Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.Εχω το Τ με το τελευταιο μαμα update.Πως το ρουταρω ξερει κανεις?

Ευχαριστω.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.Εχω το Τ με το τελευταιο μαμα update.Πως το ρουταρω ξερει κανεις?

Ευχαριστω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2333577

 

αλλα δεν υπαρχει -ακομα τουλαχιστον- οδηγος για unroot...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2333577

 

αλλα δεν υπαρχει -ακομα τουλαχιστον- οδηγος για unroot...

Unroot κανεις πανευκολα ειτε με επαναφορα ειτε με sus και επιδιορθωση εγκαταστασης

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Unroot κανεις πανευκολα ειτε με επαναφορα ειτε με sus και επιδιορθωση εγκαταστασης

 

αληθεια; προφανως ξαναπερναω την τελευταια ρομ... το εχεις δοκιμασει; με ποια συσκευη;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

αληθεια; προφανως ξαναπερναω την τελευταια ρομ... το εχεις δοκιμασει; με ποια συσκευη;

Χμμ με καμποσες ,απλα προετοιμασου για back up και ξαναστησιμο

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Χμμ με καμποσες ,απλα προετοιμασου για back up και ξαναστησιμο

 

το ξερω αυτο σημασια εχει που η επαναφορα γινεται με επισημο τροπο... σε ευχαριστω για την πολυ σημαντικη πληροφορια...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό κάνει επανεκκίνηση, σε σας ανοίγει κανονικά, ζητώντας PIN ή όχι;

Την τελευταία εβδομάδα το έχω βρει δύο φορές να μου ζητάει PIN ενώ το είχα ανοικτό και πέρα από το ότι το θεωρώ τραγικό, αυτό που κάνει τα πράγματα χειρότερα είναι ότι μου το έχει κάνει δύο φορές που έχω ρυθμίσει το ξυπνητήρι. Μέχρι τώρα το έχω ρυθμίσει άλλες 3 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά το γεγονός ότι μου το απενεργοποιεί, είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό κάνει επανεκκίνηση, σε σας ανοίγει κανονικά, ζητώντας PIN ή όχι;

Την τελευταία εβδομάδα το έχω βρει δύο φορές να μου ζητάει PIN ενώ το είχα ανοικτό και πέρα από το ότι το θεωρώ τραγικό, αυτό που κάνει τα πράγματα χειρότερα είναι ότι μου το έχει κάνει δύο φορές που έχω ρυθμίσει το ξυπνητήρι. Μέχρι τώρα το έχω ρυθμίσει άλλες 3 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά το γεγονός ότι μου το απενεργοποιεί, είναι σημαντικό.

 

εμένα πάντα μου ζητάει PIN,εκτός αν δεν κάνει επανεκκίνηση και κάνει απεργοποίηση απλά...γιατί μου το κάνει και αυτό που και που..ξυπνητήρι δε βάζω πλέον σε αυτό το κινητό είναι επικίνδυνο..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, επειδη βλεπω πολλες επανεκινησεις τελευταια, εχετε δοκιμασει για λιγες μερες (οσο μπορει καποιος) να του περασετε με SUS την 141 και να το εχετε με καμια εφαρμογη? μονο με τον τηλεφωνικο σας καταλογο?

και επισης με κανενα αρχειο!

εμενα οταν το πηρα το Τ, το εκλεινα και εκκινουσε μονο του! τελικα διαπιστωσα οτι εφταιγαν κατι φωτογραφιες απο αι φον!!! ομως μεχρι να το διαπιστωσω μου ειχαν δωσει ενα καινουριο Τ με DOA και 2-3 καρτες μνημης! απλα εγω οταν το "εστηνα" το κινητο ειχα μονιμα στην εκαστοτε καρτα μνημης τα αρχεια μου, και παντα την εβαζα μεσα. αποτελεσμα, να βγαλω ακρη μετα απο πολλες μερες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο Xperia L βελτίωσαν κατα πολύ την κάμερα του με αναβάθμιση πάντως.

