Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!:)να σε ρωτήσω εγώ το έκανα αυτό δε καταλαβαίνω στο σημείο το ρίχνεις στο pc σου και τις έχεις σώσει!Επίσης αν κάνω τώρα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων θα σωθούν οι επαφές που τις αποθήκευσα εκεί?

 

συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη με καλωδιο,και ψαχνεις τα αρχεια της μνημης του κινητου απο τον υπολογιστη..βρισκεις αυτο το αρχειο που σου περιεργραψα παραπανω, στην διαδρομη που γραφω και το κανεις paste στο pc.. ενα αρχειο της μορφης ΡΙΜ00001. κτλ..

αυτο αν σωσεις στον υπολογιστη σου,ειναι ο καταλαγος σου. μετα απο το ρεσετ του κινητου το ξαναριχνεις στην ιδια διαδρομη και κανεις επαναφορα επαφων..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναβαθμιζόμαστε!!! :up: :yahoo:

 

Στο δικό μου, branded από Orange Ελβετίας τίποτα ακόμα. Περιμένω....

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία! Σήμερα έβγαλα μερικές φωτογραφίες με το arc και με το Τ και ήταν κάπως καλύτερες αυτές του Τ. Παρηγορήθηκα κάπως... Διάβασα ότι το jb θα έχει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας. Μακάρι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & Χρόνια πολλά,

Please HELP.

Έμεινα από μπαταρία σήμερα χρονιάρα ημέρα, δοκίμασα φόρτιση από USB αλλά τίποτα, μετά δοκίμασα φόρτιση στο αυτοκίνητο και αφού δεν γινόταν τίποτα σκέφτηκα ότι ο καινούργιος φορτιστής είναι το πρόβλημα, μετά από 3 ώρες που ήρθα σπίτι, δοκίμασα φόρτιση από την πρίζα με τον φορτιστή που φορτίζω το τηλέφωνο εδώ και 5 ημέρες αλλά πάλι τίποτα, έχω δοκιμάσει τα πάντα πιστεύω.

Κάτι είχα διαβάσει για Restart με ταυτόχρονο πάτημα Volume κάτω ή πάνω και διακόπτη on αλλά πάλι τίποτα.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι πατώντας για 5sec το κουμπί ανοίγματος (αναβοσβήνει και το Led κάθε δευτερόλεπτο) μετά βάζοντάς το στην πρίζα και πατώντας πάλι η συσκευή ανοίγει και αφού ξεκινήσει σβήνει πάλι δείχνοντάς μου μία μπαταρία 1%.

Δηλαδή δεν δέχεται καμία φόρτιση τόση ώρα.

Κάποια βοήθεια παρακαλώ, έχω τηλέφωνο κανόνι, το οποίο δεν ανοίγει τέτοια ημέρα.

:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία! Σήμερα έβγαλα μερικές φωτογραφίες με το arc και με το Τ και ήταν κάπως καλύτερες αυτές του Τ. Παρηγορήθηκα κάπως... Διάβασα ότι το jb θα έχει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας. Μακάρι!

 

απο ελατωματα ξερουμε τι θα εχει η jb? καπου ειχα ακουσει οτι εχει διαφορα θεματα..

επισης ισχυει οτι απο το ημερολογιο τρωει τον Δεκεμβριο?

Η μπαταρια του κινητου παντως δεν ειναι κακη, εμενα με την ιδια χρηση με το Ρ και βγαζει σχεδον 2 ημερες τωρα..και με την φωτεινοτητα πανω απο τη μεση. αν το λιωσω βγαζει την μερα οταν το Ρ εβγαζε 4ωρο :p

 

Καλησπέρα & Χρόνια πολλά,

Please HELP.

Έμεινα από μπαταρία σήμερα χρονιάρα ημέρα, δοκίμασα φόρτιση από USB αλλά τίποτα, μετά δοκίμασα φόρτιση στο αυτοκίνητο και αφού δεν γινόταν τίποτα σκέφτηκα ότι ο καινούργιος φορτιστής είναι το πρόβλημα, μετά από 3 ώρες που ήρθα σπίτι, δοκίμασα φόρτιση από την πρίζα με τον φορτιστή που φορτίζω το τηλέφωνο εδώ και 5 ημέρες αλλά πάλι τίποτα, έχω δοκιμάσει τα πάντα πιστεύω.

