Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 γιγα εχει, αλλα εχω μια 64αρα microSD ετοιμη απο προηγουμενη συσκευη οποτε δε με απασχολει...αφου στο android μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες κατα 95% στην SD υπεραρκετα ειναι και τα 16...

 

290 ευρω τελικη πηγε με expendited shipping οποτε πιστευω σε 4-5 εργασιμες μπορει και να το εχω....θα γραψω εντυπωσεις απο το ξεκλειδωμα κλπ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το ξεκλειδώσεις φίλε περιέγραψε μας λίγο και πως το έκανες και αν δουλεύουν όλα οκ αν είναι εύκολη διαδικασία. Η τιμή ποσό πήγε συνολικά(με μεταφορικα κλπ) ?

 

edit: τώρα που το κοίταξα λίγο, το at&t είναι αυτό με τις γωνίες ε; κρίμα ρε γμτ, το άλλο είναι πιο ωραίο

 

Συμφωνω το αλλο μοντελο ειναι πιο ομορφο.!

Ποια η διαφορα του e971 με το e973 ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συμφωνω οτι ειναι πιο ομορφο το E973 ...αλλα σε αυτα τα λεφτα δε μπορουσα να πω οχι...ειναι και η microSD στη μεση που με δελεασε...

 

Δυστυχως δε γινεται να βρεις το E973 σε τοσο καλη τιμη, γιατι δεν δινεται σε κανενα παροχο στις ΗΠΑ, το LS970 που εμφανησιακα ειναι σχεδον ομοιο με το E973 και δινεται στην SPRINT μπορει να βρεθει σε πολυ καλη τιμη, αλλα δεν παιρνει καρτες SIM οποτε δωρο αδωρον...

 

Οποτε επειδη ο πρωταρχικος λογος για τον οποιο εψαχνα αυτο το κινητο ειναι το hardware του, οταν ειδα τι παιζει με τις τιμες ειπα δεν θα κολλησω στην εμφανηση που ειναι ενα κλικ καλυτερη στο παγκοσμιο μοντελο, ή στην καμερα, αφου απο την αλλη εχει τη microSD, και το πισω μερος ειναι πιο ομορφο στο AT&T με το σημα της εταιρειας να ειναι πολυ subtle, μονο ενας γλομπος στη θεση του (ασχημου) σηματος της LG, και κυριως, την καμερα να μην εξεχει οπως στο E973 αλλα να ιεναι κατω απο το γυαλι και να ειναι ομοιομορφο απο πισω....αυτο ειναι εν αθετικο του design του!

Link to comment
Share on other sites

16 γιγα εχει, αλλα εχω μια 64αρα microSD ετοιμη απο προηγουμενη συσκευη οποτε δε με απασχολει...αφου στο android μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες κατα 95% στην SD υπεραρκετα ειναι και τα 16...

 

290 ευρω τελικη πηγε με expendited shipping οποτε πιστευω σε 4-5 εργασιμες μπορει και να το εχω....θα γραψω εντυπωσεις απο το ξεκλειδωμα κλπ!

 

Δυστυχώς από Android 4.0 και πάνω δεν μεταφέρει τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει βουηξει ο τοπος μια εβδομαδα τωρα....αλλα προς το παρον μονο στην ΑΤ&Τ εκδοση...

Μπηκε το νερο στο αυλακι ομως...

 

Όχι δεν φόρεσα την μετατροπή σε official rom είμαι και δεν βλέπω τον λόγο ακόμα μιας και έχει ακόμα θεματακια

 

Και δεν χρειάζεται επίσης ;)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φόρεσα την μετατροπή σε official rom είμαι και δεν βλέπω τον λόγο ακόμα μιας και έχει ακόμα θεματακια

 

Και δεν χρειάζεται επίσης ;)

 

πηρες ΚΑΙ optimus G? :D

To E970 ειναι, το ΑΤ&T?

 

παραλιγο να μου ερθει ενα τετοιο, τελικα θα σκασει το nexus, αλλα δε το αποκλειω να το ξαναπαραγγειλω!

 

Θα κανεις κανα συγκριτικο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρήκα ένα και το τσίμπησα.

