Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω λίγο μια ενημέρωση για όσους δεν γνωρίζουν. Τα προγράμματα της Nokia που προορίζονται αποκλειστικά για τα επίσημα service της δεν είναι εμπορικό προιόν. Είναι copyrited υλικό, όπως επίσης και τα user manual αυτών, και δεν επιτρέπεται από την Nokia η διακίνηση αυτών. Το αν κάποιες άλλες ιστοσελίδες, οι οποίες κατά τα άλλα είναι απόλυτα νόμιμες και δεν διακινούν παράνομο υλικό, πράττουν διαφορετικά δεν έχει να κάνει με εμάς. Οφείλουμε, σαν forum, να είμαστε τυπικοί και προσεκτικοί σε αυτό. Οπότε δεν επιτρέπεται η δημοσίευση συνδέσμων που παραπέμπουν σε ανάλογο υλικό.

Υ.Γ. Δεν την "λέω" σε κανέναν συγκεκριμένα, μην παρεξηγηθώ. Μια απλή ενημέρωση είναι για όσους δεν γνωρίζουν. :)

Edit: Το ίδιο ισχύει και για τα αρχεία των firmware.

 

Παρακαλώ πολύ μεγάλη προσοχή στο συγκεκριμένο θέμα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πχ το Nokia music με Ελλάδα επιλογή δεν το έχει καν στο search στο store,ενώ με το που έβαλα Αγγλία μου το έβγαλε αμέσως και μάλιστα έκδοση κάπου 10/1/13 όπως παραπάνω music player και γενικά περισσότερες εφαρμογές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πχ το Nokia music με Ελλάδα επιλογή δεν το έχει καν στο search στο store,ενώ με το που έβαλα Αγγλία μου το έβγαλε αμέσως και μάλιστα έκδοση κάπου 10/1/13 όπως παραπάνω music player και γενικά περισσότερες εφαρμογές.

 

To ιδιο θεμα εχω και στο Surface....οταν ειχα region Ελλαδα νου εβγαζε ελαχιστες εφαρμογες οταν το αλλαξα σε USA μου εβγαλε απειρες....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο θεμα εχω και στο Surface....οταν ειχα region Ελλαδα νου εβγαζε ελαχιστες εφαρμογες οταν το αλλαξα σε USA μου εβγαλε απειρες....

 

Και στα Windows 8 το ιδιο το εβαλα Αγγλια και βρηκα την υγεια μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε για το 920 έχουν δεσμευτεί για τουλάχιστον 18μηνη υποστήριξη.. Ώσπου να λήξει το συμβόλαιό σου δηλαδή.. ;)

Ok σε ποιον απαντησα και τι? Πως διαγραφουμε ενα μνμ εδω? :cry:

 

Το δικό μου είναι λευκό, αγορασμένο από expansys. Το κινητό ΔΕΝ ήταν κλειδωμένο, και δε θα είναι κλειδωμένο αυτό που θα πάρεις κι εσύ.Απλά επειδή τα κινητά έχουν περασμένο αγγλικό firmware, δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής 4G δικτύου.

 

Κι εγω το λευκο απο expansys εχω με portico πλεον και στην επιλογη δικτυουεχω μονο 3g και 4g! :confused:

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.ηθελα να κανω μια ερωτηση!!ειμαι κατοχος του Ν8.κ θελω να αγορασω αλλη συσκευη,θελω το lumia920 αλλα ειμαι κ στο galaxy s3!!μπορει να μου πει καποιος που εχει το lumia920 αν αξιζει?η να παω σε galaxy s3?? ευχαριστω....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ που το ρωτάς αυτό τι περιμένεις να σου πούμε; Οι 9 στους 10 που το έχουν το' χουν λατρέψει. Εγώ πάντως σίγουρα και τη συσκευή και τα WP8..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.ηθελα να κανω μια ερωτηση!!ειμαι κατοχος του Ν8.κ θελω να αγορασω αλλη συσκευη,θελω το lumia920 αλλα ειμαι κ στο galaxy s3!!μπορει να μου πει καποιος που εχει το lumia920 αν αξιζει?η να παω σε galaxy s3?? ευχαριστω....:rolleyes:

 

Εχω και τα 2. Ποιες προτεραιότητες βαζεις σε μια συσκευη;

-ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ: αν και εχουν παρομοιο μηκος, το s3 ειναι πιο λεπτο και πιο ελαφρυ, οποτε ειναι πολυ καλυτερο σε αυτο το τομεα.

