Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τιμή έπεσε στα 473!! Μέχρι τις γιορτές το κόβω στα 400 !!

Υ.γ. Το είδα από κοντά προχθές και το ερωτεύτηκα! Φοβερή ποιότητα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως αν κρίνω από εδώ, η ποιότητα των 13ΜΡ στο βίντεο φαίνεται χειρότερη και από του Xperia S. Και τα 2 χειρότερα από την 8ΜΡ του S3. Ειδικά στο chart.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοια νέκρα ρε παιδιά!! Τόσο χάλια το κινητό??

Το σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω στην τιμή που έπεσε , αλλά βλέποντας εδώ την κατάσταση το σκέφτομαι!!:(

Εσείς που το έχετε πάρει είστε ευχαριστημένοι? Έχει δώσει κάνα update ή Sony?

(Επίσης να μου πεις κάποιος αν έχει δυνατό Wifi ... , για παράδειγμα σε σύγκριση με το iPhone)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοια νέκρα ρε παιδιά!! Τόσο χάλια το κινητό??

Το σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω στην τιμή που έπεσε , αλλά βλέποντας εδώ την κατάσταση το σκέφτομαι!!:(

Εσείς που το έχετε πάρει είστε ευχαριστημένοι? Έχει δώσει κάνα update ή Sony?

(Επίσης να μου πεις κάποιος αν έχει δυνατό Wifi ... , για παράδειγμα σε σύγκριση με το iPhone)

 

Δεν το χουν τιμήσει και πολλοί,ειναι βλέπεις και τσιμπημενη η τιμη του,αλλα πολλοί προτιμόυν τα τετραπυρινα τερατακια,ετσι για το ψυχολογικό τομέα πιο πολυ γιατι στη πράξη το t τους ρίχνει κανονικά.

Η γνώμη μου για το κινητο ειναι πιο πίσω,εξαιρετικό κινητο.

Το wifi πολυ καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιώτη , ένας λόγος που ενδιαφέρομαι για το κινητό αυτό είναι επειδή είδα τα σχόλια σου εδώ στο τόπικ! Και αν σου αρέσει εσένα, τότε σίγουρα το κινητό είναι σούπερ...;) Αν κάποιος ξέρει από κινητά εδώ στο site και τ΄αλλάζει σαν πουκάμισα :p, τότε σίγουρα είσαι εσύ!!:D
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοια νέκρα ρε παιδιά!! Τόσο χάλια το κινητό??

Το σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω στην τιμή που έπεσε , αλλά βλέποντας εδώ την κατάσταση το σκέφτομαι!!:(

Εσείς που το έχετε πάρει είστε ευχαριστημένοι? Έχει δώσει κάνα update ή Sony?

(Επίσης να μου πεις κάποιος αν έχει δυνατό Wifi ... , για παράδειγμα σε σύγκριση με το iPhone)

 

το κινητό είναι μια χαρά. δεν ξέρω αν το έχεις δει από κοντά αλλά είναι πανέμορφο.

όσον αφορά τις δυνατοτητες που έχει, σίγουρα δεν έχει να ζηλέψει κάτι από τους άλλους

Link to comment
Share on other sites

παίζει να έπεσε νέκρα επειδή έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα να το πειράζουν και να παίζουν και δε τους έχει βγάλει κανένα πρόβλημα ακόμα για να γκρινιάξουν. Περιμένω πως και πως τα πρώτα reviews και τα hands on.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Review http://www.myphone.gr/d/sony/xperia-t.172/review/ :)

 

Το ειδα πριν μια εβδομαδα σε καταστημα για λιγα λεπτα.

Το ειχαν σε λευκο χρωμα, πραγματικα το τηλεφωνο ειναι οπως εγραψαν και τα υπολοιπα παιδια: κοσμημα :love:

Στο πισω μερος το καπακι για τη sim και την καρτα sd ειναι ''καπως'' στο ματι, χαλαει την απλοτητα με το μεγεθος του.

Μου αρεσει το πολυ μικρο ''κενο'' που εχει στο πανω μερος απο εκει που σταματαει η οθονη μεχρι το τελειωμα, δηλαδη εκει που εχει το σημα(sony) και το ακουστικο.

Δεν ειδα καποιο ''σκαλωμα'' στα λιγα λεπτα που επαιξα, προσπαθησα να το ζορισω ανοιγωντας πολλες εφαρμογες αλλα τιποτα και ειδα οτι ηταν ανοικτο ~90 ωρες. Οι κατοχοι εδω μεσα ξερουν περισσοτερα για αυτο το θεμα και δεν εχουν αναφερει το παραμικρο.

Τα κουμπια εντασης ειναι ενα θεμα στη θεση που εχουν, οπως εχει αναφερθει(νομιζω) και στο review.

