Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ολα αυτα ειναι για τους αριθμολαγνους....

Η συσκευη ειναι απιθανη απο ολες τις πλευρες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest Logi
Οντως, ειναι αξιοπρεπεστατη συσκευη και σε σχετικα χαμηλη τιμη!

Ναι είναι. Και κατά την πρόσφατη συνήθεια της Σόνι π.χ. Τ και Ζ.

Θα πέσει η τιμή του τους επόμενους μήνες δραματικά.

Ούτως η άλλως η Σόνι έχει δρομολογήσει άλλα πόσα; 3, 5 μοντέλα;

Link to comment
Share on other sites

Ας κυκλοφορήσει σε πρώτη φάση και μετά ευπρόσδεκτη και η πτώση της τιμής του. Άντε γιατί το Neo V αρχίζει και μου δίνει σήματα ότι δεν την παλεύει άλλο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ας κυκλοφορήσει σε πρώτη φάση και μετά ευπρόσδεκτη και η πτώση της τιμής του. Άντε γιατί το Neo V αρχίζει και μου δίνει σήματα ότι δεν την παλεύει άλλο.

 

Σορρυ κιολας George αλλα ετσι οπως το ειδα μαλλον σε εχει βγαλει ασπροπροσωπο ουκ ολιγες φορες.. Και τα εβγαλε τα λεφτα του.:p

Νομιζω οτι θα σου φανει S4 με τον octa η μεταβαση απο neo v σε αυτο το θηριακι..:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν βλέπω προκοπή παιδιά μου μένουν 2 λύσεις

η 1 να το πάω στο service της Sony (αν το πάω υπάρχει περίπτωση να καταλάβουν ότι το έχω πειράξει)

η να το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα με την απόδειξη αγοράς και να τους πω ότι έκανα αναβάθμιση λογισμικού και μου κόλλησε μπας και μου το αλλάξουν.....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο εβδομάδες δεν νομίζω να σου το αλλάξουν, λογικά θα σου πουν να το στείλουν στο σέρβις.

Με το Flashtool δοκίμασες να περάσεις κάποια Rom? Δεν ξέρω αν θα δουλέψει λόγο μπαταρίας....

H Rom που προσπάθησες να βάλεις ήταν costum από xda?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο εβδομάδες δεν νομίζω να σου το αλλάξουν, λογικά θα σου πουν να το στείλουν στο σέρβις.

Με το Flashtool δοκίμασες να περάσεις κάποια Rom? Δεν ξέρω αν θα δουλέψει λόγο μπαταρίας....

H Rom που προσπάθησες να βάλεις ήταν costum από xda?

 

Το πρώτο που δοκίμασα ήταν το Sony PC companion αλλά δεν πρόλαβε να τελειώσει την ενημέρωση λογισμικού αφού στα μισά της μου έκλεισε από την μπαταρία.....

το flash tool δυστυχώς δεν πρόλαβα να το κανω

και ναι ή rom ήταν custom και σίγουρα η βλακεια μου ήταν όταν πέρασα το kernel

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος ήταν που δεν είχες αρκετή μπαταρία....

Στη θέση σου θα το πήγαινα στο σέρβις και θα τους έλεγα ότι πήγα να κάνω ενημέρωση λογισμικού με το pc companion και μπλόκαρε στην εγκατάσταση.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

όντως έπρεπε να το είχα σκεφτεί..... αλλά ρε γάμ@το τόσα κινητά είχα, πρώτη φορά μου συμβαίνει να μην φορτιζει με τίποτα.......

μήπως να το ανοίξω μπας και ξεκολλήσει η μπαταρία η θα κάνω μεγαλύτερη ζημιά?

πάντως αύριο αυτό σκοπεύω να κάνω θα παω στο μαγαζί που το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αφαίρεσαν μήνυμα μου κι έμειναν αλλά άσχετα μηνύματα σχετικά το το Neo v?

Άσχετο,πως το βλέπεται ότι θα πάει από πωλήσεις το κινητό?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αφαίρεσαν μήνυμα μου κι έμειναν αλλά άσχετα μηνύματα σχετικά το το Neo v?

Άσχετο,πως το βλέπεται ότι θα πάει από πωλήσεις το κινητό?

 

Απόρησα και γω. Δεν νομίζω ότι αφαιρέθηκε το μήνυμά σου καθώς συνήθως ειδοποιούν με pm ή το γράφουν εδώ. Μάλλον κάνα κόλλημα στον server θα έπαιξε..

