Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δουλεψα λιγο χτες σε ενα Media Markt. Η Οθονη μου φανηκε πολυ καλη αλλα οχι κατι το φοβερο. Το λειτουργικο να πω την αληθεια μου φανηκε πολυ πολυπλοκο. Μαλλον φταιει οτι εχω συνηθισει στα πολυ απλα WP που χρησιμοποιω τους τελευταιους μηνες.

Παρολαυτα αυτο που με απογοητευσε απιστευτα ηταν η ενταση του εξωτερικου ηχειου. Ηταν πολυ χαμηλη. Και μιλαμε οτι στο καταστημα γενικα ειχε ησυψια γιατι ειχα πει πολυ νωρις.

Αν μπορειτε οι κατοχοι καντε ενα σχολιο για το ηχειο του στην αναπαραγωγη μουσικης και ραδιοφωνου. Εμενα παντως μου φανηκε πολυ χαμηλο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το επιάσα στα χέρια μου σε μαύρο...κ το μεγαλώνει πολύ αυτό το χρώμα...σε άσπρο είναι πολύ καλύτερο...

 

Κάτι άλλο μου είπαν ότι η μπαταρία δεν βγαίνει...και είδα κ γω ότι δεν υπάρχει καπάκι...βλακεία αυτό...δεν μπορείς να έχεις μια δεύτερη ως backup...

Link to comment
Share on other sites

Το επιάσα στα χέρια μου σε μαύρο...κ το μεγαλώνει πολύ αυτό το χρώμα...σε άσπρο είναι πολύ καλύτερο...

 

Κάτι άλλο μου είπαν ότι η μπαταρία δεν βγαίνει...και είδα κ γω ότι δεν υπάρχει καπάκι...βλακεία αυτό...δεν μπορείς να έχεις μια δεύτερη ως backup...

 

ωραιο το ασπρο γενικα,αλλα στο συγκεκριμενο κινητο απαισιο.μοιαζει λες και το κολησανε απο πανω, πολυ φτηνιαρικο. Εγω το ειχα αχτι να παρω λευκο αλλα μολις το ειδα ξενερωσα, το μαυρο ειναι πανεμορφο..

Οσο για τη μπαταρια,επειδη εχω αλλαξει αρκετα κινητα, και στα μισα δεν εβγαινε (Ν8, xperia P,Xperia T, και αλλα παλια) δεν εγινε και κατι,αν κολλησει κρατας το κουμπι πατημενο.

η αισθηση που δινει ενα κινητο οταν ειναι ολο δεμενο ειναι αλλη φαση! εγω στην αρχη σπαζομουν,το θεωρουσα κουταμαρα,αλλα τελικα καταλαβα γιατι γινεται. Ειναι πολυ πιο στιβαρη η κατασκευη και η αισθηση που σου αφηνει ειναι οτι δεν εχει ατελειες.. πχ το ARC S που ειχα, ετριζε οταν εγγραφες σμσ γιατι το καπακι ειναι μποσικο με τον καιρο..οκ δεν ειναι κατι που το καταλαβαινει ο αλλος αμεσως,αλλα εγω που το ενιωθα στο χερι μου με ενοχλουσε.

Οσο για τη δευτερη,κουβαλα το καλωδιο usb, ή και τον ανταπτορα,αν εχεις αμαξι,ή παρε εναν δευτερο..να το φορτιζεις.Παντως η μπαταρια του κινητου εχει καλη αυτονομια σε σχεση με πολλα αλλα μικροτερων επιδοσεων και απαιτησεων..

 

Το δουλεψα λιγο χτες σε ενα Media Markt. Η Οθονη μου φανηκε πολυ καλη αλλα οχι κατι το φοβερο. Το λειτουργικο να πω την αληθεια μου φανηκε πολυ πολυπλοκο. Μαλλον φταιει οτι εχω συνηθισει στα πολυ απλα WP που χρησιμοποιω τους τελευταιους μηνες.

Παρολαυτα αυτο που με απογοητευσε απιστευτα ηταν η ενταση του εξωτερικου ηχειου. Ηταν πολυ χαμηλη. Και μιλαμε οτι στο καταστημα γενικα ειχε ησυψια γιατι ειχα πει πολυ νωρις.

