Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω...

Για κολπο,,εννοω καποια δυνατοτητα που εγω δε τη ξερω.

Πυξιδα δεν εχει το κινητο;;;

Καποια εφαρμογη να προτεινεται;;;

 

Πυξίδα στο play store έχει αρκετές! Τώρα όσο αφορά εφαρμογές ανάλογα τι απαιτήσεις έχεις εσύ!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχηγε ,,φιλοι μου,,,το πηρα !!!

Σε λευκο 259 ευρω σε μαγαζι εδω στη Λαρισα.

Εχει την εκδοση 12.0.Α.2.254

 

Τι κανω τωρα,,θα μου ερθει στο κινητο μηνυμα για αναβαθμιση η θα πρεπει να το συνδεσω στον υπολογιστη;;;

Περιμενω να ξεφωρτησει τελειως και να το φορτισω ,,και ποσες ωρες να το φορτισω ;;;; παντως βλεπω οτι τρωει μπαταρια.

Ξερετε κανενα κολπο να κανω για την οθονη,πληκτρολογιο ετσι μαμα οπως ειναι.

Δε προκειται να το κανω ροοτ...

 

Γεια σου, θα σου ερθει και με OTA η αναβαθμιση χωρις να το συνδεσεις, αλλα απο το PC Companion ερχεται παντα πιο γρηγορα... ΟΤΑΝ με το καλο βγει... δεν περιμενεις να το αποφορτισεις οχι... το φορτιζεις 8 ωρες... και μετα οποτε χρειαζεσαι.... τρωει μπαταρια... ΛΟΓΙΚΟ... εγω με root παντα + titanium backup + greenify, εβγαλα χθες 6 ωρες οθονη με 48 ωρες χωρις φορτιση το κινητο... και 2 ωρες ΟΜΙΛΙΑ... τετοια μπααρια μονο σε Ζ1 εχω δει & σε LG G2

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εχαν πρόβλημα με το κερνελ για ροοτ...

Αυτός ήταν κατά την γνώμη μου το ότι δεν βγήκε...

Το πατσάρανε για να μην γίνεται root;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω παρατηρήσει στη διαχείριση ενέργειας ότι το πιο μεγάλο ποσοστό το έχουν υπηρεσίες Google!!!!

 

Ναι είναι γνωστό κ υπάρχει σχετικό τοπικ για αυτό. Όταν λες υψηλό πόσο δηλαδή;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

37% λεει

 

Παναγία μου..

Εγώ στο p το πολύ 5% είχα δει.

Για δες εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378679

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

πωπω 1 βδόμαδα το έχω το κινητό και έχω μπει σε σκέψεις να κάνω unlock τον bootloader. Βρήκαι και τρόπο να κάνω restore και να ξανακλειδωθεί ο bootloader , και το κυριότερο να επανέλθει η εγγύση.. εσείς τι λέτε;
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μέχρι ποια έκδοση θα πάρει το SP;

θα φτάσει ως kit-kat;

 

Καλα κατσε να ερθει η 4.3 και το συζηταμε. Αν ερθει, καλο καλοκαιρακι να περιμενεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις λειτουργιες εξοικονομησης ενεργειας αφηνουμε ανοιχτο και τη Σταμινα και τη λειτουρ χαμηλ μπαταριας??
Link to comment
Share on other sites

πωπω 1 βδόμαδα το έχω το κινητό και έχω μπει σε σκέψεις να κάνω unlock τον bootloader. Βρήκαι και τρόπο να κάνω restore και να ξανακλειδωθεί ο bootloader , και το κυριότερο να επανέλθει η εγγύση.. εσείς τι λέτε;

 

Ξανάκλειδώνεις τον bootloader, αλλά η εγγύηση δεν επανέρχεται, γιατί το imei που δίνεις κατά το ξεκλείδωμα το έχει η Sony. Μόνο αν βρεθεί τρόπος να ξεκλειδώσει ανεπίσημα ο bootloader όπως γινόταν στο x10/mini και στο neo v (με το testpoint) χωρίς να δίνεις το imei στην Sony θα ισχύει αυτό που σκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

πες μου οτι παρηγγειλες και εσυ αυτο!

