Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνδέεις το κινητό σου στον υπολογιστη

Ανοίγεις το Sony PC Companion που εχεις εγκατεστημενο στον υπολογιστή και σου εμφανίζει μήνυμα οτι υπάρχει καινούργια αναβαθμιση.

Ακολουθεις οτι σου λέει να κανεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις ποσες μερες θα παρει να βγει το update σε κινητα της cosmote ? υπαρχι περιπτωση να παρει και εβδομαδα ;
Link to comment
Share on other sites

λογικά κάνω χαζή ερώτηση, αλλά θέλω μια επιβεβαίωση.

σε κλειδωμένα κινητά κάνει περισσότερο καιρό να βγει η αναβάθμιση?

 

επίσης, υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε το default μοβ-ροζ χρώμα του walkman app?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω unbranded Ελληνικό κινητό και έκανα την αναβάθμιση, όλα τέλεια! Το τηλέφωνο τρέχει πάρα πολύ καλά, πιο smooth και από την 4.1 . Αυτή η αναβάθμιση είναι MUST για οποιονδήποτε έχει το Xperia SP.

 

Έφτιαξα και ένα αρχείο ftf (generic GR είναι με customization number 1272-4887). Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να με ειδοποιήσει να του στείλω το αρχείο torrent ώστε να το κατεβάσει!

(δεν γνωρίζω αν επιτρέπεται εδώ να ποστάρουμε αρχεία torrent γι' αυτό όποιος θέλει ας μου το ζητήσει με pm) :)

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Eμένα όλο μου κόλλαγε και τώρα την ξανακάνω απο update service το power button δεν ανταποκρινόταν και δεν άνοιγε η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα το κανω με sus και αν εχω τπτ θεματακια θα ενημερώσω!!!

 

Wifi 1000% καλητερα 1-2 γραμες πηγε φουλ με μια πιο κατω

Edited by Nikos_sp
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το pc companion! Παταω να κανει εγκατασταση του αρχειου ,ακολουθω τα βηματα, μου λεει οτι κανει ληψη της υπηρεσιας MTP και στη συνεχεια προχωρα στην εγκατασταση της . Καπου εκει μου πετα ενα μηνυμα

"Η λειτουργια απετυχε με 0x8007047F

Το καθορισμενο προγραμμα δεν ειναι για Windows η για MS-DOS "

Παταω αναγκαστικα οκ και σταματαει η εγκατασταση . Βαζω να συνδεθει το κινητο και δεν το αναγνωριζει το pc companion. Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν έχει δοθεί ακόμη επίσημα η έκδοση 4.3. Όσον αφορά την 4.4 δεν είναι σίγουρο ακόμη, δεν έχει πει κάτι επίσημα η Sony. Είναι υπο διερεύνηση όπως αναφέρουν, κατά πάσα πιθανότητα όμως θα τη λάβουμε.

 

Στο δικό μου θέμα τώρα, στην 4.3 δενέχει στις ρυθμίσεις το μενού με τις επιλογές για Προγραμματιστές με αποτέλεσμα να μη μπορώ να βρω τον εντοπισμό σφαλμάτων USB. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Κάποιος από εσάς που την πέρασε μήπως έχει το ίδιο θέμα;

 

Πηγαινε ρυθμισεις, πληροφοριες τηλεφωνου, και στον αριθμο εκδοσης χτυπα μερικες φορες μεχρι να σου πει οτι εγινες προγραμματιστης, μετα θα σου εμφανησει στις ρυθμισεις τις επιλογες για προγραμματιστες.