Αν μπορειτε οι κατοχοι καντε ενα σχολιο για το ηχειο του στην αναπαραγωγη μουσικης και ραδιοφωνου. Εμενα παντως μου φανηκε πολυ χαμηλο.....

 

 

Φιλε μου δεν ειναι και τερας ηχητικης,αλλα εμενα με ικανοποιει,ακουγεται. Γενικα,επειδη εχει αυτη τη λαστιχενια επιφανεια πισω και οχι το σκληρο πλαστικο, ο ηχος χανεται λιγο, οπως και η δονηση εχει μια περιεργη αισθηση (αν το τεσταρεις πολυ θα καταλαβεις),αλλα πχ το κινητο ακουμπισμενο κατω σε τραπεζι ακουγεται παρα πολυ δυνατα μιας και ο ηχος αντανακλαται αφου το ηχειο ειναι πισω στο καπακι της μπαταριας. Κατα ταλλα οκ,δε νομιζω οτι οποιο κινητο και να παρεις ευχαριστιεσαι ποιοτητα μουσικης απο το ηχειο,ποτε μου δεν το ειχα ως κριτηριο αυτο,αρκει να μην ειναι και ψοφιο.Τα ακουστικα του εχουν καλη ποιοτητα παντως,εμενα μαρεσει.

 

Οσο για την πολυπλοκοτητα του μενου,αν σου εξηγησει καποιος πως λειτουργει,ακριβως 5 λεπτα, θα το στησεις το κινητο πανευκολα..εγω σημερα τα βρηκα σκουρα με το lumia 800 που πηρα στην αδερφη μου.

ειπα ετσι για αλλαγη και γιατι ειχε λυσαξει με αι φον,να την βαλω εκει που την επεισα οτι ειναι η νεα μοδα,το νεο τρεντ..

πηγα λοιπον να το σεταρω και φρικαρα.μου φανηκε πολυ δυσκολο. 1ον διοτι δεν βρηκα πουθενα στο zune ρυθμισεις συγχρονισμου επαφων κτλ με το outlook του υπολογιστη, και δευτερον γιατι απλα πραγματα ειναι πολυ χωμενα.

τελος παντων, το ανροιδ το θεωρω πολυ πιο ευκολο και το κινητο αυτο τα σπαει γενικα.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωω!Και ήθελα να το πάρω μόνο και μόνο για video kai photo.Τότε γιατί όλοι λένε ότι είναι κορυφή η κάμερα κλπ κλπ?

Καλησπέρα παιδιά...δεν ξέρω αν το έχουν αναφέρει άλλοι αλλα η δική μου εμπειρία είναι η εξής

 

Πήρα το T. Την δευτερη μέρα και αφού εκανα την αναβαθμιση 70 Α 3.195 η κάμερα της συσκευής θόλωσε. Ουτε φωτο ουτε τίποτα . Ολα θολά. Εψαξα στο internet βρήκα οτι αυτό ήταν ευρέως γνωστό θέμα με τα xperia S. για το Τ παραδόξος καμία αναφορά.

 

Την άλλαξα ως DOA την συσκευή και πήρα άλλη.

Χωρίς να ξέρω αν εφταιγε το firmware update εχω χεστεί και δεν εχω αναβαθμίσει ακόμα μηπως και εχω πάλι τα ίδια. Εδώ και 10 μέρες είμαι οκ. Παρόλαυτα σας το λέω απο εμπειρία η καμερα του Τ σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ειναι το μεγαλύτερο σκουπιδι καμερα που εχω δει σε κάμερα smartphone. Επίπεδο φωτογραφίας 4 χρόνια πίσω. Εχω απογοητευτεί πλήρως. δεν ξέρω γιατί ακόμα δεν εχει ξεσηκωθεί όλο το Internet. Στο βίντεο επίσης πολλές φορές τρώει τρελά σκαλώματα και κανει συνεχει auto focus . Το χάνει! Και υποτίθεται οτι εκανα αναβάθμιση απο το iphone4 και βασικό κριτήριο ηταν η κάμερα

 

Η οθόνη είναι καλή, το κινητό είναι το ομορφότερο τηλέφωνο που εχω κρατησει στα χερια μου ποτε΄αλλα οσοι θελετε να αξιοποιήσετε το βιντεο και την καμερα γενικά ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

Σημειωση στο support της ΣΟΝΥ δεν αναφέρουν τίποτα, για τους S τα προβλήματα εκαναν την πάπια...