την επαθα κ εγω φιλε :lol::lol:

Όχι φίλε μου. Άλλη είχα παραγγείλει. Να σου πω την αλήθεια δεν με πείραξε γιατί μαζί με τη δικιά μου είχα παραγγείλει και μια για φίλη. Όταν διαπίστωσα ότι το λάθος το είχα κάνει με τη δικιά μου θήκη δεν μπορείς να φανταστείς τι ανακούφιση ένιωσα επειδή θα γλίτωνα την γκρίνια!!! :lol::lol::p

Το πατσάρανε για να μην γίνεται root;

Αν είναι έτσι θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!

Καλησπέρα,μέχρι ποια έκδοση θα πάρει το SP;

θα φτάσει ως kit-kat;

Ναι, το πότε όμως άγνωστο.

Στις λειτουργιες εξοικονομησης ενεργειας αφηνουμε ανοιχτο και τη Σταμινα και τη λειτουρ χαμηλ μπαταριας??

Αν θες τη μέγιστη εξοικονμηση, ναι.

Ξανάκλειδώνεις τον bootloader, αλλά η εγγύηση δεν επανέρχεται, γιατί το imei που δίνεις κατά το ξεκλείδωμα το έχει η Sony. Μόνο αν βρεθεί τρόπος να ξεκλειδώσει ανεπίσημα ο bootloader όπως γινόταν στο x10/mini και στο neo v (με το testpoint) χωρίς να δίνεις το imei στην Sony θα ισχύει αυτό που σκέφτεσαι

Ένα root νομίζω είναι υπερ-αρκετό. Bootloader μόνο αν θες να βάλεις custom οι οποίες για ένα τέτοιο κινητό δεν νομίζω ότι του δίνουν κάτι παραπάνω. Να λέγαμε για το Neo V να το καταλάβω αλλά το SP δεν χαμπαριάζει. Γούστα είναι βέβαια αυτά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

α) Θεωρώ υποχρέωση τους να μας πουν το πότε.

β) Δεν ισχύει απαραίτητα για όλους αυτό.

γ) Αυτό θα το διαπιστώσει ο καθένας για τον εαυτό του αφού αναβαθμιστεί.

α) Υποχρέωση είναι να δώσουν μια σωστή rom που θα τρέχει απροβλημάτιστα. Το λάθος τους για μένα είναι ότι ανακοινώνουν κάτι και μετά το παίρνουν πίσω. Καλυτέρα να μην λένε τίποτα και πρώτα να την διανέμουν και μετά να την ανακοινώνουν!!!!

β) Στις περισσότερες των περιπτώσεων με μια επιδιόρθωση λύνεται ένα μεγάλο ποσοστό προβλημάτων. Κι έπειτα τίποτα δεν σου εξασφαλίζει ότι μια αναβάθμιση θα λύσει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα. Και για να προλάβω τυχόν αντιδράσεις στο επιχείρημα να πω ότι, ΟΚ, στατιστικά δεν συμβαίνει αυτό που λεω αλλά σαν πιθανότητα υφίσταται.

γ) Μετά τις πρώτες μέρες πίστεψέ με συνηθίζει το μάτι, το χέρι, το μυαλό και απλά θα περιμένεις την 4.4!!!

Με την λογική αυτή γιατι να έχουμε και forum να τα λέμε?Γιατι να υπάρχει θέμα στο myphone για το xperia T?Γιατι να υπάρχει το myphone?:X

Η Sony ως μεγάλη εταιρία :ninja: πρέπει να δείχνει σεβασμό στον καταναλωτή και να τον ενημερώνει συνέχεια.Με την καθυστέρηση αυτή δείχνει οτι δεν σέβεται τον πελάτη.Και το θέμα δεν είναι η ημερομηνία αναβάθμισης αλλά η επίσημη ενημέρωση η οποία είναι ανύπαρκτη.

Τα forums φίλε μου υπάρχουν για να ανταλλασονται απόψεις και να δίνονται λύσεις. Το επιχείρημά σου θα ίσχυε αν δεν υπήρχαν προβλήματα, αν δεν χρειαζόταν να προτείνουμε λύσεις κτλ κτλ.

