Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά κανονικά θα παίρνεις τις αναβαθμίσεις και μέσω ΟΤΑ. Τώρα βέβαια κάποιες βγαίνουν μόνο μέσω PCC δηλαδή χωρίς υποστήριξη OTA ίσως λόγο μεγέθους. Καλοδούλευτο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έκανα το update τελικά μέσω companion αλλά θέλει root πάλι...να ρωτήσω και κάτι άλλο είναι καλύτερα μια costum rom η απλά να διαγράψω οτι άχρηστο υπάρχει μέσα στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Στην ινδια εχει κυκλοφορησει και εδω μπορειτε να διαβασετε μερικα σχολια απο τους χρηστες του SP

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190454 απο την σελιδα 24 αρχιζουν οι εντυπωσεις..

 

και εδω ειναι ενα review για την καμερα http://translate.google.co.in/translate?sl=auto&tl=en&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&eotf=1&u=http://www.eprice.com.tw/mobile/talk/4551/4864843/1/rv/sony-xperia-sp-c5302-M35h-review/

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εχω παρει το xperia T εδω και πεντε μερες και κανω την φορτιση το βραδυ (με σβηστο το κινητο) αφου φτασει στο 9% . την τριτη και την τεταρτη φορα που το εβαλα παρατηρησα οτι δεν ειχε φορτισει πληρως μετα απο 6 ωρες και αν θυμαμαι καλα το πρασινο λαμπακι δεν αναβε οταν το ειδα το πρωι. οταν πατησα το power για να δω αν φορτισε, το σημα της μπαταριας ηταν στο 80 με 85 %, αναψε το πρασινο λαμπακι του κινητου και μετα απο μιαμιση ωρα ειχε πληρως φορτιση.

εκανε δηλαδη πανω απο 7 ωρες να φορτισει ή ηταν ηδη φορτισμενο και απλως το software δεν εδειχνε σωστα την φορτιση του.

 

λετε να παιζει καποιο προβλημα και να το επιτρεψω γιατι ειναι πολλες οι ωρες.

απο σημερα θα το δοκιμαζω ανοιχτο κανονικα και χωρις να φτανει στο 10%...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εχω παρει το xperia T εδω και πεντε μερες και κανω την φορτιση το βραδυ (με σβηστο το κινητο) αφου φτασει στο 9% . την τριτη και την τεταρτη φορα που το εβαλα παρατηρησα οτι δεν ειχε φορτισει πληρως μετα απο 6 ωρες και αν θυμαμαι καλα το πρασινο λαμπακι δεν αναβε οταν το ειδα το πρωι. οταν πατησα το power για να δω αν φορτισε, το σημα της μπαταριας ηταν στο 80 με 85 %, αναψε το πρασινο λαμπακι του κινητου και μετα απο μιαμιση ωρα ειχε πληρως φορτιση.

εκανε δηλαδη πανω απο 7 ωρες να φορτισει ή ηταν ηδη φορτισμενο και απλως το software δεν εδειχνε σωστα την φορτιση του.

 

λετε να παιζει καποιο προβλημα και να το επιτρεψω γιατι ειναι πολλες οι ωρες.

απο σημερα θα το δοκιμαζω ανοιχτο κανονικα και χωρις να φτανει στο 10%...

 

με 10% το κινητο κανει 2 με 2 ωρες και ενα τεταρτο για να παει στο 100%

Link to comment
Share on other sites

Η Sony μου φαίνεται παίζει με τα νεύρα μας και την υπομονή μας:mad::ninja:

Το λευκό μετατίθεται η κυκλοφορία του για τις 15 Μαΐου το νωρίτερα.

Αλλη Asus μας προέκυψε μου φαινεται:wacko:

Ελεος πλέον με την αναξιοπιστία τους :mad::(

50-50 οι πιθανότητες ακόμα και να ακύρωσω την παραγγελία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το εξης:Μετα την αναβαθμιση σε JB η στοκ εφαρμογη που ειχε για φακο στην ICS δεν υπαρχει πλεον στην JB!Που μπορουμε να την βρουμε?Υπαρχει καποιος με ICS που να μπορει να στειλει το .apk?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το εξης:Μετα την αναβαθμιση σε JB η στοκ εφαρμογη που ειχε για φακο στην ICS δεν υπαρχει πλεον στην JB!Που μπορουμε να την βρουμε?Υπαρχει καποιος με ICS που να μπορει να στειλει το .apk?

 

και εγω θα ηθελα τη στοκ εφαρμογη! ηταν πααααρα πολυ πρακτικη..

Επισης 2 ακομα προβληματα που παρατηρω (το 1 απο οταν το πηρα απο την arvato οπου πηγα για αλλαγη καπακιου μπαταριας μονο..)