 

Ξερει κανείς τι έγινε , αν λύθηκε? Δεν εχω καταλάβει είναι hardware ή software πρόβλημα?

Εχει κανείς ανάλογη εμπειρία απο το Τ? Μου φαινετε την ιδια καμερα εβαλαν μεσα και παει το δούλεμα σύνεφο :mad:

Link to comment
Share on other sites

the_magician το S ουτε ειχε ουτε απεκτησε θεμα με την καμερα, φωτογραφιες κλπ..θεμα ειχε με καποιες οθονες που οταν ζεσταινοτανε η συσκευη εμφανιζε κιτρινιλες, δεν μπορει τοσοι χιλιαδες χρηστες να μην εχουν αναφερει το παραμικρο παρομοιο, προφανως η αναβαθμιση δεν εκατσε καλα, ισως αν ειχες δοκιμασει επιδιορθωση να εφτιαχνε,

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Ενδιαφέρομαι για τη συσκευή αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια. 1) Έχουν εμφανιστεί τίποτα προβλήματα στις συσκευές; (όσοι το έχετε πάρει) 2) Στο site της sony είδα ότι λέει για 50gb χώρου στο box. Αυτό ισχύει για όλα τα καταστήματα; Γιατι το βρίσκω 120 ευρώ φθηνότερα σε γνωστό μαγαζί. 3) Κάπου διάβασα ότι δεν περιλαμβάνει πρόγραμμα πλοήγησης. Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με android η google δεν έχει τους χάρτες της; 4) Μετά από άσπρο xperia x10i και άσπρο iphone 4 ώρα για το μαύρο xperia T; Το άσπρο το έχει κανείς να πει πως του φαίνεται; 5) Άλλοι λένε ότι βγάζει μια χαρά φωτογραφίες κι άλλοι πολύ χάλια. Που είναι η αλήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Ενδιαφέρομαι για τη συσκευή αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια. 1) Έχουν εμφανιστεί τίποτα προβλήματα στις συσκευές; (όσοι το έχετε πάρει) 2) Στο site της sony είδα ότι λέει για 50gb χώρου στο box. Αυτό ισχύει για όλα τα καταστήματα; Γιατι το βρίσκω 120 ευρώ φθηνότερα σε γνωστό μαγαζί. 3) Κάπου διάβασα ότι δεν περιλαμβάνει πρόγραμμα πλοήγησης. Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με android η google δεν έχει τους χάρτες της; 4) Μετά από άσπρο xperia x10i και άσπρο iphone 4 ώρα για το μαύρο xperia T; Το άσπρο το έχει κανείς να πει πως του φαίνεται; 5) Άλλοι λένε ότι βγάζει μια χαρά φωτογραφίες κι άλλοι πολύ χάλια. Που είναι η αλήθεια;

 

Φιλε μου καλησπερα, εχω τη συσκευη λιγες ημερες και θα σου πω σε σχεση και με ο,τι εχω δοκιμασει μεχρι τωρα (arc S,xperia P,nokia n8, και πολλα αλλα φιλων)

