Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα την αναβαθμιση και οντως το τηλ. εγινε πιο αργο. Πηγα να κανω επιδιωρθωση απο την sony και μου λεει οτι θα σβηστουν ολα. ισχυει το εκανε καποιος; Δεν θελω να μπω στην διαδικασια να τα ξαναπερναω ολα.

 

Ναι ισχύει.Το έκανα εγώ και σβήστηκαν τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα την αναβαθμιση και οντως το τηλ. εγινε πιο αργο. Πηγα να κανω επιδιωρθωση απο την sony και μου λεει οτι θα σβηστουν ολα. ισχυει το εκανε καποιος; Δεν θελω να μπω στην διαδικασια να τα ξαναπερναω ολα.

 

Tοτε θα πρεπει να φλαδαρεις μια ευρωπαικη ρομ με το flashtool και να μην επιλεξεις τα wipe η backup κι επαναφορα οπως λεει κατω ο αλλος Νικος

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά εκανα ενα back up και μετα εκανα clean install με το sus και τα εσβησα ολα....Μετα με το back up γυρισαν ολα στην θεσει τους ομορφα κι ωραια :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το συνέδεσα να δώ μήπως ήρθε τίποτα αλλά τζίφος.

Είναι και του αγίου βαλεγδίνου σήμερα τουλάχιστον ας μας κάνουν και ένα δώρο σε εμάς τα αγοράκια. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Xperia UpdateChceker που λέει τι έκδοση φοράει ετο κάθε cust number. Οπότε τσεκάρετε το δικό σας cust number, για να δείτε αν έχει γίνει roll out για σας.

https://app.box.com/s/m5vqj5m187hxab0d6ghp

 

EDIT: Μόλις μου ήρθε ενημέρωση! Παίρνω backup και περνάω update!

 

EDIT2: Χμμμ θα 'θέλα... Με τα windows 8.1 δε μπορώ να περάσω το update...

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

μαστορα ευχαριστω για την απαντηση αλλα με την 4.3 ανοιγει κανονικα το office!!!οποτε ολα καλα.επομενη ερωτηση λοιπον: με την 4.3 παει σφαιρα γενικα.το μονο που βλεπω ειναι στο ξεκλειδωμα που για 1 δεκατο του δευτερολεπτου αργει να πιασει τη σωστη φωτεινοτητα η οθονη.ασημαντο. η ραμ ομως ειναι στα 500+ ολη την ωρα,χωρις να κολλαει καθολου,να βαλω κανα τασκ κιλερ η οχι?(clean master πχ) η μηπως υπαρχει αλλη πατεντα του τυπου να μπλοκαρει εφαρμογες και να μην τρεχουν απο πισω
Link to comment
Share on other sites

To έκανα και με το SUS και πάλι 321 mb ram μου δείχνει ελεύθερα.

Η διαδικασία έγινε σωστά όπως πρέπει .

Κολλάει το κινητό και αργεί να ανοίξει τις ήδη υπάρχουσες εφαρμογές.

Δεν έχω βάλει καμία extra εφαρμογή & έκανα clean install με SUS.

Που ακριβώς είναι η επιδιόρθωση;

Δε βρίσκω κάτι τέτοιο.

Πόση ελεύθερη RAM έχετε οι υπόλοιποι που αναβαθμίσατε σε 4.3 ?

Μην μπερδεύετε το πόσα ελεύθερα ΜΒ έχει η μνήμη με το αν το κινητό είναι γρήγορο (στο συνολό του) ή όχι. Ο όρος ταχύτητα είναι πολυσύνθετος και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

 

Στο θέμα μας. Τα 321 ΜΒ είναι υπεραρκετά και δεν δικαιολογούν κολλήματα. Γνώμη μου είναι ότι κάτι τρέχει στο παρασκήνιο.

Υπάρχει τόπος απο την sony να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση;

 

Local876 μπορείς να δοκιμάσεις αυτό που αναφέρω πιο πάνω για την φόρτιση;

Ναι. Δες λίγο πιο πάνω στο post μου την απάντηση στον doganos

Είναι πολυ αργό για μένα σημαίνει να ακούς πχ μουσική και να ανοίγειs τον chrome να κολλάει το κινητό να περιμένεις μέχρι να ξεκολλήσει και εκείνη την ώρα που κολλάει να πατάς την ένταση να χαμηλώσει ο ήχος να μην ανταποκρίνεται να βγάζει μήνυμα ο chrome σταμάτησε να ανταποκρίνεται.

 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα της συσκευής και πως η κάθε μια αντιδρά στην αναβάθμιση.