 

Όσον αφορά στις πωλήσεις, πιστεύω ότι θα τα πάει καλά. Γενικά στην Ελλάδα η Sony τα πάει πολύ καλά και η συσκευή έχει όλα όσα χρειάζονται για να "τσουλήσει".. Ξεκινάει στα 439 στις αλυσίδες οπότε στα μαγαζάκια ίσως να το δούμε και στα 400. Νομίζω ότι ειναι best buy σ'αυτή την τιμή καθώς ο ανταγωνισμός δεν έχει να επιδείξει κάτι αντίστοιχα όμορφο και δυνατό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tα xperia L & SP ανεβηκαν επιτελους στο σκρουτζ! :D Ακομη ειναι στα γνωστα μαγαζια και στις αρχικες τιμες, αλλα ειναι μια αρχη! Επισης βλεπω οτι το sp το εχουν διαθεσιμο τα you :confused:
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημη τιμή 439 ευρώ σε πολλά καταστήματα.

Ακριβό είναι, αλλά όπως είπες και προηγούμενα θα πέσει η τιμή του, αφούη Sony βγάζει συνέχεια νέα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

όντως έπρεπε να το είχα σκεφτεί..... αλλά ρε γάμ@το τόσα κινητά είχα, πρώτη φορά μου συμβαίνει να μην φορτιζει με τίποτα.......

μήπως να το ανοίξω μπας και ξεκολλήσει η μπαταρία η θα κάνω μεγαλύτερη ζημιά?

πάντως αύριο αυτό σκοπεύω να κάνω θα παω στο μαγαζί που το πήρα

 

Προσωπικη μου γνωμη ειναι να το πας ετσι οπως ειναι στο μαγαζι και να τους το παιξεις "κινεζος" οτι κολλησε στην αναβαθμιση,απο το να προσπαθησεις να το ανοιξεις μονος σου μιας και θα το καταλαβουν και μπορει να γινουν χειροτερα τα πραγματα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αφαίρεσαν μήνυμα μου κι έμειναν αλλά άσχετα μηνύματα σχετικά το το Neo v?

Άσχετο,πως το βλέπεται ότι θα πάει από πωλήσεις το κινητό?

Φύγανε όλα φίλε μου στα πλαίσια εκκαθάρισης. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κάνει το μαγαζί δύο εβδομάδες μετά την αγορά; Θα το στείλει στo εχθρικό κεντρικό σέρβις της Sony! Δεν πιστεύω να του δίνεις ελπίδες ότι θα του δώσουν καινούργιο;;;!!!

 

Όχι αλλά μπορεί να το φτιάξουν. Από το να κάνει καμιά πατάτα και να το βγάλει εκτός εγγύησης...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεος οδηγος για MOD για συσκευες με λογισμικο JB και συγκεκριμενα για τις T,TX,V,Z.Θα τον βρειτε εδω

Συντομα θα ακολουθησει και παρομοιος οδηγος για P,U,S,Sole :)

Link to comment
Share on other sites

Νεος οδηγος για MOD για συσκευες με λογισμικο JB και συγκεκριμενα για τις T,TX,V,Z.Θα τον βρειτε εδω

Συντομα θα ακολουθησει και παρομοιος οδηγος για P,U,S,Sole :)

 

Ρε Πάνο για S δεν παίζει να λειτουργούν αυτά; Γιατί αν δω τίποτα λευκά φόντα σε μηνύματα και κλήσεις θα φάω ήττα.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιταξω για να σου απαντησω με σιγουρια.Αν περασεις καποια ROM που ειναι stock based το πιο πιθανο να μην εχεις προβλημα ομως.
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιταξω για να σου απαντησω με σιγουρια.Αν περασεις καποια ROM που ειναι stock based το πιο πιθανο να μην εχεις προβλημα ομως.

 

Για στοκ μιλάμε πάντα με root. Όοοοταν με το καλό μας δώσει την JB η Sony.

Αν μπορείς να το τσεκάρεις θα σου μαι ευγνώμων. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο για S δεν παίζει να λειτουργούν αυτά; Γιατί αν δω τίποτα λευκά φόντα σε μηνύματα και κλήσεις θα φάω ήττα.:lol:

 

Η λογική λέει ότι θα είναι και στο s λεύκα φόντα....

 

Υγ δες την υπογραφή μου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα μου αναβοσβήνει το led για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά πάλι δείχνει κλειστό

μια φορά μου άναψε πράσινο αλλά και πάλι έσβησε όταν πάταγα το power και έβαζα έβγαζα την πρίζα συνέχεια

γενικως δεν μου κραταει πανω απο 3 δευτερόλεπτα ανοιχτο το κοκκινο led οτι και να κανω

 