 

Μολις εκανα αναβαθμιση, δεν εχασε απολυτως καμια ρυθμιση, εικονες, επαφες, τιποτα, αυτο που παρατηρω ειναι οτι σαν να ειναι λιγο ποιο σβελτο, φυσικα ξερουταριστηκα, αλαγες ελαχιστες, το μενου στις ρυθμισεις ειναι λευκο, νεο κουμπι στην αρχικη επηφανεια για το μενου, νεο μενου λευκο με αναλογικο ρολοι στο μενο του ρολοι, νεο κουμποιουτερακι σε λευκο φοντο, ανανεωμενο μενου καμερας, δεν δοκιμασα να δω διαφορες, το wifi τωρα μου δειχνει συνεχει φουλ σημα, ενω πριν επαιζε 1-2 μπαρες μειον, αλλα τα HD βιντεακια παλι κολανε, στο μενου γρηγορης επιλογης προσθεθηκαν ορισμενες επιλογες, η επιλογη screen shot απο το πληκτρο εναρξης αφαιρεθηκε, ενα πλαινο μενου οταν μπενεις στα παραθυρα με τις εφαρμογες προσθεθηκε, και τα παραθυρα ειναι περισοτερο διαφανες απο πριν, στις επαφες και στο τηλεφωνο δεν αλαξε κατι, θα ηθελα να ειχε μια ταχεια κληση την οποια δεν ειχε και δεν εχει. Ο ηχος επαφης της οθονης αλαξε, Επισης αλαξε το μενου των τελευταιων εργασιων που εμφανιζετε οταν πατας το δεξι πληκτρο, το οποιο και πριν μου ηταν αχρηστο, Αυτα χονδρικα.

Edited by rouleman
Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως δεν γινετε ουτε με το sus ουτε με το pc companion. μου βγαζει καποιο προβλημα δικτυου
Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 ημέρες είχα ξαφνικά το φαινόμενο να μου βγάζει συνέχεια μήνυμα στο επάνω μέρος της οθόνης <<αφαιρέθηκε η κάρτα μνήμης, τοποθετήθηκε η κάρτα μνήμης, προετοιμασία κάρτας μνήμης>> και αυτό συνέχεια μέχρι να βγάλω την κάρτα μνήμης μετά από μερικές επανατοποθετήσεις και καθαρισμούς της κάρτας sd σταμάτησε το όλο θέμα, μετά από 2 ημέρες το ίδιο αφού μάλιστα μετά από 1 ώρα με σβηστή οθόνη η συσκευή ζεστάθηκε και η μπαταρία έπεσε κατά 10% ε λοιπόν βουρ στην αρβάντο service όπου τους είπα για το πρόβλημα όπως και το ότι η μπαταρία δεν κρατάει πλέον πολύ και 1-2 φορές είχα θέμα μέσα σε 30 λεπτά με κλειστή οθόνη η μπαταρία από 50% να πέσει στα 15% χωρίς λόγο.

Παραλάβανε την συσκευή και εχτές μετά από 4 εργάσιμες λαμβάνω το μήνυμα ότι η συσκευή είναι έτοιμη, προς έκπληξή μου παρέλαβα καινούργια συσκευή ως αντικατάσταση, :D πάω σπίτι λοιπόν και μετά από κάποιες ώρες φόρτισης βάζω στην καινούργια συσκευή την ίδια κάρτα sd και το πρόβλημα παρουσιάστηκε πάλι οπότε έφταιγε η κάρτα μνήμης, έτσι σκέφτηκα μα τι έλεγξαν οι τεχνικοί η απλά μου άλλαξαν την συσκευή λόγο της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το sus

Πόσες φορές θα σου πω να δίνεις και link; :p

SEUS

 

Y.Γ.: Αναβάθμιση χωρίς root είναι σαν να μην έχει κυκλοφορήσει... :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές θα σου πω να δίνεις και link; :p

SEUS

 

Y.Γ.: Αναβάθμιση χωρίς root είναι σαν να μην έχει κυκλοφορήσει... :whistle:

 

