Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω μαζι σου φιλε μου οτι οσο χρησιμοποιεις κατι προσαρμοζεσαι σε αυτο! ειχα σκεφτει και εγω για καποιο φθηνοτερο μοντελο μιας και υπαρχουν παρα πολλα πλεον απο την σονυ, και απο αλλες αξιολογες κατ΄εμε εταιρειες, απλα εχω φαει σκαλωμα με αυτο! δεν εξηγειται αλλιως :lol:

Βεβαια δεν με βιαζει τοσο, οποτε θα περιμενω μηπως μετα τις γιορτες εχει καποια ακομα πτωση τιμης. πολυ πιθανο κιολας. Απλα στην προκειμενη περιπτωση ειπα στον εαυτο μου οτι και καλα δεν θα συμβιβαστω με κατι ας πουμε "μικροτερο" αλλα να παω σε οτι καλυτερο παιζει αυτη την στιγμη! Βεβαια αν τα οικονομικα μετεπειτα δεν το επιτρεψουν βλεπουμε...Παντως να αποφυγω μεταχειρισμενο ετσι?

 

δεν ειναι μονο η προσαρμογη, οσο οτι με 1-2 κακες στιγμες δεν μπορεις να το κακοχαρακτηρισεις.. και εμενα εκανε επανεκκινησεις με την καρτα μνημης μεσα αλλα τελικα μαλλον εφταιγε καποιο αρχειο και μαλιστα φωτο απο αι φον,εκει καταληγω! οσο για την καμερα, οσο την μαθαινω καλυτερα και δεν το αφηνω ολα στο αυτοματο,τοσο καλυτερα αποτελεσματα εχω, και προσωπικα με καλυπτει.

Μεταχειρισμενο θα επαιρνα ειτε απο ατομο που ξερω ειτε αν καθομουν να το δω για ωρα ωστε να σιγουρευτω οτι ειναι οκ..

Τωρα τι να σου πω, αν ερθει το padfone2 στην ελλαδα κατω απο 500 ευρω (σκετη συσκευη), ισως το πουλησω το Τ και εγω :p

Παρολα αυτα,μεχρι να το αποφασισεις θα πεσει κιαλλο, δεν ειναι απο τα κινητα που μπορουν να κρατησουν πολυ καιρο υψηλη τιμη λογω brand name

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το πήρα και εγώ! Τώρα το ξεπακετάρω!:yahoo:

 

Είναι όμως πανέμορφο το άτιμο!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει που συζηταγατε κατι για Jelly Bean Updates! Οριστε ποτε το ετοιμαζει η μαμα σονυ για το Τ.. ελπιζω να μην εχει ξαναπαιξει η δημοσιευση! :)

 

http://blogs.sonymobile.com/2012/12/17/update-on-sony-software-upgrades-including-uplift-to-jelly-bean-android-4-1-for-2012-xperia-smartphones/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ! Τώρα το ξεπακετάρω!:yahoo:

 

Είναι όμως πανέμορφο το άτιμο!

 

 

Καλοριζικο φιλε! εξτρα θηκουλα αμεσως για να διατηρηθει στον χρονο οσο περισσοτερο γινεται !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,ξέρει κάποιος που αποθηκεύονται οι εφαρμογές? Εχω φάει το κινητό και δεν τις βρίσκω πουθενά!:dash:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,ξέρει κάποιος που αποθηκεύονται οι εφαρμογές? Εχω φάει το κινητό και δεν τις βρίσκω πουθενά!:dash:

 

Ρυθμισεις-εφαρμογες ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνομαι να το αγορασω (αν δεν βρω ενα αλλο που με ενδιαφερει).θελω να μαθω για ηχειο αν ακουγεται καλα οταν σε καλουν και αν εχει καλη ποιοτητα στα τραγουδια με handsfree.εφοσον εχει καλη καμερα το θεωρω αντικαταστατη του n8
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνομαι να το αγορασω (αν δεν βρω ενα αλλο που με ενδιαφερει).θελω να μαθω για ηχειο αν ακουγεται καλα οταν σε καλουν και αν εχει καλη ποιοτητα στα τραγουδια με handsfree.εφοσον εχει καλη καμερα το θεωρω αντικαταστατη του n8