Για τα 50gb Καταρχην πρεπει να ισχυει γενικα αλλα δεν εχω ασχοληθει, προβληματα δεν εχω ακουσει,αλλα εγω ειχα ενα, το οποιο ομως δεν ξερω αν ειναι του κινητου ακομα. Δηλαδη, εχοντας μεσα την καρτα μνημης, παταω να κλεισει το κινητο,και αυτο αφου κλεισει,ανοιγει στα καπακια. Δοκιμασα 2-3 καρτες και μου το εκανε με ολες. Το πηγα στη wind Που το πηρα γιατι ηταν εκει ενας τεχνικος της σονυ,το ειδε και μου το αντικατεστησε. Αυτος που το ειχε δεν ειχε κανενα προβλημα και μου ειπε πως οταν δοκιμασε την δικια του καρτα μνημης το κινητο μου δεν εκανε τιποτα. (ακομα το ψαχνουμε). Τωρα στο 2ο που εχω παρει, μου το εκανε ελαχιστες φορες και ξαναδοκιμαζω την καρτα αδεια,γεμιζοντας την με νεα αρχεια μηπως και εφταιγε καποιο απο αυτα που εβαζα μεσα. Οποτε δεν μπορω να κατηγορησω το κινητο,αλλα σιγουρα με ξενερωσε. παρολα αυτα δεν ειναι κατι σπουδαιο,ομως γιατι να μην λειτουργει τελεια..?

Οσο για προγραμμα πλοηγησης,το wisepilot που εχουν τα καινουρια σονυ εχουν και πλοηγηση κανονικα,απλα ισως να θελει ιντερνετ. δεν το εχω δοκιμασει και πολυ μιας και εχω το navigon..

Οσο για το ασπρο, προσωπικα το θεωρω χαλια, τα ειδα και τα 2 και δε μαρεσε καθολου,μοιαζει ψευτικο και φτηνο. Γενικα ημουν πολυ υπερ του ασπρου,αλλα στο συγκεκριμενο θεωρω πως δεν ταιριαζει καθολου. ειναι σαν nike παπουτσι μαυρο με ασπρη σολα.

Απο εκει και περα,για την καμερα, δεν εχω καλη εικονα ακομα,τωρα προσπαθω να την τεσταρω,αλλα συγκρινοντας με το Ν8 δεν νομιζω οτι το φτανει,τουλαχιστον στο δυσκολο φωτισμο. απο εκει και περα τις επομενες μερες θα μπορω να πω περισσοτερα.

Γενικα το κινητο ειναι αψογο, το ευχαριστιεσαι δηλαδη σε ολα του και ειδικα αν πεσει κιαλλο η τιμη του,θαναι μακραν το καλυτερη σε σχεση τιμης/ποιοτητας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Η κάμερα δεν λέτε να επιδιορθώνει με κάποια αναβάθμιση; Διάβασα ότι η sony δίνει κάμερες σε άλλες εταιρείες και βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες. Πως είναι δυνατό να μη τις βάζει στα δικά της τηλέφωνα;
Link to comment
Share on other sites

Το wisepilot θελει χρηση ιντερνετ για να λειτουργησει. Αλλα υπαρχουν πολλα ππυ δουλευουν κανονικα μονο με το gps ενεργοποιημενο.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Η κάμερα δεν λέτε να επιδιορθώνει με κάποια αναβάθμιση; Διάβασα ότι η sony δίνει κάμερες σε άλλες εταιρείες και βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες. Πως είναι δυνατό να μη τις βάζει στα δικά της τηλέφωνα;

 

Παντως αποψε που εβγαλα μερικες στο σαλονι με κοσμο δε μου αρεσαν και τοσο, δεν ξερω ειχε και καπνο και ισως ειναι η ιδεα μου,αλλα μπροστα στου Ν8 δεν συγκρινονται..Δεν ξερω αν πρεπει να τα συγκρινω αλλα τα εχω μαζι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως αποψε που εβγαλα μερικες στο σαλονι με κοσμο δε μου αρεσαν και τοσο, δεν ξερω ειχε και καπνο και ισως ειναι η ιδεα μου,αλλα μπροστα στου Ν8 δεν συγκρινονται..Δεν ξερω αν πρεπει να τα συγκρινω αλλα τα εχω μαζι.

