Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγα χθες media κ το χαζεψα λιγάκι. Η οθόνη του μου φάνηκε λίγο ξεπλυμενη να το πω δε ξέρω :confused:

Από φωτεινότητα στον ήλιο πως τα πάει;πλησιάζει καθόλου το Xperia p;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και τα δύο και φοβόμουνα αυτό που λες, αν στο sp ενεργοποιήσεις τον οπίσθιο φωτισμό, δεν έχεις κανένα πρόβλημα στον ήλιο
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και τα δύο και φοβόμουνα αυτό που λες, αν στο sp ενεργοποιήσεις τον οπίσθιο φωτισμό, δεν έχεις κανένα πρόβλημα στον ήλιο

 

Ο οπίσθιος φωτισμός δε χαμηλώνει τη φωτεινότητα; Εμείς θέλουμε να ανεβάσει.

Η οθόνη όντως είναι σα ξεπλυμενη ή μου φάνηκε;

Πάντως από φώτο στο λίγο που το είδα πάνω κάτω σα το p δεν είναι;

@couros1 τα τεστ με αφήνουν εντελώς ασυγκίνητο :p

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη το xperia sp ειναι το πιο value for money κινητο! τι lg l9 II και χαζομερες! το σονυ πεταει!!! wifi που λεγανε κανενα προβλημα!! τεσταρισμενο μαζι με το lg optimus pro φιλου μου!! οθονη μια χαρα χρωματα!! και στον ηλιο μια χαρα! και για να τελειωνω. χτες εγινε κοντρα antutu, galaxy s3 xperia sp lg optimus g pro

galaxy s3 : 17.850 xperia sp 21.450 optimus g pro 24.200 το χπερια ειναι τερατακι!! τελος!! μονο μειονεκτημα βαρος!! μπαταρια με χρηση 2 μερες! και επαναλαμβανω οθονη φυσικοτατα χρωματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθα στο SP Club!!! To κινητό είναι απίστευτο, νιώθω σα να κρατάω μια μπάρα χρυσού στο χέρι μου και δεν εννοώ λόγω βάρους!!! Απλά είμαι άφωνος!

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή λες να κάνει;

 

Για δοκιμασε το rocket dialer. Γενικα τη θεωρω πολυ καλυτερη εφαρμογη απο την στοκ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο οπίσθιος φωτισμός δε χαμηλώνει τη φωτεινότητα;

 

Ο οπίσθιος φωτισμός λειτουργεί όπως και στο p μας από άποψη φωτεινότητας

Για το θέμα των χρωμάτων θα τα βάλω δίπλα δίπλα με την ίδια φωτογραφία και θα σου πω

Έχε υπόψη σου ότι στο sp μπορείς να ρυθμίσεις και το white balance, οπότε όταν το είδες να ήταν πείραγμενο αυτό

Αυτό που θα σε ενθουσιάσει όμως στο sp προερχόμενος από το p είναι η μπαταρία!

Με το p είχα το άγχος να το βάλω για λίγο στον φορτιστή κατά τη διάρκεια της ημέρας για να μην μείνω από μπαταρία κατά τις 8 το βράδυ (είμαι heavy user)

Το sp μου σβήνει κατά τις 2 τη νύχτα!!

Link to comment
Share on other sites

Ο οπίσθιος φωτισμός λειτουργεί όπως και στο p μας από άποψη φωτεινότητας

Για το θέμα των χρωμάτων θα τα βάλω δίπλα δίπλα με την ίδια φωτογραφία και θα σου πω

Έχε υπόψη σου ότι στο sp μπορείς να ρυθμίσεις και το white balance, οπότε όταν το είδες να ήταν πείραγμενο αυτό

Αυτό που θα σε ενθουσιάσει όμως στο sp προερχόμενος από το p είναι η μπαταρία!

Με το p είχα το άγχος να το βάλω για λίγο στον φορτιστή κατά τη διάρκεια της ημέρας για να μην μείνω από μπαταρία κατά τις 8 το βράδυ (είμαι heavy user)

Το sp μου σβήνει κατά τις 2 τη νύχτα!!

 

Κάνω υπομονή ένα μήνα ακόμη κ μετά το πήρα πρώτα ο Θεός!

Μιας που σε βρήκα κ είχες κ το p..Στο p πόσες ώρες οθόνης έβγαζες κ πόσες με το sp.Κ γω heavy user είμαι κ το θέμα μπαταρίας με καίει! Στο p στη καλύτερη 5 ώρες οθόνη με μέτρια χρήση και 2:30 ώρες με βαριά.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχάριστα νέα :

"We also mentioned that a few of our products would be jumping software version – so, we can confirm that Xperia T, Xperia TX and Xperia V* will be upgraded to Android Jelly Bean 4.3… also from next month."

http://blogs.sonymobile.com/2013/11/07/on-jelly-bean-4-3-kit-kat-4-4/

(Νομίζω δεν το είδα να το αναφέρει κάποιος)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε το rocket dialer. Γενικα τη θεωρω πολυ καλυτερη εφαρμογη απο την στοκ

