Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναβαθμηση νομιζω,ειναι μια χαρα,τωρα ετυχε το δικο μου με θεμα...εξαλου απ'οτι βλεπω ειμαι ο μονος που του κατσε:rolleyes:

Παντως ειναι πολυ ωραια η εμπειρια χρησης με jb,αλλα η επιλογη ειναι καθαρα δικη σου;)

Πάντως και εμένα μου έβγαλε αυτό το τριγωνάκι με τα εργαλεία μετα από restart και μόλις το είδα μου πάγωσε το αίμα!:wacko:Περίμενα περίπου 10 λεπτά και ξεκίνησε ευτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως και εμένα μου έβγαλε αυτό το τριγωνάκι με τα εργαλεία μετα από restart και μόλις το είδα μου πάγωσε το αίμα!:wacko:Περίμενα περίπου 10 λεπτά και ξεκίνησε ευτυχώς!

 

διαβάστε το foroum που παρέθεσα λέει επακριβώς πως ξεπερνιέται και τι έκαναν οι χρήστες που αντιμετώπισαν πρόβλημα..

Δοκίμασες να το κλείσεις και να το ξανανοιξεις μετά;

 

Ασχετο με το θέμα του firmware .. το κινητο μια χαρά αλλα μιας και είμαι λίγο ψείρας σε αυτά .. στό πίσω μέρος και κατω ακουγεται ενα πολύ μικρό τριξιματάκι στο πλαστικό του..(οταν το πιέσω λίγο όμως) Είναι μέσα στα πλαίσια του φυσιολογικού αυτό; να δώσω σημασία; είχα μάθει στο iphone που στο θέμα των πλαστικών του είναι solid.

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έβγαλα το τηλέφωνο από τον φορτιστή και χωρίς να κάνω κάτι ιδιέταιρο η μπαταρία έπεσε στο 90% μέσα σε μία ώρα!Με πήραν μόνο 4 τηλέφωνα σύντομα.Είναι δυνατόν?:blink:
Link to comment
Share on other sites

διαβάστε το foroum που παρέθεσα λέει επακριβώς πως ξεπερνιέται και τι έκαναν οι χρήστες που αντιμετώπισαν πρόβλημα..

Δοκίμασες να το κλείσεις και να το ξανανοιξεις μετά;

 

Ασχετο με το θέμα του firmware .. το κινητο μια χαρά αλλα μιας και είμαι λίγο ψείρας σε αυτά .. στό πίσω μέρος και κατω ακουγεται ενα πολύ μικρό τριξιματάκι στο πλαστικό του..(οταν το πιέσω λίγο όμως) Είναι μέσα στα πλαίσια του φυσιολογικού αυτό; να δώσω σημασία; είχα μάθει στο iphone που στο θέμα των πλαστικών του είναι solid.

 

Πιο forum?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ!!!

Δεν το ειχα δει πιο πανω:O

Με παλαβωσε:wacko:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έβγαλα το τηλέφωνο από τον φορτιστή και χωρίς να κάνω κάτι ιδιέταιρο η μπαταρία έπεσε στο 90% μέσα σε μία ώρα!Με πήραν μόνο 4 τηλέφωνα σύντομα.Είναι δυνατόν?:blink:

 

Κοίταξε δεν είναι απίθανο αν για πχ έχεις ανοίξει και browser κάμερα Κτλ στο ενδιάμεσο.. Μπορεί κάποιο προγράμμα να σου τρωει απο πίσω.. Χθες για παράδειγμα το έβγαλα απο την φόρτιση 12 το μεσημερι...σήμερα μέτα απο μια μέρα ακριβώς είναι στο 48 % .. Το σκαλισα λίγο αλλά μίλησα 1:30 + ώρα μέσω viber και τηλεφώνου. Θα δούμε αν ισχύει και η βελτίωση που αναφέρουν μερικοί μέτα την αναβάθμιση.ειναι ικανοποιητική μέχρι τώρα.

