Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έκανα αναβάθμιση χωρίς back up μόλις έλαβα την ειδοποίηση στο κινητό απευθείας και δεν χάθηκαν οι ήχοι. Εγώ αντιθέτως είχα πρόβλημα με αυτό πριν την αναβάθμιση

 

Καλημερα ουτε σ εμενα χαθηκαν οι ηχοι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι βάλατε την 4.3 άλλαξε δοκιμάσατε την κάμερα? Διορθώθηκαν τα προβλήματα που είχε με τις αυτόματες λήψεις, πρόσθεσαν τίποτα χρήσιμο επιπλέον ή τελικά μόνο το γραφικό περιβάλλον του προγράμματος άλλαξαν?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μένα.

Εχθές πέρασα την αναβάθμιση κ απο κείνη τη στιγμή τπτ δεν δουλεύει σωστά!

Οι εφαρμογές viber κ skype ουτε λόγος!

Οταν ανοίγει κάποιες φορές ζητάει Pin άλλες όχι.

Η ένταση του ήχου κλήσης όταν έχει ποηγηθεί προσπάθεια να μιλήσω με viber κ φυσικα δεν τα εχω καταφερει, είναι χαμηλός ενώ όταν κλείνω τις εφαρμογές συνέρχεται! :blink:

Οι φωτογραφίες κάθως τις βλέπεις, σβήνει η οθόνη!

Η καμερα τραγική! Κ δεν έχει ούτε καν την επιλογή των MP

Κ άλλα πολλά.. Τι μπορεί να συμβαίνει;; :cry::mad:

Edited by kalamatiani
Link to comment
Share on other sites

το wifi βελτιωθηκε καθολου???

 

απιστευτα πολυ (και μετα μας λεγανε οτι φταιγανε τα ρουτερια μας...)

 

Καλημέρα κ απο μένα.

Εχθές πέρασα την αναβάθμιση κ απο κείνη τη στιγμή τπτ δεν δουλεύει σωστά!

Οι εφαρμογές viber κ skype ουτε λόγος!

Οταν ανοίγει κάποιες φορές ζητάει Pin άλλες όχι.

Η ένταση του ήχου κλήσης όταν έχει ποηγηθεί προσπάθεια να μιλήσω με viber κ φυσικα δεν τα εχω καταφερει, είναι χαμηλός ενώ όταν κλείνω τις εφαρμογές συνέρχεται! :blink:

Οι φωτογραφίες κάθως τις βλέπεις, σβήνει η οθόνη!

Η καμερα τραγική! Κ δεν έχει ούτε καν την επιλογή των MP

Κ άλλα πολλά.. Τι μπορεί να συμβαίνει;; :cry::mad:

 

να κανεις factory reset

 

να ξαναπερασει το λογισμικο μεσω sus καλυτερα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν νιωθω το εξης: Σε μια rom prerooted απο το xda σε μενα και πολλους αλλους το root δεν δουλευει αλλα σε αλλους παλι δουλευει. Ολοι κανουμε τα βηματα που λενε στο πρωτο ποστ αλλα ο καθενας εχει διαφοτερικο αποτελεσμα. Εχετε ξαναδει κατι τετοιο?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να κάνω OTA update στην 4.3 χωρίς να χάσω τίποτα από τα αρχεία μου και τις εφαρμογές που έχω τώρα;
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

απιστευτα πολυ (και μετα μας λεγανε οτι φταιγανε τα ρουτερια μας...)

 

 

 

 

 

να ξαναπερασει το λογισμικο μεσω sus καλυτερα...

 

Δεν είμαι κ τόσο σχετική, μια βοήθεια;;;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τη παρεα.. Μια απορια εχω προς το παρον..

Στην καμερα, που οπως προαναφερατε, αλλαξε το γραφικο περιβαλλον υπαρχει η ρυθμιση για τις αυτοματες ληψεις αλλα δεν αναφερει πουθενα οσο εχω ψαξει στα ποσα MPixels τραβαει τις φωτογραφιες? Αν αλλαξεις στη χειροκινητη ρυθμιση τοτε μπορεις να τη ρυθμισεις στα 8 MP αλλα ειναι σε μορφη 4:3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κ τόσο σχετική, μια βοήθεια;;;

 

Κατεβαζεις το προγραμμα sony update service και ξαναπερνας το λογισμικο μεσω αυτου. Απλα κανεις εργοστασιακες ρυθμισεις και χανεις τα παντα απο το κινητο πριν, αρα παρε backup

