Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω για το Προ, και ειχα διαβασει οτι αρχες καλοκαιριου θα πλασαριστει.Ηταν στην εκθεση και πηρε αριστες αξιολογησεις απο ολα τα μεγαλα κεντρα αξιολογησεων.Το περιμενω....
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω απολυτα μαζι σου και αυτο προστιθεται ως αρνητικη κινηση προτεραιοτητων απο μια μεγαλη εταιρια οπως η LG.Δινει ευκολη τροφη με αυτη την κινηση στους ανταγωνιστες.Αν ομως,για φαντασου,εβγαζε το Προ και το 4χ οταν ειχε βγει το Νοτε2 και ο Γαλαξιας3? Λεω τωρα εγω.Σιγουρα θα αντιστρεφονταν παραυτα οι θεσεις κορυφης.Πως μια λεπτομερεια που ειναι θεμα εμπνευσης και θεσης κεφαλης μεσα στην εταιρια γεμιζει τα ταμεια και πιανει κορυφη,ε?Οπως και η αν-αξιοπιστια αναβαθμισεων.Ενω η συσκευες ειναι αξιολογες θα πρεπει να υποστηριζονται αξιως αναλογα.Παρα ταυτα η υποστηριξη απο εμας ειναι η διαφορα.Αντικειμενικα.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

βρίσκω το G PRO στο EBAY 700eur αλλά και πάλι είναι πολλά (με το Note2 στα 500)

γενικά είμαι υπέρ της IPS οθόνης (έχοντας το 2x) σε σχέση με τις Amoled

Link to comment
Share on other sites

η IPS οθόνη είναι σαφώς ανώτερη σε πιστότητα χρωμάτων κλπ. Για να δούμε για το G, λογικά μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα έρθει Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλάβω γιατί μερικοι μπλεκουν το G με το G Pro. Διαβαζω σε σαιτ ξενα κυρίως ότι και καλά είναι ειναι ο διαδοχος του G και καλυτερα να περιμενετε να παρετε την αναθαθμισμένη εκδοση, το G Pro δηλαδή. Ποσο δύσκολο να καταλάβει κανεις ότι το G ειναι σαν το S3 και το G Pro σαν το Note 2. Χαντακώνουν ενα τηλέφωνο που απ ότι φαίνεται ειναι πολυ καλο. Θα έπερνα το nexus 4 αλλά απ ότι φαίνετε η Google απλά πετάει το λειτουργικο μέσα κ ελπιζει όλα να πάνε καλα, ουτε optimizations για την μπαταρία ουτε τπτ. Φαινεται και από το review.

 

@thalassi Δε νομίζω. Αλλά μιας και έχουν την ίδια τιμή εγώ θα προτιμούσα την Vodafone που το φέρνει επίσημα για να μαι σίγουρος. Και δε νομίζω της Vodafone να ναι branded αλλιώς θα φάει άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

απλα με το να το φερουν ελλαδα μετα απο 5 μηνες κυκλοφοριας και με τιμη 600eur ... περιμενει να πουλησει ???

δε λεω ειναι αρκετα καλο τηλ αλλα . . . το s3 ειναι ηδη στα 400 και το Z στα 600 (και ολο και κατεβαινει ).

και οπως το κοβω το G PRO θα το φερουν την ιδια περιοδο που θα κυκλοφορισει το Note 3

Link to comment
Share on other sites

Μετά την υλοποίηση που βλέπω πλέον στο L9 σε ότι αφορά την JB μπορώ να πω πως η LG έχει κάνει πολύ καλή δουλειά...έτσι και το G με απασχολεί κάπως αλλά σε αυτή την τιμή no way;)

Προσωπικά θα περιμένω το F7 που απ΄ότι βλέπω έχει τον S4 επεξεργαστή(δεν ξέρω αν είναι krait),και παρεμφερή specs με του G με μεγαλύτερη μπαταρία και 8άρα κάμερα(αντί για 13άρα) και LTE, η τιμή υποθέτω θα είναι πιο λογική και παίρνει και MicroSD,αφαιρούμενη μπαταρία και άλλα ωραία;)....http://www.lgmobile.co.kr/mobile-phone/F260/LG-F260S/ (στα κορεάτικα αλλά φαίνονται τα χαρακτηριστικά-το home button είναι και λυχνία ειδοποίησης για αναπάντητες κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

ομορφο το f7 αλλα με 2 πυρηνες που παει ?

 

Πλάκα κανεις?αν εχει τον s4 παίζει στα ίσα τα τετραπυρινα κινητά της αγοράς αυτη την στιγμη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κανεις?αν εχει τον s4 παίζει στα ίσα τα τετραπυρινα κινητά της αγοράς αυτη την στιγμη.

