Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοφορτιστο !!!!

Θελω να παρω το αλλο που ειναι και σταντ για το γραφειο

http://www.amazon.co.uk/Nokia-DT-910-Wireless-Charging-Stand/dp/B009WKGQL6

 

Ναι 'σαι καλά φίλε Κολοσσέ!

Και αυτή η βάση είναι ωραία αλλά ήθελα την ξαπλωτή για το κομοδίνο!

Έχει βγάλει και εφαρμογή η nokia που μόλις τα ακουμπας σε βάσεις φόρτισης μπαίνουν σε desktop mode ή σε car mode αντίστοιχα αν έχεις την βάση φόρτισης για το αυτοκίνητο.

desktop mode

car mode

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα παλαιοτερα ουτε εγω ειχα τετοιο θεμα με το 3g+φορτιστη..μετα το update βγηκε......θα το κανω εργοστασιακες μαλλον και θα δω αν φτιαξει...αλλιως θα δοκιμασω να αλλαξω και φορτιστη....:wacko:
Link to comment
Share on other sites

πριν αλλάξεις φορτιστή δοκίμασε το όταν φορτίζει απ το pc απ το USB δηλαδή να δεις τι κάνει κι εκεί, και όχι στην πρίζα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Παράγγειλα πρίν μια βδομάδα το 920 και απο το πρώτο τηλέφωνο παρατήρησα τσαχαλητά σε ένταση πάνω απο 4/10. Λόγω αγοράς απο σκρουτζομάγαζο στην Αθήνα (εγώ μένω Ηράκλειο) προτίμησα να πάω στο Nokia Care της περιοχής... Μετά απο 5 εργάσιμες μέρες, το κινητό επισκευάστηκε (αλλαγή ακουστικού). Τώρα το απόγευμα που άρχισα πάλι τις κλήσεις με την συσκευή, ο ήχος σίγουρα ήταν βελτιωμένος, αλλά πάνω απο 8/10 ένταση το κάνει ακόμα, αν και όχι τόσο έντονα όπως πριν... Την συσκευή μου την έκαναν και hard reset... Θέλω να ρωτήσω αν το έχουν παρατηρήσει και άλλοι αυτό το φαινόμενο, και αν ναι τι θα με συμβουλεύατε να κάνω; Nokia care ξανά, και πιθανά 20 μέρες χωρίς τηλέφωνο; (20 μέρες λέω γιατί ότι δεν μορούν να διαγνώσουν εδώ, αρχικά το στέλνουν Αθήνα και μετά Φιλανδία μεριά...- σύμφωνα με τα λεγόμενα του υπαλλήλου).

Apple iPhone 3G,Apple iPhone 3Gs, Samsung Galaxy S1, Sony Xperia Mini Pro, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έστειλα πίσω το κινητό αφού εκτύπωσα αναφορά σφαλμάτων-βλαβών και τη συμπλήρωσα.

Από το birdphone είπαν πως αν το service της Nokia το δει και πει το ok θα μου το αντικαταστήσουν απ το κατάστημα τους με καινούριο.

Ελπίζω να το δεχτούν στο service σαν ελάττωμα. Τι να πω. Σε μια βδομάδα θα ξέρω!

 

Και ελπίζω αν μου κάνουν αντικατάσταση να μην έχει και το άλλο κανένα κουσούρι... απ ότι διαβάζω πάντως σε αρκετούς βγάζουν θεματάκια απο τα skroutzομάγαζα. Είναι τυχαίο?

Edited by km12th
Link to comment
Share on other sites

Ναι 'σαι καλά φίλε Κολοσσέ!

Και αυτή η βάση είναι ωραία αλλά ήθελα την ξαπλωτή για το κομοδίνο!

Έχει βγάλει και εφαρμογή η nokia που μόλις τα ακουμπας σε βάσεις φόρτισης μπαίνουν σε desktop mode ή σε car mode αντίστοιχα αν έχεις την βάση φόρτισης για το αυτοκίνητο.

desktop mode

car mode

 

Ναι την ειδα την εφαρμογη και απο εκει ψηθηκα για τον φορτιστη αυτον

Και δες ποσο τον πληρωνουνε εξω τον φορτιστη

http://www.wpcentral.com/deal-alert-nokia-dt-900-wireless-charging-plate-sale-20?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορειτε να κανετε backup και μετα επαναφορα; οχι απαραιτητα τα προγραμματα αλλα μονο τις επαφες.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορειτε να κανετε backup και μετα επαναφορα; οχι απαραιτητα τα προγραμματα αλλα μονο τις επαφες.