Είναι πολύ αφοριστικό και γενικό να λέμε ότι οι αναβαθμίσεις της Sony και της κάθε Sony είναι χειρότερες. Θα συμφωνούσα αν όλοι χρήστες ανέφεραν προβλήματα. Προς το παρόν 2-3 έχετε πει ότι κάτι δεν πήγε καλά.

Εμφανίστηκε η ΟΤΑ update εμείς που είμαστε ροοτ να την κάνουμε ?

Όχι

Καλησπέρα σε όλους. Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τους φίλους που αναφέρουν πρόβλημα με την 4.3. Και εγώ έχω το ίδιο θέμα, μεγάλη καθυστέρηση στην έναρξη των εφαρμογών, κάποιες φορές το power δεν ανταποκρίνεται, όπως και το κουμπί της κάμερας. Το απόγευμα θα κάνω εγκατάσταση από SUS και ελπίζω να δω βελτίωση γιατί με την 4.1 δεν είχα κανένα πρόβλημα...

 

Αυτό που είπα πιο πάνω. Αν δεν έχετε κάνει clean install τότε βεβαιωθείτε ότι δεν τρεχει τίποτα από πίσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@ZXR: Τώρα κατεβάζει το SW στον υπολογιστή το SUS. Αυτό που είπες για clean install υπάρχει σαν επιλογή μετά; Αυτό που ανέφερε μόνο ήταν ότι έχω το τελευταίο λογισμικό και να βεβαιώσω ότι έχω πάρει μπακ απ τα προσωπικά μου δεδομένα.. Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω ενημερωση με το sus και εχω προβλημα με το wifi . ενω φαινεται οτι εχει καλυτερο σημα απο πριν δεν συνδεεται στο δικτυο του σπιτιου μου . Τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και επιλογή που σου λεει να κάνεις repair όταν σου πει ότι έχεις το τελευταίο λογισμικό. Κάνοντας repair ουσιαστικά τα σβήνει όλα και τα περνά από την αρχή.

 

jason άλλαξε κανάλι στο router σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

zxr και συ το xperia sp έχεις; έχεις κάνει την αναβάθμιση;

Τι να πω ίσως έχεις δίκιο και έχω άδικο σε όλα. Η αλήθεια είναι όμως από τα προβλήματα που μου παρουσίασε το Ion το πήγα στο service και μου το αντικατέστησαν με το SP γιατί μου είπαν πως αν μου έδιναν το ion αντικατάσταση θα είχε το ίδιο πρόβλημα.

Θα κλείσω εδώ το θέμα δεν θα ξαναναφέρω κάτι συγνώμη και όποιον κούρασα.

Ίσως είμαι πολύ απαιτητικός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και επιλογή που σου λεει να κάνεις repair όταν σου πει ότι έχεις το τελευταίο λογισμικό. Κάνοντας repair ουσιαστικά τα σβήνει όλα και τα περνά από την αρχή.

 

jason άλλαξε κανάλι στο router σου.

 

πως γινεται να αλλαξω καναλι φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

zxr και συ το xperia sp έχεις; έχεις κάνει την αναβάθμιση;

Τι να πω ίσως έχεις δίκιο και έχω άδικο σε όλα. Η αλήθεια είναι όμως από τα προβλήματα που μου παρουσίασε το Ion το πήγα στο service και μου το αντικατέστησαν με το SP γιατί μου είπαν πως αν μου έδιναν το ion αντικατάσταση θα είχε το ίδιο πρόβλημα.

Θα κλείσω εδώ το θέμα δεν θα ξαναναφέρω κάτι συγνώμη και όποιον κούρασα.

Ίσως είμαι πολύ απαιτητικός.

 

Φίλε μου, όταν έκανες το update, το πέρασες από πάνω ή έκανες καθαρή εγκατάσταση με αποτέλεσμα να χάσεις όσα είχες στο τηλέφωνο;

 

πως γινεται να αλλαξω καναλι φιλε μου?

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις του ρούτερ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά το έκανα με το sony companion απο πάνω όπως λες και κόλλαγε εντελώς και όταν έσβηνε η οθόνη και πάταγα το power button αυτό ανταπακρινόταν μετά από κάνα 5 λεπτο. Ώσπου μια στιγμή κόλλησε εντελώς και πάτησα το κουμπάκι από πίσω. Αμέσως του έκανα clean install με το SUS. Και του ξαναέκανα αργότερα μήπως βελτιωθεί η ram. Δεν γνωρίζω πολλά από κινητά την αλήθεια να πω αλλά τουλάχιστον σε μένα η 4.1 πετούσε ούτε πρόβλημα με το wifi είχα. Απλώς αναρωτιέμαι όπως είπα γιατί στην 4.1 άλλοι είχαν πρόβλημα με το wifi και εγώ δεν είχα;

Μήπως ήταν υπερβολικοί; Δηλαδή γιατί συσκευές "ίδιες" άλλες είχαν πρόβλημα το wifi και άλλες όχι; Όπως είπα και πάλι δεν γνωρίζω πολλά απο κινητά.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος όπως πέρασα την 4.3 απο την sony να επιστρέψω στην 4.1 επίσημα; χωρίς flashtool και τέτοια;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και επιλογή που σου λεει να κάνεις repair όταν σου πει ότι έχεις το τελευταίο λογισμικό. Κάνοντας repair ουσιαστικά τα σβήνει όλα και τα περνά από την αρχή.

