Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια ειναι τα υπερ και τα κατα του κινητου?

 

το μόνο κατά είναι η εστίαση καμιά φορά στη φωτογραφία και στο βίντεο. Δεν έχω δοκιμάσει ρυθμίσεις ουτε έχω ασχοληθεί να το ψάξω ωστόσο . Κατα τα άλλα έχει πολύ καλή φωτογραφία και video.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο που το πηρες φιλε νικολας?καλοριζικο.

 

σ'ευχαριστώ.το παρήγγειλα προχθές από το open365 και ήρθε σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μόλις επανήλθε στην ζωή με αυτόν το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ οδηγό για τα δύσκολα... :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1849170

 

Αυτή την στιγμή τρέχει την Generic Trade Central Europe 1+Bond Stuff (4.1.2) (1268-3194)[unbranded]

9.1.A.1.140 και εξεταστεί διεξοδικά για restarts... :)

 

EDIT: και ναι δεν χρειάστηκε πολύ ψάξιμο, μόλις κοπάνησε το 1ο.... αύριο πάει Service πάλι... πολύ φοβάμαι πως μιλάμε για ελαττωματικό προϊόν πλέον... Ξεκινάει μάχη με το σέρβις τώρα...

Edited by sephiroth13
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παρέλαβα σήμερα και εγώ το xperia t και το κινητό φυσάει αλλα άρχισε πριν λίγο και έκανε "επανεκκινησεις" μονο του :/ γνωρίζετε τίποτα για αυτό το θέμα?? το κινητό φοράει official jellybean 4.1.2!!μήπως ξέρετε πως λύνεται αυτό το θέμα και αν δεν λύνεται μήπως μπορείτε να μου πείτε τι παίζει με τις άλλες rom τις cyanogenmod κτλπ πια είναι η καλύτερη? ευχαριστώ :D
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παρέλαβα σήμερα και εγώ το xperia t και το κινητό φυσάει αλλα άρχισε πριν λίγο και έκανε "επανεκκινησεις" μονο του :/ γνωρίζετε τίποτα για αυτό το θέμα?? το κινητό φοράει official jellybean 4.1.2!!μήπως ξέρετε πως λύνεται αυτό το θέμα και αν δεν λύνεται μήπως μπορείτε να μου πείτε τι παίζει με τις άλλες rom τις cyanogenmod κτλπ πια είναι η καλύτερη? ευχαριστώ :D

 

Φιλε μου προσπαθησε να κανεις επιδιορθωση με τα επισημα εργαλει που δινει η sony, αν δεν γινεται τιποτα να το επιστρέψεις αμεσα στο service. Δεν ειναι δυνατον να πληρωνουμε τα κερατιατικα update της sony και να ψαχνουμε εμεις για λυσεις. Εγω ταλαιπωρουμαι εναν μηνα πλεον με το θεμα των επανακκινησεων. :cry:

 

Το κινητο ειναι απο ελληνικη αντιπροσωπεια η απο απο εξωτερικο; απο ποιο καταστημα το αγορασες;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου προσπαθησε να κανεις επιδιορθωση με τα επισημα εργαλει που δινει η sony, αν δεν γινεται τιποτα να το επιστρέψεις αμεσα στο service. Δεν ειναι δυνατον να πληρωνουμε τα κερατιατικα update της sony και να ψαχνουμε εμεις για λυσεις. Εγω ταλαιπωρουμαι εναν μηνα πλεον με το θεμα των επανακκινησεων. :cry:

 

Το κινητο ειναι απο ελληνικη αντιπροσωπεια η απο απο εξωτερικο; απο ποιο καταστημα το αγορασες;

 

από το πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.απο καμερα τι λεει?δεν εχω ακουσει καλα σχολια.ειναι καλυτερο απο το χπιρια τ?

