Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με αυτά που έγραψε ο φίλος Tomorrow:

 

7. Τα άτομα που μπαίνουν στο MyPhone Staff, επιλέγονται βάσει των αναγκών του site, και την εξέταση κάθε περίπτωσης ξεχωριστά. Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να επικοινωνήσει με τον Mythozz ή τον MsK μέσω PM ή e-mail κτλ. Από εκεί και πέρα, βλέπουμε.

 

14. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΟ.

 

Επίσης, Μιχάλη..... δεν είμαστε δικαστήριο. Χαλάρωσε λιγάκι. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tomorrow, φιλικά πάντα, αν θες να πετύχεις κάτι φρόντισε να του δίνεις την πρέπουσα προσοχή. Π.χ. η πρόταση για δημιουργία ενότητας για το 9210. Βάζοντας μέσα σε ένα μήνυμα χύμα με ένα προτάσεις, παράπονα, υποδείξεις, και υιοθετείς ένα ύφος υψηλής επιστασίας Tomorrow vs myphone, αντιλαμβάνεσαι ότι οι πιθανότητες να έχει τύχη περιορίζονται πολύ.

 

Η σπουδή για το σύστημα των ποινών άλλωστε μόνο αρνητικά προδιαθέτει - τον τυχόν χρήστη μάλλον δεν τον απασχολεί το ποινολόγιο, αφού δεν σκοπεύει να, ούτε και μπλέκει σε καυγάδες...

 

Χαλάρωσε and enjoy the ride,

 

Ο "άγνωστος" mod! :p

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ προτάσεις! Να μπορούμε οι ίδιοι να σβήσουμε ένα πόστ μας, ενα double, κατι λάθος κτλπ.. σε άλλα φορα το είδα.. γίνεται να γίνει και εδώ? :o
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ... Έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο, περισσότερα προβλήματα θα δημιουργούσε παρά θα έλυνε....

Αν κάποιος π.χ. χρησιμοποιούσε κακοπροαίρετα αυτό το "προνόμιο" θα μπορούσε να αλλάξει τη ροή και το νόημα ολόκληρων threads και να γίνει το forum μπάχαλο....

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλορίζικο και το wap site. Μπράβο παιδιά.

Αρχή είναι βέβαια σιγά σιγά ελπίζω να εμπλουτιστεί και με άλλες υπηρεσίες οπως πχ προσβαση στο forum κλπ. Συγχαρητήρια και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη καταλαβαίνεις ότι οι moderators και ο admin δεν είναι υποχρεωμένοι να λένε στοιχεία για ένα μέλος/mod (αρχιμήδης) και να εξηγούν γιατί τοποθετήθηκε κάποιος mod σε κάποιο φόρουμ.

Και επιτέλους χαλάρωσε με το θέμα των ποινών. Εγώ και 2 πολλές τις θεωρώ, μιας και από τι στιγμή που κάποιος επανηλειμένα παραβιάζει τους όρους πρόσβασης και χρήσης, πιστεύω δεν έχει θέση εδώ μέσα.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

1. ευχαριστω που με ακουσατε.

2. δεν ειχα σκοπο να δημιουργησω κλιμα αντιπαρεθσης,απλως ανοιξα μια συζητηση.

3.Εννοειτε οτι τα μελη του φορουμ αλλα και οι mods οφειλουν να τηρουν τους κανονισμους.απλα πιστευω οτι μπορει καποιος μπορει να παραβιασει τους κανονισμους οχι επειδη το θελει αλλα επειδη εκεινη την ωρα εχει εκνευριστει κτλ.

4.Στο irc ειχε ακουστει οτι το φορουμ θα γινοταν συνδρομητικο επειδη δεν αντεχε ο Μανος τα εξοδα του φορουμ.Για αυτο εκανα τις αναλογες προτασεις.

5.Ειχα στειλεΙ ΠΜ στον Αρχιμηδη αλλα δεν ειπε ποιος ειναι.

Να υποθεσω οτι ειναι ο sgitz ?

6.Ναστε καλα.

(7.Καποιος στο irc ειπε οτι λογω του φορουμ εχω εχθρους εδω μεσα.Θα παρακαλουσα και θα εκανα εκληση να τα βρω με τους λεγομενους εχθρους μου.εγω παντως θελω να σας βλεπω ολους σαν φιλους.Αυτο να το ξερουν ΟΛΟΙ.)

8.Χαιρομαι που αντεχει η database αλλα και που εχει θωρακιστει το νεο φορουμ.

9.προτεινω να κρινονται με δημοψηφισμα απο τους mods τα θεματα στο chat and fun.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Έχει απενεργοποιηθεί η χρήση της HTML σε όλες τις περιοχές του forum για λόγους ασφαλείας. Μπορείς εναλλακτικά να χρησιμοποιήσεις το BBCode για να προσθέσεις εικόνες ή να διαμορφώσεις το κείμενο της υπογραφής σου. Περισσότερα για το bbCode στο σχετικό FAQ

 

http://www.myphone.gr/forum/misc.php?s=&action=faq

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα γίνουν στον καιρό τους ...δηλαδή πολύ σύντομα, αφού όλοι θέλουμε να κάνουμε post από τις παραλίες :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείται το Justify; Ίσως γιατί δεν μου αρέσει και έχω συνηθίσει το κλασικό Left. Τα πάντα φυσικά είναι υποκειμενικά σε αυτές τις περιπτώσεις. Σε άλλους ίσως αρέσει το justify, σε άλλους το left... :) Θα το δοκιμάσω πάντως κει με justify και θα δω αν με ικανοποιήσει το αποτέλεσμα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την αφήνω με justify την κεντρική σελίδα... αν και δεν μου αρέσει, το παραδέχομαι :) Τελικά έχω συνηθίσει το Left... Κάποιος άλλος με άποψη;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

9.προτεινω να κρινονται με δημοψηφισμα απο τους mods τα θεματα στο chat and fun.