Για το σεβασμό θα συμφωνήσω. Απλά είναι θέμα οπτικής γωνίας. Προσωπικά θεωρώ ένδειξη σεβασμού την παράδοση στον πελάτη ενός 100% σωστού προϊόντος (εν προκειμένω rom) παρά πασαλείμματα για να είμαι ΟΚ στα deadlines (Ελληνικό φαινόμενο).

Όσον αφορά την ενημέρωση μαζί σου.

 

Τέλος πάντων... Λιανοκουβέντα έχουμε πιάσει αυτή τη στιγμή οπότε ας συνεχίσουμε στο θέμα μας. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξανάκλειδώνεις τον bootloader, αλλά η εγγύηση δεν επανέρχεται, γιατί το imei που δίνεις κατά το ξεκλείδωμα το έχει η Sony. Μόνο αν βρεθεί τρόπος να ξεκλειδώσει ανεπίσημα ο bootloader όπως γινόταν στο x10/mini και στο neo v (με το testpoint) χωρίς να δίνεις το imei στην Sony θα ισχύει αυτό που σκέφτεσαι

Δηλαδή εμένα που αντικατέστησαν το xperia L μου με ξεκλειδωμένο bootloader από το Site της Sony που το είχα κάνει brick (hardbrick) χάρη μου έκαναν; Ίσως να μην τα βλέπουν αυτά στην Ελλάδα, δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο αλλά ποτέ δεν ξέρεις...:!:

 

Ένα root νομίζω είναι υπερ-αρκετό. Bootloader μόνο αν θες να βάλεις custom οι οποίες για ένα τέτοιο κινητό δεν νομίζω ότι του δίνουν κάτι παραπάνω. Να λέγαμε για το Neo V να το καταλάβω αλλά το SP δεν χαμπαριάζει. Γούστα είναι βέβαια αυτά.

Για άλλη μια φορά, σωστός! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτσι έλεγαν και για τοβ Δεκεμβρη...

 

Άσχετο με το πάνω!!!

Καταλαθος έσβησα το apk του Ραδιόφωνου... Πως μπορώ να το επαναφέρω; Είμαι σε root .254

Χίλια συγγνώμη για την καθυστέρηση παλικάρι μου αλλά πραγματικά δεν μου φτάνουν πλέον οι 24 ώρες!!!

 

Ορίστε το ραδιοφωνάκι σου!

Αν έχεις πρόβλημα μου λες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γενικες εντυπωσεις μετα απο σχεδον 1 μηνα με το κινητο, παραγωγης 28 βδομαδα 2013, το ρουταρα την 2η βδομαδα που το πηρα στα χερια μου, και πεταξα πολυ σαβουρα απο μεσα.

Το μονο ''χοντρο'' προβλημα στο κινητο!!! Οταν χτυπαει το ξυπνητηρι για να το σταματησω εχει μια μπαρα κατω στην οθονη που πρεπει να την παω δεξια για να απενεργοποιηθει...ε αυτη κολαει και δεν μετακινητε....ευτηχως απενεργοποιητε απο τα πλαινα πληκτρα οποτε ξυστα...

Το μεγεθος του ειναι ενα θεμα μονο για αυτους που ειχανε πριν μικρα κινητα, πριν ειχα ενα lg gs290, και τωρα ακομα δεν το συνηθησα, αλλα για καποιον που ειναι συνηθησμενος σε μεγαλα κινητα, δεν νωμιζω να εχει προβλημα.

Το ποιασιμο στο χερι ειναι αναλογα στον ανθρωπο, σε εμενα καθετα πολυ καλα και δεν μου γλυστρισε ουτε μια φορα, ενα θεμα εχω οταν το βαζω στο αυτι που με την θηκη που εβαλα με ενοχλει, η θηκη, αλλα θα το ξεπερασω.

Tο touch ειναι πολυ γρηγορο και ανταποκρινετε πληρως, θεμα αντιμετωπισα με το που εβαλα screen protector, που μετα θελει ελαφρως περισοτερο πατημα.

Η οθονη του και τα χρωματα αυτης ειναι πολυ καλα, γωνιες θεασης στο επιτρεπτο και αν το ξεπερασεις σκοτινιαζει.