Κ παρέλειψε να πει clean install :p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 ημέρες είχα ξαφνικά το φαινόμενο να μου βγάζει συνέχεια μήνυμα στο επάνω μέρος της οθόνης <<αφαιρέθηκε η κάρτα μνήμης, τοποθετήθηκε η κάρτα μνήμης, προετοιμασία κάρτας μνήμης>> και αυτό συνέχεια μέχρι να βγάλω την κάρτα μνήμης μετά από μερικές επανατοποθετήσεις και καθαρισμούς της κάρτας sd σταμάτησε το όλο θέμα, μετά από 2 ημέρες το ίδιο αφού μάλιστα μετά από 1 ώρα με σβηστή οθόνη η συσκευή ζεστάθηκε και η μπαταρία έπεσε κατά 10% ε λοιπόν βουρ στην αρβάντο service όπου τους είπα για το πρόβλημα όπως και το ότι η μπαταρία δεν κρατάει πλέον πολύ και 1-2 φορές είχα θέμα μέσα σε 30 λεπτά με κλειστή οθόνη η μπαταρία από 50% να πέσει στα 15% χωρίς λόγο.

Παραλάβανε την συσκευή και εχτές μετά από 4 εργάσιμες λαμβάνω το μήνυμα ότι η συσκευή είναι έτοιμη, προς έκπληξή μου παρέλαβα καινούργια συσκευή ως αντικατάσταση, :D πάω σπίτι λοιπόν και μετά από κάποιες ώρες φόρτισης βάζω στην καινούργια συσκευή την ίδια κάρτα sd και το πρόβλημα παρουσιάστηκε πάλι οπότε έφταιγε η κάρτα μνήμης, έτσι σκέφτηκα μα τι έλεγξαν οι τεχνικοί η απλά μου άλλαξαν την συσκευή λόγο της μπαταρίας?

 

Αφου ειναι πολυ μπροστα αυτοι εκει στην αρβατο. Δεν κανουν ποτε τιποτα... :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 ημέρες είχα ξαφνικά το φαινόμενο να μου βγάζει συνέχεια μήνυμα στο επάνω μέρος της οθόνης <<αφαιρέθηκε η κάρτα μνήμης, τοποθετήθηκε η κάρτα μνήμης, προετοιμασία κάρτας μνήμης>> και αυτό συνέχεια μέχρι να βγάλω την κάρτα μνήμης μετά από μερικές επανατοποθετήσεις και καθαρισμούς της κάρτας sd σταμάτησε το όλο θέμα, μετά από 2 ημέρες το ίδιο αφού μάλιστα μετά από 1 ώρα με σβηστή οθόνη η συσκευή ζεστάθηκε και η μπαταρία έπεσε κατά 10% ε λοιπόν βουρ στην αρβάντο service όπου τους είπα για το πρόβλημα όπως και το ότι η μπαταρία δεν κρατάει πλέον πολύ και 1-2 φορές είχα θέμα μέσα σε 30 λεπτά με κλειστή οθόνη η μπαταρία από 50% να πέσει στα 15% χωρίς λόγο.

Παραλάβανε την συσκευή και εχτές μετά από 4 εργάσιμες λαμβάνω το μήνυμα ότι η συσκευή είναι έτοιμη, προς έκπληξή μου παρέλαβα καινούργια συσκευή ως αντικατάσταση, :D πάω σπίτι λοιπόν και μετά από κάποιες ώρες φόρτισης βάζω στην καινούργια συσκευή την ίδια κάρτα sd και το πρόβλημα παρουσιάστηκε πάλι οπότε έφταιγε η κάρτα μνήμης, έτσι σκέφτηκα μα τι έλεγξαν οι τεχνικοί η απλά μου άλλαξαν την συσκευή λόγο της μπαταρίας?

 

χαχαχα, μην το πεις ουτε του παπα!

