Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχάριστο νέο και για μένα, μια και το πιο "σταθερό" μου email είναι στο freemail!

THNX! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνω και εγω. Το freemail με εχει αφησει απολυτα ευχαριστημενο τα 3 χρονια που το εχω ως primary email.

Host

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει μεσω outlook δινοντας σου 20 mb χωρο for free!!!

Το καλυτερο εννοειται..εχοντας 2 λογαριασμους για 3 χρονια κι εγω!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Οποιοδήποτε άλλο request ευπρόσδεκτο :P

 

Πιστεύω πως κάτι πολύ χρήσιμο από το παλιό site, που τώρα έχει τροποποιηθεί είναι η δυνατότητα πάνω στη σελίδα των thread γιά άμεση ενεργοποίηση ή κατάργηση της παρακολούθησης....Το σχετικό κουμπί που υπάρχει πλέον δεν σου δίνει τη δυνατότητα τη στιγμή που έίσαι στο thread να απενεργοποιήσεις την παρακολούθηση και βέβαια δεν σου δίνει ένδειξη γιά την κατάσταση που είσαι (κάτι που γινόταν άμεσα με το παλιο ρολόϊ, δηλ).

 

Πιστεύω πως η επαναφορά αυτής της δυνατότητας έτσι όπως υπήρχε, είναι πολύ χρησιμη και επιβεβλημένη....

 

Φιλικότατα πάντα, chris-k.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Δεν είναι καθόλου δύσκολο... απλά μάλλον το θεώρησα περιττό και δεν προχώρησα στη δημιουργία του έως τώρα :) Ορίστε λοιπόν η διαδικασία εύρεσης των "δικών σας" θεμάτων αυτοματοποιήθηκε. Τη σχετική επιλογή θα τη βρείτε στη κεντρική σελίδα! Οποιοδήποτε άλλο request ευπρόσδεκτο :P

 

 

Πολύ καλο αλλα αν μου επιτρεπεις διεκρινα ενα μικρο ...<<τεχνικο>> προβλημα.

Οταν πατας το link για τα μηνυματα μου σε παει σ αυτα αλλα εχεις τη δυνατοτητα να πας η στην αρχη του thread η σ αυτο που εγραψε καποιος και απαντησες.

Μηπως θα υπηρχε η δυνατότητα με καποιο link να σε πηγαινε στα μηνυματα μετα το τελευταιο που εγραψες ωστε να μπορεις να δεις πιο ευκολα τι απαντησε καποιος σε σενα ?Και το λεω αυτο γιατι ενταξει τωρα , αλλα οταν καποια thread αποκτησουν 20 και 30 σελιδες αντε βρες που εγραψες και τι γραφτηκε μετα...

Νομιζω οτι με μια τετοια μορφη ηταν και στο unwired :rolleyes:

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον reddevils.gr

 

Οταν πατας το link για τα μηνυματα μου σε παει σ αυτα αλλα εχεις τη δυνατοτητα να πας η στην αρχη του thread η σ αυτο που εγραψε καποιος και απαντησες. τωρα , αλλα οταν καποια thread αποκτησουν 20 και 30 σελιδες αντε βρες που εγραψες και τι γραφτηκε μετα...

Νομιζω οτι με μια τετοια μορφη ηταν και στο unwired :rolleyes:

 

 

Παράξενο! Νομίζω ότι σου δίνει τη δυνατότητα να πας στην αρχή του thread και ακριβώς στο σημείο που έχει γραφτεί το μήνυμά σου... Έκανα μια αναζήτηση στα μηνύματά σου και έβγαλε το πρώτο:

 

Θέμα: Τα μηνύματα μου

Μήνυμα: Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

Προεπισκόπηση

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

 

Το πρώτο link πάει στο thread και το δεύτερο απευθείας στο post σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Παράξενο! Νομίζω ότι σου δίνει τη δυνατότητα να πας στην αρχή του thread και ακριβώς στο σημείο που έχει γραφτεί το μήνυμά σου... Έκανα μια αναζήτηση στα μηνύματά σου και έβγαλε το πρώτο:

 

 

 

 

Το πρώτο link πάει στο thread και το δεύτερο απευθείας στο post σου!

 

 

Ναι αυτο ειπα και εγω , και ελεγα μηπως θα ηταν χρησιμο και ενα να σε παει στο τελος ολων των μηνυματων ... :)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Justify rulez. Άστο όπως είναι καλύτερα. :)
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτοι οι τιτλοι που εμφανιζονται στο forum οπως GPRS Member, GSM Phase 1 Member

,Super Moderator κτλ και απο που τους αλλαζω αν τουσ αλλαζω?

Link to comment
Share on other sites

Epishs mhpws tha htan eykolo katw sta threads (prin mpeis se kapoio sygkerkimeno) na mhn exei mono to 1,2,3,4,5..>> alla oles tis selides h toulaxiston an einai polles na einai 1,2,3,4..21,22..>> kapws etsi...

Giati an exei diavasei tis 19 selides apo tis 21 px exeis epilogh na pas sto teltytaio post kai oxi se opoia selida theleis... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν κάτι που πάντα αναρωτιώμουν!Γιατι να μην μπορώ να διαγράψω ένα post μου?Δηλαδή τι νόημα έχει το μη permission αυτής της επιλογής; :confused: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

Αυτό ήταν κάτι που πάντα αναρωτιώμουν!Γιατι να μην μπορώ να διαγράψω ένα post μου?Δηλαδή τι νόημα έχει το μη permission αυτής της επιλογής; :confused: :blink:

 

 

Τα γραπτά είναι για να παραμένουν - οι εκ των υστέρων επεμβάσεις αλλοιώνουν τη συνέχεια της συζήτησης...