 

Οσοι κάνατε την αναβάθμιση επιβεβαιώστε αν εχετε το πρόβλημα με το τριγωνάκι .. Συμβαίνει οταν κλείνεις και ανοίγεις ξανα το κινητό και όχι μετα απο restart απο τι διάβασα.Φυσικά γίνεται επαναφορά οπως θα διαβάσατε στο λινκ που έχω παραθέσει παραπάνω..Εξηγούν επακριβώς πως το διόρθωσαν.

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πηγα και τους το πηρα απο το service..μολις θα το ξεκιναγανε...μου ειπαν!!

Το εφερα σπιτι(ευτυχως αδεια σημερα),και ξεκινησα απο την αρχη-ξερετε flashtool .303,επειτα sus και .489-μολις ανοιξε την πρωτη φορα,εκαθαριση εσωτερικης μνημης και επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.....και ναι:D δουλευει κανονικοτατα!!!!!

Ηθικον διδαγμα,μετα την αναβαθμηση και οταν ανοιξει για ΠΡΩΤΗ φορα,μια εκκαθαριση και μια επαναφορα,ισως σας γλυτωσει απο πολλες περιπετειες...;)

Και τωρα ας το χαρουμε,μετα τρεις μερες ταλαιπωριας:happy::happy:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε αν ισχύει και η βελτίωση που αναφέρουν μερικοί μέτα την αναβάθμιση.ειναι ικανοποιητική μέχρι τώρα.

 

Οσοι κάνατε την αναβάθμιση επιβεβαιώστε αν εχετε το πρόβλημα με το τριγωνάκι .. Συμβαίνει οταν κλείνεις και ανοίγεις ξανα το κινητό και όχι μετα απο restart απο τι διάβασα.Φυσικά γίνεται επαναφορά οπως θα διαβάσατε στο λινκ που έχω παραθέσει παραπάνω..Εξηγούν επακριβώς πως το διόρθωσαν.

 

εγω βλεπω λιγο καλυτερη διαρκεια με ιδια χρηση αν και ειναι σχετικα νωρις, πολλα παιζουν ρολο. αλλα μου εκανε εντυπωση 2 μερες που ελιωσα το runkeeper, fb,instagram ( το 1ο ειναι μονιμα με δορυφορο και εχει πολλες απαιτησεις) και παρολα αυτα η μπαταρια μεχρι το βραδυ ηταν πολυ πιο γεματη απο τις προηγουμενες μερες που βγαινω με το ποδηλατο και κανω ιδια χρηση.

 

Λοιπον,πηγα και τους το πηρα απο το service..μολις θα το ξεκιναγανε...μου ειπαν!!

Το εφερα σπιτι(ευτυχως αδεια σημερα),και ξεκινησα απο την αρχη-ξερετε flashtool .303,επειτα sus και .489-μολις ανοιξε την πρωτη φορα,εκαθαριση εσωτερικης μνημης και επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.....και ναι:D δουλευει κανονικοτατα!!!!!

Ηθικον διδαγμα,μετα την αναβαθμηση και οταν ανοιξει για ΠΡΩΤΗ φορα,μια εκκαθαριση και μια επαναφορα,ισως σας γλυτωσει απο πολλες περιπετειες...;)

Και τωρα ας το χαρουμε,μετα τρεις μερες ταλαιπωριας:happy::happy:

 

Παντως παιδες, εγω εκανα επαναφορα και διαγραφη ολων, φορματ την καρτα μνημης πριν την αναβαθμιση, και επαναφορα και διαγραφη ολων μετα (πριν αναφερθει το προβλημα) και εγιναν ολα τελεια!

την αναβαθμιση την εκανα με seus.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά εδώ.¨εχω το τηλ ανοικτό μόλις 4 ώρες και η μπαταρία έχει πέσει στο 45%.Εσείς τι βλέπετε απο μπαταρία μετά την αναβάθμιση? Παραθέτω και μια εικονα για του λόγου το αληθές.http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=29856&stc=1&d=1360061929

