Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις αγόρασα το κινητό. Από το smarties μέσα σε μία μέρα! Πιστεύω πολύ καλό στα ~290 που βρίσκεται τώρα! Κάνω την αναβάθμιση που έχει και είμαι έτοιμος να το λιώσω!!! :) :) :lol: :lol:

 

Αν έχει κάποιος έναν οδηγό για root ας δώσει link παρακαλώ! ;)

 

καλοριζικο...γιατι θες να το ρουταρεις?υπαρχει σχετικο νημα εδω στο myphone αν κανεις αναζητηση θα στο βγαλει...και ειναι πολυ ευκολος...στην ουσια ολη τη δουλεια την κανει στο σκριπτακι που σε παει βημα βημα και μεσα το πολυ σε 5 λεπτα το χεις ρουταρει...ας ειναι καλα το παλικαρι που ασχοληθηκε .νατο και το λινκ ..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359202

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την οθόνη τι γίνεται ρε παιδιά; Το έχει πιάσει κανείς στα χέρια του; Αλλού λένε ότι μένουν άναυδοι, αλλού ότι δεν έχει καλές γωνίες θέασης και αλλού ότι γενικά ειναι χάλια. Το ότι είναι TFT είναι αρκετό για να σε βάλει σε σκέψεις, αλλά η Sony δεν θα έβγαζε καλή οθόνη; Το έχει πιάσει κανείς στα χέρια του να μας πει εντυπώσεις; Τα ίδια ακούγονται και για την κάμερα μόνο που εκεί το Exmor RS θεωρείται πολύ καλό και λογικά θα διορθώνεται με Update.
Link to comment
Share on other sites

GSMArena review

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924.php

 

Και για όσους πιστεύουν ότι το Ζ είναι πιο γρήγορο!

 

http://www.expertreviews.co.uk/smartphones/1299037/sony-xperia-sp-review-hands-on

 

Πάλι υπάρχει κάποιος προβληματισμός με την κάμερα.

Το βίντεο πάντως αυτό σε μοντελο προπαραγωγής είναι ικανοποιητικό αν και υπάρχουν προβλήματα.

 

.

 

http://www.eprice.com.tw/mobile/talk/4551/4864843/1/rv/sony-xperia-sp-c5302-M35h-review/

 

 

Amby 2013-04-27 19:44

Bought it today from Vijay Sales @24990K INR.

Amazing phone. Superb performance. No lags at all. Display is excellent and specially when viewing HD movies and pics. Viewing angles are not so great but thats not a matter of much concern for me as I believe most of the people look at their phone with straight head on. Sound quality is superb as you can expect from Sony. Calling is also very clear. But I dont like the headphones they provided. Its not earplug headphone, and I hate those as they dont fit in my ear properly.

Camera is decent. LED bar makes this pone really cool and specially in dark room if you play music with LED on it looks amazing. Overall the best phone currently in this price range IMO.

 

Και η μπαταρία αναμένεται να είναι σπουδαία με 2370.

Το Τ έχει 1850 άρα +40% χαλαρά!

 

Βέβαια αυτό το review λέει:

 

Among all the phones we have compared here, the Xperia SP has the biggest battery pack, but surprisingly, the phone does not have a clear advantage over the rivals, with the backup times remaining at par.

 

http://www.thinkdigit.com/Mobiles-PDAs/Sony-Xperia-SP-Review_14416.html

 

Να κι ένα ενημερωτικό review με δείγματα φωτογραφιών που δυστυχώς έχουν πάρα πολύ θόρυβο...

...παρά τα κόλπα οπισθίου φωτισμού κλπ κλπ.

 

http://asia.cnet.com/product/sony-xperia-sp-46728910.htm

 

με προβληματίζει λίγο η απουσία exif που πάντα κοιτάω, αλλά μάλλον είναι αυθεντικές.

 

Δυστυχώς είναι επισημο ΟΛΑ ΤΑ ΣΟΝΙ πάσχουν σε κάμερα και γωνίες θέασης.

Καλό το κουμπάκι της κάμερας όμως!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο...γιατι θες να το ρουταρεις?υπαρχει σχετικο νημα εδω στο myphone αν κανεις αναζητηση θα στο βγαλει...και ειναι πολυ ευκολος...στην ουσια ολη τη δουλεια την κανει στο σκριπτακι που σε παει βημα βημα και μεσα το πολυ σε 5 λεπτα το χεις ρουταρει...ας ειναι καλα το παλικαρι που ασχοληθηκε .νατο και το λινκ ..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359202

 

Έγινε το root με επιτυχία! :)

 

Προφανώς θέλω να το ρουτάρω για να βγάλω όλη την σαβούρα της sony, να βγάλω τα ads από τις free εφαρμογές με το adaway και κανα 2 άλλα apps που θέλουν root.