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα το παρατηρησα οτι η φωτογραφικη στο αυτοματο τραβαει σε 16:9 με αναλυση 3104χ1746, δηλ καπου 5,5mp

Αν γυρησει στο χειροκινητο μπορεις να επιλεξεις 4:3, μεχρι στα 8mp. Διαφορα στην ποιοτητα δεν ειδα, αλλα το προηγουμενο προφιλ της καμερας ηταν ποιο φιλικο...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το προγραμμα sony update service και ξαναπερνας το λογισμικο μεσω αυτου. Απλα κανεις εργοστασιακες ρυθμισεις και χανεις τα παντα απο το κινητο πριν, αρα παρε backup

 

Το pc companion εννοεις; Γιατί προσπάθησα σήμερα να το ξαναπεράσω αλλα ανεφερε οτι θα χαθουν ολα τα δεδομενα, ενω την πρωτη φορα που το περασα δεν χρειαστηκε.

Χρησιμοποιώ το sms backup & restore αλλα κρατάει μονό τα sms Κ οχι τα Mms, κάποιο που να κρατάει κ τα 2;

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε κι αλλοι αποψεις, γιατι τωρα με KK Launcher τρεχω απιστευτα ομαλα και δν ξερω αν αξιζει τον κοπο...

 

Το χρησιμοποιώ λίγο από το πρωί και πάει αρκετά καλά μπορώ να πω. Α σημαντικό, μόλις τη περάσετε και ανοίξει για πρώτη φορά, να ξέρετε θα λαγκάρει πολύ. Θα χρειαστεί μερικά λεπτά για να στρώσει, αλλά μετά γίνεται super smooth. Μέχρι τώρα δε μου έχει κολλήσει πουθενά, ανοίγει εφαρμογές πολύ γρήγορα και γενικά πάει ομαλά. Με κάμερα δε παρατήρησα κάποια διαφορά, πάνω κάτω όπως ήταν πριν. Η εστίαση περίπου τα ίδια στο βίντεο, θέλει λίγο χρόνο να κάνει focus. Πάντως γενικά το κινητό έχει γίνει πιο γρήγορο και αποκρίσιμο. Με μπαταρία, το έβγαλα από το φορτιστή το πρωί στις 9, είχα wifi για καμιά ώρα, 3g άλλο τόσο, 20 λεπτά παιχνίδια, 5-6 κλήσεις των 3 λεπτών περίπου η κάθε μία και λίγες φωτογραφίες και βίντεο. Α και η φωτεινότητα είναι στη μέση ακριβώς. Η μπαταρία τώρα είναι στο 74%, αλλά θα περιμένω μέχρι το βράδυ να δω πόσο θα φτάσει. Συνήθως, με παρόμοια χρήση που κάνω και σήμερα, το βράδυ μένει με 40%.

 

Μπορεις να τραβηξεις κανα screenshot??

Link to comment
Share on other sites

Το pc companion εννοεις; Γιατί προσπάθησα σήμερα να το ξαναπεράσω αλλα ανεφερε οτι θα χαθουν ολα τα δεδομενα, ενω την πρωτη φορα που το περασα δεν χρειαστηκε.

Χρησιμοποιώ το sms backup & restore αλλα κρατάει μονό τα sms Κ οχι τα Mms, κάποιο που να κρατάει κ τα 2;

Αυτό εννοεί http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Για τα backup που ρωτάς δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν κρατάω sms mms

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση δεν ανοιγει το τηλεφωνο.Η αναβαθμιση εγινε μεσω wi fi και δεν επανέρχεται ουτε με το pc companion ουτε με το update service(seus)
Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να μου δωσει link για το flashtool? ( http://androxyde.github.com/Flashtool/ ) αυτο εδω δεν δουλευει

Flash tool

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και μενα, μονο με pc companion, θα την περασω ετσι και μολις βγει σε ελληνικη θα την κανω clean install με flashtool..

Μηπως την εχει κανει σε αρχειο να την ριξουμε μεσα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Τι κάνει αυτό αρχηγέ?

Πληκτρολόγιο πώς μπορούμε να αλλάξουμε ?

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω, και το είχα κάνει σε ένα ταμπλετ,αλλά το διόρθωσα βάζοντας το real player,είναι το εξής...