Συγνώμη για το μέγεθος της εικόνας,δεν ξέρω πως να την στείλω μικρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνε αυτα ακριβώς που λέει ο φίλος απο πάνω.. Αστο να αποφορτιστεί πλήρως κάνε μια πλήρη φόρτιση .Κλείσε bluetooth χαμήλωσε φωτεινότητα στο 50% (ειναι αρκετή) και πές μας αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω λιγο καλυτερη διαρκεια με ιδια χρηση αν και ειναι σχετικα νωρις, πολλα παιζουν ρολο. αλλα μου εκανε εντυπωση 2 μερες που ελιωσα το runkeeper, fb,instagram ( το 1ο ειναι μονιμα με δορυφορο και εχει πολλες απαιτησεις) και παρολα αυτα η μπαταρια μεχρι το βραδυ ηταν πολυ πιο γεματη απο τις προηγουμενες μερες που βγαινω με το ποδηλατο και κανω ιδια χρηση.

 

 

 

Παντως παιδες, εγω εκανα επαναφορα και διαγραφη ολων, φορματ την καρτα μνημης πριν την αναβαθμιση, και επαναφορα και διαγραφη ολων μετα (πριν αναφερθει το προβλημα) και εγιναν ολα τελεια!

την αναβαθμιση την εκανα με seus.

 

Και εγω λες και δεν το ηξερα:

Το παθημα μαθημα,μην βιαζεσαι!!!

Τρεις μερες "κουρελι",για να μαθω:rolleyes:

Τελος καλο,ολα καλα:)

Σας ευχαριστω ολους!!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

αν και μου έιπαν απο το μαγαζί που το αγόρασα οτι ειναι της T-Mobile , στην εκκίνηση δεν βλέπω το λογότυπο της μόνο παρα μόνο αυτό της Sony. ουτε μέσα στα προγραμμάτα έχω κάτι που να παραπέμπει σε T-Mobile.. Θα περιμένω για πιο safe να έρθει η ενημέρωση στο pc companion

 

επίσης ενας φίλος ανέφερε για Orange εκδοση του κινητού και γι αυτό δεν έχει πάρει update..μπορείτε να το εξηγήσετε ;

Πως επίσης μπορώ να δώ αν είναι branded ή unbranded;

 

Εγώ όταν το ανοίγω βλέπω το λογότυπο της Orange. Άρα είναι branded.

Παρόλα αυτά δεν είναι SIM-locked.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω λες και δεν το ηξερα:

Το παθημα μαθημα,μην βιαζεσαι!!!

Τρεις μερες "κουρελι",για να μαθω:rolleyes:

Τελος καλο,ολα καλα:)

Σας ευχαριστω ολους!!!

 

Τελικά τα βήματα ποια είναι για αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα ?

1...

2...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα βήματα ποια είναι για αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα ?

1...

2...

 

αυτο θέλω κι εγώ απο τον φίλο sks13sakis μιας και το έχει πρόσφατο.

Απο τι κατάλαβα

1) κάνουμε την αναβάθμιση κανονικά Χωρίς να τερματίσουμε το κινητό

2)κάνουμε διαμόρφωση της εσωτερικής μνήμης.. (Δηλαδή του τηλεφώνου ή της εσωτερικής micro sd που ενδεχομένως εχουμε βάλει εμείς ; )

3)Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και διαγραφή μέσα απο τηλέφωνο;; ή μέσω κάποιου προγράμματος;

 

ας επιβεβαιώσεις αν θέλεις ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση μέσω pcc , το πρόβλημα που αντιμετώπιζα ήταν το εξής ενώ έφτανε στο 70-80% της αναβάθμισης ακουγόταν

ενας ήχος απο το pc σταματούσε η ενημέρωση και μου έβγαζε το τριγωνάκι με τα εργαλεια στην οθόνη του κινητού , πρός στιγμήν τρόμαξα και κατάλαβα οτι θα έχω τα ιδια προβλήματα που αναφέρθηκαν προηγουμένως , δεν το παράτησα και μετά απο 3 προσπάθειες (άλλαξα και θύρα usb μήπως ήταν απο αυτό) ολοκλήρωσα το update επιτυχώς , όσον αναφορά το θέμα της μπαταρίας είδα μια βελτίωση

με την καθημερινή χρήση που κάνω πέφτει πιο αργά , αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι στις επαφές το χρώμα της οθόνης ήταν μαύρο και τώρα έγινε άσπρο , αυτό αλλάζει απο πουθενά παίδες ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αυτο θέλω κι εγώ απο τον φίλο sks13sakis μιας και το έχει πρόσφατο.