-ΟΘΟΝΗ: Εδω ειναι θεμα προτιμησης μεταξυ εντονων και φυσικων χρωματων. Το μεγαλο αρνητικο της οθονης του S3 ειναι οτι στον ηλιο βλεπεις πολυ λιγο. Θα εδινα ελαχιστο προβαδισμα στην οθονη του 920. Δυστυχως το Interface των WP8 ειναι λιγο "μονοτονο" (μονο λευκο ή μαυρο backround) οποτε δεν μπορεις να χαρεις την τρομερη οθονη.

-Smοothness: για Android, το S3 ειναι αρκετα smooth, αλλα οχι τοσο οσο οι συσκευες με WP8 οποτε 920 εδω.

-Αυτονομια: καλυτερο το S3

-Ποιοτητα σε κληση/κεραια: ισοπαλια

-Ηχειο: καλυτερο του 920

-Επεκτασιμοτητα: το s3 παιρνει και sd cards ενω μπορεις να αλλαζεις/εχεις μαζι σου δευτερη μπαταρια.

-Web browsing: στο 920 η γραμματοσειρα ειναι μεγαλυτερη οποτε ειναι πιο ευαναγνωστα τα sites, αλλα το S3 ειναι λιγο πιο γρηγορο (και μπορεις να μεγαλωσεις τη γραμματοσειρα οσο θες).

Multimedia: S3 γιατι εχει καλυτερο music player, εχει ραδιο και υποστηριζει τα περισσοτερα format video.

Camera: εδω ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα. Το 920 ειναι καλυτερο στις νυχτερινες ληψεις αλλα χειροτερο στις "φωτεινες". Οι πιο ειδικοι ας μιλησουν...

Εφαρμογες/οικοσυστημα: S3 φυσικα ελεω Android με πληρεστερη Market (για την ωρα) απο ο,τι των WP8.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

και που μπορω να το ρωτησω??????το ρωταω εδω φιλε μου λογο που το εχουν ατομα κ βλεπουν το πως ειναι κ αν αξιζει να το παρεις!!!

 

ευχαριστω για ολλες τις πληροφοριες!!!!!δηλαδη ΅S3....

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

και που μπορω να το ρωτησω??????το ρωταω εδω φιλε μου λογο που το εχουν ατομα κ βλεπουν το πως ειναι κ αν αξιζει να το παρεις!!!

 

Βασικά είναι λάθος η ερώτηση. Σε αυτό το νήμα θα σου πούμε να πάρεις το 920, αφού σχεδόν όλοι είμαστε ενθουσιασμένοι από την συσκευή και στο αντίστοιχο του s3 θα σου πούνε να πάρεις το S3 για τους ίδιους λόγους.

Αυτό που μπορείς να ρωτήσεις είναι εντυπώσεις πάνω σε συγκεκριμένους τομείς που ενδιαφέρουν εσένα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

και που μπορω να το ρωτησω??????το ρωταω εδω φιλε μου λογο που το εχουν ατομα κ βλεπουν το πως ειναι κ αν αξιζει να το παρεις!!!

