Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς μιλάει για μεταχειρισμένο.

Αληθεια, μήπως σου έπεσε σε κάτι αιχμηρό (πχ γωνια)? Δεν δικαιολογείται αλλιως...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά... το ΝΟΚΙΑ City Lens, υπάρχει μέσα στο κινητό;; ή κι αυτό ειναι μισοεγκατεστημένο και πρέπει να πατήσεις για να το κατεβάσεις..;; Κι αν πατήσεις να το κατεβάσεις, είναι δωρεάν η εφαρμογή ή σου ζητάει λεφτά;;

 

Κι αν εχει δουλέψει κάποιος το City Lens, ειδικά στην Ελλάδα, αν ξέρει να μας πει καμια πληροφορία... Να μας ρίξει λίγο φως βρε αδερφέ...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κατεβάσεις νομίζω αλλα είναι δωρεάν. Here city lens πια.. ;)

Έχει απο την Ακρόπολη μέχρι καφετέριες ξενοδοχεία και σούπερ μαρκετς..

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήταν προεγκατεστημένο αλλα ούτως ή άλλως είναι δωρεαν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης προεγκατεστημενο....και ειναι φοβερό....βρίσκει τα πάντα...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχει κανει το εξης προβλημα 4-5 φορες:

Μαυριζει η οθονη και δε μπορεις να κανεις τιποτα.

Αν πχ σε παρουν τηλεφωνο χτυπαει κανονικα αλλα η οθονη παραμενει μαυρη.

Το μονο που μπορω να κανω για να επανελθει ειναι reset με κατω volume + on/off πατημενα για 10''.

 

Το εχει παθει κανεις αλλος αυτο?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλα νομίζω πως και κάποιος άλλος έχει αναφέρει κάτι παρόμοιο.

Μήπως έχεις περάσει κάποια εφαρμογή που δημιουργεί το πρόβλημα; Σου το κάνει συνέχεια ή κάπου κάπου;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι εχει αναφερθει σαν hardware bug σε μερικες συσκευες των πρωτων παρτιδων και σε οσους εμφανιστηκε, εγινε αντικατασταση συσκευης.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα περιμένω να κυκλοφορήσει το κινητό για να το αγοράσω πιστεύετε ότι όταν θα βγει εδώ θα είναι από τις καινούριες παρτίδες?

Γιατί δεν θέλω να έχω τα προβλήματα τα γνωστά και πως θα το καταλάβω αν είναι? από το αν έχει περασμένη την αναβάθμιση?

Ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μόνο να προσευχηθούμε μπορούμε.

Τη σειρά κατασκευής την λέει στο κουτί αλλά ίσως σε όχι όλα:9/13 θα πει 9η εβδομάδα του 13.

Όσο για τα προβλήματα τα διαβάζω σε ξένα forum:

1)Παγωματα (freezing) που ζητούν Soft ή hard reset

2)Σκόνη ή βλάβη λογισμικου στο proximity sencor που μαυριζει την οθόνη την ώρα που μιλάς

3)Βλάβη μετά από hardreset που θέλει φλασαρισμα

4)Δόνηση με ένα παράξενο ήχο (rattling)

Πιστεύω ότι οι καινούργιες θα είναι με λιγότερα προβλήματα.

Εξάλλου οι γνώμες στο Amazon και λοιπά είναι στο 90% καλές.

Εγώ θα το πάρω μόλις έρθει γιατί αξίζει

Link to comment
Share on other sites

@ exposed

Έχεις βρει καινούργιο με 300???

 

το πηρε φιλος με επιδοτηση και το δινει λογο αναγκης,σφραγισμενο!

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχει κανει το εξης προβλημα 4-5 φορες:

Μαυριζει η οθονη και δε μπορεις να κανεις τιποτα.

Αν πχ σε παρουν τηλεφωνο χτυπαει κανονικα αλλα η οθονη παραμενει μαυρη.

Το μονο που μπορω να κανω για να επανελθει ειναι reset με κατω volume + on/off πατημενα για 10''.

 

Το εχει παθει κανεις αλλος αυτο?

 

Εφοσον το εχεις το προβλημα συνεχεια το πας σε κανα Nokia store για επιδιωρθωση.