 

Εάν σε ενδιαφέρει η ποιότητα των φωτογραφιών, επέλεξε κάτι άλλο. Η κάμερα είναι για μένα το μόνο μελανό σημείο του συγκεκριμένου κινητού. Πέρασα και την .245 και δεν είδα ουσιαστική διαφορά. Το μόνο θετικό είναι ότι όπως βλέπω στο talk.sonymobile.com το έχουν αποδεχτεί το θέμα στη Sony. Ελπίζω στην .250 να γίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που παρατηρησα στην καμερα ειναι, η μειωση του noise σε νυκτερινη ληψη αλλα καμια βελτιωση, και οταν τραβας με φλας η εικονα βγαινει καπως "κιτρινη". Παρατηρησα το εξης. Γυρω γυρω το κινητο στο αλλουμινιο ξεβαφει!! Δυστυχως σημερα το παρατηρησα γυρω στο κουμπακι του on/off και στην εισοδο των ακουστικων!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι τα προγράμματα που καταγράφουν τις συνομιλίες δεν δουλεύουν στο Τ. Ξέρει κάποιος γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι τα προγράμματα που καταγράφουν τις συνομιλίες δεν δουλεύουν στο Τ. Ξέρει κάποιος γιατί?

 

Σε εμένα πάντως δούλευε ένα που είχα δοκιμάσει.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

H χαμηλή ποιότητα των φωτογραφιών, ιδίως σε χαμηλό φωτισμό, έχουν να κάνουν με τον αποτυχημένο αισθητήρα που τοποθέτησε η "φωτογραφική" Sony και συνεπώς κανένα firmware δε θα αλλάξει την κατάσταση! Το μόνο που ίσως καταφέρουν είναι μιά ισχυρή αποθορυβοποίηση με παράλληλη συνέπεια το "πασάλειμμα" των λεπτομερειών.

 

Στο Xperia L βελτίωσαν κατα πολύ την κάμερα του με αναβάθμιση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που κάνει το κινητό, είναι να σκαλώνει κατά την πλοήγηση στο μενού, όταν χρησιμοποιώ τον browser & για να μην τα πολυλογώ, παντού. Σαν να λειτουργεί με χρονοκαθυστέρηση. Θα κάνω & επαναφορά, αλλά πολύ φοβάμαι ότι πρόκειται για προβληματική συσκευή. Δεν είναι 1, ούτε 2 τα χαζά που κάνει. Για να δούμε τι έχουμε να ακούσουμε & στον Κωτσόβολο.
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από χθες είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής. Πρόκειται για συσκευή με στιβαρή κατασκευή και ωραία αίσθηση. Την επέλεξα γιατί δεν ήθελα να καταφύγω στην λύση των 5'' και το SP με βόλεψε αφάνταστα. Στην πλοήγηση (όσο μπόρεσα να ασχοληθώ βέβαια) δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα, όπως επίσης και με το wifi (αφού στην βεράντα του σπιτιού μου με 4 τοίχους να μεσολαβούν και μια ολόκληρη κουζίνα έχω σαφή εικόνα για την απόδοσή του, από τα κινητά που χρησιμοποιώ μέχρι το Macbook). Επειδή πολύς λόγος έγινε και πιο πριν εδώ για το wifi του, και συγκρινόμενο το συγκεκριμένο κινητό με το αμέσως προηγούμενο Samsung s3 mini και το αμέσως πιο προηγούμενο ένα iphone 5 εχω να πως ότι είναι ακριβώς τα ίδια σε απόδοση (τουλάχιστον στον χώρο μου). Οπως έπιαναν τα πιο πάνω κινητά στον ίδιο χώρο έτσι πιάνει κι αυτό. Πιστεύω ότι πρέπει να έχει ένα "θεματάκι" με την ποιότητα των φωτογραφιών του, αυτό θα το διαπιστώσω σε μεικτές συνθήκες (μέρα-νύχτα) αλλά με μερικές που τράβηξα νομίζω για ένα κινητό αυτής της κλάσης και της αξίας έπρεπε να είναι ένα κλικ πιο πάνω. Μονόδρομος πιστεύω είναι και η αγορά κάρτας μνήμης. Για την αυτονομία της μπαταρίας δεν μπορώ ακόμη να πω πολλά. Θα δούμε στην πορεία....

