο birdfone το κινητο... εχω δικαιωμα να ζητησω αντικατασταση και οχι επισκευη?.. το κινητο το πηρα την Πεμπτη που μας περασε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια. Εχω ήδη γράψει σε προηγούμενο post οτι η δικιά μου συσκευή (αγορά 01/08/2013 από skroutzoμαγαζο της Β.Ελλάδας) έχει ένα καμένο (κολημένο για την ακρίβεια) pixel. Επειδή βαρέθηκα να το βλέπω μεσα στη μούρη μου και να το κρύβω στο άσπρο φόντο (γιατί στο μαύρο φαίνεται πολύ) σκέφτομαι να αλλάξω τη συσκευή. Το θέμα είναι όμως οτι η συσκευή είναι παρά-εισαγωγή από Δανία. Τί πρέπει να κάνω ? Να πάω σε ένα Nokia Care εδώ στην Αθήνα να το δώσω ? Αυτοί όμως φαντάζομαι οταν δούνε οτι είναι από ελεύθερη εισαγωγή και όχι της αντιπροσωπείας θα το στείλουν Δανία ?? Η μπορεί να αναλάβουν αντικατάσταση της οθόνης ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μετα?...θα μπορεσω να το ενεργοποιησω??!!.. εκανα reseτ μεσα απο το μενου και το προβλημα παραμενει.. απο birdfone το κινητο... εχω δικαιωμα να ζητησω αντικατασταση και οχι επισκευη?.. το κινητο το πηρα την Πεμπτη που μας περασε

 

Και εσύ θύμα του πασίγνωστου birdphone ε??? τι να πω!!! Εγώ 3 ελλατωματικά 920 άλλαξα απ το Birdphone μέσα σε ένα μήνα και άλλο 1 ένας φίλος μου! 4 σύνολο... Αναρωτιέμαι πόσοι ακόμοι έχουν στα χέρια τους από κει ελλατωματική συσκευή και ακόμη δεν το έχουν καταλάβει ή δεν τους το έχει βγάλει!!!

Αντικατάσταση με τη μία φίλε. Και ζήτα τα χρήματα σου πίσω να το πάρεις από αλλού. Πάλι σάπια συσκευή θα σου στείλουν! εγώ ένα μήνα ταλαιπωρήθηκα με τα πήγαινε έλα στην μεταφορική!!! Εχεις 7 μέρες δικαίωμα για αντικατάσταση απ τη μέρα που το πήρες!!! Χρειάζονται ένα καλό μάθημα... με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω την κίνηση μου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ θύμα του πασίγνωστου birdphone ε??? τι να πω!!! Εγώ 3 ελλατωματικά 920 άλλαξα απ το Birdphone μέσα σε ένα μήνα και άλλο 1 ένας φίλος μου! 4 σύνολο... Αναρωτιέμαι πόσοι ακόμοι έχουν στα χέρια τους από κει ελλατωματική συσκευή και ακόμη δεν το έχουν καταλάβει ή δεν τους το έχει βγάλει!!!

Αντικατάσταση με τη μία φίλε. Και ζήτα τα χρήματα σου πίσω να το πάρεις από αλλού. Πάλι σάπια συσκευή θα σου στείλουν! εγώ ένα μήνα ταλαιπωρήθηκα με τα πήγαινε έλα στην μεταφορική!!! Εχεις 7 μέρες δικαίωμα για αντικατάσταση απ τη μέρα που το πήρες!!! Χρειάζονται ένα καλό μάθημα... με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω την κίνηση μου... ;)

..7 ημερες για αντικατασταση μονο η μπορω να ζητησω και τα χρηματα μου πισω?.. παντως το συγκεριμενο προβλημα εχει παρουσιαστει σε αρκετα 920 και απο αναζητηση σε forum του εξωτερικου ειδα οτι τους κανανε αντικατασταση με καινουργιες συσκευες.. αντε να δουμε εδω τι θα γινει...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια. Εχω ήδη γράψει σε προηγούμενο post οτι η δικιά μου συσκευή (αγορά 01/08/2013 από skroutzoμαγαζο της Β.Ελλάδας) έχει ένα καμένο (κολημένο για την ακρίβεια) pixel. Επειδή βαρέθηκα να το βλέπω μεσα στη μούρη μου και να το κρύβω στο άσπρο φόντο (γιατί στο μαύρο φαίνεται πολύ) σκέφτομαι να αλλάξω τη συσκευή. Το θέμα είναι όμως οτι η συσκευή είναι παρά-εισαγωγή από Δανία. Τί πρέπει να κάνω ? Να πάω σε ένα Nokia Care εδώ στην Αθήνα να το δώσω ? Αυτοί όμως φαντάζομαι οταν δούνε οτι είναι από ελεύθερη εισαγωγή και όχι της αντιπροσωπείας θα το στείλουν Δανία ?? Η μπορεί να αναλάβουν αντικατάσταση της οθόνης ?

 

Να το πας σε κάποιο Care της περιοχής σου και θα επισκευαστεί στην Αθήνα το κινητό... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Να το πας σε κάποιο Care της περιοχής σου και θα επισκευαστεί στην Αθήνα το κινητό... ;)

 

ΟΚ. Σε ευχαριστώ. Δευτέρα πρωί θα το πάω. Ελπίζω να μην μου πούνε τίποτα περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου φλασαρε με NSU την 3047.0000.1326.2002 (Amber), επειδή είναι Τσέχικο και δεν ξέρουμε πότε θα 'ρθει ΟΤΑ. Δεν μπορεί να εγκαταστήσει το Pro Cam όμως... Θέλει πιο καινούργιο firmware ?
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου φλασαρε με NSU την 3047.0000.1326.2002 (Amber), επειδή είναι Τσέχικο και δεν ξέρουμε πότε θα 'ρθει ΟΤΑ. Δεν μπορεί να εγκαταστήσει το Pro Cam όμως... Θέλει πιο καινούργιο firmware ?

 

Κι εμένα Τσέχικο είναι, με το ίδιο update από το ίδιο πρόγραμμα. Μια χαρά παίζει το Pro Cam. Κάτι άλλο φταίει...

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...