Και εγω θα το στειλω καποια στιγμη,διοτι παρατηρησα κατα τη διαρκεια κλησεις οταν δοκιμασα μια φορα χωρις bt που ειχα μεινει απο μπαταρια του handsfree να μου αναβοσβηνει συνεχεια.:p

Μαλλον με τον sensor εχει να κανει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα με τη νοκια. Αντε γεια. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΟΜΩΣ.

 

Φεβρουαριο του 11 μου εκλεψαν πρεζονια το γαλαξια μου. Απο τοτε περιμενα στωικα το Lumia 900 και πανω που γλυκαθηκα η νοκαα ανακοινωσε πως δεν θα επαιρνε αναβαθμιση σε win 8 οποτε περιμενα στωικοτερα το 920, το οποιο και πηρα απο Ντουμπαι 20 Ιανουαριου 2013. Σημειωστε ειμαι μονιμος κατοικος Καταρ.

 

Χτες το κινητο χαλασε. Συγκεκριμενα μολις εναμιση μηνα μετα την αγορα του, και ενω το προσεχα πιο πολυ και απο τη γυναικα μου, τα κουμπια της καμερας, κλειδωματος οθονης και ρυθμισης ηχου δεν αντοποκρινονται. Το κινητο ειναι σχεδον αχρηστο. Με μια ματια στο νετ διαπιστωσα πως δυστυχως ειναι χαρντγοθερ προβλημα και μαλιστα βαρβατο.

 

Απιστευτα απογοητευμενος, χωρις δευτερη σκεψη, με την εγγυηση στο χερι το παω Νοκια και εκει περνω την ουλτιμετ ψυχρολουσια. Δεν το επισκευαζουν (δωρεαν) παρολο που ειναι μεσα στην εγγυηση καθως η εγγυηση μου αφορα μονο στο Ντουμπαι και οχι τα αλλα Αραβικα Εμιρατα. Μαλιστα ο απιστευτος υπαλληλος μου λεει πως ειναι προτιμοτερο να παω ενα ταξιδακι στο Ντουμπαι και να μεινω 3-4 μερες (???) μεχρι να το φτιαξουν παρα να το επισκευασω στο Καταρ.Θα σου ερθει φτηνοτερα λεει μιστερ.

 

600 Εουρω κινητο.

 

Μαυρο στη νοκια απο μενα και να φαλιρισει σαν εταιρεια χτες.

Μαυρο και σε μενα ωστε την επομενη φορα να ξερω να διαβαζω καλυτερα τα των εγγυησεων.

Edited by hexenlord
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά προβλήματα που λέει ο NIKOSXRI θέλω να αποφύγω, αυτό που θα κάνω είναι το εξής θα περιμένω να το φέρει το πλαίσιο και θα πάω σε ένα κατάστημα να το δω εκεί που θα το έχει ανοικτό να δω αν έχει περασμένη την αναβάθμιση και αν την έχει θα το πάρω τουλάχιστον να πάρω επομενη παρτίδα μπας και δεν έχω τα προβλήματα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα με τη νοκια. Αντε γεια. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΟΜΩΣ.

 

Φεβρουαριο του 11 μου εκλεψαν πρεζονια το γαλαξια μου. Απο τοτε περιμενα στωικα το Lumia 900 και πανω που γλυκαθηκα η νοκαα ανακοινωσε πως δεν θα επαιρνε αναβαθμιση σε win 8 οποτε περιμενα στωικοτερα το 920, το οποιο και πηρα απο Ντουμπαι 20 Ιανουαριου 2013. Σημειωστε ειμαι μονιμος κατοικος Καταρ.

 

Χτες το κινητο χαλασε. Συγκεκριμενα μολις εναμιση μηνα μετα την αγορα του, και ενω το προσεχα πιο πολυ και απο τη γυναικα μου, τα κουμπια της καμερας, κλειδωματος οθονης και ρυθμισης ηχου δεν αντοποκρινονται. Το κινητο ειναι σχεδον αχρηστο. Με μια ματια στο νετ διαπιστωσα πως δυστυχως ειναι χαρντγοθερ προβλημα και μαλιστα βαρβατο.