Κάτι είχα διαβάσει για Restart με ταυτόχρονο πάτημα Volume κάτω ή πάνω και διακόπτη on αλλά πάλι τίποτα.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι πατώντας για 5sec το κουμπί ανοίγματος (αναβοσβήνει και το Led κάθε δευτερόλεπτο) μετά βάζοντάς το στην πρίζα και πατώντας πάλι η συσκευή ανοίγει και αφού ξεκινήσει σβήνει πάλι δείχνοντάς μου μία μπαταρία 1%.

Δηλαδή δεν δέχεται καμία φόρτιση τόση ώρα.

Κάποια βοήθεια παρακαλώ, έχω τηλέφωνο κανόνι, το οποίο δεν ανοίγει τέτοια ημέρα.

:(:(:(:(:(

 

μηπως εξαντληθηκε τελειως και πρεπει να το αφησεις κανα μισαωρο στη φορτιση να γεμισει λιγο και μετα να δοκιμασεις να πατησεις οποιοδηποτε κουμπι?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και Χρόνια Πολλά!!!!! Μήπως έχουμε κανένα νεότερο για root της τελευταίας αναβάθμισης???
Link to comment
Share on other sites

Φιλε stubu δοκιμασε να το αφησεις για μερικες ωρες στην φορτιση ( δειχνει δεν δειχνει κατι) και πιασε να δεις αν ζεσταινεται η μπαταρια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε stubu δοκιμασε να το αφησεις για μερικες ωρες στην φορτιση ( δειχνει δεν δειχνει κατι) και πιασε να δεις αν ζεσταινεται η μπαταρια.

 

Όπως έγραψα και χθες δοκίμασα με τρεις διαφορετικούς φορτιστές, με USB από pc με τον φορτιστή αυτοκινήτου και με τον φορτιστή του σπιτιού όλο το βράδυ, ΤΙΠΟΤΑ.

Όταν το έχω στην πρίζα δεν ανάβει καν το κόκκινο led, μάλιστα εχτές άναβε μόνο όταν πάταγα το κουμπί για να ανοίξει, σήμερα δεν κάνει ΚΙΧ, δεν ανάβει τίποτα μάλλον πέθανε.

Κάποιο παρόμοιο θέμα είχαν και οι παρακάτω, αν και ο δεύτερος προσπάθησε να κάνει Restart, εγώ απλά έμεινα από μπαταρία, αλλά δεν βλέπω να βρήκανε άκρη.

http://talk.sonymobile.com/thread/47371

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1838436

Το μόνο που μου μένει βλέπω είναι το Service , η χειρότερή μου για ένα τηλέφωνο 5-6 ημερών.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, καλοδεχούμενο.

Ηλίας

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και χθες δοκίμασα με τρεις διαφορετικούς φορτιστές, με USB από pc με τον φορτιστή αυτοκινήτου και με τον φορτιστή του σπιτιού όλο το βράδυ, ΤΙΠΟΤΑ.

Όταν το έχω στην πρίζα δεν ανάβει καν το κόκκινο led, μάλιστα εχτές άναβε μόνο όταν πάταγα το κουμπί για να ανοίξει, σήμερα δεν κάνει ΚΙΧ, δεν ανάβει τίποτα μάλλον πέθανε.

Κάποιο παρόμοιο θέμα είχαν και οι παρακάτω, αν και ο δεύτερος προσπάθησε να κάνει Restart, εγώ απλά έμεινα από μπαταρία, αλλά δεν βλέπω να βρήκανε άκρη.

http://talk.sonymobile.com/thread/47371

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1838436

Το μόνο που μου μένει βλέπω είναι το Service , η χειρότερή μου για ένα τηλέφωνο 5-6 ημερών.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, καλοδεχούμενο.

Ηλίας

:cry:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά! Απο που το έχεις αγοράσει; δεν μπορείς να κανεις χρήση DOA;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα!!!

