Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζεις ποιοί είναι οι ελαφροί; Ευχαριστω

 

Nova Launcher, νομίζω ο καλύτερος! Τον χρησιμοποιούσα σε όλα μου τα κινητά ( Galaxy S2, Xperia SP & τώρα Xperia Z1 ) και δουλευει σε ολα αψογα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή θέλω να το πάρω για δώρο μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος κάτοχος αν έχει μπροστινή κάμερα ώστε να κάνει βιντεοκλήσεις; ...διότι είδα σε ενα φυλλάδιο ότι δεν κάνει και μου έκανε τεράστια εντύπωση όταν φθηνότερα σόνυ είχαν σύμφωνα με το φυλλάδιο δυνατότητα για βιντεοκλήση!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις ποιοί είναι οι ελαφροί; Ευχαριστω

 

Yup.. Ο Nova οπως αναφερθηκε ειναι τρομερος. Αλλα την φουλ εκδοση πρεπει να τηννπληρωσεις. Παρολα αυτα νομιζω τη δουλεια σου θα την κανεις και με την απλη εκδοση.:)

 

 

 

 

 

Επειδή θέλω να το πάρω για δώρο μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος κάτοχος αν έχει μπροστινή κάμερα ώστε να κάνει βιντεοκλήσεις; ...διότι είδα σε ενα φυλλάδιο ότι δεν κάνει και μου έκανε τεράστια εντύπωση όταν φθηνότερα σόνυ είχαν σύμφωνα με το φυλλάδιο δυνατότητα για βιντεοκλήση!!

 

Δεν κανει βιντεοκληση μεσω παροχου. Μεσω skype κανει ομως. Αρα ναι, διαθετει εμπροσθια καμερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις ποιοί είναι οι ελαφροί; Ευχαριστω

Ρίξε μια ματιά κι εδώ για να πάρεις γνώμες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να δω πως φορτωνω widgets.. Κατεβασα το Android Pro Widgets, και προσπαθω να τα βαλω στις οθονες.. πως το κανω :/
Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα πάνω στην οθόνη και θα σου εμφανίσει το μενού με όλα τα εγκατεστημένα widget που υπάρχουν στο κινητό σου. Επιλέγεις αυτό που θες και είσαι ΟΚ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν κανει βιντεοκληση μεσω παροχου. Μεσω skype κανει ομως.

 

Απίστευτη πατάτα από τη σόνι.. απορώ πως το κάνανε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη πατάτα από τη σόνι.. απορώ πως το κάνανε αυτό...

 

Καμία android συσκευή δεν κάνει βίντεο-κλήσεις μέσω παρόχου. Πατάτα του android είναι και όχι της Sony ή της κάθε Sony. ;)

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Καμία android συσκευή δεν κάνει βίντεο-κλήσεις μέσω παρόχου. Πατάτα του android είναι και όχι της Sony ή της κάθε Sony. ;)

 

Κανουν σιγουρα οι ναυαρχιδες της samsung αλλα και 2-3 αλλες συσκευες.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανουν σιγουρα οι ναυαρχιδες της samsung αλλα και 2-3 αλλες συσκευες.;)

 

Ναι επειδη το εκανε η samsung αυτο. Αλλα το "pure android" δεν εχει δυνατοτητα βιντεοκλησεων σαν λειτουργεια

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα των βιντεοκλησεων στα android..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε αγοράσει hard back case (πρόσοψη) απο ebay κτλπ; Είναι πλαστικούρες ή σχετικά καλή ποιότητα όπως η original που έχετε όταν αγοράσατε το κινητό σας;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σχετικά με το widget.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα των βιντεοκλησεων στα android..

 

Γιατί πρώτη η Apple τη θεώρησε άχρηστη και αφού κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να διαμαρτυρηθεί (σε αντίθεση με άλλες ελλείψεις του iPhone που λίγο-πολύ δέχθηκαν κραξιμο) η Google δε βρήκε το λόγο να τις προσθέσει στο Android.

Και σε γενικές γραμμές οι διαμαρτυρίες είναι ελάχιστες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανουν σιγουρα οι ναυαρχιδες της samsung αλλα και 2-3 αλλες συσκευες.;)

Και όσα τηλέφωνα έχουν επεξεργαστή της mediatek http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:wQjNG9KO27UJ:http://en.wikipedia.org/wiki/MediaTek%2Bmediatek&nomo=1&hl=el&biw=&bih=&ct=clnk :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι τα dimensions για wallpaper? Κάπου μου έβγαλε 1280χ1440 αλλά μάλλον κάτι κάνω λάθος

 

720x1280 ειναι η σωστή ανάλυση φίλε.