 

Μπορείς να δείξεις κάποιο δείγμα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δείξεις κάποιο δείγμα;

 

βασικα οχι γιατι ειναι με προσωπα μεσα, αλλα στην ουσια αυτο που δε μαρεσε ηταν οτι τα χρωματα δεν ειναι τοσο ζωντανα,ασπριζε λιγο στις ακρες. δεν ξερω αν ειναι αντανακλαση καπνου ή κακη αντιθεση, γενικα θα πω ολοκληρωμενη αποψη μετα απο λιγες μερες, να δοκιμασω και αλλες φωτο.ισως να μην ηθελε φλας, αλλα δεν ηταν και τοσο καλος ο φωτισμος του σπιτιου. Γιαυτο δεν ειμαι σιγουρος.

 

Ρε παιδες, επειδη εχω ακομα το προβλημα με την επανεκκινηση, οσο εχω καρτα μνημης μεσα και τη χρησιμοποιω (πχ εβαλα οι φωτο απο καμερα να αποθηκευονται εκει), το κινητο οταν το κλεινω,ξανα ανοιγει στα καπακια. Το εχει παθει κανεις αλλος? περιμενω μια νεα καρτα αλλα αργει λιγο..και ειναι η δευτερη συσκευη απο τη σονυ που μου εδωσαν και το κανει.ποσο πιθανο ειναι να φταιει η συσκευη και οχι η καρτα?? (το θεμα ειναι οτι το εκανε και με 2 ακομα καρτες που εχω. ποσο γκαντεμια να φταινε και οι 3 δηλαδη?και απο την αλλη,ποσο γκαντεμια να φταινε και τα 2 κινητα?) την τεταρτη μου τελειωνει το 7ημερο του DOA και θα πρεπει να εχω βγαλει ενα συμπερασμα για να τους το παω..Πειτε μου σας παρακαλω αν το εχει παθει κανεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο, αν μπορείς βγάλε μια φώτο σε ίδιες συνθήκες φωτισμού με τις χθεσινές, απλά χωρίς πρόσωπα και να ποστάρεις την φώτο!

Απλά στο λέω μπας και έπεσες και σε προβληματική κάμερα! Τόσες σελίδες εδώ, αλλά και σε διάφορα reviews στο web , λένε πολύ καλά λόγια για την κάμερα και δεν συμβαδίζουν με την ανάλυση που έκανες εσύ! Τι να πω...!!

Δοκίμασες και με κάποιο app να βγάλεις φώτο??! Μπορεί να δεις διαφορά! Για παράδειγμα ένα ΆΡΙΣΤΟ πρόγραμμα είναι το ProCapture - camera + panorama !! Υπάρχει και στα "μαγαζάκια" εννοείτε.., αν δεν βρεις άκρη στείλε μου pm!! Έχει πολλές ρυθμίσεις για κάθε συνθήκη φωτισμού, οπότε μπορείς να κάνεις δοκιμές και να σαι σίγουρος πως θα δεις καλύτερα αποτελέσματα! (...εκτός και αν υπάρχει πρόβλημα στην κάμερα)

Link to comment
Share on other sites

Νικο εγω στη θεση σου θα δοκιμαζα με ολες τις καρτες των φιλων μου. Πλεον ολοι εχουν στα κινητα τους μια καρτα. Θα εκανα δοκιμες.

 

Οσο για τις φωτο φανταζομαο τραβας με αυτοματη αναγνωριση σκηνης ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νικο εγω στη θεση σου θα δοκιμαζα με ολες τις καρτες των φιλων μου. Πλεον ολοι εχουν στα κινητα τους μια καρτα. Θα εκανα δοκιμες.

 

Οσο για τις φωτο φανταζομαο τραβας με αυτοματη αναγνωριση σκηνης ε?

 

Λοιπον, για την καρτα μνημης που με καιει (διοτι αν υπαρχει ελατωμα θελω να προλαβω doa), παρατηρησα το εξης:

Οταν εχω στην καμερα προεπιλογη να αποθηκευονται εκει,και παραλληλα το widget με τις φωτο δειχνει μια απο αυτες που ειναι αποθηκευεμενες στην SD, τοτε σχεδον παντα το κανει το προβλημα αυτο.