ακριbός αυτό με το led μου το έκανε και εμενα το μόλις 2 εβδομάδων xperia t. εγώ δεν πήγα να κάνω καμια αναβάθμιση απλά έβγαλα την κάρτα sim και έβαλα μια άλλη και από εκείνη την στιγμή ΔΕΝ ξανά άνοιξε... έκανα reset με το κουμπί του ήχου k τις απενεργοποίησης αλλα τίποτα... το πήγα στο service και ενώ το κοίταξαν μου είπαν ότι έφταιγε το software οποτε έπρεπε να το στείλουν στα κεντρικά... έκανα φασαρία:angry::angry: να μου το αλλάξουν γιατί τα πείρα στο κρανίο που χάλασε μέσα σε 2 εβδομάδες (και χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο )αλλα δεν γινόταν με τίποτα η αλλαγή κι σε ερώτηση μου ΑΝ κάποια στιγμή αργότερα ξανακάνει τα ίδια και τα ίδια τι θα γίνει???? τότε μου είπαν ότι θα γίνει αλλαγή γιατί θα είναι πιο σίγουροι ότι η συσκευή είναι προβληματική.... (όλα αυτά έγιναν στην ολλανδία βεβαια αλλα πιστεύω ότι οι εντολές τις sony για αντικατάσταση κινητού θα είναι ίδιες σε όλο τον κόσμο..)

 

βοηθήστε με και εμενα λίγο οποιος έχει το xperia t και ξέρει.. θα προσπαθήσω να εξηγήσω όπως καλλίτερα μπορώ τι πρόβλημα έχω.μιας και δεν έχω ιδέα από "τεχνικές ορολογίες".. λοιπόν! έχοντας το κινητό στην αρχική οθόνη έχει ένα "κουμπί" χαμηλά που μπαίνει στο menu. δεξιά k αριστερά μπορείς να βάλεις οποιο εικονίδιο θέλεις για να το έχεις στάνταρ εκεί χωρίς να χρειάζεται να το ψάχνεις δεξιά αριστερά στης σελίδες... κρατώντας το λοιπόν στα χερια σήμερα και ενώ ήταν ξεκλείδωτο δεν ξέρω τι έκανα και αυτή η "μπάρα" με τα εικονίδια (χωρίς το "κουμπί" για το menu) πήγε κάθετα στην άκρη δεξιά στην οθόνη. και φαίνεται σαν η άκρη ενός νέου παραθυρου που δεν ανοίγει όμως.... όσες εφαρμογές είναι κάτω από αυτή την μπάρα δεν ανοίγουν... προσπαθώ να το "ανοίξω" αλλα δεν ανοίγει.. και όσες εφαρμογές "σέρνω" προς εκείνη την μεριά δεν πάνε στο επόμενο παράθυρο αλλα μπαίνουν μέσα σε αυτό το "κρυφό παράθυρο" που δεν ανοίγει... δεν ξέρω αν κατάλαβε κάποιος όλο αυτό που γράφω οποιος κατάλαβε όμως πέστε μου πως να το επαναφέρω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα... aaaa και στην κάτω μπάρα δεξιά αριστερά από το "κουμπί" πλέων δεν μπορώ να βάλω εκ νέου άλλες εφαρμογές....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

βοηθήστε με και εμενα λίγο οποιος έχει το xperia t και ξέρει.. θα προσπαθήσω να εξηγήσω όπως καλλίτερα μπορώ τι πρόβλημα έχω.μιας και δεν έχω ιδέα από "τεχνικές ορολογίες".. λοιπόν! έχοντας το κινητό στην αρχική οθόνη έχει ένα "κουμπί" χαμηλά που μπαίνει στο menu. δεξιά k αριστερά μπορείς να βάλεις οποιο εικονίδιο θέλεις για να το έχεις στάνταρ εκεί χωρίς να χρειάζεται να το ψάχνεις δεξιά αριστερά στης σελίδες... κρατώντας το λοιπόν στα χερια σήμερα και ενώ ήταν ξεκλείδωτο δεν ξέρω τι έκανα και αυτή η "μπάρα" με τα εικονίδια (χωρίς το "κουμπί" για το menu) πήγε κάθετα στην άκρη δεξιά στην οθόνη. και φαίνεται σαν η άκρη ενός νέου παραθυρου που δεν ανοίγει όμως.... όσες εφαρμογές είναι κάτω από αυτή την μπάρα δεν ανοίγουν... προσπαθώ να το "ανοίξω" αλλα δεν ανοίγει.. και όσες εφαρμογές "σέρνω" προς εκείνη την μεριά δεν πάνε στο επόμενο παράθυρο αλλα μπαίνουν μέσα σε αυτό το "κρυφό παράθυρο" που δεν ανοίγει... δεν ξέρω αν κατάλαβε κάποιος όλο αυτό που γράφω οποιος κατάλαβε όμως πέστε μου πως να το επαναφέρω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα... aaaa και στην κάτω μπάρα δεξιά αριστερά από το "κουμπί" πλέων δεν μπορώ να βάλω εκ νέου άλλες εφαρμογές....

 

προσπάθησα να αναπαραστήσω όλα αυτά που γράφεις αλλα δεν τα κατάφερα.. θα σου πρότεινα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να ρυθμίσεις ξανά το τηλέφωνο από την αρχή..

 

Ρυθμίσεις-> Δημ. αντ. ασφαλ. και επαν. -> Επαναφορά εργοστ. δεδομ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...