Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Internal storage είναι η εσωτερική μνήμη.external είναι η sd.Στην internal έχω τις εφαρμογές και όλες οι εφαρμογές που έχω είναι γνωστές.Όμως την καθυστέρηση και αυτό το refresh των εικονιδίων το κάνει.Προφανώς είναι θέμα μνήμης.

 

ισως να το προκαλει καποια εφαρμογη τοτε.. Εμενα το κανει σε πολλα ζορισματα που τις ανοιγω ολες και βιαστικα και γενικα του φερομαι λες και ειναι τοσο γρηγορο που δεν κολαει και παρολα αυτα κανει ενα πολυ γρηγορο refresh και ειναι οκ.. και αυτο οταν τα ανοιγω ολα το ενα μετα το αλλο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως που έχω το xperia t δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σε hardware kai software και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την ανάλυση της οθόνης .
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν να πάρω το SP αλλά πλέον μετά την ανακοίνωση του ZR μου φαίνεται θα περιμένω...

Αδιάβροχο, καλύτερη κάμερα, 2GB μνήμη, removable battery, παρόμοιο μέγεθος (+λίγο πιο ελαφρύ) - Αριστο!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχει προσπαθησει κανεις σας να στειλει αρχειο, πχ μια φωτο με nfc??

Πως διαολο γινεται?

Ειχα αλλο ενα Τ (αλλα και ενα Ρ) αυτες τις μερες στην παρεα, και επειδη βγαζαμε πολλες φωτο δεν καταφερα να στειλω.

Το ενεργοποιουσα απο το widget, ανοιγα τη φωτο που ηθελα, και τα ακουμπουσαμε πλατη..

μολις ενιωθαν και δονουσαν εβγαζε ενα μηνυμα σε εμενα που εστελνα "πατηστε για αποστολη" αλλα δεν ειχε καποιο συγκεκριμενο σημειο να πατησω, οποτε πατουσα οπου εβρισκα στην οθονη και ποτε δεν πηγε στον αλλο!

Πρεπει να εχω ειδικη εφαρμογη? να κανω ειδικη προετοιμασια? τι θελει για να δουλεψει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι ?εχω παρατηρησει πως τι κινητο ζεσταινετε πιο πολυ απο παλια πισω λιγο πιο κατω απο την καμερα και το ειδα πιο πολυ στο σερφαρισμα, επισης τρωει και πιο πολυ μπαταρια.το εχει δει καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν να πάρω το SP αλλά πλέον μετά την ανακοίνωση του ZR μου φαίνεται θα περιμένω...

Αδιάβροχο, καλύτερη κάμερα, 2GB μνήμη, removable battery, παρόμοιο μέγεθος (+λίγο πιο ελαφρύ) - Αριστο!

 

Αν δεν έχει σημασία το οικονομικό τότε δεν παίζει θέμα. Αλλά (θέλω να) πιστεύω ότι η ανακοίνωση του ZR θα προκαλέσει απότομη μείωση τιμής του SP. Έτσι το βλέπω να γίνεται: Z 659, ZL 599, ZR 549, SP 380-400

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι ?εχω παρατηρησει πως τι κινητο ζεσταινετε πιο πολυ απο παλια πισω λιγο πιο κατω απο την καμερα και το ειδα πιο πολυ στο σερφαρισμα, επισης τρωει και πιο πολυ μπαταρια.το εχει δει καποιος αλλος?

Αυτό είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται, συμβαίνει σε όλα τα κινητά;)

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται, συμβαίνει σε όλα τα κινητά;)

 

απλα νομιζω πως ζεσταινεται υπερβολικα και πολυ γρηγορα, το εχω 6 μηνες το κινητο

Link to comment
Share on other sites

απλα νομιζω πως ζεσταινεται υπερβολικα και πολυ γρηγορα, το εχω 6 μηνες το κινητο