Κατά τα αλλα το κινητό είναι πολύ καλό. Α, και κάτι τελευταίο, αν και μου φάνηκε λίγο "κουλό". Δεν έχει file manager και πρέπει να κατεβάσεις αντίστοιχο από το Play. Ετσι οι φωτογραφίες που τραβάς πάνε στο Album τα τραγούδια που ρίχνεις πάνε στο Walkman και οι ήχοι κλήσης που έστειλα με bluetooth από το Macbook Air στο κινητό, πήγαν στου διαόλου τη μάνα και έκανα πόση ώρα να τους βρω για να ορίσω ringtones για ήχους κλήσης, μηνύματα και ειδοποιήσεις.

Αυτά προς το παρόν και συγγνώμη για το μακροσκελές.

Ελπίζω να βοήθησα τους μελλοντικούς αγοραστές της συγκεκριμένης συσκευής.

Συμπέρασμα: Για τα συγκεκριμένα χρήματα, η συσκευή (κατά τη γνώμη μου) αξίζει με το παραπάνω. !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες. Μια βοηθεια. Πηρε το κινητο αυτο μια φιλη. Δεν ξερει πως να κανει update στο λογισμικο. Εγω εχοντας samsung ξερω μονο το odin. Υπαρχει κατι αναλογο για τα sony; Τα κανει μηπως OTA τα updates η οχι; Unbranded ειναι το τηλ. Μπορει να βοηθησει καποιος για να την βοηθησω και εγω... Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες. Μια βοηθεια. Πηρε το κινητο αυτο μια φιλη. Δεν ξερει πως να κανει update στο λογισμικο. Εγω εχοντας samsung ξερω μονο το odin. Υπαρχει κατι αναλογο για τα sony; Τα κανει μηπως OTA τα updates η οχι; Unbranded ειναι το τηλ. Μπορει να βοηθησει καποιος για να την βοηθησω και εγω... Ευχαριστω.

 

Κατεβαζεις το pc companion ειτε συνδεοντας το κινητο στο πισι ή απλα googleαρεις και το κατεβαζεις..

 

Αλλιως δοκιμασε να κατεβασεις το SEUS. Για μενα, χρησιμοποιησε το δευτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν πιάνεις στα χέρια σου το SP καταλαβαίνεις αμέσως την τρομερή ποιότητα του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δύο χρήστες είναι! Και στους δύο έπεσε κάτω..:/

Ντάξει μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.. Να πέφτει και να αντέχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι τα προγράμματα που καταγράφουν τις συνομιλίες δεν δουλεύουν στο Τ. Ξέρει κάποιος γιατί?

 

Μπορεί να μην έχουν καλή συμβατότητα ή να είναι προχειροφτιαγμένα.

 

ποια ειναι τα υπερ και τα κατα του κινητου?

 

Πλεονεκτήματα

1)Πολύ καλή στοιβαρή ποιότητα κατασκευής ( η Sony έχει μεριμνήσει για την ασφάλεια του κινητού σε περίπτωση πτώσης και όχι μόνο να χτυπάει το σασί και όχι η οθόνη.Αν παρατηρήσεις το κινητό στην πρόσοψή του το πλαίσιο είναι ελάχιστα πιο ψηλό από την οθόνη για την προστασία του απο ζημιές και πεσίματα.Μου έχει πεσει το κινητό στο πάτωμα από 1 μέτρο με τη μούρη προς τα κάτω και δεν έκανε την παραμικρή γρατζουνιά.

2)Γρήγορος διπύρηνος επεξεργαστής που συναγωνίζεται τετραπύρηνους και 1 κιλό μνήμη για λειτουργεία πολλών εφαρμογών ταυτόχρονα.Είναι πολύ γρήγορο και άνετο.