 

Μα για αυτό υπάρχει η δυνατότητα αξιολόγησης ενός θέματος συζήτησης από όλους τους χρήστες. Αν κάποιο δεν σας εκφράζει δεν έχετε παρά να το θάψετε ή να το αποθεώσετε. Όλα τα μέλη είναι ίσα και όλα τα μέλη μπορούν να εκφράζουν την άποψή τους για το κάθε θέμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου δύσκολο... απλά μάλλον το θεώρησα περιττό και δεν προχώρησα στη δημιουργία του έως τώρα :) Ορίστε λοιπόν η διαδικασία εύρεσης των "δικών σας" θεμάτων αυτοματοποιήθηκε. Τη σχετική επιλογή θα τη βρείτε στη κεντρική σελίδα! Οποιοδήποτε άλλο request ευπρόσδεκτο :P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσαμε να ειχαμε και αξιολογηση των μελων του myphone οπως και των θεματων;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες και όχι στους ανθρώπους είναι κάτι που μας συνόδευε από παλιά. Σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι θα ήταν καλό να αξιολογούμε τα άτομα. Σίγουρα θα υπάρχουν κακοί, καλοί και άσχημοι, αλλά ο καθένας μας μπορεί να τους αντιμετωπίσει με τον ανάλογο τρόπο, ας είναι καλά το ignore και το buddy list :P

 

Τώρα, για αξιολόγηση μελών για θέματα... αγοραπωλησιών, ήδη ετοιμάζεται και είναι σχεδόν έτοιμη η σχετική πλατφόρμα, που θα προσφέρει τη δυνατότητα αξιολόγησης των "συναλλαγών με άτομα" στο στυλ του fleamarket - ebay.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελω να πω οτι να ανοιγονται θεματα στο chat and fun αλλα να υπαρχει και καποιο ελαχιστο επιπεδο.Κατα την γνωμη μου τοπικς οποως που τον παρκαρετε ή τοπικς που θιγουν κοινωνικες ομαδες οπως τους ομοφυλοφυλλους δεν νομιζω οτι ειναι η καλυτερη ιδεα να υπαρχουν σε ενα ποιοτικο φορουμ οπως το myphone.Το αν ενα τοπικ ειναι ποιοτικο ειναι τελειως ανεξαρτητο απο την αποδοχη που θα εχει.Το ειδαμε αυτο εξαλλου πιστευω στο τοπικ για τον αυνανισμο και τον καρκινο του προστατη.Ελπιζω να διεξαγονται ποιοτικες συζητησεις αλλα ειναι ανθρωπινο καμμια φορα να υπαρχουν διαξιφισμοι επι των κινητων και να υπαρχουν και υψηλοι τονοι αφου ολοι θελουμε να υπερασπισουμε την συσκευη που εχουμε.Κατα την γνωμη μου το πιο επικινδυνο φορουμ για υψηλους τονους ειναι οι διαξιφισμοι.

Αυτα αν και ξεφυγα λιγακι απο το βασικο νοημα αυτων που ηθελα να πω και ειναι τα ποιοτικα τοπικς και ποστς με σεβασμο των μελων μεταξυ τους .

Επισης ενα σημαντικο κεφαλαιο ειναι να αναβαθμιστει το φορουμ και να ακουγονται ΟΛΕΣ οι αποψεις ισοτιμα απο ΟΛΟΥΣ και ο καθενας μας να βαλει το λιθαρακι του στο να τηρουνται οι κανονισμοι και να εξελιχθει το φορουμ.

Τωρα για την αξιολογηση των μελων που ζητησα ειναι λιγο δυσκολο αλλα μεσα σε ενα βαθος χρονου θα μπορουσε να υπαρχει καποιος μικρος σχολιασμος για ενεργα μελη του φορουμ.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Αν το σερφάρισμά σας στο site είναι εξαιρετικά αργό, φταίει η Forthnet! Ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίσετε αν έχετε b-online ή stet gprs. Η αιτία είναι άγνωστη αλλά είναι γεγονός πως θα σας σπάσει τα νεύρα... Πάντως δε φταίει το myphone.
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ τα ίδια χάλια από το μεσημέρι :confused:

 

Δεν ανοίγει κανένα site που έχει τους servers του στην Αμερική και τα ίδια προβλήματα έχει με τα περισσότερα sites και σε άλλες χώρες του εξωτερικού.

 

Έχω B-Online ISDN και Telestet GPRS. Εκτός αν δεν φταίει η ίδια η Forthnet, αλλά έφαγε φόλα το B-Online της Telestet (που δουλεύει πάνω στην Forthnet).

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 ωρες η forthnet σερνεται..απελπιστικα.

 

Μολις πριν 5 λεπτα που τους πηρα τηλεφωνο και ρωτησα τι γινεται, μου ειπαν οτι οντως υπαρχει καποιο προβλημα στο δικτυο και γι' αυτο δεν ανοιγουν καποιες σελιδες.

 

Εδω και 1 λεπτακι παντως μπαινει κανονικα..παντως. :worry:

Link to comment
Share on other sites

12:47 μεσάνυχτα και ακόμα τα ίδια...

 

Όλες οι ξένες σελίδες (ή ελληνικές που βρίσκονται σε ξένους servers) δεν ανοίγουν καθόλου ή κατεβαίνει μόνο το header και μένουν μισές...

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

To Freemail για οσους το χρησιμοποιουν ξαναλειτουργει με το myphone.gr!

Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον MsK!! :D

Ευχαριστω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...