Τo wifi αν και αδυνατο σημα, δουλευει κανονικα στο ιντερνετ, αποσυνδεσεις δεν ειχα, εκτος οτι στα hd βιντεκια κολαει.

Το εφε φωτισμου της διαφανες μπαρας δεν προσαρμοζετε στις κλησεις και στα μυνηματα κατα δικη μου προτιμηση, αλλα και αυτο δεν ειναι και τοσο μεγαλο θεμα.

Κοληματα μηδεν, το βραδυ δεν το κλεινω και το κανω επανεκινηση μια φορα την βδομαδα.

Μπαταρια καλη, μου βγαζει 3-4 μερες μαξιμουν 5, με νορμαλ χρηση, το μονο που μπωρω να πω οτι μεχρι στιγμης εχω μηλησει 9ωρες στο τηλεφωνο, δηλ περιπου 20 λεπτα την μερα.

Για την καμερα του ειναι λιγο αδυνατη, θα μπορουσε να ειναι κατα πολυ καλυτερη αλλα βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες, ο σταθεροποιητης δεν ειναι και τοσο καλος.

Κατα τα αλλα το κινητο πεταει, ειμαι πληρως ευχαρηστημενος, το μονο μελανο σημειο, ειναι οτι πχ εδωσα ενα χ ποσο για να το αποκτησω, με κατα πολυ λιγοτερα αγοραζεις ενα κινεζικο, οπως ειχα παρει πριν ενα doogee, και αν εξαιρεσεις την καμερα που στα κινεζικα ειναι χαλια τελειως, οτι μπορεις να κανεις στο sony το κανεις και με ενα κινεζικο, υποψην δεν ξερω τι παραπανω μπορει να κανει ενα sony σε σχεση με ενα κινεζικο εκτος της απλης χρησης. Κατα τα αλλα το κινητο ειναι πολυ καλο και ελπιζω να με βγαλει 3 χρονια μεχρι την επομενη αλαγη...

 

...μερικες φωτογραφιες που βγαζει το κινητο.

http://imageshack.com/a/img716/4598/9i6k.jpg

http://imageshack.com/a/img809/425/7qq3.jpg

Link to comment
Share on other sites

α) Υποχρέωση είναι να δώσουν μια σωστή rom που θα τρέχει απροβλημάτιστα. Το λάθος τους για μένα είναι ότι ανακοινώνουν κάτι και μετά το παίρνουν πίσω. Καλυτέρα να μην λένε τίποτα και πρώτα να την διανέμουν και μετά να την ανακοινώνουν!!!!

β) Στις περισσότερες των περιπτώσεων με μια επιδιόρθωση λύνεται ένα μεγάλο ποσοστό προβλημάτων. Κι έπειτα τίποτα δεν σου εξασφαλίζει ότι μια αναβάθμιση θα λύσει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα. Και για να προλάβω τυχόν αντιδράσεις στο επιχείρημα να πω ότι, ΟΚ, στατιστικά δεν συμβαίνει αυτό που λεω αλλά σαν πιθανότητα υφίσταται.

γ) Μετά τις πρώτες μέρες πίστεψέ με συνηθίζει το μάτι, το χέρι, το μυαλό και απλά θα περιμένεις την 4.4!!!

 

α) Φυσικά και αυτό που λες αλλά θεωρώ δεδομένο ότι η εταιρία έχει έναν προγραμματισμό

β) Μακάρι τουλάχιστον να είναι απροβλημάτιστη

γ) Καλά άμα πάρουμε και kitkat θα σούπερ. Αν και δεν το βλέπω (τουλάχιστον όχι πριν τον Αύγουστο).

 

Τέλος και από μένα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω εδώ και μία εβδομάδα το sp, όλα καλά ιντερνετ κλπ, όμως θέλω την βοήθειά σας σε δύο πράγματα.

1ον) Προχθές μου έφαγε όλες τις μονάδες (καρτοκινητό) επειδή μία εφαρμογή άνοιγε το ιντερνετ χωρίς να το ξέρω(εφαρμογη καιρου), σήμερα χρησιμοποίησα το πρωι την συνδεση δεδομένων και μόλις τελείωσα την έκλεισα......όμως αυτό στην πραγματικότητα δεν έκλεισε! συνέχισε να είναι στο ιντερνετ άσχετα αν ήταν κλειστεί η ένδειξη.