 

Θα την δω αμέσως.. Ελπίζω να κάνει κατι

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχάριστα νέα :

"We also mentioned that a few of our products would be jumping software version – so, we can confirm that Xperia T, Xperia TX and Xperia V* will be upgraded to Android Jelly Bean 4.3… also from next month."

http://blogs.sonymobile.com/2013/11/07/on-jelly-bean-4-3-kit-kat-4-4/

(Νομίζω δεν το είδα να το αναφέρει κάποιος)

 

Και μάλιστα μέχρι τον Δεκέμβριο!! Θα χορτάσω clean installs ( με Τ και Ζ στα χέρια!)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

@chris_92

Προσωπικά ποτέ δεν με ενδιέφερε αν ένα κινητό θα πάρει την τελευταία έκδοση του λειτουργικού. Για δυο κυρίως λόγους: Πρώτον γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσεις μια συσκευή για πάντα οπότε μοιραία θα πας στις νεότερες εκδόσεις και δεύτερον γιατί μια συσκευή πρέπει να μπορεί να ανταποκριθεί με το καινούριο λειτουργικό.

 

Αν παραβλέψουμε την πρώτη προϋπόθεση τότε η δεύτερη δεν υφίσταται για το SP (το κινητό είναι πολύ δυνατό και η KitKat πολύ ελαφριά). Αυτομάτως αυτό δείχνει ότι η EricsSony απλά δεν σέβεται τους πελάτες της.

Kit Kat στο κινητό θα μπει έστω κι ανεπίσημα αλλά από την άλλη κάτι μου λεει ότι ο mod του EricsSony forum θα έχει Nexus avatar σε κάμποσο καιρό αν ισχύσει τελικά αυτό.... :mad:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ακουστικα καλυπτονται απο την εγγυηση ?

 

Το κινητο είναι μονο 1 μηνα και το ενα απο τα δυο ακουστικα ακουγεται χαμηλοφωνα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω τρεις απορίες σχετικά με το κινητό.

 

1)πόσο χρόνο χρειάζεται για μία πλήρη φόρτιση από 0%-100%;

 

2)έχει την λειτουργία που έχουν τα Samsung με την οποία βλέπει η μπροστινή κάμερα τα μάτια σου και δεν σβήνει η οθόνη;

 

3)Swype πληκτρολόγιο μπορεί να πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ευχάριστα νέα από τη Sony! Καιρός ήταν να βγάλει ένα update! Εδώ ξεκίνησε και το Galaxy S3 να παίρνει android 4.3, εμείς θα μέναμε πίσω; :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω τρεις απορίες σχετικά με το κινητό.

 

1)πόσο χρόνο χρειάζεται για μία πλήρη φόρτιση από 0%-100%;

 

2)έχει την λειτουργία που έχουν τα Samsung με την οποία βλέπει η μπροστινή κάμερα τα μάτια σου και δεν σβήνει η οθόνη;

 

3)Swype πληκτρολόγιο μπορεί να πάρει;

 

1) αρκετή 3 ώρες νομίζω !

 

2) όχι

 

3) έχει ήδη και μπορείς να βάλεις και άλλες παραλλαγές

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1) αρκετή 3 ώρες νομίζω !

 

2) όχι

 

3) έχει ήδη και μπορείς να βάλεις και άλλες παραλλαγές

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να στείλουμε sms 160 χαρακτήρων με τη stock εφαρμογή χωρίς root;

 

δε νομιζω.. ή θα "πειραξεις" την στοκ εφαρμογη μετα απο ρουτ, κατι πας και κανεις στον κωδικα αλλα δε θυμαμαι. ή τα βαλεις το handcent sms πχ που ειναι πολυ καλη εφαρμογη και τελος..εμενα με εχει βολεψει, εχει απειρες ρυθμισεις για τα παντα, ειναι ελαφρυα και δεν εχει θεμα το κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ακουστικα καλυπτονται απο την εγγυηση ?

 

Το κινητο είναι μονο 1 μηνα και το ενα απο τα δυο ακουστικα ακουγεται χαμηλοφωνα .

Αυτό που ισχύει είναι 2 χρόνια για τη συσκευή και 1 χρόνος για τα αξεσουάρ. Υπόψιν ότι αν κάποιο από αυτά αντικατασταθεί η εγγύηση ισχύει ξανά από την αρχή για το καινούριο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μετά την ανακοίνωση της Sony όπου θα πάρουμε την 4.3 και ίσως την 4.4 ... Ελπίζω να διορθωθεί το WiFi με Ρον πάροχο...

Έχω πρόβλημα με τον wifi και τον πάροχο...όταν ανοίγω το WiFi νεκρωνει ο πάροχος...έχω δοκιμάσει και της τρις εταιρείες...

Και εχω κάνει 3 φορές doa την συσκευή μου...

Και την τελευταία φορά που το έκανα έστειλα μαιλ στην Sony Σουηδίας και με απάντησαν ότι με την νέα αναβάθμιση θα επιδιορθώσει το lag ηια το WiFi και πάροχο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...