 

Και επαφες και σμσ και την λιστα των εφαρμογων μπορεις να κανεις backup

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ειδα την εφαρμογη και απο εκει ψηθηκα για τον φορτιστη αυτον

Και δες ποσο τον πληρωνουνε εξω τον φορτιστη

http://www.wpcentral.com/deal-alert-nokia-dt-900-wireless-charging-plate-sale-20?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

 

Το είδα και τράβαγα τα μαλλιά μου! :p :p :p

Στην ξεφτίλα τα δίνουν εκεί! Αλλά δυστυχώς δεν τα στέλνουν προς Ευρώπη μεριά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και επαφες και σμσ και την λιστα των εφαρμογων μπορεις να κανεις backup

 

Ε τοτε μια χαρα. Κανετε backup, περνατε την αναβ με nsu και μετα restore. Που να περιμενεις την ΟΤΑ :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

το eshop 13 μερες ακομα στην κοσμαρα του. Ουτε σε mail απαντησανε ουτε καν τηλεφωνα δε σηκωνε το τοπικο καταστημα....
Link to comment
Share on other sites

το eshop 13 μερες ακομα στην κοσμαρα του. Ουτε σε mail απαντησανε ουτε καν τηλεφωνα δε σηκωνε το τοπικο καταστημα....

 

δεν την παλεύουν τα τοπικά στο τηλέφωνο! Πάρε στα κεντρικά!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

το eshop 13 μερες ακομα στην κοσμαρα του. Ουτε σε mail απαντησανε ουτε καν τηλεφωνα δε σηκωνε το τοπικο καταστημα....

 

Έχω πάρει αρκετά πράγματα από το e-shop και ποτέ δεν έμεινα πλήρως ευχαριστημένος. Μια βρήκα γρατζουνιές σε λάπτοπ, μια δεν ήταν στη συσκευασία του ένα bth αλλά σε ένα κοινό σακουλάκι, κλπ. Αποκορύφομα ήταν η παραγγελεία του κόκκινου 920 και μετά από μια βδομάδα μου λένε ότι όχι μόνο δεν το έχουν, αλλά και δεν πρόκειται να το φέρουν! :mad: Έλεος. Οπότε το ξέγραψα σαν μαγαζί.

Τα σκρουτζια πάλι με ανησυχούν γιατί προσωπικά θεωρώ ότι αγοράζουν τις ελαττωματικές συσκευές που δεν πωλούνται!Εξού και το κέρδος με τέτοια χαμηλή τιμή..

(Είναι λίγο off-topic αλλά κολλάει..)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

πηρα και στα κεντρικα και μου ειπαν απο μερα σε μερα , οτι δηλαδη ειχαν πει ξανα και επισης εχουν και υφακι χωρις λογο. Παντα ευγενικα μιλαω , δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι εχουν τετοιο υφος...

Οσον αφορα γρατσουνιες κτλ ποτε δεν ειχα θεμα απο eshop ολα καινουρια.

Επισης για σκρουτζομαγαζα ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο σκεφτομαι γιατι ειχα 2 αγορες που στην πορεια βγαλανε θεμα αλλα θα βγουμε off topic..

Σκεφτομαι δηλαδη π.χ. πως γινεται καποιος να πουλαει ipad mini καινουριο στα 280 οταν φθηνοτερη τιμη ευρωπης ηταν τοτε το 315; Και αλλα πολλα.

 

EDIT : μιλήσα και με αλλον εκπροσωπο σαφως ευγενικοτερο αυτη τη φορα. Η απαντηση ειναι οτι ΔΕΝ γνωριζουν το ποτε θα ειναι διαθεσιμο και πως ο προμηθευτης τους δεν τους εχει ενημερωσει.

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αρκετά πράγματα από το e-shop και ποτέ δεν έμεινα πλήρως ευχαριστημένος. Μια βρήκα γρατζουνιές σε λάπτοπ, μια δεν ήταν στη συσκευασία του ένα bth αλλά σε ένα κοινό σακουλάκι, κλπ. Αποκορύφομα ήταν η παραγγελεία του κόκκινου 920 και μετά από μια βδομάδα μου λένε ότι όχι μόνο δεν το έχουν, αλλά και δεν πρόκειται να το φέρουν! :mad: Έλεος. Οπότε το ξέγραψα σαν μαγαζί.

Τα σκρουτζια πάλι με ανησυχούν γιατί προσωπικά θεωρώ ότι αγοράζουν τις ελαττωματικές συσκευές που δεν πωλούνται!Εξού και το κέρδος με τέτοια χαμηλή τιμή..

(Είναι λίγο off-topic αλλά κολλάει..)

Φιλε μου αυτα που θεωρεις για τα σκρουτζια δεν ισχυουν, αλλοι ειναι οι λογοι που πουλανε σε χαμηλες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Τι εγινε με την εφαρμογή Nokia trailers, πριν την αναβάθμιση εμφάνιζε τις ταινίες που παίζονται στην Ελλάδα ενώ τώρα όχι. Έχει κανείς το ίδιο θέμα ή κάνω κάτι λάθος;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτα που θεωρεις για τα σκρουτζια δεν ισχυουν, αλλοι ειναι οι λογοι που πουλανε σε χαμηλες τιμες.