 

Εδω μπορεις να ανοιξεις θεμα και να ρωτησεις οτι θες και να παρεις αντιστοιχα απαντησεις

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Εκτος οπως αναφερθηκε πανω θες να ρωτησεις καποια πραγματα οσον αφορα το 920 και τη λειτουργια/χαρακτηριστικα σε καθημερινη χρηση που ταιριαζουν στα γουστα και τις προτιμησεις και τι ζητας απο ενα κινητο περισσοτερο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

παρακολουθω καιρο το θεμα αυτο και μαζεψα καποιες αποριες για το 920 το οποιο σκεφτομαι μηπως τσιμπησω στο επομενο 2μηνο

Ξερω οτι πολλες απαντησεις θα τις βρω σκορπιες στο νημα αλλα θα ηθελα και ενα συγκεντρωτικο ποστ για μια πιο συνολικη εικονα:

1) το θεμα με το wifi που εκλεινε οταν κλειδωνε το κινητο λυθηκε οριστικα με την αναβαθμιση ε?

2)στα μηνυματα ερχεται αναφορα παραδοσης? και αν ναι με ποιον τροπο??

3)υπαρχει καποιο led για τις ειδοποιησεις ή κατι παρομοιο ωστε να τις αντιλαμβανεται κανεις χωρις να ανοιξει την οθονη??

4)Η αυτονομια εστρωσε μετα την αναβαθμιση?

5)Μετρητης δεδομενων κινητης (mb) υπαρχει?

6)whatsapp, skype, viber πρεπει να ειναι ανοιχτα στο παρασκηνιο για να ερχονται κλησεις, μηνυματα κτλπ?

7)οσον αφορα την μεταφορα αρχειων (bluetooth), στελνει κανονικα τα παντα (εικονες, βιντεο, μουσικη, αρχεια word/excel, αρχεια επαφων)? και αν ναι ποια απο αυτα??

8)συγχρονισμο μεσω bluetooth μεταξυ νοκια κινητων γινεται κανονικα??

9)απο ποιοτητα ηχου στην κληση και στο σημα γενικοτερα υπαρχει καποιο θεμα??

10) filemanager υπαρχει??

11) εγκατασταση επαφων εκτος μαρκετ γινεται??

12)Ειναι αναγκαστικη οποιαδηποτε εξαρτηση με το zune?

13)τελος, οσοι ξερουν, το κινητο αναγνωριζεται αμα το συνδεσει κανεις με linux-pc (πχ ubuntu)?

 

εχετε καποιο παραπονο ασχετο με τις ερωτησεις μου?

πιστευετε οτι θα ειναι ευχαριστη μεταβαση στο 920 απο το Ν9 που εχω και αγαπω? :P

Ευχαριστω

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

παρακολουθω καιρο το θεμα αυτο και μαζεψα καποιες αποριες για το 920 το οποιο σκεφτομαι μηπως τσιμπησω στο επομενο 2μηνο

Ξερω οτι πολλες απαντησεις θα τις βρω σκορπιες στο νημα αλλα θα ηθελα και ενα συγκεντρωτικο ποστ για μια πιο συνολικη εικονα:

1) το θεμα με το wifi που εκλεινε οταν κλειδωνε το κινητο λυθηκε οριστικα με την αναβαθμιση ε?

2)στα μηνυματα ερχεται αναφορα παραδοσης? και αν ναι με ποιον τροπο??

3)υπαρχει καποιο led για τις ειδοποιησεις ή κατι παρομοιο ωστε να τις αντιλαμβανεται κανεις χωρις να ανοιξει την οθονη??

4)Η αυτονομια εστρωσε μετα την αναβαθμιση?

5)Μετρητης δεδομενων κινητης (mb) υπαρχει?

6)whatsapp, skype, viber πρεπει να ειναι ανοιχτα στο παρασκηνιο για να ερχονται κλησεις, μηνυματα κτλπ?

7)οσον αφορα την μεταφορα αρχειων (bluetooth), στελνει κανονικα τα παντα (εικονες, βιντεο, μουσικη, αρχεια word/excel, αρχεια επαφων)? και αν ναι ποια απο αυτα??

8)συγχρονισμο μεσω bluetooth μεταξυ νοκια κινητων γινεται κανονικα??

9)απο ποιοτητα ηχου στην κληση και στο σημα γενικοτερα υπαρχει καποιο θεμα??