 

Μία μέρα και το λάτρεψα το κινητό ήδη! :)

Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα δεν κάνει ροοτ με την καμμία δεν ξέω γιατί....έχω δοκιμάσει τα πάντα και πάντα κολλάει σε ενα σημείο....τα νεύρα μου...
Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα δεν κάνει ροοτ με την καμμία δεν ξέω γιατί....έχω δοκιμάσει τα πάντα και πάντα κολλάει σε ενα σημείο....τα νεύρα μου...

κατεβασε την τελευταια εκδοση και δοκιμασε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την τελευταια εκδοση και δοκιμασε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

 

ούτε με την 30 ούτε με την 29 ούτε με την 28.....στο νορμαλ βγάζει error type 3 και απλά σταματάει στο τέλος και τρέχει για πάντα....ενώ στην 3 επιλογή για new xperia πατάω να μπω στο service test και απλά δεν κάνει τίποτα μετα... απελπισία σκέτη...

Link to comment
Share on other sites

ούτε με την 30 ούτε με την 29 ούτε με την 28.....στο νορμαλ βγάζει error type 3 και απλά σταματάει στο τέλος και τρέχει για πάντα....ενώ στην 3 επιλογή για new xperia πατάω να μπω στο service test και απλά δεν κάνει τίποτα μετα... απελπισία σκέτη...

πως γινεται αυτο; τι εκδοση εχεις;

Link to comment
Share on other sites

το μονο που βρηκα ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2228884 (δες το ποστ 10). δοκιμασε δεν νομιζω οτι εχεις να χασεις τιποτα

 

αλλιως τι να πω,μηπως να κανεις downgrade και μετα να περασεις μια custom η stock rooted

Link to comment
Share on other sites

το μονο που βρηκα ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2228884 (δες το ποστ 10). δοκιμασε δεν νομιζω οτι εχεις να χασεις τιποτα

 

αλλιως τι να πω,μηπως να κανεις downgrade και μετα να περασεις μια custom η stock rooted

 

Επιτέλους!!!!! να σαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την τελευταία αναβάθμιση αυξήθηκε αρκετά η αυτονομία. Επίσης μου φαίνεται καλύτερη και η κάμερα (πιο πολύ στις αυτόματες ρυθμίσεις) Το είδε κανένας ή ιδέα μου είναι?
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!! να σαι καλά!!

:)

Το σημειωσα και στον οδηγο για παν ενδεχομενο!

Παιδιά η τελευταία επίσημη ρομ, ποια είναι;;

Αν δεν κανω λαθος ειναι Android 4.1.2 και εκδοση firmware 9.1.A.1.140

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πριν μια εβδομάδα , αγόρασα το Xperia T...

όταν το πρωτοάνοιξα , μου φάνηκε ότι ξεφόρτιζε γρήγορα..

Το φόρτισα 8 ώρες όπως μου είπαν απο το κατάστημα και ύστερα το έβγαλα και ασχολήθηκα λίγο , πάλι άρχισε να αδειάζει γρήγορα η μπαταρία...

Θα πάω σήμερα απο το κατάστημα να το δουν, δεν γίνεται αλλιώς...

Μήπως το έχει πάθει κανείς άλλος να μου πει τι έκανε ??? :confused:

Πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα κρύβεται μια γυναίκα !!!

Πίσω από την κατάρρευση ενός επιτυχημένου άντρα κρύβεται ακόμα μία Γυναίκα !!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει η

 

(9.1.A.1.141)

 

Χμ μαλλον ερχεται minor update για καποια bugs και ισως αποτροπη για το ροοτ μιας που εσπασε πολυ γρηγορα.Για τα bug που ανεφερα, ενα που ανακαλυψα εγω.Εχω μοτιβο για ξεκλειδωμα οθονης και αν πχ την ωρα που το κλειδωσω λεει το ρολοι 17:58, αν μετα απο ωρα ή ακομα και μετα απο ενα λεπτο να το ξεκλειδωσω θα δειξει στιγμιαια το ρολοι να αλλαζει απο το 17:58 που ειχε "κολλησει" στην τρεχουσα ωρα.Αυτο το παρατηρω παντα οταν το ξεκλειδωνω.Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος?Τους υπολοιπους τροπους δεν τους εχω δοκιμασει ενω στην default lockscreen με slide λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Χμ μαλλον ερχεται minor update για καποια bugs και ισως αποτροπη για το ροοτ μιας που εσπασε πολυ γρηγορα.Για τα bug που ανεφερα, ενα που ανακαλυψα εγω.Εχω μοτιβο για ξεκλειδωμα οθονης και αν πχ την ωρα που το κλειδωσω λεει το ρολοι 17:58, αν μετα απο ωρα ή ακομα και μετα απο ενα λεπτο να το ξεκλειδωσω θα δειξει στιγμιαια το ρολοι να αλλαζει απο το 17:58 που ειχε "κολλησει" στην τρεχουσα ωρα.Αυτο το παρατηρω παντα οταν το ξεκλειδωνω.Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος?Τους υπολοιπους τροπους δεν τους εχω δοκιμασει ενω στην default lockscreen με slide λειτουργει κανονικα.