Γενικώς το xperia L είναι vfm και με τη βελτίωση στην κάμερα ανέβηκε

Link to comment
Share on other sites

Συνωμότησε το σύμπαν απόψε να αγοράσω θήκη, μιας και μου ήρθε κουπόνι από το ebay.uk για έκπτωση 10 λιρών Αγγλίας στην επόμενη αγορά μου.

 

Η Nillkin δεν έπιανε το ποσό (ηταν φτηνότερη) και έτσι πήγα σε κάτι πιο ακριβό, που μου άρεσε το διάφανο πίσω μέρος. Την θήκη της Roxfit που σας παραθέτω στο link.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Official-Roxfit-Sony-Xperia-SP-Gel-Shell-Case-Cover-Black-SMA4132B-/200924485809?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2ec80858b1

 

Από 20 Ευρώ, μου πήγε 8,50, καθόλου άσχημα! Αναμενω παραλαβή 6 με 8 Αυγούστου, θα σας ενημερώσω με τις εντυπώσεις μου μόλις παραλάβω..

 

Επανέρχομαι στο θέμα της θήκης, γιατί η θήκη της Roxfit που πήρα τελικά με απογοήτευσε. Ενώ το μάυρο πλαίσιο είναι από μαλακό πλαστικό εξαιρετικής ποιότητας, το διάφανο πίσω μέρος γρατζουνίζεται απελπιστικά εύκολα. Μετά από δύο εβδομάδες προσεκτικής χρήσης, έχει γίνει σα να το έτριψα με γυαλόχαρτο, με έντονες και πυκνές γρατζουνίες που δεν δικαιολογούνται με τίποτα από την προσοχή που του έδειχνα.

Ευτυχώς που δεν την πλήρωσα όσο έκανε, γιατί πραγματικά τέτοια ποιότητα υλικού δεν δικαιολογείται από την τιμή των 20 Ευρώ.

 

Κατά τα λοιπά, μετά την αντικατάσταση της συσκευής, το τηλέφωνο δουλέυει άριστα. Δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με την ποιότητα της βαφής, ούτε καμία άλλη δυσλειτουργία. Μόνο πρόβλημα η ποιότητα των φωτογραφιών το βράδυ, αλλά μου ήταν γνωστό και δεν αποτελεί για μένα αποφασιστικό θέμα.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, επειδη βλεπω πολλες επανεκινησεις τελευταια, εχετε δοκιμασει για λιγες μερες (οσο μπορει καποιος) να του περασετε με SUS την 141 και να το εχετε με καμια εφαρμογη? μονο με τον τηλεφωνικο σας καταλογο?

και επισης με κανενα αρχειο!

εμενα οταν το πηρα το Τ, το εκλεινα και εκκινουσε μονο του! τελικα διαπιστωσα οτι εφταιγαν κατι φωτογραφιες απο αι φον!!! ομως μεχρι να το διαπιστωσω μου ειχαν δωσει ενα καινουριο Τ με DOA και 2-3 καρτες μνημης! απλα εγω οταν το "εστηνα" το κινητο ειχα μονιμα στην εκαστοτε καρτα μνημης τα αρχεια μου, και παντα την εβαζα μεσα. αποτελεσμα, να βγαλω ακρη μετα απο πολλες μερες..

 

Φίλε μου πως είναι δυνατόν ορισμένες φωτογραφίες να σου κάνουν επανεκκίνηση στο κινητό; Μάλλον αναφέρεσαι σε προβληματική εξωτερική SD.

 

Λοιπόν παιδιά στην περίπτωση μου το κινητό κάνει επανεκκινήσεις χωρίς να έχει μέσα την SD, χωρίς να έχει την SIM και όντας από factory reset ή και ακόμα μετά από πέρασμα της ROM με την SUS. Όταν κάνει επανεκκινήσεις συνήθως είναι συνεχόμενες και το μόνο που το βοηθάει να τις σταματήσει είναι η σύνδεση με εξωτερική πηγή ενέργειας (ΕΔΩ ΒΡΩΜΑΕΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ).

 

Αυτό μάλιστα έγινε πρόσφατα στο SERVICE της Πάτρας όπου το κινητό έκανε Reset 5 λεπτά αφού μου το επέστρεψαν κατά την 2η επανεκκίνηση και δεν ήξερα αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω. Θα αναφέρω ακόμα μια φορά πως τα προβλήματα ξεκίνησαν αφότου έβαλα την επίσημη .141.