Η οθονη του ηταν στο 100% αλλα δεν ενθουσιαστηκα, περιμενα κατι καλυτερο και να ηταν ποιο φωτεινη (κακομαθημενος με xperia s :lol:). Το καθαρο μεγεθος της οθονης χωρις τα πληκτρα που ειναι μεσα ειναι περιπου(οπως το ειδα) 4.3-4.4 ιντσες.

Φωτογραφιες και βιντεο που εβγαλα ουτε κρυο ουτε ζεστη τη μερα ολα καλα ειναι :p

 

Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη :)

 

 

edit: ξεχασα να ρωτησω... εχει συνδεσει καποιος καλωδιο MHL με TV ?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ηταν στο 100% αλλα δεν ενθουσιαστηκα, περιμενα κατι καλυτερο και να ηταν ποιο φωτεινη (κακομαθημενος με xperia s :lol:).

 

δεν ξέρω αν το είδες σε πολύ φως αλλά το σε πιο σκοτεινό περιβάλλον δείχνει πολύ καλά η οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

έχει μέσω MHL

Ρωτησα αν εχει συνδεσει καποιος καλωδιο MHL με TV, οχι το πως συνδεεται :)

δεν ξέρω αν το είδες σε πολύ φως αλλά το σε πιο σκοτεινό περιβάλλον δείχνει πολύ καλά η οθόνη του.

Τι θεμα ειναι να βλεπω ανετα τη μερα στον ηλιο ;) Το ειδα μερα-μεσημερι μεσα σε μαγαζι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα αν εχει συνδεσει καποιος καλωδιο MHL με TV, οχι το πως συνδεεται :)

 

Τι θεμα ειναι να βλεπω ανετα τη μερα στον ηλιο ;) Το ειδα μερα-μεσημερι μεσα σε μαγαζι.

 

Παντως το χαλι των led δεν θα το χει..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση πάντως με το ion που τα είδα δίπλα δίπλα δεν είναι πιο φωτεινή ουτε βεβαίως απ το S

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξαναείδα πάλι σήμερα και το περιεργάστηκα και χαλαρά όταν πέσει στα 400 ευρώ θα το πάρω!! Νομίζω στις γιορτές τόσο κάπου θα το δίνουν τα σκρουτζομάγαζα!! Στην τιμή αυτή θα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε σχέση απόδοσης/τιμής!!

Ελαφρύ σχετικά για το μέγεθος που έχει, ωραία αίσθηση στο χέρι, ωραία χρώματα και άψογη οθόνη για HD υλικό, ικανοποιητικές φώτο και βίντεο από την κάμερα, δυνατός επεξεργαστής (είχε εγκατεστημένα μερικά παιχνίδια της gameloft και τα έτρεχε νεράκι), κανένα απολύτως κόλλημα στο μενού ... εεε, τι άλλο θέλει κανείς!!

(Βέβαια δεν μπορώ να πω κάτι για την μπαταρία μιας και δεν το έχω, αλλά από τα review τριγύρω είναι όπως τα περισσότερα και θέλει καθημερινή φόρτιση!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξαναείδα πάλι σήμερα και το περιεργάστηκα και χαλαρά όταν πέσει στα 400 ευρώ θα το πάρω!! Νομίζω στις γιορτές τόσο κάπου θα το δίνουν τα σκρουτζομάγαζα!! Στην τιμή αυτή θα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε σχέση απόδοσης/τιμής!!

Ελαφρύ σχετικά για το μέγεθος που έχει, ωραία αίσθηση στο χέρι, ωραία χρώματα και άψογη οθόνη για HD υλικό, ικανοποιητικές φώτο και βίντεο από την κάμερα, δυνατός επεξεργαστής (είχε εγκατεστημένα μερικά παιχνίδια της gameloft και τα έτρεχε νεράκι), κανένα απολύτως κόλλημα στο μενού ... εεε, τι άλλο θέλει κανείς!!

(Βέβαια δεν μπορώ να πω κάτι για την μπαταρία μιας και δεν το έχω, αλλά από τα review τριγύρω είναι όπως τα περισσότερα και θέλει καθημερινή φόρτιση!)

 

Και δε παίρνεις ενα που παίζει τωρα,φίλου καινούριο?εχω βάλει και αγγελία.

Το τηλέφωνακι ειναι μια χαρα κι όντως αφήνει καλη αίσθηση στο χέρι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξαναείδα πάλι σήμερα και το περιεργάστηκα και χαλαρά όταν πέσει στα 400 ευρώ θα το πάρω!! Νομίζω στις γιορτές τόσο κάπου θα το δίνουν τα σκρουτζομάγαζα!! Στην τιμή αυτή θα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε σχέση απόδοσης/τιμής!!

 

και εγώ αυτό έλεγα αλλά δεν άντεξα., το πήρα :p

το κινητό φυσάει, αξίζει να περιμένει όμως

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό έλεγα αλλά δεν άντεξα., το πήρα :p

το κινητό φυσάει, αξίζει να περιμένει όμως

 

Καλοριζικο φιλαρακι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! μολις πηρα το κινητο και εγω και εχω την εξης απορια:

στην μνημη ραμ δειχνει οτι εχω ελευθερα 328mb και σε χρηση 310, δηλαδη περιπου 630ΜΒ????????????