 

Στο παρελθόν έχουν υπάρξει περιπτώσεις κατάχρησης, γι' αυτό για τις διαγραφές απευθύνσου στους mods. :)

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ,αλλά και πάλι εαν κάποις θέλει να διαγράψει τα λεγόμενα του μπορεί να το κάνει και με ένα edit,οπότε δε βλέπω το κερδός.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ισως κανω ενα ποστ και το μετανιωσω μερικα δευτερολεπτα μετα το πατημα του submit..λαθη κανουμε..και η διαγραφη ειναι ενας τροπος διορθωσης τους.

Με το edit μενει το μηνυμα ..εστω και κενο..οποτε φαινεται οτι πηγες να πεις κατι..αυτο θελουμε ν αποφυγουμε

Ασε που βοηθαει και στην ελαχιστοποιηση του spamming

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι finn απλά κάποιος Moderator θα αναλάβει την δουλειά.Εγω έκανα αυτό το post μόνο και μόνο γιατι μου φαίνεται χαζό να επιβαρύνονται oι mod για κάτι που ουσιαστικά μπορεί να το κάνει οποισδήποτε,έστω και με άλλο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

Ναι finn απλά κάποιος Moderator θα αναλάβει την δουλειά.Εγω έκανα αυτό το post μόνο και μόνο γιατι μου φαίνεται χαζό να επιβαρύνονται oι mod για κάτι που ουσιαστικά μπορεί να το κάνει οποισδήποτε,έστω και με άλλο τρόπο.

 

 

Μην ανησυχείς. Τίποτα δε μας χαλαρώνει περισσότερο από το να σβήνουμε posts... Έτσι δεν είναι...? :rolleyes: :o

 

LoooL... Σοβαρά τώρα... δεν πειράζει. Λίγες φορές έχει συμβεί πάντως να ασχοληθούμε με τέτοια θέματα... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σκεπτόμενος την πιθανή αγορά του Τ610, είδα το SonyEricsson forum. Στο forum αυτό δεν υπάρχει κανένα επισημασμένο thread, όπως γίνεται στα forums των υπολοίπων εταιρειών για κάθε συσκευή. Για το συγκεκριμένο μοντέλο πρόσεξα 8 διαφορετικά threads στην πρώτη σελίδα!

 

1) T-610-----> No live! (5 σελίδες)

2) Sony Ericsson T-610 - Vodafone live ! (35 σελίδες)

3) programata,melodies,paixnidia, tips,link ,ka gia t610 (2 σελίδες)

4) T610 5 Mophun Full Version Games (4 σελίδες)

5) Chess & T610

6) t610 bugs (3 σελίδες)

7) Μερικές ερωτήσεις γύρω στο T610 (2 σελίδες)

8) ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΝΟΥΜΕΝΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟ Τ610

 

Δεν έπρεπε να υπάρχει ένα επισημασμένο thread για κάθε τελευταίο μοντέλο (Τ610, Τ310...);

 

Δεν έπρεπε το 2ο thread να έχει συμμαζευτεί λίγο, ή/ και να έχει γίνει κάποιο F.A.Q. για τους νέους χρήστες, έτσι ώστε οι ερωτήσεις να μην επαναλαμβάνονται;

 

Επίσης ο διαχωρισμός των threads για Vodafone Live T610 και "απλό" T610 είναι ανούσιος και μόνο σύγχηση δημιουργεί!

 

Θα πρότεινα στους moderators να αλλάξουν την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ariadgr

 

 

 

Επίσης ο διαχωρισμός των threads για Vodafone Live T610 και "απλό" T610 είναι ανούσιος, αφού το μόνο που αλλάζει είναι τα εικονίδια και η κόκκινη "σφραγίδα", και μόνο σύγχηση δημιουργεί!

 

Θα πρότεινα στους moderators να αλλάξουν την κατάσταση.

 

 

Δεν είναι μόνο αυτή η διαφορά του live απο το απλό!

 

Πάντως συμφωνώ οτι επικρατεί ΧΑΟΣ! :o

Link to comment
Share on other sites

Το Ρ800 έχει την "Υποπεριοχή: Sony Ericsson P800" (χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν πρέπει να υπάρχει μια σειρά στο forum).

Για το Τ610, συμφωνώ. Έχουν πέσει πολλά post που είναι λίγο διάσπαρτα, αλλά λογικά, αυτό συμβαίνει γιατί οι Mods είναι διακοπές (οι περισσότεροι) και σίγουρα θα βάλουν μια τάξη, μόλις επιστρέψουν.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Το Ρ800 έχει την "Υποπεριοχή: Sony Ericsson P800" (χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν πρέπει να υπάρχει μια σειρά στο forum).

Για το Τ610, συμφωνώ. Έχουν πέσει πολλά post που είναι λίγο διάσπαρτα, αλλά λογικά, αυτό συμβαίνει γιατί οι Mods είναι διακοπές (οι περισσότεροι) και σίγουρα θα βάλουν μια τάξη, μόλις επιστρέψουν.

 

 

Εντάξει για το P800. Το ξέχασα ότι υπάρχει ξεχωριστό forum.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...