 

Απιστευτα απογοητευμενος, χωρις δευτερη σκεψη, με την εγγυηση στο χερι το παω Νοκια και εκει περνω την ουλτιμετ ψυχρολουσια. Δεν το επισκευαζουν (δωρεαν) παρολο που ειναι μεσα στην εγγυηση καθως η εγγυηση μου αφορα μονο στο Ντουμπαι και οχι τα αλλα Αραβικα Εμιρατα. Μαλιστα ο απιστευτος υπαλληλος μου λεει πως ειναι προτιμοτερο να παω ενα ταξιδακι στο Ντουμπαι και να μεινω 3-4 μερες (???) μεχρι να το φτιαξουν παρα να το επισκευασω στο Καταρ.Θα σου ερθει φτηνοτερα λεει μιστερ.

 

600 Εουρω κινητο.

 

Μαυρο στη νοκια απο μενα και να φαλιρισει σαν εταιρεια χτες.

Μαυρο και σε μενα ωστε την επομενη φορα να ξερω να διαβαζω καλυτερα τα των εγγυησεων.

 

Πριν το πετάξεις θα σου έλεγα να επικοινωνήσεις με την Νόκια μέσω mail.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα με τη νοκια. Αντε γεια. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΟΜΩΣ.

 

Φεβρουαριο του 11 μου εκλεψαν πρεζονια το γαλαξια μου. Απο τοτε περιμενα στωικα το Lumia 900 και πανω που γλυκαθηκα η νοκαα ανακοινωσε πως δεν θα επαιρνε αναβαθμιση σε win 8 οποτε περιμενα στωικοτερα το 920, το οποιο και πηρα απο Ντουμπαι 20 Ιανουαριου 2013. Σημειωστε ειμαι μονιμος κατοικος Καταρ.

 

Χτες το κινητο χαλασε. Συγκεκριμενα μολις εναμιση μηνα μετα την αγορα του, και ενω το προσεχα πιο πολυ και απο τη γυναικα μου, τα κουμπια της καμερας, κλειδωματος οθονης και ρυθμισης ηχου δεν αντοποκρινονται. Το κινητο ειναι σχεδον αχρηστο. Με μια ματια στο νετ διαπιστωσα πως δυστυχως ειναι χαρντγοθερ προβλημα και μαλιστα βαρβατο.

 

Απιστευτα απογοητευμενος, χωρις δευτερη σκεψη, με την εγγυηση στο χερι το παω Νοκια και εκει περνω την ουλτιμετ ψυχρολουσια. Δεν το επισκευαζουν (δωρεαν) παρολο που ειναι μεσα στην εγγυηση καθως η εγγυηση μου αφορα μονο στο Ντουμπαι και οχι τα αλλα Αραβικα Εμιρατα. Μαλιστα ο απιστευτος υπαλληλος μου λεει πως ειναι προτιμοτερο να παω ενα ταξιδακι στο Ντουμπαι και να μεινω 3-4 μερες (???) μεχρι να το φτιαξουν παρα να το επισκευασω στο Καταρ.Θα σου ερθει φτηνοτερα λεει μιστερ.

 

600 Εουρω κινητο.

 

Μαυρο στη νοκια απο μενα και να φαλιρισει σαν εταιρεια χτες.

Μαυρο και σε μενα ωστε την επομενη φορα να ξερω να διαβαζω καλυτερα τα των εγγυησεων.

 

Εχμ...η ΝΟΚΙΑ που ακριβώς φταίει;

:)
Link to comment
Share on other sites

το πηρε φιλος με επιδοτηση και το δινει λογο αναγκης,σφραγισμενο!

 

Ρε μεγάλε.. Εδώ κάτι δε πάει καλά... Πως το πήρε με επιδότηση;; Αφου το κινητό δεν έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα.... Κι εγώ πριν απο 3 μηνες σφράγισα την επιδότηση και περιμένω να έρθει το κινητό για να την εξαργυρώσω... Κατι δεν μου κάθεται καλά....

 

Φεβρουαριο του 11 μου εκλεψαν πρεζονια το γαλαξια μου. Απο τοτε περιμενα στωικα το Lumia 900 και πανω που γλυκαθηκα η νοκαα ανακοινωσε πως δεν θα επαιρνε αναβαθμιση σε win 8 οποτε περιμενα στωικοτερα το 920, το οποιο και πηρα απο Ντουμπαι 20 Ιανουαριου 2013. Σημειωστε ειμαι μονιμος κατοικος Καταρ.