2ον) Πως μπορώ να κάνω αντιγραφή τις apps στην κάρτα sd;

ευχαριστώ, περιμένω νέα σας.

sony xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εγώ θα την είχα πετάξει χωρίς δεύτερη σκεψη

Σε αυτήν την έκδοση Android δεν μπορείς και νομίζω ούτε στις επόμενες έτσι και αλλιώς στο sp δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Ξανάκλειδώνεις τον bootloader, αλλά η εγγύηση δεν επανέρχεται, γιατί το imei που δίνεις κατά το ξεκλείδωμα το έχει η Sony. Μόνο αν βρεθεί τρόπος να ξεκλειδώσει ανεπίσημα ο bootloader όπως γινόταν στο x10/mini και στο neo v (με το testpoint) χωρίς να δίνεις το imei στην Sony θα ισχύει αυτό που σκέφτεσαι

 

βασικά στο xda διάβασα ότι υπάρχει τρόπος να επανέλθει η εγγύηση.Αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος και το αφήνω προς το παρών :p

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

βασικά στο xda διάβασα ότι υπάρχει τρόπος να επανέλθει η εγγύηση.Αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος και το αφήνω προς το παρών :p

Σκέψου το:

  1. Θες να ξεκλειδώσεις τον bootloader της συσκευής σου οπότε χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο site της Sony.
  2. H Sony σε προειδοποιεί αν προχωρήσεις ότι θα χάσεις την εγγύηση.
  3. Δίνεις το IMEI και προχωράς.
  4. Η Sony από την στιγμή που της έστειλες το ΙΜΕΙ και σου απάντησε με κωδικό ξεκλειδώματος, κάνει flag στα αρχεία της το συγκεκριμένο IMEI ως εκτός εγγύησης.

Από εκεί και πέρα δεν την ενδιαφέρει τι έκανες με το κινητό σου. Είτε προχώρησες είτε τελικά το άφησες ήσυχο είναι το ίδιο αφού μπορεί να έκανες καμιά μπινιά και να πείραξες τόσο πολύ το κινητό που να φαίνεται ότι δεν το έχεις ξεκειδώσει ποτέ. Αν κάνεις βέβαια κάνεις οτιδήποτε χωρίς να περάσεις από Sony, δεν μπορεί να ξέρει εύκολα αν το πείραξες τελικά ή όχι οπότε είσαι ΟΚ.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μπορει καποιος να μου πει καποιο apps για να κατεβαζουμε τραγουδια? Ευχαριστω

 

Simple mp3 downloader, mp3 music download

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Θα ειμαι συντομος:

 

Εχω τη δυνατοτητα να αγορασω το κινητο στα 200ε απο Public (μεχρι σημερα, deadline), αλλα δεν ειχα ποτε Sony και διαβαζω καποια ανησυχητικα προβληματα εδω μεσα. Η τιμη δειχνει τιμια για αυτο το κινητο, αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω 1800 μνμ εδω. Συνεπως θα χρειαστω τη βοηθεια σας... Υπαρχει καποιος που να συγκεντρωσει τα pros και cons της συσκευης σε ενα μονο μνμ;

 

Προλαβα να δω στα cons:

- (Πιθανο) προβλημα με wifi (τουλαχιστον προ 4.3)

- Μη αποσπωμενη μπαταρια

- Υψηλο sar.

 

Το 4.3 αν καταλαβα καλα "ερχεται". Η μη αποσπωμενη μπαταρια με ενοχλει, διοτι ειμαι συχνα εξω και εχω παντα δευτερη (στα περισσοτερα κινητα μου). Ποσο κραταει με μετρια χρηση (συχνα ξεχνω wifi/3g ανοικτο, οποτε τρωει, αλλα δεν παιζω παιχνιδια και μιλαω λιγο στο τηλ); Ποια αλλα μπορει να ειναι "κατα"; Και ποια μπορει να ειναι τα "υπερ" της συσκευης; Ισως ετσι βοηθησετε κι αλλους (συμφορουμιτες ή μη) που το σκεφτονται.

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. Αν μπορειτε, βοηθηστε με.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...