 

Θα ήθελα επίσης να επικοινωνήσουν μαζί μου όσοι έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εμένα διότι απ'ότι διαβάζω στο http://talk.sonymobile.com/ είναι πολλοί αυτοί που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα και πρέπει επιτέλους να ενεργήσουμε.

 

Θα το πώ για ακόμα μια φορά, σε κινητό που έχω 4 μήνες από την 1η μέρα σε θήκη δεν θα μπώ στην διαδικασία να κάτσω ΕΓΩ να βρώ εκείνη την ROM που θα εμφανίζει τα λιγότερα προβλήματα. Η κατασκευάστρια εταιρεία φέρει την ευθύνη επιδιόρθωσης του προβλήματος ή αντικατάσταση της συσκευής εάν αυτό δεν είναι εφικτό.

Edited by sephiroth13
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της θήκης, γιατί η θήκη της Roxfit που πήρα τελικά με απογοήτευσε. Ενώ το μάυρο πλαίσιο είναι από μαλακό πλαστικό εξαιρετικής ποιότητας, το διάφανο πίσω μέρος γρατζουνίζεται απελπιστικά εύκολα. Μετά από δύο εβδομάδες προσεκτικής χρήσης, έχει γίνει σα να το έτριψα με γυαλόχαρτο, με έντονες και πυκνές γρατζουνίες που δεν δικαιολογούνται με τίποτα από την προσοχή που του έδειχνα.

Ευτυχώς που δεν την πλήρωσα όσο έκανε, γιατί πραγματικά τέτοια ποιότητα υλικού δεν δικαιολογείται από την τιμή των 20 Ευρώ.

 

Κατά τα λοιπά, μετά την αντικατάσταση της συσκευής, το τηλέφωνο δουλέυει άριστα. Δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με την ποιότητα της βαφής, ούτε καμία άλλη δυσλειτουργία. Μόνο πρόβλημα η ποιότητα των φωτογραφιών το βράδυ, αλλά μου ήταν γνωστό και δεν αποτελεί για μένα αποφασιστικό θέμα.

 

Είχες πρόβλημα με το wifi και τώρα με τη νέα συσκευή όλα οκ? Δηλαδή μπορώ να πάω στη Sony και να τους πω ότι το wifi έχει μικρή εμβέλεια και να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή?

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

 

Θα το πώ για ακόμα μια φορά, σε κινητό που έχω 4 μήνες από την 1η μέρα σε θήκη δεν θα μπώ στην διαδικασία να κάτσω ΕΓΩ να βρώ εκείνη την ROM που θα εμφανίζει τα λιγότερα προβλήματα. Η κατασκευάστρια εταιρεία φέρει την ευθύνη επιδιόρθωσης του προβλήματος ή αντικατάσταση της συσκευής εάν αυτό δεν είναι εφικτό.

 

Συμφωνώ απόλυτα..370 ευρώ κινητό και ψάχνουμε λύση σε τέτοια θέματα λες και το βρήκαμε στο δρόμο!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, με την οθόνη είχα πρόβλημα.

 

Το wifi στην καινούρια συσκευή σε τι επίπεδα είναι? Είναι αδύναμο όπως δηλώνουν πολλοί ή έχει διορθωθεί?

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες συσκευές είχα τέτοιο θέμα. Πλεόν δεν υφίσταται. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος όμως.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πως είναι δυνατόν ορισμένες φωτογραφίες να σου κάνουν επανεκκίνηση στο κινητό; Μάλλον αναφέρεσαι σε προβληματική εξωτερική SD.

 

Λοιπόν παιδιά στην περίπτωση μου το κινητό κάνει επανεκκινήσεις χωρίς να έχει μέσα την SD, χωρίς να έχει την SIM και όντας από factory reset ή και ακόμα μετά από πέρασμα της ROM με την SUS. Όταν κάνει επανεκκινήσεις συνήθως είναι συνεχόμενες και το μόνο που το βοηθάει να τις σταματήσει είναι η σύνδεση με εξωτερική πηγή ενέργειας (ΕΔΩ ΒΡΩΜΑΕΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ).