Δηλαδη αν καταλαβα καλα(απ'οτι διαβαζω γυρω,γυρω),αν μεινουμε απο μπαταρια,κατα 90%,μειναμε και απο τηλεφωνο:confused::(:mad:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το αφήνω μέχρι το 1% μετά φορτίζει κανονικά. Αλλά η μπαταρία με νορμάλ χρήση, λίγο ίντερνετ, λίγο gps, λίγο τηλέφωνο κλπ, κρατάει το πολύ 15ωρες. Το βγάζω από την φόρτιση στις 7 το πρωί και στις 9 τα έχει τεζαρει η μπαταρία. Το έχω φορτίσει μόνο 3 φορές, δεν ξέρω αν θα κρατάει περισσότερο αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ με normal χρήση και τα data όχι πάντα ανοιχτά, σίγουρα θα μου κρατήσει μία ολόκληρη ημέρα.

μήπως τρέχει καμία εφαρμογή από πίσω σε εσένα?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει μια μερα με την φωτεινοτητα στο αυτοματο και στο τερμα....ενω αν την χαμηλωσω,παλι αυτοματο ομως, κοντα στη μεση, εχει βγαλει και 2 ημερες χωρις να το λιωνω οσο ειμαι στη δουλεια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά! Απο που το έχεις αγοράσει; δεν μπορείς να κανεις χρήση DOA;

 

Από Γερμανό, η Sony το κάνει αλλαγή αν η βλάβη γίνει μέσα σε 7 εργάσιμες ημέρες μάλον το προλαβαίνουμε, θα ξέρω αύριο, γιατί το κατάστημα που το πήρα είναι επαρχία και όλα γίνονται τηλεφωνικά.:worry:

 

Εμένα μου έβγαζε η μπαταρία 1,5 ημέρα με λίγη χρήση, αλλά τις τελευταίες 2 ημέρες δεν έβγαζε ολόκληρη ημέρα, μάλον λόγω του Noled που του έβαλα, βλέπεις ήθελα να βλέπω την ώρα στην οθόνη, πολυτέλειες!!! :O

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, η αναβαθμιση χτυπησε σε κανεναν?και εαν ναι, τι βλεπετε?να την κανουμε ή μπορει να προκυψει κανα προβλημα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψήνω την παρακάτω θήκη

 

http://www.ebay.com/itm/Black-Belt-Clip-Loop-Holster-Leather-Case-Pouch-for-Sony-Xperia-T-LT30p-/271125691061?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3f2059bab5

 

Αξίζει ή θα δημιουργήσει ο μαγνήτης κάποιο πρόβλημα στην οθόνη???

Link to comment
Share on other sites

Η Sony, απροσδόκητα, διέθεσε την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση Android v4.1.2 «Jelly Bean» για τους κατόχους του Sony Xperia T σε παγκόσμια επίπεδο δύο μήνες νωρίτερα από ότι ήταν προγραμματισμένο! Έτσι, η νέα έκδοση του λειτουργικού συστήματος Android v4.1.2 «Jelly Bean», έφτασε σαν… Χριστουγεννιάτικο δώρο για τους κατόχους της ναυαρχίδας της εταιρείας (έκδοση LT30p).

Σύμφωνα με αναφορές, η αναβάθμιση βελτιώνει σημαντικά την αυτονομία της συσκευής, οι κάτοχοι της θα μπορούν να απολαμβάνουν «super smooth» εμπειρία χρήσης χάρη στο «Project Butter».

 

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?685903-%25C4%25F9%25F1%25DC%25EA%25E9-(Jelly-Bean)-%25EA%25E1%25E9-%25E3%25E9%25E1-%25F4%25EF%25F5%25F2-%25EA%25E1%25F4%25FC%25F7%25EF%25F5%25F2-Sony-Xperia-T&p=17968008#post17968008

 

ήρθε!!!!!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το κινητό εδώ και λίγες ημέρες.. Έχω ρυθμίσει στο mail το windowslive που έχω κι ενώ τη πρώτη φορά μου έφερε όλα τα email κάθε φορά που πατάω ανανέωση μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης! Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

εχω το Τ εδω και λιγες μερες και στη μνημη τηλεφωνου λεει συνολικος χωρος 1,97GB και διαθεσιμο 1,28GB τι ειναι αυτο η ραμ?