10) filemanager υπαρχει??

11) εγκατασταση επαφων εκτος μαρκετ γινεται??

12)Ειναι αναγκαστικη οποιαδηποτε εξαρτηση με το zune?

13)τελος, οσοι ξερουν, το κινητο αναγνωριζεται αμα το συνδεσει κανεις με linux-pc (πχ ubuntu)?

 

εχετε καποιο παραπονο ασχετο με τις ερωτησεις μου?

πιστευετε οτι θα ειναι ευχαριστη μεταβαση στο 920 απο το Ν9 που εχω και αγαπω? :P

Ευχαριστω

Παμε λοιπον

1.Ναι λυθηκε οριστικα

2.Ναι εχει αναφορα παραδοσης(το ενεργοποιεις στις ρυθμισεις των μηνυματων)-αφου στειλεις λαμβανεις μηνυμα οτι εχει σταλει-με ηχο κανονικα

3.Οχι δεν εχει και θα ηθελα να ειχε αλλα.....

Δεν γνωριζω μεσω software αν γινεται δεν το εψαξα.

4.Εχει βελτιωθει σε σχεση με πριν την αναβαθμιση.

5.Απ οσο ξερω οχι,δεν το εχω ψαξει και να ειχε δε τα εμπιστευομαι-παιρνω τετραψηφιο η' sms στον παραχο μου και μαθαινω με ακριβεια ποσα mb εχω υπολοιπο καθε φορα-πιο αξιοπιστο απο καθε προγραμμα.

6.Ολα λειτουργουν οπως σε αλλα λειτουργικα

7.Ναι κανονικα στελνει απο και προς αλλες συσκευες πχ κινητα,pc κτλ pdf,φωτο,μουσικη στανταρ,δεν δοκιμασα αρχεια office σιγουρα παντως θα γινεται.

8.Δεν το δοκιμασα,σιγουρα ομως θα γινεται κανονικα διοτι εχει στο 920 το Transfer my Date μεσω bt για συγχρονισμο επαφων/μηνυματων.

9.Κλασικη ποιοτητα Nokia

10.Oxi δεν εχει

11.Δεν γνωριζω απολυτα και δεν το επιχειρησα εως τωρα.

12.Οχι σε καμια περιπτωση,αφου εχεις κανονικα usb mass storage και στην ουσια το Zune σου ειναι απολυτος αχρηστο.

13.Δεν γνωριζω,αλλα με Windows 8 αψογη συνεργασια.

 

Θα σου λειψει το double tap και το multitasking του.

Τιποτα αλλο.

Εφαρμογες θα βρεις περισσοτερες,το μονο που δεν θα βρεις ειναι εναλλακτικους browser αλλα ο IE10 παει σφαιρα και εχει πολυ χρησιμες επιλογες.

Το παραπονο μου ειναι η ελλειψη led ειδοποιησεων και οτι ο music player δεν λειτουργει συνεχεια στο background με αποτελεσμα αμα σταματησω ακροαση μουσικης για λιγες ωρες η' ημερες και θελω να ξανακουσω με γυρναει στην αρχη τις λιστας με τα τραγουδια.

Το ιδιο θεμα αν θυμαμαι το ειχα και στο N9.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@alextrela

σε ευχαριστω φιλε μου, μου ελυσες ολες τις αποριες και να εχω δει πως εχεις ασχοληθει πολυ με το κινητο, οποτε οι απαντησεις σου ειναι εγγυηση!

 

αα, και κατι ακομα οσον αφορα το μεγεθος:

χωραει σε τσεπη αντρικου τζιν ή παραειναι μεγαλο (παρε ως δεδομενο οτι το note1 το θεωρω λιγο πιο μεγαλο απο το φυσιολογικο για μενα)??

 

για βαρος δεν με νοιαζει , τι τα κανουμε τα γυμναστηρια?? :p

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα πρόβλημα σε τσέπες,και για το βάρος κανένα απολύτως θέμα,η αίσθηση στο χέρι είναι κορυφαία μην ακούς το τι λένε άτομα που δεν το έχουν πιάσει ή είναι αρνητικά προκατειλημμένοι εκ αρχής μόνο και μόνο να πουν κάτι.