Βάζω να ακούσω ένα ραδιόφωνο μέσω του ίντερνετ, και το ανοίγει μόνο με το μανησιο player

Η οθόνη δεν σβήνει, και αν πάω να επιλέξω άλλη σελίδα,η να σβήσω την οθόνη,σταμάτα την αναπαραγωγή του σταθμού.

Στο ταμπλετ μου δίνει επιλογή να ανοίξω το σταθμό με άλλον player,και ακούω το σταθμό,αλλάζω σελίδα σβήνω οθόνη και δε σταματά η αναπαραγωγή,, το κινητό δε δίνει δίνει επιλογή.

Έχεις καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και μενα, μονο με pc companion, θα την περασω ετσι και μολις βγει σε ελληνικη θα την κανω clean install με flashtool..

Μηπως την εχει κανει σε αρχειο να την ριξουμε μεσα?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2647102 εδω νομιζω εισαι...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Με το flash tool περνάς όποια άλλη rom θες. Δεν σου χρειάζεται προς το παρόν, μην ασχολείσαι.

Πληκτρολόγιο μπορείς να εγκαταστήσεις από το play. Θα τα δεις και θα μπορείς να τα διαχειριστείς από τις Ρυθμίσεις->Γλώσσα και εισαγωγή.

 

Το ίδιο πρόβλημα εχω κι εγώ στο tablet μου. Αν βάλω τραγούδια στο youtube και παω σε άλλη εφαρμογή σταματά η αναπαραγωγή. Όταν όμως χρησιμοποιώ τον player της samsung αυτός παραμένει και τρέχει στο παρασκήνιο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω βάλει την 4.3 όλα καλά όλα μια χαρά εδώ και 2 μέρες κανένα lag όλα δουλεύουνε ρολοι αλλα η camera είναι αθλια :/ και στα 12 mp να την ρυθμίσω βγάζει άθλιες φωτογραφίες ειδικά άμα το έχω οριζόντια το κινητό είναι όλα θαμπά και με το flash :/ ξέρει κανεις τι παίζει?

 

EDIT: η έκδοση που έχουμε βάλει στα κινητά μας είναι η ελληνική?? γιατί βλέπω ότι η ελληνική έχει άλλο software version από το δικό μου πχ... η ελληνική έκδοση τις CosmoteGR έχει 1270-6411 ενώ εγώ έχω την 1262-6309 τι παίζει εδώ?θα υπάρχει και άλλη ενημέρωση πιο μετά από τον πάροχο??

http://imageshack.com/a/img31/8858/73pm.png

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει ρε παιδιά, κάθε ημέρα μπαίνουν και από 1-2 άτομα από το φόρουμ.

Θα πρέπει δηλαδή να είμαστε στην τσίτα και να μπαίνουμε 3 φορές την ημέρα με WiFi με PC Companion & με Update Service μπας και δούμε και εμείς το νέο software.

Βάλε όλο τον κόσμο μέσα να τελειώνουμε. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν αφαιρέσει, αν πας από το μενού Ρυθμίσεις --> Οθόνη --> Γρήγορες ρυθμίσεις, μπορείς να βάλεις από 1 μέχρι 10 συντομεύσεις στη μπάρα. Οποιες θέλεις...

 

Εγώ είχα Cosmote έκδοση και πέρασα το ftf της Ελληνικής Generic και είμαι μια χαρά. Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο. Θα ξεφορτωθείς και όλες τις βλακείες της Cosmote και το ηλίθιο logo στην εκκίνηση.

 

Που βρισκουμε το ftf της Ελληνικης Generic και πως το περναμε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν αφαιρέσει, αν πας από το μενού Ρυθμίσεις --> Οθόνη --> Γρήγορες ρυθμίσεις, μπορείς να βάλεις από 1 μέχρι 10 συντομεύσεις στη μπάρα. Οποιες θέλεις...

 

Μια ερώτηση πάνω σε αυτό. Έχει προστεθεί η δυνατότητα να μπορείς να βάλεις στις συντομεύσεις της μπάρας μια εφαρμογή; Το ξυπνητήρι για παράδειγμα ή το φακό; Στην προηγούμενη έκδοση μπορούσες μόνο τα προεπιλεγμένα.

 

Επίσης να θυμίσω ότι το κινητό υποστηρίζει και small apps η οποίες είναι υπερβολικά εξυπηρετικές και ταχείας πρόσβασης εργαλεία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...