Άμα ζεσταίνεται τόσο πολύ, πήγαινε το στο σέρβις. Μπας και σου αλλάξουν πλακέτα. Επαναλαμβάνω όμως ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα κινητά ακόμη και στο ativ s μου μετά από λίγη ώρα χρήσης wi-fi αρχίζει και ζεσταίνεται.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει καταντησει κουραστικη αυτη η αναμονη και η συνεχης αλλαγη στις ημερομηνιες αφιξης! Προς το τελος του μηνα με αρχες ιουνιου λεει το περιμενουμε. Το handtech.com ειχε αρχικα 31 απριλιου, μετα πηγε 15/5 και σημερα που μπηκα πηγε 27/5. Τραγικο νομιζω. Τουλαχιστον οταν αποφασισουν να το βγαλουν επιτελους, ας μειωσουν την αρχικη του τιμη..:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η τελευταία αναβάθμιση: 9.1.Α.1.140

Δεν βλέπω βέβαια κάποια διαφορά, αν βλέπει κάποιος ας το ποστάρει. :)

Link to comment
Share on other sites

με ένα Googlαρισμα βρίσκεις ακριβώς τι διορθώνει η αναβάθμιση. λογικό που δε παρατηρείς διάφορες τι περίμενες από 20ΜΒ αναβάθμιση.

προσωπικά έχω αγανακτήσει με την πολύ αδύναμη λήψη Wi-Fi και δεν είμαι ο μόνος, γεμάτα τα fora από παράπονα ειδικά στο Ζ.

ζορίζεται να πιάσει ίντερνετ δύο δωμάτια δίπλα στο ίδιο σπίτι, στις καφετέριες πρέπει να σαι μέχρι 10 καρέκλες μακριά απ την κεραία, φιλοξενήθηκα σε σπίτι που χε ρουτερ στο ισόγειο και υπνοδωμάτιο επάνω και δεν έπιανε τίποτα, όταν λάπτοπ και άλλα κινητά πιάνουν με άνεση. βγαίνεις σε ανοιχτό χώρο κι εκεί που άλλες συσκευές βλέπουν 10 ασύρματα εγώ βλέπω 2.σε 2 ξενοδοχεία που έμεινα έψαχνα σα το βλάκα να βρω τη γωνία του δωματίου και τον τρόπο να κρατώ τη συσκευή για να καταφέρω να μείνω πάνω από λεπτό συνδεδεμένος.αν δεν ήταν γεμάτο το ίντερνετ απ τα ίδια παράπονα θα θεωρούσα ότι είναι προβληματικό αλλά δυστυχώς φαίνεται πως όχι. κρίμα ενώ στο Φόρουμ υποστήριξης της σονυ κάνουν τους κινέζους και για το Τ και για το Ζ

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

με ένα Googlαρισμα βρίσκεις ακριβώς τι διορθώνει η αναβάθμιση. λογικό που δε παρατηρείς διάφορες τι περίμενες από 20ΜΒ αναβάθμιση.

προσωπικά έχω αγανακτήσει με την πολύ αδύναμη λήψη Wi-Fi και δεν είμαι ο μόνος, γεμάτα τα fora από παράπονα ειδικά στο Ζ.

ζορίζεται να πιάσει ίντερνετ δύο δωμάτια δίπλα στο ίδιο σπίτι, στις καφετέριες πρέπει να σαι μέχρι 10 καρέκλες μακριά απ την κεραία, φιλοξενήθηκα σε σπίτι που χε ρουτερ στο ισόγειο και υπνοδωμάτιο επάνω και δεν έπιανε τίποτα, όταν λάπτοπ και άλλα κινητά πιάνουν με άνεση. βγαίνεις σε ανοιχτό χώρο κι εκεί που άλλες συσκευές βλέπουν 10 ασύρματα εγώ βλέπω 2.σε 2 ξενοδοχεία που έμεινα έψαχνα σα το βλάκα να βρω τη γωνία του δωματίου και τον τρόπο να κρατώ τη συσκευή για να καταφέρω να μείνω πάνω από λεπτό συνδεδεμένος.αν δεν ήταν γεμάτο το ίντερνετ απ τα ίδια παράπονα θα θεωρούσα ότι είναι προβληματικό αλλά δυστυχώς φαίνεται πως όχι. κρίμα ενώ στο Φόρουμ υποστήριξης της σονυ κάνουν τους κινέζους και για το Τ και για το Ζ