Αφού το πάρεις σε 1-2 μήνες θα το διαπιστώσεις live σε κάνα κατάστημα και ο ίδιος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αα, και κατι ακομα οσον αφορα το μεγεθος:

χωραει σε τσεπη αντρικου τζιν ή παραειναι μεγαλο (παρε ως δεδομενο οτι το note1 το θεωρω λιγο πιο μεγαλο απο το φυσιολογικο για μενα)??

 

Στην τσεπη σαφως και χωραει (εδω χωραει το Νοτε 2), αλλα το αισθανεσαι αρκετα (ειδικα αμα προερχεσαι απο ελαφρυ κινητο).

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησε ήδη ο Alex. Κι εμένα μου λείπει τι led ειδοποιήσεων αλλα είμαι σίγουρος πως θα λυθεί. Στο θέμα browser, κανένας δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα στο Ν9. Ο ie10 είναι πολύ καλύτερος.

Για την μπαταρία, δεν έχει τρελες επιδόσεις αλλα θα σου βγαλει ανετα μια ημέρα. Με το Ν9 είχα θέμα, ακόμη και με την 1.3 που υποτίθεται το έλυνε.

Για το μέγεθος είχα κι εγώ έναν τρόμο και η πρώτη μου επαφή μου εβγαλε ανάμικτα συναισθήματα. Τώρα όμως το συνήθισα και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Όπως κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει κατά τη μεταφορά του στις τσέπες του τζιν. Χωράει ανετα και η ποιότητά του σε κάνει να κάθεσαι μ 'αυτό στην κωλοτσεπη χωρίς να τρέμεις μήπως ακουστει κανένα "κριτς".....:)

Όπως το βλεπεις, είναι ένα μεγαλύτερο Ν9 κι αυτο δίνει ένα τέλειο εμφανισιακά αποτελεσμα. Τα 8ρια θα σε κερδισουν (παρά τις όποιες ελλείψεις) και το μέλλον πιστεύω πως θα είναι λαμπρό. Η Nokia θα βαλει την πινελιά της.

 

εδω χωραει το Νοτε 2

 

Τι νούμερο τζιν φοράς???....:)

Πλάκα κάνω βεβαια.....

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις

@montoya_42

με το Ν9 ειμαι πολυ κυριλε με την μπαταρια του γιατι βγαζει κοντα 2.5 μερες.

το μονο που με ενοιαζε για το μεγεθος ηταν αμα χωραγε στην πλαινη τσεπη του τζιν..

 

ο μονος λογος που σκεφτομαι να αφησω το Ν9 ειναι το πληθος των εφαρμογων..

(παντως ομολογω οτι ακομα βγαινουν εφαρμογες για το Ν9 οπως χτες το soundhound aka soundwave)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις

@montoya_42

με το Ν9 ειμαι πολυ κυριλε με την μπαταρια του γιατι βγαζει κοντα 2.5 μερες.

το μονο που με ενοιαζε για το μεγεθος ηταν αμα χωραγε στην πλαινη τσεπη του τζιν..

 

ο μονος λογος που σκεφτομαι να αφησω το Ν9 ειναι το πληθος των εφαρμογων..

(παντως ομολογω οτι ακομα βγαινουν εφαρμογες για το Ν9 οπως χτες το soundhound aka soundwave)

 

Αν σου βγαζει 2,5 ημέρες το Ν9 τότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με το 920. Εμένα τις περισσότερες φορές δε μου εβγαζε τη μέρα...(και ήταν ένας απο τους λόγους που το έδωσα). Σήμερα ξέχασα κλειστά τα δεδομενα και απο το πρωί στις 7:30 μέχρι τις 3:30 ήταν στο 96%!!!!! Τρόμαξα κι εγώ όταν το είδα. Με παρα πολλά τηλέφωνα αλλα τίποτα αλλο.

