Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου, επειδη εχω μονο σονυ τα τελευταια χρονια, νομιζα πως αυτα ειναι προβληματα δικα μας.

τελικα χθες βεβαιωθηκα οτι ειναι του ανδροιδ, γιατι ακριβως τα ιδια κανει το S2 της κοπελας μου και το S3 του κολλητου μου..

αν εξαιρεσεις την εμβελεια του wifi, ο,τι αλλο περιεργο εχω δει στα δικα μας το εχω δει και στα άλλα..

 

Φίλε αυτό ξεκαθαρίζει μερικά πράγματα! Πάντως γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τη συσκευή μέχρι τώρα και ελπίζω να μην έχω κανένα αργότερα!

 

P.S. Όσοι έχετε δοκιμάσει τη 10.1.3 αξίζει γενικά; Δουλεύουν όλα σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε αυτό ξεκαθαρίζει μερικά πράγματα! Πάντως γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τη συσκευή μέχρι τώρα και ελπίζω να μην έχω κανένα αργότερα!

 

P.S. Όσοι έχετε δοκιμάσει τη 10.1.3 αξίζει γενικά; Δουλεύουν όλα σωστά;

 

και καταληγω στο οτι για να ευχαριστηθεις ανδροιδ θες ενα Ζ1 ναναι τουμπανο και οταν υπερθερμαινεται να το πετας στο νερο να κρυωνει (υδροψυξη θαρρω το λενε)..

αλλιως το ανδροιδ στο μυαλο μου παραμενει ως το πιο προβληματικο OS με το IOS ναναι το καλυτερο αλλα με περιορισμους που δεν μπορω και τα wp να με γεμιζουν ελπιδα.

 

sorry για το offtopic αλλα ηθελα να το πω γιατι τοσες μερες βλεπω ενα θαψιμο στα κινητα μας που δεν το αξιζουν πιστευω, και δεν μπορουσα να μην πω που καταληγω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ καλή η cyanogenmod! Αν και έχει ένα δύο bugs. Σήμερα είδα ότι βγήκε και η stable 10.1.3.

Διαβάζω βέβαια στο xda οτι στην ουσία έχει αφεθεί το επίσημο development της cm έκδοσης

 

Ποια bugs εννοεις?Θα περασεις και σε 10.1.3 να μας πεις εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

και καταληγω στο οτι για να ευχαριστηθεις ανδροιδ θες ενα Ζ1 ναναι τουμπανο και οταν υπερθερμαινεται να το πετας στο νερο να κρυωνει (υδροψυξη θαρρω το λενε)...

Γεια σου Νικο με τα ωραια σου :lol: καλα.... εσκασα στα γελια :lol::lol:

 

Mod συγνωμη για το off :O

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Χρειάζεται και κανένα διάλειμμα. Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας όμως.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια bugs εννοεις?Θα περασεις και σε 10.1.3 να μας πεις εντυπωσεις?

 

Μου έκλεισε 2 φορές σε Gallery και FM Radio. Γενικότερα το fm radio δεν δουλεύει σταθερά (πχ με αλλαγή orientation κλεινει)

 

Πέρασα σε 10.1.3 δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα για την ώρα (δεν έχω δοκιμάσει τα πάντα), όλα καλα :D

Link to comment
Share on other sites

βγήκε η 4.1.2? γιατί απ ότι διαβάζω σε ξένα site λέει ότι είναι διαθέσιμη για xperia Τ αλλα το site της sony λέει ότι η τελευταία ενημέρωση είναι η 4.1.1 :/
Link to comment
Share on other sites

βγήκε η 4.1.2? γιατί απ ότι διαβάζω σε ξένα site λέει ότι είναι διαθέσιμη για xperia Τ αλλα το site της sony λέει ότι η τελευταία ενημέρωση είναι η 4.1.1 :/

Την 4.1.2 έχω εγώ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που είχε πρόβλημα με επανεκκινήσεις και το λυσε με κάποιον τρόπο?

Μου κάνει πολλές επανεκκινήσεις, έχει τύχει να κάνει και σε στιγμές που δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

από που την πέρασες??