παντως και εμενα μου ειχαν αντικαταστησει συσκευη με doa για καρτα μνημης που εφταιγε η καρτα! εμενα ανοιγε μονο του το κινητο, την ωρα που το εκλεινα το βραδυ, αυτο με το που εκλεινε, ανοιγε παλι. ηταν το 1ο μου Τ. μου εδωσαν αλλο, και τελικα αλλαξα καρτα μνημης και δεν το ξανακανε. τωρα πως σχετιζοταν η SD, δε ξερω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα αγορασμενο απο Βουλγαρια. Δεν μου εβγαζε επιλογη LTE και περασα το GENERIC UK το οποιο γραφει στο service menu οτι δεν γινεται firmware update μονο του. Κατεβασα το flashtool και θα περασω το αρχειο απο Αυστραλια. Υπαρχει οδηγος για το flashtool τι παταω κτλ; Μηπως εχει κανεις το generic europe η κατι τετοιο για να μην περασω την αυσταλιανη εκδοση;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα αγορασμενο απο Βουλγαρια. Δεν μου εβγαζε επιλογη LTE και περασα το GENERIC UK το οποιο γραφει στο service menu οτι δεν γινεται firmware update μονο του. Κατεβασα το flashtool και θα περασω το αρχειο απο Αυστραλια. Υπαρχει οδηγος για το flashtool τι παταω κτλ; Μηπως εχει κανεις το generic europe η κατι τετοιο για να μην περασω την αυσταλιανη εκδοση;

 

 

Είναι το c5303 ή c5302;;;

Επλιζω να μην σας βγάζει πάλι το πρόβλημα με της συχνές αποσυνδέσεις στο wifi;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία-ανέκδοτο με το όνομα Sony Mobile, έκανε για ακόμη μια φορά το θαύμα της.

Σύνδεσα το Xperia SP στον υπολογιστή (Windows 8.1), άνοιξε το PC Companion (έκδοση 2.10.188),

με ενημέρωσε πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση λογισμικού του τηλεφώνου,

και στη συνέχεια ξεπετάχτηκε το μήνυμα ότι:

δεν είναι δυνατή η ενημέρωση της συσκευής με τη χρήση ΑΥΤΟΥ του υπολογιστή,

διότι πρέπει να δοκιμάσω ξανά,

χρησιμοποιώντας έναν υπολογιστή με Windows 7 ή ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

Δεν περιγράφω άλλο.

 

Δυστυχώς θα περιγράψω λίγο ακόμα.

Επιχείρησα την αναβάθμιση & σε Mac (10.9.1) μέσω Bridge.

Ευτυχώς αυτή τη φορά δεν μου ζητήθηκε να γυρίσω προς τα πίσω το λειτουργικό (ΤΙ ΖΩ ΘΕΕ ΜΟΥ).

Δυστυχώς όμως για ακόμη μια φορά, η σκουπιδοεταιρία δεν έχει σκοπό να προσφέρει την εταιροχρονισμένη αναβάθμισή της.

Την τελευταία 1 ώρα & 20 λεπτά, έχουμε μείνει στο Initializing & Talking to Update Engine.

Force quit, απεγκατάσταση, restart, ξανά εγκατάσταση (τα κλασικά..) και φως ακόμα δεν είδα..

Για ακόμα μια φορά θα πω ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΟ NEXUS.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Είναι το c5303 ή c5302;;;

Επλιζω να μην σας βγάζει πάλι το πρόβλημα με της συχνές αποσυνδέσεις στο wifi;;;

 

C5303 ;) :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

C5303 ;) :)

 

Έχεις ενεργοποίηση από τον παροχο ( cosmote ή Vodafone) το προφίλ του 4G ;;;

 

Λοιπόν με την 4.3 έχω το εξής bugs το γνωστό σε όλους μας wifi κάνει συχνές αποσυνδέσεις...

Έχετε εσείς το ίδιο θέμα;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως δεν δουλευε το sus ουτε το pc companion παροτι μου ελεγε οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση μου εβγαζε προβλημα δικτυου. οταν εκλεισα το avast στο pc δουλεψαν ολα κομπλε. οσοι εχετε το ιδιο προβλημα τσεκαρε τυχον μπλοκαρισματα απο avast και τυχον αλλα antivitus που εχετε
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εικόνες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...