ειναι λογικο αυτο οταν στο Ρ εχω 418 σε χρηση και 400 ελευθερα????και το Τ δεν τρεχει τιποτα υποτιθεται,μολις το ανοιξα και το ρυθμιζω...

εσεις τι βλεπετε??κατι δε μαρεσει

 

EDIT: ο αποθηκευτικος χωρος επισης, ποσο ειναι ρε παιδια γιατι θα τρελλαθω! μου λεει: 10,88gb! ειναι δυνατον????? απο τα 16,να βλεπει 10,88 και ελευθερα 10,6??(ειναι 5gb λειτουργικο συστημα?)

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι τρέχει, όχι ότι δεν τρέχει. Τρέχουν όλες αυτές οι βλακείες του facebook και τα bloatware που βάζει η SE. Γιατί όμως σου λεει ότι η ram είναι 633ΜΒ ενώ έχει ένα GB.

 

Όσον αφορά το διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο ίσως και να είναι δεσμευμένα από το λειτουργικό αν και είναι λίγο υπερβολικό!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι τρέχει, όχι ότι δεν τρέχει. Τρέχουν όλες αυτές οι βλακείες του facebook και τα bloatware που βάζει η SE. Γιατί όμως σου λεει ότι η ram είναι 633ΜΒ ενώ έχει ένα GB.

 

Όσον αφορά το διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο ίσως και να είναι δεσμευμένα από το λειτουργικό αν και είναι λίγο υπερβολικό!

 

Φιλε μου πραγματικα το εχω απορια γιατι αν αλλοι φιλοι μου πουν οτι βλεπουν παραπανω θα το παω πισω,γιαυτο και με καιει...

Εγω βλεπω τωρα που τρεχουν διαφορα, 600ΜΒ χοντρικα στη ραμ σαν συνολο και 11GB στην αποθηκη. Στο Ρ εβλεπα πιο λογικα νουμερα και ειδικα η ραμ με προβληματιζει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο που δεν το βλέπεις είναι η rom, δες ss από το Xperia s

 

EDIT Ειναι με ics τα ss, με 2.3 εδειχνε total 697,73.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο που δεν το βλέπεις είναι η rom, δες ss από το Xperia s

 

EDIT Ειναι με ics τα ss, με 2.3 εδειχνε total 697,73.

 

και πως γινεται το Ρ να βλεπει περισσοτερη ελευθερη?Εβαλα τις ιδιες εφαρμογες που ειχα και πριν και ηδη μενει λιγοτερη ελευθερη!δηλαδη αν σε ενα χρονο το φορτωσω λιγο ακομα,θα εχω περισσοτερο προβλημα απο ο,τι με το Ρ??ή κανει καλυτερη διαχειριση και δε θα ξεμεινω τοσο ευκολα??

Το αλλο με την υπολοιπη μνημη?11GB??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

To P βλέπει περισσότερη ελεύθερη γιατί προφανώς το έχουν φορτώσει με λιγότερα bloatware και πιθανότατα λόγω του υποδεέστερου hardware (λιγότερα services ως drivers για να το πω απλοϊκά)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To P βλέπει περισσότερη ελεύθερη γιατί προφανώς το έχουν φορτώσει με λιγότερα bloatware και πιθανότατα λόγω του υποδεέστερου hardware (λιγότερα services ως drivers για να το πω απλοϊκά)

 

καταλαβα. το ειδα και αυτο με το S χθες βραδυ, απλα ξενερωσα λιγο γιατι οταν παιρνεις ενα κινητο και με το που το ανοιγεις βλεπεις 330ΜΒ ελευθερη ραμ, σου ερχεται καπως.και δε θελω να φλασαρω και τετοια!

εχετε καμια ιδεα πως μπορει να αυξηθει?εκτος απο τα αυτονοητα,δλδ να σουταρω αχρηστες εφαρμογες (mcafee κτλ)

 

Οσο για το αλλο,11GB στην αλλη μνημη,δεν ειναι λιγα?(συγγνωμη που ρωταω επιμονα αλλα θα ηθελα να μου πουν αλλοι φιλοι με το Τ τι βλεπουν,ωστε αν παιζει οποιοδηποτε ελατωμα να το παω πισω με DOA)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παίζει ελάττωμα. Δεν χρειάζεται να φλασάρεις. Root και ξήλωμα! Τα 5GB που είναι δεσμευμένα όντως είναι πολλά αλλά σκέφτομαι διάφορα που θα μπορούσαν να δικαιολογούν αυτό το μέγεθος. Πάντως αν σε αυτά τα 5 πάνε και εγκαθίσταται και οι εφαρμογές τότε δεν είναι και άσχημα.

 

Όπως και να έχει ας περιμένουμε την απάντηση και κάποιου ιδιοκτήτη και το αναλύουμε κατόπιν. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...