 

και πριν την .140 μου το εκανε αυτό εμένα... πάντως είδα στ antutu ενα xperiaT Να εχει βαρέσει 12.000+ ενώ εγώ με stock Να είμαι στα 7.000+...έχετε ιδέα τι ρομ φοράει τούτος?

Link to comment
Share on other sites

Χμ μαλλον ερχεται minor update για καποια bugs και ισως αποτροπη για το ροοτ μιας που εσπασε πολυ γρηγορα.Για τα bug που ανεφερα, ενα που ανακαλυψα εγω.Εχω μοτιβο για ξεκλειδωμα οθονης και αν πχ την ωρα που το κλειδωσω λεει το ρολοι 17:58, αν μετα απο ωρα ή ακομα και μετα απο ενα λεπτο να το ξεκλειδωσω θα δειξει στιγμιαια το ρολοι να αλλαζει απο το 17:58 που ειχε "κολλησει" στην τρεχουσα ωρα.Αυτο το παρατηρω παντα οταν το ξεκλειδωνω.Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος?Τους υπολοιπους τροπους δεν τους εχω δοκιμασει ενω στην default lockscreen με slide λειτουργει κανονικα.

 

ναι το κανει και σε εμενα αυτο αλλα το εκανε και σε παλιοτερα κινητα που ειχα δεν νομιζω να ειναι προβλημα και εγω μοτιβο εχω

Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρωνα καιρό και τώρα ήρθε χέρια μου.το τηλέφωνο είναι απίστευτο αν και είναι η πρώτη εμπειρία με android. το αγόρασα 295 ευρώ είναι εισαγωγής μάλλον από Γερμανία γιατί έχει εφαρμογές orange.Σε λίγο καιρό θα χρειαστώ τα φώτα σας .Σας εύχομαι καλή ανάσταση και καλό πασχα
Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρωνα καιρό και τώρα ήρθε χέρια μου.το τηλέφωνο είναι απίστευτο αν και είναι η πρώτη εμπειρία με android. το αγόρασα 295 ευρώ είναι εισαγωγής μάλλον από Γερμανία γιατί έχει εφαρμογές orange.Σε λίγο καιρό θα χρειαστώ τα φώτα σας .Σας εύχομαι καλή ανάσταση και καλό πασχα

 

καλοριζικο καλη ανασταση και σε εσενα

Link to comment
Share on other sites

και πριν την .140 μου το εκανε αυτό εμένα... πάντως είδα στ antutu ενα xperiaT Να εχει βαρέσει 12.000+ ενώ εγώ με stock Να είμαι στα 7.000+...έχετε ιδέα τι ρομ φοράει τούτος?

 

ναι το κανει και σε εμενα αυτο αλλα το εκανε και σε παλιοτερα κινητα που ειχα δεν νομιζω να ειναι προβλημα και εγω μοτιβο εχω

 

Με ICS δεν μου το εκανε γι'αυτο μου φανηκε περιεργο..

ΥΓ:Σας εμφανιζει εικονιδιο πανω οταν εχετε ανοιχτο το NFC?Αν οχι πως μπορουμε να το "ενεργοποιησουμε"?

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη παρασκευη και το ακουστικο πεθανε!!

Παιδες προβλημα.. ξαφνικα πηρα τηλεφωνο και το ακουστικο δε βγαζει ηχο. ενω σε ανοιχτη ακροαση βγαινει,μολις γυρναω ακουστικο δεν...

εκλεισα viber μην τυχον προκαλει κανα θεματακι γιατι μου εκανε κατι περιεργα με την ενταση αλλα οχι, συνεχιζει να μη λειτουργει!

Πειτε μου καμια ιδεα.. μονο με handsfree και με το ΒΤ μπορω να εχω ηχο.. πως μπορω να το τεσταρω??

Πραγματικα τωρα ξενερωσα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...