 

Υπάρχουν πρεζόνια στο Κατάρ...;; Τι λες ρε φιλε;; Δε το περίμενα! :X :X

 

Χτες το κινητο χαλασε. Συγκεκριμενα μολις εναμιση μηνα μετα την αγορα του, και ενω το προσεχα πιο πολυ και απο τη γυναικα μου, τα κουμπια της καμερας, κλειδωματος οθονης και ρυθμισης ηχου δεν αντοποκρινονται. Το κινητο ειναι σχεδον αχρηστο. Με μια ματια στο νετ διαπιστωσα πως δυστυχως ειναι χαρντγοθερ προβλημα και μαλιστα βαρβατο.

 

Φιλαράκι, έτσι όπως μας τα περιγράφεις.. Νομιζω οτι τη "δουλειά" την έχει κάνει η γυναίκα σου...

 

Απιστευτα απογοητευμενος, χωρις δευτερη σκεψη, με την εγγυηση στο χερι το παω Νοκια και εκει περνω την ουλτιμετ ψυχρολουσια. Δεν το επισκευαζουν (δωρεαν) παρολο που ειναι μεσα στην εγγυηση καθως η εγγυηση μου αφορα μονο στο Ντουμπαι και οχι τα αλλα Αραβικα Εμιρατα. Μαλιστα ο απιστευτος υπαλληλος μου λεει πως ειναι προτιμοτερο να παω ενα ταξιδακι στο Ντουμπαι και να μεινω 3-4 μερες (???) μεχρι να το φτιαξουν παρα να το επισκευασω στο Καταρ.Θα σου ερθει φτηνοτερα λεει μιστερ.

 

600 Εουρω κινητο.

 

Μαυρο στη νοκια απο μενα και να φαλιρισει σαν εταιρεια χτες.

Μαυρο και σε μενα ωστε την επομενη φορα να ξερω να διαβαζω καλυτερα τα των εγγυησεων.

 

Εμείς οι λάτρεις της ΝΟΚΙΑ δε θέλουμε να φαληρίσει... Απο ΄κει και πέρα... το βρίσκω κουλό, έως ανήθικο να σου λένε οτι δεν επιδιορθώνουν.. Για ψάχτο μηπως το μαγαζί που πηγες, ειναι "μούφα" επίσημο της ΝΟΚΙΑ, γιατί ακομα κι αν δε το επισκευάζανε, θα έπρεπε να το στείλουν κάπου που έχουν εξουσιοδοτημένο σέρβις να το φτιάξουν..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρετε παιδια σε ποιο σκρουτζομαγαζο μπορει να το πάρει καποιος με χρηση επιδότησης vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα με τη νοκια. Αντε γεια. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΟΜΩΣ.

 

Φεβρουαριο του 11 μου εκλεψαν πρεζονια το γαλαξια μου. Απο τοτε περιμενα στωικα το Lumia 900 και πανω που γλυκαθηκα η νοκαα ανακοινωσε πως δεν θα επαιρνε αναβαθμιση σε win 8 οποτε περιμενα στωικοτερα το 920, το οποιο και πηρα απο Ντουμπαι 20 Ιανουαριου 2013. Σημειωστε ειμαι μονιμος κατοικος Καταρ.

 

Χτες το κινητο χαλασε. Συγκεκριμενα μολις εναμιση μηνα μετα την αγορα του, και ενω το προσεχα πιο πολυ και απο τη γυναικα μου, τα κουμπια της καμερας, κλειδωματος οθονης και ρυθμισης ηχου δεν αντοποκρινονται. Το κινητο ειναι σχεδον αχρηστο. Με μια ματια στο νετ διαπιστωσα πως δυστυχως ειναι χαρντγοθερ προβλημα και μαλιστα βαρβατο.

 

Απιστευτα απογοητευμενος, χωρις δευτερη σκεψη, με την εγγυηση στο χερι το παω Νοκια και εκει περνω την ουλτιμετ ψυχρολουσια. Δεν το επισκευαζουν (δωρεαν) παρολο που ειναι μεσα στην εγγυηση καθως η εγγυηση μου αφορα μονο στο Ντουμπαι και οχι τα αλλα Αραβικα Εμιρατα. Μαλιστα ο απιστευτος υπαλληλος μου λεει πως ειναι προτιμοτερο να παω ενα ταξιδακι στο Ντουμπαι και να μεινω 3-4 μερες (???) μεχρι να το φτιαξουν παρα να το επισκευασω στο Καταρ.Θα σου ερθει φτηνοτερα λεει μιστερ.