 

sus.

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ ρε φίλε...είναι μια από τις τελευταίες ελπίδες μου για να λυθεί το πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις....

 

ευχαριστώ ρε φίλε...είναι μια από τις τελευταίες ελπίδες μου για να λυθεί το πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις....

 

ποοοο συγνώμη 4.2.2 εννοούσα..είδα ότι είναι διαθέσιμη πριν αλλά μάλλον τίποτα επίσημο ακόμα αφού δεν υπάρχει στο update...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Ειμαι κατοχος πλεον και μαλιστα αρκετα ευχαριστημενος απο την αγορα του παραπανω κινητου!

Εχω δυο ερωτησεις να κανω:

1. Πως μπορω να αποθηκευσω/να εγκαταστησω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης και οχι στην μνημη τηλεφωνου!

2. Υπαρχει τροπος να κλεινω τις εφαρμογες απο το κινητο με ενα κουμπι;Δηλαδη οσες ειναι ενεργες (ασχετα αν βγηκα απο την εφαρμογη με τη χρηση του πληκτρου "βελακι") πως απενεργοποιουνται;Λυση ειναι η "αναγκαστικη διακοπη";

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για της εφαρμογες δες το folder mount ειναι οτι καλυτερο εύχρηστο βρηκα περναει της εφαρμογες στην καρτα μνημης ενω ξεγελάει το κινητο δειχνοντας οτι δεν μετακινησες κατι. Αλλα στην πραγματικοτητα η χωρητικοτητα σου ααδειάζει.(παρε το premium γιατι το free δεν σου αφηνει πανβ απο τρεις τεσσερις να μεταφέρεις) google it ;)

Και για τις εφαρμογες το advanced task killer ειναι οτι πρεπει. Επισης και το clean master ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο task killers παιδια... Μονο μπαταρια τρωνε! Ενα root & ενα greenify/titanium ειναι οτι καλυτερο!
Link to comment
Share on other sites

Μου έκλεισε 2 φορές σε Gallery και FM Radio. Γενικότερα το fm radio δεν δουλεύει σταθερά (πχ με αλλαγή orientation κλεινει)

 

Πέρασα σε 10.1.3 δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα για την ώρα (δεν έχω δοκιμάσει τα πάντα), όλα καλα :D

 

Η 10.1.3 σκαλώνει σε ότι είχε να κάνει με θέμα κάμερας.Απο την στιγμή που την χρησιμοποιήσω μετά το κινητό γίνεται αισθητά αργό με κολλήματα. Γύρισα σε 10.1.2:(

Link to comment
Share on other sites

Η 10.1.3 σκαλώνει σε ότι είχε να κάνει με θέμα κάμερας.Απο την στιγμή που την χρησιμοποιήσω μετά το κινητό γίνεται αισθητά αργό με κολλήματα. Γύρισα σε 10.1.2:(

 

Χμ η αληθεια ειναι οτι την εβγαλαν λιγο γρηγορα και απο την στιγμη που δε θα υπαρξει παραπανω υποστηριξη τοτε δεν αξιζει.Οποτε περιμενουμε για την 10.2(4.3) οπου εκει θα δωσουν βαση :D

Για την 10.1.2 εγω δεν ειχα κανενα θεμα.Τα εκανες ολα τα βηματα απο την αρχη οπως ελεγε με καθαρη εγκατασταση ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Χμ η αληθεια ειναι οτι την εβγαλαν λιγο γρηγορα και απο την στιγμη που δε θα υπαρξει παραπανω υποστηριξη τοτε δεν αξιζει.Οποτε περιμενουμε για την 10.2(4.3) οπου εκει θα δωσουν βαση :D

Για την 10.1.2 εγω δεν ειχα κανενα θεμα.Τα εκανες ολα τα βηματα απο την αρχη οπως ελεγε με καθαρη εγκατασταση ετσι?