Αν βαλεις προεπιλογη να αποθηκευονται στη μνημη του κινητου,και παραλληλα στο widget το οποιο δειχνει παντα μια φωτο,δεν εχεις βαλει μια που βρισκεται στην sd, τοτε κλεινει κανονικα το κινητο.. Δηλαδη το προβλημα δημιουργειται οταν υπαρχει συνεχεια αλληλεπιδραση των 2? δεν ξερω πως να το ερμηνευσω. παντως εχω δοκιμασει ολους τους συνδυασμους και κατεληξα σε αυτο το συμπερασμα! (ουτε πειρματα στη φυσικη να εκανα)

 

Οσο για τη φωτο,ναι το ειχα στο αυτοματο και ειχα και φλας,και φοντο μπορντο τοιχο, γιαυτο λεω να περιμενω να δω μερικα ακομα αποτελεσματα!

Επισης, η συγκριση με το Ν8 ειναι πολυ σκληρη, δε νομιζω οτι υστερει το 2ο και ας ειναι 2-3 ετων κινητο. εκτος απο το xenon..εχει απιστευτο φακο!

Πχ αποψε θαμαι με τον ξαδερφο μου με αι φον,και θα συγκρινουμε τα 2...οποτε θα μπροω να σας πω καλυτερα..και θα ανεβασω δειγματα με πιο σωστες ρυθμισεις στην καμερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφιες παιξε λιγο αναμεσα στο ''αναγνωριση σκηνης'' και ''κανονικο'', στο ''κανονικο'' εχει ''σκηνες'' και καποιες αλλες επιλογες.

Προσπαθησα να βγαλω φωτογραφια κοντινη(στα 5-7 εκατοστα) το πακετο απο τα τσιγαρα και ειδα οτι με την ''αναγνωριση σκηνης'' δεν μπορουσε να εστιασει ευκολα ενω στο κανονικο ηταν πολυ ανετα.

 

Θελει αρκετο ψαξιμο και παντα αναλογα με το πλανο.

Στις βραδυνες ή με χαμηλο φωτισμο πιστευω οτι δεν θα δεις με τιποτα καλη φωτογραφια οπως τα τηλεφωνα που εχουν xenon.

 

Αυτα ειδα με το xperia s, πιστευω να ειναι περιπου ιδιες οι επιλογες στο μενου της καμερας με το Xperia t.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφιες παιξε λιγο αναμεσα στο ''αναγνωριση σκηνης'' και ''κανονικο'', στο ''κανονικο'' εχει ''σκηνες'' και καποιες αλλες επιλογες.

Προσπαθησα να βγαλω φωτογραφια κοντινη(στα 5-7 εκατοστα) το πακετο απο τα τσιγαρα και ειδα οτι με την ''αναγνωριση σκηνης'' δεν μπορουσε να εστιασει ευκολα ενω στο κανονικο ηταν πολυ ανετα.

 

Θελει αρκετο ψαξιμο και παντα αναλογα με το πλανο.

Στις βραδυνες ή με χαμηλο φωτισμο πιστευω οτι δεν θα δεις με τιποτα καλη φωτογραφια οπως τα τηλεφωνα που εχουν xenon.

 

Αυτα ειδα με το xperia s, πιστευω να ειναι περιπου ιδιες οι επιλογες στο μενου της καμερας με το Xperia t.

 

καλα εννοειται πως δεν συγκρινεται με το xenon, το θεμα ειναι στην περιπτωση που δεν βαλεις φλας,μες το σπιτι, και σε καλυπτει ο υπαρχων φωτισμος,αλλα οχι τοσο καλα! εκει λοιπον βλεπεις τι πιανει το καθε ενα,ποσο καθαρη θα ειναι,ποσο σκοτεινη ή φωτεινη και τι κοκκο αντιστοιχα θα εχει. αλλιως για μενα δεν υφισταται συγκριση οταν στο ενα εχεις λαμπακι και στο αλλο προβολεα.. :p

Απο εκει και περα οταν εχεις δυσκολο θεμα,και ενα κατακοκκινο φοντο,ζοριζεται ακομα περισσοτερο το αποτελεσμα.