1ον εκει που ειναι το τηλεφωνο ανοιχτο σε αναμονη και θελω να το βαλω αθορυβο με τα πλαινα πληκτρα σκαλωνει και παει μεχρι ενα σημειο πριν το εντελως αθορυβο, και οταν αντιστοιχα το δυναμωνω τερμα το μπιπ που κανει ακουγεται απο το ακουστικο μπροστα και οχι απο το ηχειο πισω... Παρολο οτι εκανα hard reset και περασμα της JB με seus απο την αρχη το ξανα εκανε, και δεν εχει σχεση με το ΒΤ που εχω γιατι το κανει και φορες που δεν το εχω συνδεση απο οταν ανοιγω το κινητο..

 

2ον το runkeeper οσοι το χρησιμοποιειτε σας δουλευει καλα?? εμενα τελευταια μονιμως κρασαρει, ειτε στα 10 λεπτα ειτε στις 3 ωρες.. παντως δεν εχω βγαλει βολτα ή προπονηση που να το κλεισω εγω! εχει κλεισει μονο του και εχει ποσταρει και fb.. και μετα ανοιγεις εφαρμογη και τα δειχνει ολα μηδεν..στην τελευταια διαδρομη.

 

Εχει κανεις καμια αναλογη εμπειρια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πόση παραπάνω πρακτικότητα προσέφερε η στόκ εφαρμογή φακού από τις δεκάδες που κυκλοφορούν δωρεάν στο "κατάστημα"; :blink:

 

εμενα μαρεσε πολυ γιατι ειχε πολυ ωραιο κουμπι οπως ηταν και πολυ ελαφρια..

 

και εγω θα ηθελα τη στοκ εφαρμογη! ηταν πααααρα πολυ πρακτικη..

Επισης 2 ακομα προβληματα που παρατηρω (το 1 απο οταν το πηρα απο την arvato οπου πηγα για αλλαγη καπακιου μπαταριας μονο..)

1ον εκει που ειναι το τηλεφωνο ανοιχτο σε αναμονη και θελω να το βαλω αθορυβο με τα πλαινα πληκτρα σκαλωνει και παει μεχρι ενα σημειο πριν το εντελως αθορυβο, και οταν αντιστοιχα το δυναμωνω τερμα το μπιπ που κανει ακουγεται απο το ακουστικο μπροστα και οχι απο το ηχειο πισω... Παρολο οτι εκανα hard reset και περασμα της JB με seus απο την αρχη το ξανα εκανε, και δεν εχει σχεση με το ΒΤ που εχω γιατι το κανει και φορες που δεν το εχω συνδεση απο οταν ανοιγω το κινητο..

 

2ον το runkeeper οσοι το χρησιμοποιειτε σας δουλευει καλα?? εμενα τελευταια μονιμως κρασαρει, ειτε στα 10 λεπτα ειτε στις 3 ωρες.. παντως δεν εχω βγαλει βολτα ή προπονηση που να το κλεισω εγω! εχει κλεισει μονο του και εχει ποσταρει και fb.. και μετα ανοιγεις εφαρμογη και τα δειχνει ολα μηδεν..στην τελευταια διαδρομη.

 

Εχει κανεις καμια αναλογη εμπειρια?

 

Επισης για το 1 οπου εχω παρατηρησει αυτο το θεματακι, διαπιστωσα οτι το δημιουργει το viber και μολις το κλεινω το κινητο λειτουργει κανονικα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι απίστευτη τιμή (για αρχική). Είμαι περίεργος να δω τι τιμή θα δώσουν οι δικοί μας εδώ. :mad:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

με 10% το κινητο κανει 2 με 2 ωρες και ενα τεταρτο για να παει στο 100%

 

Κι εμένα κάπου εκεί το υπολογίζω πως κάνει..

 

Παρατηρησα το εξης:Μετα την αναβαθμιση σε JB η στοκ εφαρμογη που ειχε για φακο στην ICS δεν υπαρχει πλεον στην JB!Που μπορουμε να την βρουμε?Υπαρχει καποιος με ICS που να μπορει να στειλει το .apk?

 

Εγώ εχω βάλει την Color Flash και με καλύπτει πλήρως..

 

Όποιος γνωρίζει.. μετά από σκάλισμα κατα λάθος έβγαλα τον προεπιλεγμένο ήχο "xperia" απο ήχο κλήσης τηλεφώνου.. σε όλες μου τις προσπάθειες να επιλέξω χειροκίνητα το αρχείο xperia.ogg απο το μονοπάτι system/media/audio/ringtones μέσω δυο διαφορετικών file manager το κινητό δεν το δέχεται και βάζει ως ήχο κλήσης "Σιωπηλό". Γνωρίζει κανείς το γιατί ; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι απίστευτη τιμή (για αρχική). Είμαι περίεργος να δω τι τιμή θα δώσουν οι δικοί μας εδώ. :mad:

 

Δεν τα ξερεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μαρεσε πολυ γιατι ειχε πολυ ωραιο κουμπι οπως ηταν και πολυ ελαφρια..