 

οχι, ειναι η μνημη που εγκαθιστανται οι εφαρμογες..ρομ (αν δεν κανω λαθος). η ραμ φαινεται αν πας εφαρμογες, εκει που λεει σε εκτελεση, και θα δεις τη δεσμευμενη και την ελευθερη, περιπου 650 στο συνολο (τα υπολοιπα τα κραταει το συστημα).

 

Καλημέρα! Έχω το κινητό εδώ και λίγες ημέρες.. Έχω ρυθμίσει στο mail το windowslive που έχω κι ενώ τη πρώτη φορά μου έφερε όλα τα email κάθε φορά που πατάω ανανέωση μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης! Ξέρει κανείς;

 

 

μου το εκανε και εμενα, και πηγα στις ρυθμισεις, λογαριασμοι και συγχρονισμος, τον ανοιξα (το ειχα ολο κλειστο) και εβαλα το hotmail να συγχρονιζει..οποτε τωρα δουλευει σωστα. δεν ξερω αν αυτο φταιει αλλα δε μπορουσα να σκεφτω κατι αλλο.. (και το κανουν ολα τα σονυ που ειχα,και σε ολα ειχα κλειστο τον συγχρονισμο..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οχι, ειναι η μνημη που εγκαθιστανται οι εφαρμογες..ρομ (αν δεν κανω λαθος). η ραμ φαινεται αν πας εφαρμογες, εκει που λεει σε εκτελεση, και θα δεις τη δεσμευμενη και την ελευθερη, περιπου 650 στο συνολο (τα υπολοιπα τα κραταει το συστημα).

 

 

 

 

δεν μποροθν να αποθηκευτουν στην καρτα μνημης οι εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

οχι, ειναι η μνημη που εγκαθιστανται οι εφαρμογες..ρομ (αν δεν κανω λαθος). η ραμ φαινεται αν πας εφαρμογες, εκει που λεει σε εκτελεση, και θα δεις τη δεσμευμενη και την ελευθερη, περιπου 650 στο συνολο (τα υπολοιπα τα κραταει το συστημα).

 

 

 

 

δεν μποροθν να αποθηκευτουν στην καρτα μνημης οι εφαρμογες?

 

οχι,μπορεις στα 16gb που σου δινει εσωτερικη (τα οποια ειναι 11 ελευθερα βεβαια), αν πας στο ιδιο μενου και πατησεις "εσ.αποθ". κλικαρεις το κουτακι να εχει τικ, και περναει εκει! ή απο εκει που λεει ληφθηκε μπαινεισ σε καθε εφαρμογη και κανεις μεταφορα στην εξωτερικη μνημη?καπως ετσι το λεει..

 

 

και μετα απο λιγες μερες εχω μολις 209 MB ελευθερα,δεν μου αρεσε αυτο.ευχαριστω παντος

 

Φιλε μου αυτο ηταν το 1ο που ανεφερα, και με ξενερωσε τρελλα! οταν στο Ρ των 250 ευρω ειχα 400 με τις ιδιες εφαρμογες!!

οι φιλοι εδω ειπαν οτι κραταει το συστημα και οτι αν το κανω ρουτ θα μπορω να ελευθερωσω κιαλλη,ομως μετα το update που εκανα δεν γινεται ρουτ.

 

Πραγματικα θα ηθελα να μου πει καποιος που ειναι ρουτ, ποση ελευθερωσε και αν υπαρχει καποιος που εχει παρει JB (εμενα δε μου εχει ερθει ειδοποιηση,δεν ειμαι branded) αν τυχον δινει περισσοτερη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπα..δεν έγινε κάτι! Ακόμα και στο gmail λογαριασμό ο συγχρονισμός του ίντερνετ λέει δεν είναι δυνατός αυτή τη στιγμή ενώ τα υπόλοιπα τα συγχρονίζει! Στο windowslive δεν λέει κάτι τέτοιο ούτε βγάζει κάποιο σφάλμα αλλά μέσα από την εφαρμογή όταν πατάω ανανέωση ενώ δείχνει να φορτώνει μετά λέει σφάλμα! Κατέβασα το κ-9 υπάρχει κάποιο καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...