 

φιλε μου εσυ εχεις βαλει καρτα μνημης? αν οχι μπορεις να βρεις μια και να δοκιμασεις αυτο που σου ειπα?να τραβας φωτο με επιλογη αποθηκευσης στην καρτα μνημης, και να εχεις και το widget με τις φωτο σου που θα δειχνει μια απο αυτες που βρισκονται στην καρτα μνημης. αν λοιπον το κλεισεις, θα σου κλεισει ή οχι? (δε θυμαμαι αν το ανεφερα αλλα αυτο το δοκιμασα με 3 δικες μου...απο την αλλη,ηδη μου αντικατεστησαν μια φορα το κινητο...οποτε απλα μου ερχεται να παραιτηθω..δεν ειναι σοβαρο προβλημα,απλα ειναι σπαστικο να πεφτεις για υπνο,να πατας να κλεισει και αυτο να ανοιγει..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν εχω το xperia t, το s εχω (Αυτα ειδα με το xperia s, πιστευω να ειναι περιπου ιδιες οι επιλογες στο μενου της καμερας με το Xperia t.). :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν εχω το xperia t, το s εχω (Αυτα ειδα με το xperia s, πιστευω να ειναι περιπου ιδιες οι επιλογες στο μενου της καμερας με το Xperia t.). :)

 

οκ συγγνωμη, απλα σε ολοκληρο νημα, μονο εγω εχω το Τ?? τοσες μερες το αναφερω (καταλαβαινω οτι μπορει να σας τα πρηζω,αλλα ισως να υπαρχει καποιο θεμα με τη συσκευη,και οχι με την καρτα μνημης ή με το λογισμικο πχ) και θα περιμενα εστω απο εναν συμφορουμιτη να μου πει κατι,να δοκιμασει να βαλει μια καρτουλα να δουμε τι γινεται..εδω ειμαστε και για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο..και εμενα θα με βοηθουσε πολυ να μου πει καποιος τι βλεπει,αν κανει αυτο που περιγραφω παραπανω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ το Xperia T σήμερα, αλλά δεν ξέρω αν θα το παραλάβω γιατί πέτυχα ένα bug στο site της Orange Ελβετίας και μου το έδωσαν δωρεάν με 24μηνο συμβόλαιο με πάγιο 10 φράγκα το μήνα (δηλαδή συνολικά το κινητό θα μου κοστίσει 24x10=240 φράγκα, μείον 80 φράγκα λόγω on-line προσφοράς = 160 φράγκα! :blink: ).

Περιμένω αύριο να με πάρουν τηλέφωνο για να μου πουν ότι ακυρώνεται, για να τους κράξω μετά.

 

Αν τελικά δεν το ακυρώσουν, βρήκατε άλλον έναν για την παρέα του Xperia T. :)

 

 

Κάτι άλλο πολύ σημαντικό είναι το γεγονός ότι μέσω της MHL περνάει και ρεύμα. Με άλλα λόγια μπορείς να χρησιμοποιήσεις την τηλεόρασή σου για... φορτιστή!

Αν το υποστηρίζει η συγκεκριμένη τηλεόραση ή το κάνουν όλες;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ το Xperia T σήμερα, αλλά δεν ξέρω αν θα το παραλάβω γιατί πέτυχα ένα bug στο site της Orange Ελβετίας και μου το έδωσαν δωρεάν με 24μηνο συμβόλαιο με πάγιο 10 φράγκα το μήνα (δηλαδή συνολικά το κινητό θα μου κοστίσει 24x10=240 φράγκα, μείον 80 φράγκα λόγω on-line προσφοράς = 160 φράγκα! :blink: ).

Περιμένω αύριο να με πάρουν τηλέφωνο για να μου πουν ότι ακυρώνεται, για να τους κράξω μετά.