 

Ναι αυτό το έκανα. Όπως όμως το γράφετε πιο πάνω είναι σαν να υπάρχει και άλλη επιλόγη για clean install. btw. Τελείωσε η αναβάθμηση και τώρα του κάνω restore τις επαφές, μνμ. κλπ. Δεν έχω καλές ενδείξεις για την ώρα και μετά την καθαρή εγκατάσταση αλλά περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

zxr και συ το xperia sp έχεις; έχεις κάνει την αναβάθμιση;

Τι να πω ίσως έχεις δίκιο και έχω άδικο σε όλα. Η αλήθεια είναι όμως από τα προβλήματα που μου παρουσίασε το Ion το πήγα στο service και μου το αντικατέστησαν με το SP γιατί μου είπαν πως αν μου έδιναν το ion αντικατάσταση θα είχε το ίδιο πρόβλημα.

Θα κλείσω εδώ το θέμα δεν θα ξαναναφέρω κάτι συγνώμη και όποιον κούρασα.

Ίσως είμαι πολύ απαιτητικός.

Καλά κάνεις και είσαι απαιτητικός και εννοείται ότι θα συνεχίσεις να γράφεις τα παράπονά σου για να βρούμε λύση.

Δεν την έχω κάνει ακόμα γιατί θέλω να βγει root πρώτα. Χωρίς root δεν κάνω βήμα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..

Εκανα και γω την αναβαθμιση σημερα απο SUS με clean install και μετα ολα καλα.. προς το παρον δεν εχω εντοπισει κατι που να μην δουλευει. Ισα ισα που ολα δουλευουν καλυτερα. Ειναι πιο γρηγορο απο πριν και οσον αφορα την RAM ελευθερη ειναι γυρω στα 280-350 ΜΒ. Οσον αφορα την μπαταρια μου φαινεται ειναι λιγο καλυτερη απο πριν(και πριν ηταν ηδη τρομερη) διοτι εβαλα παλι εφαρμογες λογαριασμους ενημερωσεις και επεσε ελαχιστα αλλα ακομα ειναι νωρις θα δειξει στη συνεχεια.

Αν παιζει ρολο, πριν με την 4.1 ημουν τελειως official χωρις root.

Γενικως αψογα μεχρι στιγμης.

 

edit: Μετα απο restart που μολις εκανα 410MB ελευθερα.

Edited by petros_alonso
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Xperia UpdateChceker που λέει τι έκδοση φοράει ετο κάθε cust number. Οπότε τσεκάρετε το δικό σας cust number, για να δείτε αν έχει γίνει roll out για σας.

https://app.box.com/s/m5vqj5m187hxab0d6ghp

 

EDIT: Μόλις μου ήρθε ενημέρωση! Παίρνω backup και περνάω update!

 

EDIT2: Χμμμ θα 'θέλα... Με τα windows 8.1 δε μπορώ να περάσω το update...

 

Γιατί δεν μπορείς με windows 8.1?

Link to comment
Share on other sites

Οπως πάντα μετά απο αναβάθμιση υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, σε άλλους όλα πήγαν καλά και δουλεύουν όλα ρολόϊ και σε άλλους πήγαν χειρότερα

Τα ίδια είχαμε και εμείς με το L όταν πήραμε την 4.2.2, εγώ πχ την πέρασα με το seus

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει πως χρειάζεται windows 7 ή πιο παλιά έκδοση και δε κλείνει το update.

 

με τα 8αρια ειχα θεμα και εγω, και ηταν ενας λογος που γυρισα στα 7... παρολα αυτα αν τρεξεις την εφαρμογη με δεξι κλικ και καπου εκει βρεις μια επιλογη να προσομειωσει τα win7 νομιζω θα παιξει. για ψαχτο γιατι δε θυμαμαι απεξω. το ιδιο και το flashtool, δεν εβλεπε συνδεδεμενη συσκευη ενω μετα εβλεπε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει πως χρειάζεται windows 7 ή πιο παλιά έκδοση και δε κλείνει το update.

 

Με ποιο πρόγραμμα; Δοκίμασες να αλλάξεις την συμβατότητα του προγράμματος με άλλα windows??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...