Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O vampyre, μεταξύ άλλων έγραψε σε αυτό το thread:

 

- Βοήθεια!!!! Ο μετρητής μου δείχνει λιγότερα μηνύματα. Είμαι σοβαρά γιατρέ μου???

 

Όχι... ηρέμησε!! Όλοι το παθαίνουν κάποια στιγμή... Το σπίτι μας (βλ.forum) πρέπει να είναι πάντα νοικοκυρεμένο γι'αυτό βάζουμε και μια σκούπα που και που... Δηλαδή κλειδώνουμε/διαγράφουμε κάποια θέματα που πλέον δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης, όπως και διπλά μηνύματα που έχουν κατά λάθος δημοσιευτεί... Αν λοιπόν ανάμεσα στα διαγραφέντα υπήρχαν και μερικά δικά σου μηνύματα, πλέον δεν υφίστανται και γι'αυτό αφαιρέθηκαν από τον μετρητή σου!

 

 

;)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε συνδυασμό με αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=34364

 

Είναι φυσικό μετά από την αλλαγή ενός server να υπήρξε επιχείρηση σκούπα εχθές το βράδυ ... έφυγε και η πατάτα #3 μεταξύ άλλων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολλοι μου λενε συνεσως οτι κανω ασκοπα threads για να αυξησω τον αριμο των Posts μου. μα λογικο δνε ειναι οταν ειμια μεσα στο forum 4,5 ωρες την ημερ να κανω πολλα posts? αυτο δειχνει ποσο πολυ μου αρεσει το forum και ποσο πορωμενος ειμαι.. :p . επισης παρατηρω οτι αυτοι που μου λενε για τα ασκοπα posts εκεινοι κανουν πολλα περισσοτερα ασκοπα και μαλιστα Posts με 2,3 λεξεις ενω εμενα τα περισσοτερα ειναι πανω απο 1 σειρα και χωρις να κανω πολλα στο chat and fun.. παρακαλω αυτο να σταματησει.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μην υπολογιζεις κανεναν... προσπαθησε με καθε τροπο τα ποστς σου να μην δινουν προφασεις σε αυτους που σου κανουν παρατηρησεις και προσπαθησε να δινεις παντα τη βοηθεια σου και τα ποστ σου να εχουν νοημα! οταν ειμαστε ολοι μια οικογενεια και η πλακα που κανουμε καμια φορά επιβάλετε.... ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αναρμόδιος να σου κάνω οποιαδήποτε σύσταση (άλλωστε απαγορεύεται κι απ' τους Ο.Π.Χ.). Οπότε, φιλικά θα σου θυμίσω ότι το myphone είναι ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ forum, και ενίοτε για να ξεσκάμε (κι όχι για να ξεσπάμε) υπάρχει το Chat & Fun(*). Μου είναι εξαιρετικά δυσάρεστο να κάνω search για νέα posts μετά την τελευταία μου επίσκεψη, και το 60% αυτών να είναι ΑΣΧΕΤΟ με κινητά τηλέφωνα κλπ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ.-

 

(*) Μερικοί το έχουν αντιστρέψει... :(

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε με χαρά σου ανακοινώνω ότι την επόμενη φορά που θα ανοίξεις άσκοπα ένα θέμα στο σχολιασμό θα σε τιμήσω με αποκλεισμό πρόσβασης στο forum:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=34407

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=34489

 

Όπως καταλαβαίνεις και τα τρία σου θέματα (μαζί με αυτό) κλειδώνουν και πολύ σύντομα διαγράφονται... Παράλληλα θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι η εικόνα από την υπογραφή σου αφαιρέθηκε. Σε ευχαριστώ για την προσοχή σου και καλή διασκέδαση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lazaross κάνε όα post θέλεις, μόνο μην απασχολείς το forum του Σχολιασμού με ασκοπα ερωτήματα όπως τα τελευταία σου. Τα συνεχή άσκοπα ερωτήματά σου απασχολούν πολλούς Moderators απο σημαντικές δουλειές που έχουν να κάνουν στο υπόλοιπο forum.