 

Αν τελικά δεν το ακυρώσουν, βρήκατε άλλον έναν για την παρέα του Xperia T. :)

 

 

 

Αν το υποστηρίζει η συγκεκριμένη τηλεόραση ή το κάνουν όλες;

 

Ολες οσες εχουν εισοδο hdmi

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ συγγνωμη, απλα σε ολοκληρο νημα, μονο εγω εχω το Τ?? τοσες μερες το αναφερω (καταλαβαινω οτι μπορει να σας τα πρηζω,αλλα ισως να υπαρχει καποιο θεμα με τη συσκευη,και οχι με την καρτα μνημης ή με το λογισμικο πχ) και θα περιμενα εστω απο εναν συμφορουμιτη να μου πει κατι,να δοκιμασει να βαλει μια καρτουλα να δουμε τι γινεται..εδω ειμαστε και για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο..και εμενα θα με βοηθουσε πολυ να μου πει καποιος τι βλεπει,αν κανει αυτο που περιγραφω παραπανω.

 

θα στο ξανα πω δεν φταιει το κινητο, ετσι δουλευει και ισως φταιει η sd, ετσι σου ελεγα και για το πρωτο, οτι δεν εχει προβλημα το κινητο, μην ταλαιπωρεις αλλο τον εαυτο σου και απολαυσε το κινητο....

Link to comment
Share on other sites

θα στο ξανα πω δεν φταιει το κινητο, ετσι δουλευει και ισως φταιει η sd, ετσι σου ελεγα και για το πρωτο, οτι δεν εχει προβλημα το κινητο, μην ταλαιπωρεις αλλο τον εαυτο σου και απολαυσε το κινητο....

 

πως εισαι τοσο σιγουρος, οταν εχω δοκιμασει 3 καρτες μνημης? και οταν ποτε δεν ειχα προβλημα σε αλλα κινητο (δε μιλαω για αλλες μαρκες μονο,αλλα και για το xperia arc S). και τι εννοεις οτι ετσι δουλευει? να το κλεινεις και να ανοιγει?? (με ταλαιπωρω,γιατι θελω να προλαβαινω το DOA, και δε θελω να μπλεξω με σερβις. αλλιως θα το παραγα ετσι και τελος, οπως και θα κανω μολισ ερθει η νεα καρτουλα που εχω παραγγειλει,και ελπιζω να παιξει σωστα).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πως εισαι τοσο σιγουρος, οταν εχω δοκιμασει 3 καρτες μνημης? και οταν ποτε δεν ειχα προβλημα σε αλλα κινητο (δε μιλαω για αλλες μαρκες μονο,αλλα και για το xperia arc S). και τι εννοεις οτι ετσι δουλευει? να το κλεινεις και να ανοιγει?? (με ταλαιπωρω,γιατι θελω να προλαβαινω το DOA, και δε θελω να μπλεξω με σερβις. αλλιως θα το παραγα ετσι και τελος, οπως και θα κανω μολισ ερθει η νεα καρτουλα που εχω παραγγειλει,και ελπιζω να παιξει σωστα).

Έτσι δουλεύει η ics και με συνδυασμό κάποιων λειτουργιών ή ίσως κάρτας μνήμης, κάνει επανεκκίνηση και καινούργιο να πάρεις πάλι τα ίδια θα σου κάνει, όπως και συνέβη....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει η ics και με συνδυασμό κάποιων λειτουργιών ή ίσως κάρτας μνήμης, κάνει επανεκκίνηση και καινούργιο να πάρεις πάλι τα ίδια θα σου κάνει, όπως και συνέβη....

 

Μαλιστα. Τελος παντων,εγω θα γραψω τις εντυπωσεις μου με νεα καρτα μνημης, παντως δε μου φαινεται λογικο να μην μπορεις να κλεισεις το κιν σου..γιατι δεν το κανει μια στο τοσο. μπορει να στο κανει και τις 10 φορες που θα δοκιμασεις σε μια μερα να το κλεισεις (εννοειται οχι αν το κλεισεις ξανα αμεσως μολις ανοιξει,αλλα μονο αν περασει λιγη ωρα).. ηξερα οτι παιζουν επανεκκινησεις,αλλα αραια και που.

Οπως και να εχει,θα το δεχτω αυτο που λες γιατι βαρεθηκα να ασχολουμαι αλλο.

Αποψε θα ανεβασω και μερικες φωτο απο μεσα στο σπιτι,χθες, με διαφορες ρυθμισεις...να μου πειτε τη γνωμη σας

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...