 

Επειδη εχω και το Ν8, θα σου ελεγα οτι ισως να αξιζει η μεταβαση στο συνολο, οχι ομως μονο για την καμερα. Στην αρχη δεν ειχα καλα αποτελεσματα αλλα οσο περναει ο καιρος το εκτιμαω περισσοτερο. σιγουρα το xenon δεν μπορει να το φτασει,αλλα γενικως ειμαι πλεον αρκετα ικανοποιημενος.

Παρολα αυτα,επειδη τις 2 τελευταιες ημερες ακουσα μουσικη στο δρομο, η ενταση του δεν ειναι ιδιαιτερα υψηλη, μου εκανε εντυπωση οτι στον ηλεκτρικο το εβαλα και τερμα καποιες φορες για να ευχαριστηθω ενα κομματι (να μην ακουω δηλαδη περισσοτερο το θορυβο αποτι το κομματι),κατι που με το Ν8 δεν εκανα..

Κατα ταλλα πιστευω οτι θα το ευχαριστηθεις,ειδικα στο θεμα ταχυτητας και ποικιλιας εφαρμογων! (πχ εχω βαλει εφαρμογη για ναλλαζω τα καναλια της TV μου απο το κινητο, ειδικη για samsung και εχει σχεδον πληρη ελεγχο.η TV μεσω wifi ειναι στο δικτυο οποτε αλλαζω καναλια ή ενταση ακομα και απο αλλο δωματιο..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω και το Ν8, θα σου ελεγα οτι ισως να αξιζει η μεταβαση στο συνολο, οχι ομως μονο για την καμερα. Στην αρχη δεν ειχα καλα αποτελεσματα αλλα οσο περναει ο καιρος το εκτιμαω περισσοτερο. σιγουρα το xenon δεν μπορει να το φτασει,αλλα γενικως ειμαι πλεον αρκετα ικανοποιημενος.

Παρολα αυτα,επειδη τις 2 τελευταιες ημερες ακουσα μουσικη στο δρομο, η ενταση του δεν ειναι ιδιαιτερα υψηλη, μου εκανε εντυπωση οτι στον ηλεκτρικο το εβαλα και τερμα καποιες φορες για να ευχαριστηθω ενα κομματι (να μην ακουω δηλαδη περισσοτερο το θορυβο αποτι το κομματι),κατι που με το Ν8 δεν εκανα..

Κατα ταλλα πιστευω οτι θα το ευχαριστηθεις,ειδικα στο θεμα ταχυτητας και ποικιλιας εφαρμογων! (πχ εχω βαλει εφαρμογη για ναλλαζω τα καναλια της TV μου απο το κινητο, ειδικη για samsung και εχει σχεδον πληρη ελεγχο.η TV μεσω wifi ειναι στο δικτυο οποτε αλλαζω καναλια ή ενταση ακομα και απο αλλο δωματιο..)

 

χμμ απο εφαρμογες θα σκιζει και θα ειναι κατι το διαφορετικο για μας του symbian:happy: αλλα μου ξινιζει για τον ηχο επειδη και στο public που ειχα βαλει να το ακουσω δεν ακουγοταν(υπεθεσα λογω του κοσμου)παντως ευχαριστω για την απαντηση θα το ξεψαχνισω καλα πριν αποφασισω να το αγορασω .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,ξέρει κάποιος που αποθηκεύονται οι εφαρμογές? Εχω φάει το κινητό και δεν τις βρίσκω πουθενά!:dash:

Αν είσαι root /data/app.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω μονο αν μου δωσεις να παιξω λιγο με το T.:O

 

εδω σε εχω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792

Ευχαριστώ. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ, είναι η πρώτη φορά που παίρνω Sony και από εχτές έχω και εγώ το κινητό στην κατοχή μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος, εκτός από ένα σημείο, που ελπίζω να βρω λύση.

