Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Θέλω να αγοράσω το εν λόγω κόσμημα και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Το αγγλικό , γερμανικό, ιταλικό ή γαλλικό μοντέλο είναι συμβατό με το ελληνικό 4G (Vodafone);

 

Ή όλα εκτός από το αγγλικό..;

 

Ευχαριστώ.

 

Όλα τα εντός ΕΕ θα παίζουν σε 4G στην Ελλάδα, αλλά ανάλογα ποιας χώρας firmware έχουν, ίσως να μην το έχουν ενεργοποιημένο ακόμα. Όμως σίγουρα θα ενεργοποιηθεί με κάποιο update κάποια στιγμή.

 

Εγώ μια άλλη απορία έχω... Αν αγοράσουμε κινητό από Αμερική, τι παίζει; Συγκεκριμένα, το Cyan αν το πάρεις από Amazon χωρίς συμβόλαιο της ΑΤΤ θα μπορεί να τρέξει εδώ; Έχει φόρους εισαγωγής, φυσικά, αλλά και πάλι φθηνότερα θα βγει...

 

Νομίζω θες sim της ΑΤΤ αλλά αν το φλασάεις δε νομίζω ότι θα χεις πρόβλημα. Ας το επιβεβαιώσει κάποιος που το ξέρει σίγουρα.

Επίσης δεν θα σε καλύπτει η εγγύηση εδώ αν σου πάθει τίποτα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα ακομη κι αν το φλασαρει. Δεν ειμαι σιγουρος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια άλλη απορία έχω... Αν αγοράσουμε κινητό από Αμερική, τι παίζει; Συγκεκριμένα, το Cyan αν το πάρεις από Amazon χωρίς συμβόλαιο της ΑΤΤ θα μπορεί να τρέξει εδώ; Έχει φόρους εισαγωγής, φυσικά, αλλά και πάλι φθηνότερα θα βγει...

 

Για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα θα πρέπει πρώτα να ελέγξεις το RM της συσκευής. Αυτό που αναφέρεται στο πρώτο ποστ (RM-821) είναι αυτό που θα πρέπει να σιγουρέψεις ότι θα έχει η συσκευή. (RM-820), (RM-822) προορίζονται για αγορές Αμερικής το πρώτο και Κίνας το δεύτερο. Δεν γνωρίζω με βεβαιότητα αν έχουν κάποιους «περιορισμούς» όσον αφορά την χρήση τους παγκοσμίως, απλά το αναφέρω ως προβληματισμό. Αν κάποιος έχει κάποια άποψη-γνώση επί αυτού ας το αναφέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο δεν είναι το update που θα φέρει τις επιλογές για το storage κλπ. Είναι ένα minor της Nokia για stability, light sensor κλπ κλπ..

 

ok μολις απαντησα σε προπροπροηγουμενο post :-/

Edited by yianniCrete
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως χρειάζονται. Γίνονται αυτόματα με το που θα βαλεις την sim

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως χρειάζονται. Γίνονται αυτόματα με το που θα βαλεις την sim

 

Σε μένα δεν εγινε.

Σε πολύ προηγούμενο ποστ κάποιος έδωσε οδηγίες αλλά δεν το βρίσκω

Οκ, εβγαλα εβαλα την sim και είμαι οκ

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις γιά internet 3g πως βάλατε ;

Κάπου είχα δει εδώ κάποιο πρόγραμμα;

Ευχαριστώ

 

θα κατεβάσεις την εφαρμογή (σημείο πρόσβασης) θα πατήσεις ενεργοποίηση και είσαι ok :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορει να εχει ξανα ρωτησει καποιος

 

Αν αλλαξω firmware και ειναι sim lock σε orange θα ξεκλειδωσει;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορει να εχει ξανα ρωτησει καποιος

 

Αν αλλαξω firmware και ειναι sim lock σε orange θα ξεκλειδωσει;

 

Δε το γνωριζω αλλά αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει πως δε γίνεται

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στην σελίδα του πλαισίου ότι στο μαύρο λέει άμεσα διαθέσιμο για τα αλλα χρώματα αναμένεται άντε κοντεύουμε

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Συντροφε andreas443, έχει γραφτεί παντού, κάποιοι μάλιστα το προσάπτουν σε επίσημη ανακοίνωση της ΝΟΚΙΑ, οτι το κινητό θα ειναι στην Ελλάδα διαθέσιμο στις 26 Μαρτίου!! Απο τα λίγα μαθηματικά που ξέρω... Σημαίνει οτι την επόμενη Τρίτη, θα σπαρταράμε απο ηδονή!! Μουαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Συντροφε andreas443, έχει γραφτεί παντού, κάποιοι μάλιστα το προσάπτουν σε επίσημη ανακοίνωση της ΝΟΚΙΑ, οτι το κινητό θα ειναι στην Ελλάδα διαθέσιμο στις 26 Μαρτίου!! Απο τα λίγα μαθηματικά που ξέρω... Σημαίνει οτι την επόμενη Τρίτη, θα σπαρταράμε απο ηδονή!! Μουαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Δεν βλέπω την ώρα να πάω να το πάρω πως και πως το περιμένω το λευκό το μονο που θα με κάνει να μην το πάρω είναι να έχει περασμένη την πρώτη έκδοση firmware και όχι την Portico γιατί ίσος να μην είναι επομενη παρτίδα αλλα δεν το νομίζω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας μπορει να εχει ξανα ρωτησει καποιος