 

για πες κανενα. πηρα και γω ενα και θα ηθελα να μαθω τον λογο

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

το eshop 13 μερες ακομα στην κοσμαρα του. Ουτε σε mail απαντησανε ουτε καν τηλεφωνα δε σηκωνε το τοπικο καταστημα....

 

Και εγώ το περιμένω από e-shop (παραγγελία 14 ημερών ακριβώς) :mad: Μου είχαν πει για 22/8 και αύριο έχουμε 29/8. Τέλος πάντων επικοινώνησα με έναν γνωστό μου που δουλεύει εκεί και με ενημέρωσε ότι θα το παραλάβουν αύριο ή μεθαύριο το αργότερο. Εμένα άλλο με παραξενεύει, όταν βγήκε το Lumia 920 σε προσφορά στις λεπτομέρειες της συσκευής δεν έγραφε ότι η συσκευή θα διατίθετο με Αγγλικό μενού, όταν όμως όπως φαίνεται εξαντλήθηκε η παρτίδα που είχαν σε stock τότε μπήκε αυτή η "μικρή" λεπτομέρεια. Anyway το e-shop έχει δηλώσει ότι είναι κατά της παραεισαγωγής και δεν είναι μόνο η συγκεκριμένη συσκευή που το παρατηρώ. Τόσο καιρό όμως και από Φινλανδία να το είχα παραγγείλει θα είχε έρθει, ελπίζω τουλάχιστον το Lumia 920 που θα παραλάβω να μην είναι ελλατωματικό. Απολογούμαι για το off topic παραλήρημα ! :X

Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι ακριβως στο μυαλο μου! Το κινητο αυτο εχει παρτιδες που κανουν περιεργα κολπα και ελπιζω να μην ειναι το δικο μας απο καμμια γουανδαλουπη! Απο την αλλη σκεφτομαι οτι τοσο καιρο που ηταν πιο ακριβο ηταν σουηδικο , τωρα που επεσε θα μας το στειλουν απο ακυρη χωρα;

Επισης ΜΟΛΙΣ ειδα το λογαριασμο μου και λεει πως το λουμια εσταλει! Οποτε αυριο πρωι πρωι θα το εχω! Ελπιζω να ειναι οπως τα λετε

 

ΥΓ. ειχα ακυρωσει τον ασυρματο φορτιστη το σταντ και πηρα τον απλο , το πιατακι γιατι διαβασα πως ειναι πιο ανθεκτικος ενω ο αλλος κανει κολπακια. Αντε να δουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που είχα βαρεθεί να περιμένω την αναβάθμιση μέσω OTA και έψαχνα να την κάνω μέσω Nokia Care Suite, κάνοντας ένα τελευταίο έλεγχο στην ενημέρωση του τηλεφώνου....

 

... ξεκίνησε να κάνει updateeeeeeee :w00t::w00t:

 

η συσκευή είναι ελληνική Voda

Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι ακριβως στο μυαλο μου! Το κινητο αυτο εχει παρτιδες που κανουν περιεργα κολπα και ελπιζω να μην ειναι το δικο μας απο καμμια γουανδαλουπη! Απο την αλλη σκεφτομαι οτι τοσο καιρο που ηταν πιο ακριβο ηταν σουηδικο , τωρα που επεσε θα μας το στειλουν απο ακυρη χωρα;

Επισης ΜΟΛΙΣ ειδα το λογαριασμο μου και λεει πως το λουμια εσταλει! Οποτε αυριο πρωι πρωι θα το εχω! Ελπιζω να ειναι οπως τα λετε

 

ΥΓ. ειχα ακυρωσει τον ασυρματο φορτιστη το σταντ και πηρα τον απλο , το πιατακι γιατι διαβασα πως ειναι πιο ανθεκτικος ενω ο αλλος κανει κολπακια. Αντε να δουμε :)

 

Ισχύει !! Με το που είδα το μήνυμά σου έτρεξα γρήγορα στο λογαριασμό μου και είδα ότι έφτασε (Αμήν!). Περιμένω πως και πως να το πιάσω στα χέρια μου, ελπίζω μέχρι αύριο να έχει έρθει Πάτρα !! :dance:

Link to comment
Share on other sites

και το δικώμου ελληνικό ειναι δεν είναι κάποια εταιρίας και μόλιςτο έβαλα να κατεβει επιτέλους

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Και το γερμανικό country variant έφτασε επιτέλους!! και το ελληνικό επίσης για όποιους έχουν το country variant Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και το γερμανικό country variant έφτασε επιτέλους!! και το ελληνικό επίσης για όποιους έχουν το country variant

 

Ημουν σιγουρος .... μολις το φλασσαρα ... αααα ρε Μερφυ ...μαμιεσαι !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και στο δικό μου το αγγλικό. Αγγλίδα στο ραντεβού της.....:) Για σπάσιμο δεν θα την κάνω αμέσως. Θα της σπάσω τα νεύρα.....χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...