Απο τι κατάλαβα

1) κάνουμε την αναβάθμιση κανονικά Χωρίς να τερματίσουμε το κινητό

2)κάνουμε διαμόρφωση της εσωτερικής μνήμης.. (Δηλαδή του τηλεφώνου ή της εσωτερικής micro sd που ενδεχομένως εχουμε βάλει εμείς ; )

3)Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και διαγραφή μέσα απο τηλέφωνο;; ή μέσω κάποιου προγράμματος;

 

ας επιβεβαιώσεις αν θέλεις ευχαριστώ.

 

Λοιπον....κανουμε την αναβαθμιση(εγω παντα προτιμω το SUS και οχι το pcc)-ειναι μια διαδικασια που την ξερουμε ολοι-οταν τελειωσει με την αναβαθμιση,ανοιγουμε το τηλεφωνο,και το πρωτο πραγμα που κανουμε ειναι η διαγραφη εσωτερικου χωρου και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου).

Τελικα ειναι πολυ σημαντικο να μην ξεχασεις αυτο το βημα-οπως γραφω παραπανω-επειδη το ξεχασα τρεχω τρεις ημερες!!!

Και να θυμαστε....την ΠΡΩΤΗ φορα που θα ανοιξει η συσκευη,γιατι αλλιως ισως να μην υπαρχει δευτερη;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα εκανα την αναβαθμιση κανονικα απο το pcc δεν εκανα καμια διαγραφη εσωτερικου χωρου κα καμια επαναφορα και ολα δουλευουν τελεια, ουτε τριγωνακια ειδα ουτε ηχους ακουσα.τωρα για την οθονη στης επαφες δεν μου αρεσει ουτε εμενα αυτο το ασπρο χρωμα, οπως και το φιλο πιο πανω, αλλαζει αυτο????
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα εκανα την αναβαθμιση κανονικα απο το pcc δεν εκανα καμια διαγραφη εσωτερικου χωρου κα καμια επαναφορα και ολα δουλευουν τελεια, ουτε τριγωνακια ειδα ουτε ηχους ακουσα.τωρα για την οθονη στης επαφες δεν μου αρεσει ουτε εμενα αυτο το ασπρο χρωμα, οπως και το φιλο πιο πανω, αλλαζει αυτο????

 

Ναι,απ'οτι βλεπω,ειμαι απο τις λιγες εως σπανιες περιπτωσεις,απλα για να μην βρεθει και αλλη "σπανια" περιπτωση,λεμε τις εμπειριες μας μπας και σωσουμε κανεναν:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία music unlimited λέει ότι έχει 90 μέρες free .μολις πάω να ενεργοποίησω τρώω ακυρο γιατί λέει δεν ειναι διαθέσιμο για την χώρα μου;
Link to comment
Share on other sites

Εκανε καποιος root στη νεα εκδοση?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω πως με την αναβαθμιση εχει βελτιωθει πολυ η καμερα εβγαλα 2 φωτογραφιες με χαμηλο φωτισμο και ηταν πολυ καλες.το εχει δει καποιος αλλος φιλος?
Link to comment
Share on other sites

πολλά good news με την αναβάθμιση. σε άλλο thread είπαν ότι βελτιώθηκε και η μπαταρία

 

κι εγώ αυτα ακούω μακάρι να είναι έτσι.Με την 4.0.4 βγάζει ανετα 1.5 μέρα εχει βγάλει και 2 ακριβώς και εκανα μια μέτρια χρήση..

μέχρι στιγμής παντως official update για την συσκευή μου δεν έχει έρθει..

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την αναβαθμιση ,ενα θματακι εχω , εχει προσεξει κανεις κατι παρομοιο " στις ρυθμισεις - οθονη -οθονη κλειδωματος δεν εχει τις επιλογες για το τι πληροφοριες θα φαινονται στην οθονη κλειδωματος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...