 

600 Εουρω κινητο.

 

Μαυρο στη νοκια απο μενα και να φαλιρισει σαν εταιρεια χτες.

Μαυρο και σε μενα ωστε την επομενη φορα να ξερω να διαβαζω καλυτερα τα των εγγυησεων.

 

Πρωην Νοκιακιας κ γω φιλε μου...την εχω παθει δις με συσκευες της νοκια κ γι αυτο εκανα στροφη.

Προσωπικα το πηγα στα ακρα με μια απο τις 2 συσκευες.

Μιλησα με τον διευθυντη του σερβις στα κεντρικα της νοκια στη Θεσ/νικη και αναγκαστηκε να μου δωσει καινουργιο κινητο μιας και οπως ειπες ητανε στην εγγυση.

Εννοειτε οτι ετσι οπως το πηρα το πουλησα....αλλα

Κατσε και ψαξτω κι αλλο αν εχεις χρονο κ επιμονη.

 

Πετυχημενα τα αστεια αλλα ειναι τραγικο κ εκνευριστικο.Σε καταλαβαινω απολυτα.

Πιεσε την κατασταση η αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχμ...η ΝΟΚΙΑ που ακριβώς φταίει;

 

Βασικα, παρολο που απευθυνεσαι σε καποιον που ειναι πολυ συναισθηματικα φορτισμενος λογω του προβληματος που αντιμετωπιζει σε βρισκω πολυ σωστο και επειδη φανταζομαι πως διαβασες ολο το ποστ μου, ξεκαθαρα θα ειδες πως στο τελος δειχνω τον εαυτο μου ως κυριο υπευθυνο που δεν προσεξε τα της εγγυησης. Φιλικα. Ριξε μια ματια ομως και παρακατω:

 

Μικρη παρενθεση: Το κινητο μου το εκλεψαν στις χειμερινες διακοπες μου στην Ελλαδα στις αρχες του 2011. Εσπασαν το αμαξι, οτι βρηκαν μεσα (το κινητο ηταν μεσα στο "βαλιτσακι" του συνοδηγου) το πηραν.

 

Εχω στειλει email στη Νοκια, εχω γραψει στα επισημα forum τους και εχω παρει τηλεφωνο στο service center και των δυο χωρων (Καταρ-Ντουμπαι). Απο παντου μου ειπαν οχι. Δεν γινεται να το φτιαξουν (δωρεαν-μεσα στην εγγυηση) στο Καταρ, δεν γινεται να το μεταφερουν με δικα μου εξοδα στο Ντουμπαι, δεν δεν δεν.

 

Φανταζομαι πως μια εταιρεια σαν τη νοκια θα ειχε καποιο policy για τετοιες περιπτωσεις, δεν μπορει να ειμαι ο πρωτος που του συμβαινει.

Το μονο που μου ειπαν ειναι αν θα ερθει καποιος συγγενης φιλος σας απο εδω (αυτο ειναι δικη μου λυση, οχι δικη τους).

 

Και τελικα, στο φιλο που αναρωτιεται που φταιει η νοκια, προσωπικα περιμενα πως θα μου εδινε μια καποια λυση. Αντιλαμβανοναι πως αυτο ειναι καθαρα δικη μου αντιληψη/πεποιθηση παρολα αυτα θεωρω πως το σερβις τους δεν πηγε το extra mile για αν βοηθησει εναν πελατη του.

 

Αυτα,

 

σημερα ανεβαινει για αγγελια.

 

Αντε γεια Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όπως και να το κάνουμε, είναι τουλάχιστον αστείο σήμερα να λέγεται ότι μια συσκευή δεν καλύπτεται από εγγύηση εδώ, επειδή είχε αγοραστεί από...εκεί. Ο κόσμος σήμερα ταξιδεύει και αγοράζει. Τι θα πει εδώ και εκεί?

Η νόκια σαν μεγάλη και σοβαρή εταιρία έπρεπε να δώσει μια λύση στον άνθρωπο, έστω και κατ΄ εξαίρεση. Έτσι κάνουν οι μεγάλες εταιρίες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αιωνια νοκια και το σερβις της!!