Όταν βάζω το ξυπνητήρι και κλείνω το κινητό αυτό δεν ανοίγει για να χτυπήσει, δεν ξέρω αν είναι απλά μια λεπτομέρεια για πολλούς αλλά για μένα είναι πολύ σημαντικό. Έτσι είναι όλα τα Sony ή υπάρχει κάποια ρύθμιση, ή έστω μια εφαρμογή που κλείνοντας το κινητό αυτό ανοίγει για να με ξυπνήσει;

Ευχαριστώ

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ, είναι η πρώτη φορά που παίρνω Sony και από εχτές έχω και εγώ το κινητό στην κατοχή μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος, εκτός από ένα σημείο, που ελπίζω να βρω λύση.

Όταν βάζω το ξυπνητήρι και κλείνω το κινητό αυτό δεν ανοίγει για να χτυπήσει, δεν ξέρω αν είναι απλά μια λεπτομέρεια για πολλούς αλλά για μένα είναι πολύ σημαντικό. Έτσι είναι όλα τα Sony ή υπάρχει κάποια ρύθμιση, ή έστω μια εφαρμογή που κλείνοντας το κινητό αυτό ανοίγει για να με ξυπνήσει;

Ευχαριστώ

Ηλίας

 

ετσι ειναι ολα τα ανροιδ.. μονο το symbian χτυπαει με κλειστο κινητο! πλεον το ξεχνας αυτο, βαζεις flight mode..

(εγω πχ εχω ενα παλιο Κ750 για ξυπνητηρι με σιμ που δεν λειτουργει γιατι θελω να το κλεινω το Τ)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει android τηλεφωνο που χτυπαει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο, μαλλον μοναδικη περιπτωση αλλα υπαρχει :lol:

Newman N1 ποστ Ν.38 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4352227&highlight=%CE%BE%CF%85%CF%80%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9#post4352227 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο από το γεγονός ότι κάνει ένα απλό μπιπ-μπιπ καταλαβαίνεις ότι δεν χτυπάει το ξυπνητήρι του κινητού. Απλά η συσκεύη διαθέτει κύκλωμα... ξυπνητηριού. Με άλλα λόγια το λειτουργικό δεν συμμετέχει καθόλου. Έξυπνο μεν, αλλά εξακολουθεί να μην είναι εγγενής λειτουργία του Android.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πλεον δεν ξερω τι να διαλεξω, κοιταζα και το galaxy s3 και πραγματικα δεν ξερω τι αξιζει περισσοτερο.. το Τ ή το Σ3?:(
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι ολα τα ανροιδ.. μονο το symbian χτυπαει με κλειστο κινητο! πλεον το ξεχνας αυτο, βαζεις flight mode..

(εγω πχ εχω ενα παλιο Κ750 για ξυπνητηρι με σιμ που δεν λειτουργει γιατι θελω να το κλεινω το Τ)

 

Όντος μέχρι τώρα είχα καμιά δεκαριά Nokia και ένα Samsung, αλλά όλα με ξύπναγαν με κλειστό κινητό. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή (ξυπνητήρι) που να ανοίγει το κινητό και να σε ξυπνάει? ;)

Please help!

Link to comment
Share on other sites

Όντος μέχρι τώρα είχα καμιά δεκαριά Nokia και ένα Samsung, αλλά όλα με ξύπναγαν με κλειστό κινητό. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή (ξυπνητήρι) που να ανοίγει το κινητό και να σε ξυπνάει? ;)

Please help!

 

Οχι δυστυχως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο από το γεγονός ότι κάνει ένα απλό μπιπ-μπιπ καταλαβαίνεις ότι δεν χτυπάει το ξυπνητήρι του κινητού. Απλά η συσκεύη διαθέτει κύκλωμα... ξυπνητηριού. Με άλλα λόγια το λειτουργικό δεν συμμετέχει καθόλου. Έξυπνο μεν, αλλά εξακολουθεί να μην είναι εγγενής λειτουργία του Android.