 

 

 

Επισης για το 1 οπου εχω παρατηρησει αυτο το θεματακι, διαπιστωσα οτι το δημιουργει το viber και μολις το κλεινω το κινητο λειτουργει κανονικα!

 

Γενικα το viber μου φαινεται βαρια και αθλια εφαρμογη!Το ειχα και εγω και το ξηλωσα μετα απο λιγο καιρο.Το σημα τις περισσοτερεσ φορες ηταν κοκκινο παρολο που το wifi ηταν φουλ.Μαλιστα βεβαια οταν ερχοταν σμσ και ειχα κλειστο το viber αυτο ανοιγε ντε και καλα.Τρωει αρκετη ραμ συν τα θεματα ασφαλειας που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λεμε?? Αν παιξει πρωτη τιμη 300 ευρω θα πεσει πολυ κλαμα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλώς στη σελίδα:

http://www.t-mobile.co.uk/shop/pay-as-you-go/sony-xperia-sp-black-payg/

 

εκεί που χει τη φωτό με τις διαστάσεις έχει λάθος το πλάτος σε ...61 ενώ είναι φυσικά 67!

Ελπίζω να μην έχει άλλα λάθη!

Βεβαια αφού λέει ο Κωτσοβ. 439, ε με κανα 320 να το έχουν τα σκρούτζια για αρχή θα πάει άριστα με όσους θέλουν ένα καλό κινητό που να να ναι και άνετο στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το viber μου φαινεται βαρια και αθλια εφαρμογη!Το ειχα και εγω και το ξηλωσα μετα απο λιγο καιρο.Το σημα τις περισσοτερεσ φορες ηταν κοκκινο παρολο που το wifi ηταν φουλ.Μαλιστα βεβαια οταν ερχοταν σμσ και ειχα κλειστο το viber αυτο ανοιγε ντε και καλα.Τρωει αρκετη ραμ συν τα θεματα ασφαλειας που εχει.

 

καλα αυτα οκ, αλλα να σου χαλαει τη λειτουργια του κινητου??να βγαινει ο ηχος απο το ακουστικο?

Οσο για το σημα, οταν λεει φουλ αρχικα και μετα γινεται κοκκινο δε σημαινει οτι δεν εχει σημα, εγω εχω μιλησει απειρες φορες μεσω wifi ειδικα με εξωτερικο οπου με εχει σωσει αλλα και οταν ειμαι σπιτι με την κοπελα μου που βαριεμαι να πιασω το σταθερο, και με ποιοτητα τελεια. απλα ναι τρωει και 80ΜΒ ραμ πχ και δημιουργει ολα αυτα τα προβληματα..

Οσο για το οτι ανοιγει με το ζορι, αν εχουμε αυτες τις εφαρμογες στο κινητο κλειστες δεν εχουν νοημα και λογο υπαρξης. ειναι σα να εχεις το κινητο κλειστο και να θελεις να σε βρισκουν στο κινητο. για μενα καλα κανει και ειναι ετσι. Γιατι ξερει ο αλλος πως θα σε βρει.αρα θα χρησιμοποιηθει η εφαρμογη γενικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Μια γρηγορη σημειωση θα ηθελα να κανω καθως διαβασα τα παραπανω

posts. Οντως στην Αγγλια εχει £249.99 (και με την πτωση της τιμης της λιρας ειναι καλη ευκαιρια)

απλα μην ξεχνατε οτι τα pay as you go ειναι κλειδωμενα στα δικτυα τους. Aπλα αναφερω οτι το

ξεκλειδωμα εκτος εταιριας κοστιζει απο απο £15 - £30 και το αιτημα για ξεκλειδωμα της συκευης

απο την ιδια την εταιρια ειναι διαθεσιμο μονο σε συνδρομητες συμβολαιου. Αν και ειχα δουλεψει στην

O2 και οχι στην T-mobile οι πολιτικες ξεκλειδωματος σε ολα τα δικτυα ειναι ιδιες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξερεις?

Λες να μην τα ξέρω... Θυμάμαι ένα 425 να πλανάται στον αέρα... Για αυτό έβαλα τη θυμωμένη φατσούλα. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το κινητό. Από το smarties μέσα σε μία μέρα! Πιστεύω πολύ καλό στα ~290 που βρίσκεται τώρα! Κάνω την αναβάθμιση που έχει και είμαι έτοιμος να το λιώσω!!! :) :) :lol: :lol:

 

Αν έχει κάποιος έναν οδηγό για root ας δώσει link παρακαλώ! ;)

Edited by hidd3n
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...