Link to comment
Share on other sites

720x1280 ειναι η σωστή ανάλυση φίλε.

 

Ναι αλλά η οθόνη δείχνει ένα μέρος του wallpaper κάθε στιγμή, κινούμενη από τα δεξιά προς τα αριστερά και αντίστροφα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο αυτή την εβδομάδα. Έχω μια απορία για το wifi, τελικά έχει επιλυθεί το πρόβλημα? Ήταν θέμα ελαττωματικής παρτίδας ? Λύθηκε μέσω firmware update? Τα σχόλια για το θέμα τώρα πρόσφατα είναι λίγα, τι έγινε? Θεωρώ βασικό κριτήριο την σωστή λειτουργία του wifi. 'Οσον αφορά την κάμερα πως είναι? Δεν βγάζεις ασφαλές συμπέρασμα απο το youtube
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο αυτή την εβδομάδα. Έχω μια απορία για το wifi, τελικά έχει επιλυθεί το πρόβλημα? Ήταν θέμα ελαττωματικής παρτίδας ? Λύθηκε μέσω firmware update? Τα σχόλια για το θέμα τώρα πρόσφατα είναι λίγα, τι έγινε? Θεωρώ βασικό κριτήριο την σωστή λειτουργία του wifi. 'Οσον αφορά την κάμερα πως είναι? Δεν βγάζεις ασφαλές συμπέρασμα απο το youtube

 

προχωρα αφοβα..πεταει το εργαλειο...και wifi κανενα προβλημα πλεον

Link to comment
Share on other sites

Σύγκρινα σήμερα το SP με το Nexus στο gsmarena και είδα ότι για το SP έγραφε: Android OS, v4.1 (Jelly Bean), planned upgrade to v4.4 (KitKat).

 

Ξέρουν κάτι επίσημα ή απλά το υποθέτουν;

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5364&idPhone2=5048

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτας το gsmarena.. Εδω και καιρο εχω παψει να ασχολουμαι με αυτο το σαιτ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σύγκρινα σήμερα το SP με το Nexus στο gsmarena και είδα ότι για το SP έγραφε: Android OS, v4.1 (Jelly Bean), planned upgrade to v4.4 (KitKat).

 

Ξέρουν κάτι επίσημα ή απλά το υποθέτουν;

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5364&idPhone2=5048

 

Κ τι συμπέρασμα έβγαλες από τη σύγκριση;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτας το gsmarena.. Εδω και καιρο εχω παψει να ασχολουμαι με αυτο το σαιτ!

 

Εγώ το κοιτάω αλλά ξέρω ότι είναι ανθρωπίνως αδύνατο να μην τους ξεφύγει κανένα λάθος αναφορικά με τις αναβαθμίσεις οπότε αγνοώ αυτό το κομμάτι.

Αλλά για να δω στα γρήγορα διαστάσεις, μέγεθος οθόνης, ανάλυση κλπ, μόνο Gsmarena κοιτάω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο αυτή την εβδομάδα. Έχω μια απορία για το wifi, τελικά έχει επιλυθεί το πρόβλημα? Ήταν θέμα ελαττωματικής παρτίδας ? Λύθηκε μέσω firmware update? Τα σχόλια για το θέμα τώρα πρόσφατα είναι λίγα, τι έγινε? Θεωρώ βασικό κριτήριο την σωστή λειτουργία του wifi. 'Οσον αφορά την κάμερα πως είναι? Δεν βγάζεις ασφαλές συμπέρασμα απο το youtube

 

Πήρα το κινητό πριν τρεις μέρες. Πραγματικά η καλύτερή αγορά μου σε αυτή τη τιμή . Το κινητό είναι φοβερό. Το σήμα έχει δύο γραμμές στα 10 μέτρα περίπου από το ρούτερ. Η κάμερα μια χαρά τη μέρα αλλά τη νύχτα είναι λίγο ζόρι (όπως στη πλειοψηφία των κινητών) παρόλα αυτά είναι φοβερό .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ πολύ, αν είναι εύκολο να ανεβάσετε κάποια samples από την camera του κινητού σε διάφορες συνθήκες!! Το είχα ξεγραμμένο μέχρι σήμερα, λόγω οθόνης και κάμερας, αλλά όταν το είδα σήμερα η οθόνη μου φάνηκε μια χαρά. Ευχαριστώ!:)

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...