 

Ναι κανονικά clear cache Κλπ

Στην 10.2 υπάρχουν devs που θα υποστηρίξουν το T; Στο xda ένας λέει οτι θα συνεχίσει την ανάπτυξη για το xperia T αλλα σε κάποια άλλη rom όχι cyanogenmod(η αλλαγή τους σε εταιρεία μάλλον έχει προβληματίσει αρκετά τον χώρο).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από εμενα, την δευτερα πήρα και εγώ ένα Xperia sp, μέχρι στιγμής 2 θέματα έχω παρατηρήσει που με ανησυχούν... Πρωτων, το κινητό υπάρχουν αρκετές στιγμές που το βλέπω να σηκώνει αρκετή θερμοκρασία στο χέρι μου. Ειδικά όταν είναι στην φόρτιση. Έχετε και εσείς παρόμοια θέματα? Έχει δοθεί κάποια λύση από την sony ή πρόκειται για προβληματική συσκευή?

Και δεύτερον μέχρι στιγμής στην θεσσαλονίκη στο κέντρο δεν το έχω δει να πιάνει LTE, παραμένει σε 3g, στις ρυθμίσεις είναι κανονικά ανοιχτό αλλα δεν το κλειδώνει ποτε... Σύνδεση κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από εμενα, την δευτερα πήρα και εγώ ένα Xperia sp, μέχρι στιγμής 2 θέματα έχω παρατηρήσει που με ανησυχούν... Πρωτων, το κινητό υπάρχουν αρκετές στιγμές που το βλέπω να σηκώνει αρκετή θερμοκρασία στο χέρι μου. Ειδικά όταν είναι στην φόρτιση. Έχετε και εσείς παρόμοια θέματα? Έχει δοθεί κάποια λύση από την sony ή πρόκειται για προβληματική συσκευή?

Και δεύτερον μέχρι στιγμής στην θεσσαλονίκη στο κέντρο δεν το έχω δει να πιάνει LTE, παραμένει σε 3g, στις ρυθμίσεις είναι κανονικά ανοιχτό αλλα δεν το κλειδώνει ποτε... Σύνδεση κοσμοτέ.

 

Καλησπερα! Οχι η συσκευη δεν ζεστενεται ΠΟΤΕ! Ειχα galaxy s2 παλια & πιστεψε με εκεινο ανεβαζε θερμοκρασια ΟΧΙ ΤΟ SP

 

Αν το LTE το εχεις ενεργοποιημενο στις ρυθμισεις σου 100% τοτε πρεπει να παρεις ΚΟΣΜΟΤΕ τηλεφωνο να ενεργοποιησεις το 4G στην γραμμη σου ;) Εχει τρομερη καλυψη η ΚΟΣΜΟΤΕ σε 4G στην Αθηνα... Ελπιζω να ισχυει & στην Θεσσαλονικη & να πηγαινεις σφέρα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...ξέρει κανείς διεύθυνση και ώρες για το service σε αθήνα και αν χρειάζεται κάποιο τηλέφωνο για να πάω το κινητό?είναι για το συνηθισμένο πρόβλημα που βλέπω και στο forum με τις επαννεκινήσεις..
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό μου έκανε εντύπωση, και η θεσσαλονίκη σύμφωνα με την κοσμοτέ όλη έχει κάλυψη καμπάνα... Δε μπορώ να καταλάβω τι στο καλο συμβαίνει... Και πήρα και καινούρια κάρτα sim η οποια είναι και 4G, τι ενεργοποίηση παραπάνω χρειάζεται? Όχι ότι καίγομαι για την ταχύτητα, άλλωστε και με το 3g χθες τέσταρα και χτύπησε 11+mbps... Απλά αν υπάρχει θέμα στην συσκευή και δε μπορεί να πιάσει 4g καλο θα ήταν να το ανακαλύψω πριν τις 7 μέρες για να το βγάλω DOA... Όσο για την θερμοκρασία, άρα έχει πρόβλημα η συσκευή μου! Οι υπόλοιποι τι λέτε? έχετε συναντήσει παρόμοιο θέμα στις συσκευές σας?
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρεις τηκεφωνο την κοτε για να ενεργοποιηθει το 4G
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...