 

Πρόσεχε σε παρακαλώ τι threads δημιουργείς σε αυτό το forum, γιατι ή άσκοπη απασχόληση πολλών απο εμάς, ειδικά σε μία περίοδο που ασχολούμαστε με τη μεταφορά του site, ίσως σου επιφέρει ποινή... Κάνε ότι post θέλεις, γράψε ότι θες, μη διαμαρτυρηθείς όμως δημιουργώντας νέο thread, αν τα δεις όλα τα άσκοπα σου ποστς σβησμένα ή τα threads σου κλειδωμένα.

 

Επειδή εσύ έχεις πολύ ελέυθερο χρόνο αυτό δεν πάει να πει οτι θα σου επιτραπεί εσένα και άλλων χρηστών, να μετατρέψετε το forum σε παιδική χαρά. Κλείνω λοιπόν αυτό το ποστ λέγοντας πως αν παρατηρήσεις μείωση των ποστς στον counter σου, θα είναι επειδή έχεις κάνει πραγματικά ΑΣΚΟΠΑ posts... για να μην τα χαρακτηρίσω αλλιώς.

 

Βγες καμιά βολτούλα να πανηγυρίσεις την Εθνική... και γύρνα μετά την Κυριακή μαζί με το Κύπελλο. Οι περισσότεροι από εμάς, εκεί έξω θα είμαστε. Άσε το forum λίγο. ;)

 

Edit... με πρόλαβες MsK :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, η οποία δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να απαντηθεί σε forum ή εαν έπρεπε να στείλω κάποιον private e-mail στον webmaster. Νομίζω πάντως ότι η απάντηση ενδεχομένως να ενδιαφέρει και κάποιυς άλλους γι αυτό κάνω και το post.

 

Έμαθα από την εφημερίδα ότι το http://www.myphone.gr έχει δικό του site στο i-mode της Cosmote. Πρώτον, να δώσω τα συγχαρητήριά μου και δεύτερον να κάνω την εξής ερώτηση.

 

Με ποιό πρόγραμμα έγινε η κατασκευή του i-mode site του myphone.gr? Είναι εύκολο ένα υπάρχον site να μετατραπεί και να είναι viewable σε i-mode κινητό τηλέφωνο? υποστηρίζεται η flash τεχνολογία?

 

Ευχαριστώ πολύ για ζητω συγνώμη εαν τυχόν το post μου παραβαίνει τους κανονισμούς του site.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είναι το πρώτο μήνυμα που γράφω με αφορμή την ενότητα mydevices

 

θα ήταν πραγματικά εκπληκτικό να μπορούσαμε εμείς οι χρήστες να συγκρίνουμε όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά των κινητών. από τις διαστάσεις, βάρος, όγκος, μέχρι το λειτουργικό, την κεραία, το σχήμα. Σαν παράδειγμα ας υποθέσουμε ότι κάποιος θέλει ένα κινητό σχήματος αχιβάδας με βάρος κάτω από 90gr και χωρίς εξωτερική κεραία! Τι πρέπει να κάνει? δυστυχώς να ψάχνει ένα ένα τα τηλ. ενώ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ τότε θα ήταν όλα τέλεια. Οκ και τα κινητά τραβάνε video αλλά άλλο το motionjpeg και άλλο το mpeg4, ή η ανάλυση του καθενός από αυτά.

 

Να μην μακρηγορώ ελπίζω η πρότασή μου να δώσει νέες ιδέες στο MYPHONE

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

Ήδη γίνεται σημαντική αναβάθμιση του συγκεκριμένου τομέα από τον MsK, και ελπίζουμε σε λίγες μέρες να είναι έτοιμη. Αν είναι δυνατόν να πραγματοποιηθούν οι ιδέες σου, τότε να είσαι σίγουρος οτι θα γίνουν.

 

Χρειάζονται απλά να μπουν περισσότερα ορίσματα στα queries που θα γίνονται... Θα το δούμε. Πολύ καλή ιδέα πάντως...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλά . . .

 

θα περιμένουμε να δούμε τι καλό μας ετοιμάζετε !

 

Ευχαριστώ . .

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

κλάσμα δευτερολέπτου δεν χάνει..

 

που το είδες εσυ αυτό?

Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

αισθανομαι ασχημα οταν βλεπω ορισμενα παιδια με αρνητικα καρμα και ειδικα τον prof.wizard που εχει και 2 αρνητικες τελειες. ειναι κριμα, αφου το παιδι ειναι μια χαρα και το καρμα μπαινει τις περισσοτερες φορες με βαση τις συμπαθειες αντιπαθειες. προτεινω να φυγει. ας ακουσουμε κια γνωμες αλλων μελων και μην κλειδωθει παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα έχει συζητηθεί εκτενέσταστα εδώ. Δύο threads πιο πάνω είναι από αυτό που δημιούργησες και επισημασμένο μάλιστα. :!: :alien:
Link to comment
Share on other sites

lazaross, για να είναι κλειδωμένο από τον ίδιο τον Admin, κάποιος λόγος θα υπάρχει.

 

Φιλικά, σου προτείνω να σταματήσεις να ανοίγεις άσκοπα θέματα στον Σχολιασμό, κάθε τρεις και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραξενεύτηκα όταν είδα προτάσεις για το wap ενώ για το site δεν υπάρχει τίποτα.

Όπως και να χει εγώ έχω να κάνω μια πρόταση.Kάτι που θα έκανε το site πιο ομορφο,πιο ελαφρύ και θα φαινονταν και οι χρήστες μας(του site εννοείται πιο "πειθαρχημένοι".Kάποιοι θα πουν ότι εδώ δεν είναι στρατός αλλά εγω θα πω την ιδέα μου και αν αρέσει καλώς,αν όχι δε χαλιέμαι!

 

Λοιπόν σκέφτηκα ότι αν εξαφανίζονταν οι υπογραφες το site θα πετούσε ακόμα πιο ψηλα(και τώρα πετάει αλλα είπαμε...).Το να αφαιρεθούν όμως είναι πολύ υπερβολικό.Έτσι λέω να περιοριστούμε σε κάτι σαν διαφήμιση και να γίνει και το νεο μας σύνθημα(περίπου).Π.χ σε όλες τις υπογραφές να μπεί κάτι τέτοιο...

 

In Myphone we are friends

Myphone.gr

Myphone banner(δε θα κολλήσουμε στο banner τώρα,εννοείται ότι το banner θα είναι μικροτερο απο τις διαστάσεις που επιτρέπεται για να ελαφρύνει κι άλλο το site)

 

 

In Myphone we trust each other

Myphone.gr

Myphone Banner

 

 

Ιn Myphone we discuss

Myphone.gr

Myphone Banner

 

 

In Myphone we solve every problem together

Myphone.gr

Myphone banner

 

 

 

Έτσι το myphone θα γέμιζε όμορφες,ταιριαστές υπογραφές.Τα banners μπορεί να είναι διαφορετικά για να μην καταντήσει βαρετό.Σε μενα προσωπικά θα άρεσε.Τώρα αν πιστεύετε ότι η υπογραφή σας αντιπροσωπεύει εσας και δε θελετε να το κανουμε δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Lock please! :p

 

H υπογραφή είναι αυτό που αντιπροσωπεύει τον καθένα. Δεν μπορεί κάποιος να με περιορίσει στις επιλογές, τη στιγμή βέβαια που δεν παραβιάζει τους ΟΠΧ.

 

Άλλωστε εγώ μπορεί να μην πιστεύω οτι: In Myphone we are friends ή In Myphone we trust each other.

 

Αν άτυπα κάποιοι θέλουν να το ακολουθήσουν, δεν έχω πρόβλημα, αλλά τον γάτο δεν τον αλλάζω. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 8 Ιούλ. 2004 , 12:38)

 

Αν άτυπα κάποιοι θέλουν να το ακολουθήσουν, δεν έχω πρόβλημα, αλλά τον γάτο δεν τον αλλάζω. :cool:

 

 

Κοίτα να τον αλλάξεις όμως απο το homepage.pathfinder γιατί πριν λίγο είχα 3 παράθυρα ανοικτά και περίμενα να ολοκληρωθεί ο γάτος! :wacko: :lol: :p

Τελικά προς το παρόν αφαίρεσα την εμφάνιση όλων των υπογραφών και βλέπουμε... :worry: :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...