Υ.Γ. Ποια είναι η πλαϊνή τσεπι του τζιν? Εγώ ξέρω τις μπροστά και πίσω.......:)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγαζει 2,5 ημέρες το Ν9 τότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με το 920. Εμένα τις περισσότερες φορές δε μου εβγαζε τη μέρα...(και ήταν ένας απο τους λόγους που το έδωσα). Σήμερα ξέχασα κλειστά τα δεδομενα και απο το πρωί στις 7:30 μέχρι τις 3:30 ήταν στο 96%!!!!! Τρόμαξα κι εγώ όταν το είδα. Με παρα πολλά τηλέφωνα αλλα τίποτα αλλο.

Υ.Γ. Ποια είναι η πλαϊνή τσεπι του τζιν? Εγώ ξέρω τις μπροστά και πίσω.......:)

 

τις μπροστινες εννοω και εγω

καταλαβα γιατι μου βγαζει 2μιση μερες το Ν9, γιατι ανοιγω τα δεδομενα μονο οταν χρειαζεται..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλήξω. Το 920 θα σε κερδίσει με την πρώτη ματιά...... Ότι φαντάζομαι σου εκανε και το Ν9, το οποίο θα σου πρότεινα να κρατήσεις αν δεν έχεις οικονομικό θέμα, γιατί είναι κάτι το ξεχωριστό....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλήξω. Το 920 θα σε κερδίσει με την πρώτη ματιά...... Ότι φαντάζομαι σου εκανε και το Ν9, το οποίο θα σου πρότεινα να κρατήσεις αν δεν έχεις οικονομικό θέμα, γιατί είναι κάτι το ξεχωριστό....

 

το πιστευω οτι θα με κερδισει!

οσο για το Ν9 δεν θα το δωσω με τιποτα!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σκέφτομαι να πάρω και εγώ το συγκεκρινένο τηλέφωνο αλλά κάπου διάβασα οτι στο μαύρο το πίσω πλαστικό καπάκι είναι διαφορετικό σε σχέση με τα άλλα χρώματα , γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σκέφτομαι να πάρω και εγώ το συγκεκρινένο τηλέφωνο αλλά κάπου διάβασα οτι στο μαύρο το πίσω πλαστικό καπάκι είναι διαφορετικό σε σχέση με τα άλλα χρώματα , γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο ?

 

Καλησπέρα! Για να γνωρίζεις δεν υπάρχει πίσω καπάκι! Γενικά δεν υπάρχει καπάκι! Η συσκευή είναι unibody! Μάλλον το διαφορετικό που διάβασες είναι η υφή του χρώματος. Το μαύρο και το γκρί είναι ματ, ενώ τα υπόλοιπα χρώματα (κίτρινο, κόκκινο και άσπρο) είναι glossy.

Το σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω τη συγκεκριμένη συσκευή και πιστεύω θα μείνω απόλυτα ικανοποιημένος! Μια ερώτηση και από εμένα στα παιδιά που το έχουν ήδη:

Έχετε δοκιμάσει στις φωτογραφίες το cinemagraph και το άλλο το σκηνικό που αφαιρείς ανεπιθύμητα αντικείμενα από τις φωτογραφίες γενικά δηλαδη που διορθώνεις τις φωτογραφίες (αυτά που πρόσθεσε η νοκια μετα την εξαγορά της scalado δηλαδη) για να μας πείτε εντυπώσεις? Δεν έχω διαβάσει πουθενά καμία αναφορά σε αυτά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για τα χρώματα έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ έχω ένα κόλλημα με το μαύρο και με βόλεψε το ότι είναι ματ μιας και το κάνει πολύ πιο ωραίο.

Το cinemagraph δε το δοκίμασα ποτε. Τώρα που το έγραψες το ανοιξα και κάνει κάτι "μαγικά"..... Θα το κοιτάξω καλύτερα με την πρώτη ευκαιρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...