 

Ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο αν είναι ο krait όμως μόνο η συχνότητα στο 1,5 Ghz είναι γνωστή(μπορεί να είναι ο krait που φοράει το One S βέβαια),όπως και νά ΄χει εγώ το προτιμώ από το G γιατί έχει και καλύτερη μπαταρία και επέκταση μνήμης.....και πιστεύω δεν θα τιμολογηθεί τόσο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

τα 2 gb ram η μπαταρια και η micro sd ειναι + για το f7

εμφανισιακα μοιαζει με το G PRo (ειδικα το πισω καπακι)

τιμη πρεπει να κυμανθει απο 450 εως 500 αλλιως δεν αξιζει τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο αν είναι ο krait όμως μόνο η συχνότητα στο 1,5 Ghz είναι γνωστή(μπορεί να είναι ο krait που φοράει το One S βέβαια),όπως και νά ΄χει εγώ το προτιμώ από το G γιατί έχει και καλύτερη μπαταρία και επέκταση μνήμης.....και πιστεύω δεν θα τιμολογηθεί τόσο ακριβό.

 

Αν είναι ο krait που φοράει το one s να είσαι χαρούμενος.

 

Κι εδω ελληνικό unboxing,ευτυχώς που δεν τον σκότωσε το λαμπατερ

 

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βλαχακης

 

 

Πολύ ωραίο είναι σαν κινητό,αλλά έχει την σκιά του one και s iv από πάνω του,με μια καλύτερη τιμουλα θα τιμηθει πάντως πιστεύω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο είναι σαν κινητό,αλλά έχει την σκιά του one και s iv από πάνω του,με μια καλύτερη τιμουλα θα τιμηθει πάντως πιστεύω.

 

Είναι το βασικό αγκάθι για να έχει 1 καλή πορεία.

Δυστυχώς πλέον είναι αργά για τιμές 600€ ενώ αν είχε βγει όταν έπρεπε θα ήταν όλα καλά.

Τώρα όμως με το Ζ λιγο πιο πάνω και το s3 στα 400 αυτή η τιμή απλά δε παίζει για το G

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...θα μου επιτρεψετε επειδη το κινητο απο τοτε που ανακοινωθηκε μου κινησε το ενδιαφερον να πω χωρις ιχνος αντιπαραθεσης οτι διαφωνω με καποιους οτι το κινητο εχει μεινει πισω και οτι ειναι ακριβο σχετικα μαυτα που προσφερει..πιστευω οτι οταν ανακοινωθηκε ηταν μπροστα σε χαρακτηριστικα και αν εβγαινε τοτε στην ευρωπη θα εκανε θραυση αλλα δυστυχως βγηκε τωρα ..παρολα αυτα ακομα και τωρα δεν βρισκω ομως ουσιαστηκες διαφορες τουλαχιστον για τα specs που λετε καποιοι γιατι στην ουσια η μονη διαφορα που εχει με τα κινητα που ακομα δεν εχουν κυκλοφορησει επισημα(one,s4)ειναι στον επεξεργαστη τους αλλα οπως ειπωθηκε και στο review εινια θεμα αν θα μπορει καποιος να καταλαβει διαφορες του s4 επεξεργαστη απο τον 600 που φορανε τα τωρινα...κατα τα αλλα και ταχυτατο ειναι και lte και με καλη cpu και με καλη οθονη ..δεν θα μπω στην διαδικασια ppi ηιατι ετσι και αλλιως το ματι πιανει μεχρι ενος σημειου απο κει και περα νομιζω τα νουμερα ειναι μονο χαριν εντυπωσιασμου...δεν λεω ειναι μεγαλο μειον το οτι η lg οτι θυματε χαιρετε με τις αναβαθμισεις αλλα φαινετε να το χει παρει χαμπαρι και να διορθωνετε σιγα σιγα(l9)..το μονο μειον που βρισκω στο κινητο ειναι οτι δεν εχει επεκτασιμη μνημη αλλα πιστευω οτι και με 32γιγα γινετε δουλεια..επισης να αναφερω οτι το κινητο ξεκινησε να πωλειται εδω με 599 και ειναι σχετικα καλη τιμη αλλα οπως το βλεπω στα σκρουτζομαγαζα σε 30-40 μερες θα εχει πεσει κατω απο 500 (το 489 τουλαχιστον που ειδα σημερα το θεωρω μεμονωμενη περιπτωση)...αν λοιπον σκεφτει καποιος οτι μαη μηνα το κινητο θα εχει 490 -,+ τοτε νομιζω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη τιμη για κινητο με τετοιες δυνατοτητες...ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα με το μακροσκελες μηνυμα ...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ήδη δυο καταστήματα το έχουν 489,οποτε θα ακολουθήσουν και άλλοι.

 

Το πήρανε χαμπάρι ότι στα 580 δε πρόκειται να κάνουν τίποτα σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο τωρα που το δα και γω ειναι 2 πλεον..πολυ καλο αυτο...αν πεσει τοσο γρηγορα στα 450 το τσιμπαω αμμεσα..
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλη τιμη τα 490,θα πέσει κλασσικα κι άλλο.

Η κάμερα του ειναι μέτρια οπως του nexus?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω μετετρεψα το E970 μοντελο σε Nexus και εχω pure android με 64GB MicroSD. Αμα ημουν Αμερικη θα ειχα και LTE. Couldn't be happier :D

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...