3)Hd οθονη 720 p φυσικά χρώματα (θα σου αρέσει αν είσαι fan)

4)Είναι πολύ κομψό και έχει ωραίο design(σύνηθες φαινόμενο για τα sony αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου)

 

Μειονεκτήματα

1)Υπάρχουν θέματα αστάθειας με τις τωρινές roms που δημιουργούν ξαφνικές επανεκινήσεις.(Περιμένουμε update για την επίλυσή τους)

2)Σε περίπτωση που τα φτύσει η μπαταρία πρέπει να κάνεις το κινητό βίδες προκειμένου να την αντικαταστήσεις.

[/u]

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε ολα πλην της ποιότητας κατασκευής στο σασι που ναι μεν ειναι καλη αλλα τα τρίξιματακια του τα κάνει.. (Το εχω τσεκαρει σε αρκετα μαυρα αλλα και ασπρα)Θα μπορούσε λίγο καλύτερα . Επανεκινησεις δεν εχω δει ποτε.το κινητο ειναι υπερ σταθερό και πολυ γρήγορο,εχω την generic uk .Οσον αφορά την μπαταρία αλλάζει και αν θυμάμαι καλα απο σχετικό βίντεο που έχω δει δεν ειναι τοσο τραγικό. Στο iPhone εχει περισσότερη μανούρα για την αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει ξεβάψει και στο δικό μου(γωνία πάνω αριστερά και δεξιά) και το έχω συνέχεια σε θήκη "πορτοφόλι". Δε φαίνεται αρκετά όμως και το συγκεκριμένο δε με ενοχλεί.

 

Το έχω αγορασμένο απο Γερμανό και είναι branded Cosmote. Έχω ακόμα την .257 επάνω. Έχει κανείς αναβαθμίσει σε .245 σε branded cosmote?

 

Υπάρχει πουθενά η european firmware του κινητού(η στοκ) για το φλασάρω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Στο service της sony τι μπορούν να σου κάνουν για να λυθεί το πρόβλημα??? καινούρια έκδοση που να διορθώνει το πρόβλημα περιμένουμε?? δεν πάει άλλο με τις επανεκκινήσεις..δε χρησιμοποιώ 3g,δε χρησιμοποιώ gps,δε στέλνω πολλά sms,δε μιλάω πολύ,για να παίξω ένα παιχνίδι το βάζω σε flight mode :P...κάνω λιγότερα αα ότι θα έκανα με ένα 3210. και κάτι άλλο αφού δεν είναι πρόβλημα της μπαταρίας γιατί όταν είναι στη φόρτιση είναι μια χαρά? Edited by jimpoul
Link to comment
Share on other sites

Στο service της sony τι μπορούν να σου κάνουν για να λυθεί το πρόβλημα??? καινούρια έκδοση που να διορθώνει το πρόβλημα περιμένουμε?? δεν πάει άλλο με τις επανεκκινήσεις..δε χρησιμοποιώ 3g,δε χρησιμοποιώ gps,δε στέλνω πολλά sms,δε μιλάω πολύ,για να παίξω ένα παιχνίδι το βάζω σε flight mode :P...κάνω λιγότερα αα ότι θα έκανα με ένα 3210

με όλες τις ρομ το παρουσιάζει αυτό; έχετε δοκιμάσει την UK απο το XDA developers ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια της γυναικας παντως μεχρι στιγμης ειναι οκ.Αγορασμενο απο Galaxy Store,πολωνικο με .141.Reboot μεχρι στιγμης κανενα με moderate χρηση,facebook,mail,viber,whatsapp,skype και κανενα παιχνιδακι τυπου minion rush.Δοκιμασα και Sygic επιτηδες στο αμαξι για δοκιμη ενω φορτιζε κιολας και ουδεν προβλημα σε 20λεπτη πλοηγηση.Το μονο που παρουσιασε ειναι το θεμα με την μπαταρια.Στις τρεις πρωτες φορτισεις εδειχνε σταθερα 100% μετα απο κανα διωρο χρησης και επεφτε αποτομα στο ~60% μετα μονο του.Παντως αποτομο κλεισιμο απο το 25% π.χ. δεν εκανε ποτε.Τι να πω ισως να ειμαι τυχερος!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...