Καλα σιγα μην ακουσω στον υπνο μου το μπιπ-μπιπ...., ουτε με κατσαρολες δεν ξυπναω :lol::lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόλαβα να το δοκιμάσω λιγο...Αυτό που παρατηρώ είναι ότι έχει πολύ αδύναμο ηχείο.Όσο για τις φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό,άστα να παν!Αυριο θα έχω και καλύτερη εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πλεον δεν ξερω τι να διαλεξω, κοιταζα και το galaxy s3 και πραγματικα δεν ξερω τι αξιζει περισσοτερο.. το Τ ή το Σ3?:(

 

άμα πάρεις το S3 δεν θα έχεις πρόβλημα με το username σου όμως;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ εχεις δικιο! ειναι ενα θεμα και αυτο..αλλα οσο παω σε μαγαζια και το κοιταζω..ολο και πιο πολυ με τραβαει.. αλλα θα ηθελα να μαθω ποιο απο τα 2 αυτα ειναι πραγματικα καλυτερο... ειδα και το LG P936 Optimus True HD LTE Black και ειναι αρκετα οικονομικο ειδα 1,5 διπυρηνο με 8μεγαπιξελ κλπ.. γνωριζουμε κατι για αυτο? Εν τελει Σ3 ή Τ?
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ εχεις δικιο! ειναι ενα θεμα και αυτο..αλλα οσο παω σε μαγαζια και το κοιταζω..ολο και πιο πολυ με τραβαει.. αλλα θα ηθελα να μαθω ποιο απο τα 2 αυτα ειναι πραγματικα καλυτερο... ειδα και το LG P936 Optimus True HD LTE Black και ειναι αρκετα οικονομικο ειδα 1,5 διπυρηνο με 8μεγαπιξελ κλπ.. γνωριζουμε κατι για αυτο? Εν τελει Σ3 ή Τ?

 

Για τέτοιου είδους απορίες, άνοιξε ένα καινούριο θέμα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πλεον δεν ξερω τι να διαλεξω, κοιταζα και το galaxy s3 και πραγματικα δεν ξερω τι αξιζει περισσοτερο.. το Τ ή το Σ3?:(

 

το T επειδή το έχω μπορώ να σου πω ότι το κινητό είναι πολύ γρήγορο και σίγουρα κάτι διαφορετικό από τα samsung που τα έχουμε συνηθίσει. πήγαινε σε ένα κατάστημα και πιάσε και τα 2. εκεί θα καταλάβεις ποιο σου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, θα ηθελα μια χαρη απο καποιον! αν εχετε καποιον με αι φον4 να σας εστελνε 1-2 φωτο που εχει τραβηξει με το κινητο μεσω μαιλ να τις βαλετε απευθειας στο κινητο και μαλιστα στην καρτα μνημης! και μετα κλεισιμο του κινητου,να δουμε αν θα ανοιξει μονο του,ετσι για 1-2 ημερες..

 

Τυχαια διαπιστωσα οτι μαλλον το προβλημα με τις επανεκκινησεις το ειχε λογω φωτογραφιων απο αι φον!

Αν θυμαστε ελεγα οτι παταω να κλεισει και μολις κλεισει, ανοιγε.. μετα τη 2η συσκευη και αφου πηρα και νεα καρτα μνημης, δεν ειχα βαλει κανενα αρχειο μεσα να δω αν με φωτο που δημιουργει το κινητο θα ειχε θεμα. εφοσον δεν ειχε εβαλα ελαχιστα πραγματα,και προχθες ενας φιλος μου εστειλε κατι φωτο απο το αι φον του με μαιλ και τις εριξα κατευθειαν στην SD.. απο εκεινη τη στιγμη και μετα το κινητο αρχισε παλι τις επανεκκινησεις στον τερματισμο!

Οταν λοιπον μου τις εκανε και την πρωτη φορα,πρεπει να ειχα παλι 3 φωτο απο το ιδιο αι φον τις οποιες εριχνα μεσα θεωρωντας οτι δεν δημιουργουν προβλημα (μιας και ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα)

 

Αν μπορει λοιπον καποιος να κανει το πειραμα, θα μου ελυνε μια μεγαλη απορια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...