 

Αυτό μάλιστα έγινε πρόσφατα στο SERVICE της Πάτρας όπου το κινητό έκανε Reset 5 λεπτά αφού μου το επέστρεψαν κατά την 2η επανεκκίνηση και δεν ήξερα αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω. Θα αναφέρω ακόμα μια φορά πως τα προβλήματα ξεκίνησαν αφότου έβαλα την επίσημη .141.

 

Θα ήθελα επίσης να επικοινωνήσουν μαζί μου όσοι έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εμένα διότι απ'ότι διαβάζω στο http://talk.sonymobile.com/ είναι πολλοί αυτοί που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα και πρέπει επιτέλους να ενεργήσουμε.

 

Θα το πώ για ακόμα μια φορά, σε κινητό που έχω 4 μήνες από την 1η μέρα σε θήκη δεν θα μπώ στην διαδικασία να κάτσω ΕΓΩ να βρώ εκείνη την ROM που θα εμφανίζει τα λιγότερα προβλήματα. Η κατασκευάστρια εταιρεία φέρει την ευθύνη επιδιόρθωσης του προβλήματος ή αντικατάσταση της συσκευής εάν αυτό δεν είναι εφικτό.

 

καμια μερα θα παμε μαζι στη σονυ γιατι και μενα απο τοτε που μου εβαλαν την .141 αδειαζει πιο γρηγορα η μπαταρια και θελει παραπανω ωρες να φορτισει... :blink:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/2013/08/30/new-xperia-sp-firmware-certified-with-build-number-12-0-a-2-254/

 

 

Τι έχετε ακούσει για αυτήν την ρομ;;;

Εμείς θα πάρουμε την 4.3 όπου λέει η Sony;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι bug. Επίτηδες το έχουν κάνει, για να περιορίζεται η κατανάλωση. Ίδια συμπεριφορά υπάρχει με το stamina και το ledακι και σε αλλά Xperia
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πως είναι δυνατόν ορισμένες φωτογραφίες να σου κάνουν επανεκκίνηση στο κινητό; Μάλλον αναφέρεσαι σε προβληματική εξωτερική SD.

 

Δεν ξερω, αλλα πες μου πως γινεται να εχω αλλαξει 4 καινουριες καρτες διαφορετικης μαρκας κλασσης απο 6 και πανω και να το κανει, και το 1ο και το 2ο Τ και μολις εσβησα τις φωτο αυτες να μην το ξανακανει???

1 μηνα ψαχνομουν, τους ειχα κανει κωλο στη wind

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπεσε άλλο ένα SP στα χέρια μου. Είναι πρόσφατης παραγωγής και η λήψη wifi είναι απλά βελτιωμένη σε σχέση με τα αρχικά κομμάτια. 'Οταν όμως απομακρύνομαι από τα ρούτερ, εκεί που το Lumia 820 παραμένει συνδεδεμένο και σερφάρω κανονικότατα, το SP απλά λέει "Εκτός εμβέλειας". :blink:

Χρήσιμο σχόλιο. Πάντως είναι λογικό να υπάρχει διαφορά από κινητό σε κινητό. Το καλό είναι ότι δεν υπάρχει εκείνο το χάλι που υπήρχε στην αρχή. Είχε αναφερθεί ότι ακόμα και δίπλα στο router έχανε το σήμα!

 

Όταν λες απομακρύνεσαι για πόση απόσταση μιλάς; Υπάρχουν τοίχοι ενδιάμεσα;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, αλλα πες μου πως γινεται να εχω αλλαξει 4 καινουριες καρτες διαφορετικης μαρκας κλασσης απο 6 και πανω και να το κανει, και το 1ο και το 2ο Τ και μολις εσβησα τις φωτο αυτες να μην το ξανακανει???

1 μηνα ψαχνομουν, τους ειχα κανει κωλο στη wind

 

1. Καλά τους είχες κάνει...

2. Όντως περίεργο το πρόβλημά σου, αλλά και εσύ έπρεπε να την κάνεις φορμάτ λίγο νωρίτερα την κάρτα... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...