ακομα και στην ναυαρχιδα τους κανουν τετοια κομπαρσιλικια...

δεν μπορω να καταλαβω κατι, τι προβλημα εχουν να το στειλεις εσυ με ενα κουριερ στην νοκια στο ντουμπαϊ να στο φτιαξουν και μετα να στειλεις παλι ενα κουριερ να το παραλαβει..

εσυ θα κανονισεις το κουριερ και εσυ θα το πληρωσεις, τι ζορι τραβανε αυτοι??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε.. Εδώ κάτι δε πάει καλά... Πως το πήρε με επιδότηση;; Αφου το κινητό δεν έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα.... Κι εγώ πριν απο 3 μηνες σφράγισα την επιδότηση και περιμένω να έρθει το κινητό για να την εξαργυρώσω... Κατι δεν μου κάθεται καλά....

 

 

 

Υπάρχουν πρεζόνια στο Κατάρ...;; Τι λες ρε φιλε;; Δε το περίμενα! :X :X

 

 

 

Φιλαράκι, έτσι όπως μας τα περιγράφεις.. Νομιζω οτι τη "δουλειά" την έχει κάνει η γυναίκα σου...

 

 

 

Εμείς οι λάτρεις της ΝΟΚΙΑ δε θέλουμε να φαληρίσει... Απο ΄κει και πέρα... το βρίσκω κουλό, έως ανήθικο να σου λένε οτι δεν επιδιορθώνουν.. Για ψάχτο μηπως το μαγαζί που πηγες, ειναι "μούφα" επίσημο της ΝΟΚΙΑ, γιατί ακομα κι αν δε το επισκευάζανε, θα έπρεπε να το στείλουν κάπου που έχουν εξουσιοδοτημένο σέρβις να το φτιάξουν..

 

εχει κανει εισαγωγη απο γερμανια το καταστημα,το οποιο ειναι γνωστου μου,και τα δινει με επιδοτηση.τα εχει απο τελος δεκεμβρη.

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

αιωνια νοκια και το σερβις της!!

ακομα και στην ναυαρχιδα τους κανουν τετοια κομπαρσιλικια...

δεν μπορω να καταλαβω κατι, τι προβλημα εχουν να το στειλεις εσυ με ενα κουριερ στην νοκια στο ντουμπαϊ να στο φτιαξουν και μετα να στειλεις παλι ενα κουριερ να το παραλαβει..

εσυ θα κανονισεις το κουριερ και εσυ θα το πληρωσεις, τι ζορι τραβανε αυτοι??

 

Δυστυχως ειναι λιγο περιπλοκο να σου δωσω την συνολικη εικονα. Σκεψου πως στο Καταρ και στο Ντουμπαι η πλειοψηφια των εκπατριδων ειναι πολυ χαμηλου επιπεδου (νεπαλινοι, ινδοι, φιλιπινεζοι κτλ) οι οποιοι ειναι απλως ρομποτοειδη που δεν παρεκλλινουν καθολου απο τις οδηγιες που τους εχουν δωσει για πολλους λογους (δεν εχουν την αισθηση της πρωτοβουλιας-initiative, δεν θελουν να εχουν οποιαδηποτε σκοτουρα -zero responsibility/credibility, πολλες φορες ζηλευουν αφανταστα τους ευρωπαιους ).

 

Οποτε με οσους μιλησα στα help/support centers απλα δεν εμπαιναν στον κοπο να με ακουσουν. Ελεγαν σε ολα οχι. Μια φορα μια με εβαλε σε αναμονη, προφανως να ρωτησει τον προισταμενο/υπευθυνο βαρδιας, ο οποιος με τη σειρα του για να μην αναλαβει ευθυνη της ειπε οχι, ε, μου ειπε οχι.

 

Τους εχω κραξει ομως ασχημα στα οφισιαλ φορα της νοκια και ισως κατι γινει.

 

Γενικως να ξερεις πως αυτες οι χωρες σε μερικα πραγματα ειναι ή του υψους ή του βαθους. Φυσικα σε αυτο συμβαλει τα μεγιστα το πολυ χαμηλου επιπεδου προσωπικο με τους μισθους πεινας

 

σορρυ νταμπλ ποστ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...