 

Αν αλλαξω firmware και ειναι sim lock σε orange θα ξεκλειδωσει;

 

Το sim lock δεν έχει σχέση με το firmware.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω την ώρα να πάω να το πάρω πως και πως το περιμένω το λευκό το μονο που θα με κάνει να μην το πάρω είναι να έχει περασμένη την πρώτη έκδοση firmware και όχι την Portico γιατί ίσος να μην είναι επομενη παρτίδα αλλα δεν το νομίζω

 

Πήρα το Σάββατο το μαύρο από πλαίσιο.

Έχει την τελευταία 1308 και είναι άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Η Portico ειναι επίσημη έκδοση της ΝΟΚΙΑ ή καμιά ξέμπαρκη που τη βάζεις και βελτιώνει το κινητο;; Γιατί δεν έχω καταλάβειι...
Link to comment
Share on other sites

Η Portico ειναι επίσημη έκδοση της ΝΟΚΙΑ ή καμιά ξέμπαρκη που τη βάζεις και βελτιώνει το κινητο;; Γιατί δεν έχω καταλάβειι...

 

Επισημότατη με το τελευταίο firmware το 1308

Link to comment
Share on other sites

Επισημότατη με το τελευταίο firmware το 1308

 

 

Άρα, σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, το κινητό έχει μέσα όλες τις τελευταίες ενημερώσεις... Σωστά;; Βελτίωση στη κάμερα δηλαδή κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Σάββατο το μαύρο από πλαίσιο.

Έχει την τελευταία 1308 και είναι άψογο.

 

Καλημέρα ένταξη τώρα με έφτιαξες σε ευχαριστώ πολύ τώρα το θέλω ακόμα πιο πολύ άντε άντε πάω να πάρω τηλέφωνο και σε nokia care να δω τι θα μου πουν

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το sim lock δεν έχει σχέση με το firmware.

 

Λύση για SIM lock υπάρχει;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Λύση για SIM lock υπάρχει;

 

 

http://www.fonefunshop.co.uk/unlock/

 

εγγυηση...τους πηρε μια βδομαδα βεβαια αλλα μου το ξεκλειδωσαν απο ΕΕ....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

http://www.fonefunshop.co.uk/unlock/

 

εγγυηση...τους πηρε μια βδομαδα βεβαια αλλα μου το ξεκλειδωσαν απο ΕΕ....

 

Δηλαδη να καταλαβω με το συγκεκριμενο εργαλειο μπορω να ξεκλειδωσω μια branded US συσκευη πχ απο AT&T η΄οποιαδηποτε αλλου παροχου κινητης της Αμερικης.

Διοτι θα βγει τον επομενο μηνα στη Verizon το 928 με αλουμινενια κατασκευη και xenon flash αν ειναι δηλαδη να μπορω να το παρω αφοβα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, το δίνει το πλαίσιο; Ανάσταση...

 

Εγώ για γκρι με βλέπω να πηγαίνω, αλλά με βλέπω και να το παίρνω από κάνα γερμανικό μαγαζί, άμα μου βγει φθηνότερα. Με το θέμα της γλώσσας τι γίνεται; Την αλλάζεις εύκολα;

Edited by sbergman
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, το δίνει το πλαίσιο; Ανάσταση...

 

Εγώ για γκρι με βλέπω να πηγαίνω, αλλά με βλέπω και να το παίρνω από κάνα γερμανικό μαγαζί, άμα μου βγει φθηνότερα. Με το θέμα της γλώσσας τι γίνεται; Την αλλάζεις εύκολα;

 

Αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσιες. Έχει περασμένες όλες τις γλώσσες.

Αν είναι να πάρεις το γκρι, καλύτερα να το δεις από κοντά πρώτα. Μην το πάρεις και ξενερώσεις. Όταν το δα, προσωπικά το σιχάθηκα

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσιες. Έχει περασμένες όλες τις γλώσσες.

Αν είναι να πάρεις το γκρι, καλύτερα να το δεις από κοντά πρώτα. Μην το πάρεις και ξενερώσεις. Όταν το δα, προσωπικά το σιχάθηκα

 

Σοβαρά; Πριν σου άρεσε και από κοντά το σιχάθηκες δλδ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...