 

Γενικα τα σονυ απο παλια δε φημιζονται για το wifi τους.. τουλαχιστον εγω σε σχεση με το Ν8, απο το arc S, xperia P, T, U που εχω δοκιμασει, σε δυσκολες συνθηκες, πχ αλλος οροφος κτλ το Ν8 πιανει πολυ πιο μακρυα... και μιλαμε για διαφορα, οχι αστεια!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ πιάνει σε τριπλάσια απόσταση δε το συζητάμε. Ούτε τα φτηνότερα κινέζικα τόσο χαμηλή λήψη. γεμάτο το Φόρουμ της σονυ από παράπονα και όταν ασχολούνται ν απαντήσουν λένε να δοκιμάσουν διάφορες ρυθμίσεις στο ρουτερ. Δηλαδή θα πάω για καφέ στο μαγαζί και θα βρίσκω τον υπεύθυνο να μπούμε στις ρυθμίσεις του ρουτερ και να σκαλιζουμε μήπως και φιλοτιμηθεί το τηλέφωνο να δουλέψει σωστά. κι άντε τι κάνεις κι αυτό θεωρητικά, στις περιπτώσεις που δε πιάνεις ΤΊΠΟΤΑ ενώ δίπλα σου οτιδήποτε συνδέεται σταθερά τι μπορείς να κάνεις εκτός του να τραβάς τα μαλλιά σου δε μας λένε
Link to comment
Share on other sites

τι μπορείς να κάνεις εκτός του να τραβάς τα μαλλιά σου δε μας λένε

 

Να αλλάξεις συσκευή/μάρκα ή να βάλεις ένα πακετάκι ίντερνετ. Δεν βλέπω άλλη λύση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που επικοινωνησα με τη Sony μου ειπαν οτι το περιμενουν τελος Μαιου.

Εντωμεταξυ μου εγκριθηκε επιδοτηση 400 ευρω περιπου και ψηνομαι πολυ ασχημα να το παρω.Σε αυτα τα λεφτα εχετε αλλο κινητο να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς βρήκα λύση ξοδεύοντας χρήματα, μόλις παράγγειλα έναν WiFi Transmiter για να μου στέλνει το σήμα πιό μακριά, στο σπίτι τουλάχιστον, γιατί σε ένα δωμάτιο δεν έπιανε πάντα. :O
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς βρήκα λύση ξοδεύοντας χρήματα, μόλις παράγγειλα έναν WiFi Transmiter για να μου στέλνει το σήμα πιό μακριά, στο σπίτι τουλάχιστον, γιατί σε ένα δωμάτιο δεν έπιανε πάντα. :O

 

Αυτό το έχω κάνει και γω. Το χω βάλει στο χολ όπου έχω και το ps3 και πλέον έχω σε όλο το σπίτι και ξέγνοιασα από disconnects ή λίγες μπάρες.. Με 20 ευρουλάκια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με το NFC . προσπαθησα να στειλω κατι σε xperia s αλλα τιποτα ουτε το εικονιδιο αναβει στη μπαρα ,ενω στο s αναβει . εχω κανει ρουτ στο τηλεφωνο αλλα δεν θυμαμαι αν δουλευε πριν
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι απο μαμα δεν βγαζει εικονιδιο οταν το ενεργοποιεις.Εγω το εχω ενεργοποιησει απο το αρχειο /system/build.prop αλλα θελει προσοχη πριν το πειραξεις.Βρισκουμε αυτη τη σειρα

ro.nfc.icon.enable=false

και αλλαζουμε την τιμη της απο false σε true

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι απο μαμα δεν βγαζει εικονιδιο οταν το ενεργοποιεις.Εγω το εχω ενεργοποιησει απο το αρχειο /system/build.prop αλλα θελει προσοχη πριν το πειραξεις.Βρισκουμε αυτη τη σειρα

ro.nfc.icon.enable=false

και αλλαζουμε την τιμη της απο false σε true

χμμμ, το πρωτο το βρηκα [[/system/build.prop]] το αλλο που βρισκετε ,στην αναζητηση δεν εβγαλε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...