 

Ξεκλείδωσα bootloader αλλά δεν θα πειράξω κάτι θέλω να δω πως πάει μαμά. Στην ουσία θέλω να δω αν είναι η ics που κολλάει ώρες ώρες ή απλά το Android είναι τόσο αδηφαγο που με δυνατά specs πάει νεράκι.

 

Για την ώρα ισχύει το δεύτερο αλλά ακόμα δεν το φόρτωσα με όλες τις εφαρμογές που εχω

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να κανεις μια συγκριση του nexus με το Ε970 στον τομεα της καμερας? Επειδη εχουν 8αρα και τα 2 και ειναι και σχεδον ομοια....εχει ενδιαφερον!

 

Το σκεφτομαι πολυ το Ε970 γιατι παιζει σε καλες τιμες απο US και εχει και την MicroSD...αλλα θα ηθελα να εξελιξουν πιο πολυ το nexus4 conversion project γιατι προτιμω stock android!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μπερδευτει λιγο&οποιος ξερει βοηθαει. Υπαζρχει&optimus g E973 με 8megapixel cam?περαν της καμερας τη διαφορα εχει με το 13αρι?

&απο καναδα που εχω φιλο τον ρωτησα&μου ειπε εκει παιζει το e971.Aυτο παλι τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

E973 = Korean + world version 13MP/8MP camera αναλογα την χωρα

E971 = Canada 8MP camera (τουλαχιστον η εκδοση για την Rogers Wireless)

LS970 = Sprint Version 13MP camera

E970 = ATT Version 8MP camera

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ narta.Tα ξεμπερδεψα.Λογικα το ls970 ειναι αυτο που δεν κανει για εμας.&κατι αλλο....το πισω μερος στσ E973-E971 ειτε προκειται για το 13αρι ,ειτε το 8αρι ειναι ιδιο?Εννοω αυτο "παιχνιδακι"που κανει...
Link to comment
Share on other sites

E973-E971 ειναι εντελως ιδια εκτος απο MP καμερας

 

Θα προτεινα οποιον ενδιαφερεται για αγορα απο εξωτερικο να προτιμησει το Ε970 επειδη εχει το περισσοτερο development,

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

E973-E971 ειναι εντελως ιδια εκτος απο MP καμερας

 

Θα προτεινα οποιον ενδιαφερεται για αγορα απο εξωτερικο να προτιμησει το Ε970 επειδη εχει το περισσοτερο development,

 

Δηλ?θα εχουμε καποιο θεμα με e971-e973?

Link to comment
Share on other sites

Θέμα λειτουργίας δεν θα έχεις σε κατάσταση στοκ, αλλά δεν υπάρχει υποστήριξη από κοινότητα τόσο πολύ. Δεν ξέρω αν ξεκλειδώνουν τον bootloader επίσης στα Ε973/Ε971

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέμα λειτουργίας δεν θα έχεις σε κατάσταση στοκ, αλλά δεν υπάρχει υποστήριξη από κοινότητα τόσο πολύ. Δεν ξέρω αν ξεκλειδώνουν τον bootloader επίσης στα Ε973/Ε971

 

 

Nομιζω οτι xda dev λενε οτι ξεκλειδωνει.Απο εκει&περα τι εννοεις με το υποστηριξη απο κοινοτητα....?Θες να εξηγησεις?

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι xda dev λενε οτι ξεκλειδωνει.Απο εκει&περα τι εννοεις με το υποστηριξη απο κοινοτητα....?Θες να εξηγησεις?

 

Αν και το intl μοντελο εχει αρχισει να παιρνει jb, το Ε970 ειναι αυτο που εχει το nexus 4 conversion (αν και σε πρωιμο σταδιο για τα γουστα μου) και φαινεται να εχει πιο σοβαρες ομαδες υποστηριξης. Προσωπικα βλεπω οτι σε λιγο καιρο, το Ε970 θα γινει ενα Nexus 4 με microSD και LTE. δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι ευκολο να μεταφερθει και στα intl μοντελα αυτο.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mini OG vs N4

 

Το OG υπερτερει σαφως σε αισθηση, εξοικονομηση μπαταριας και ελαφρως πιο premium κατασκευης. Απο την αλλη η καμερα του ειναι σαφως κατωτερη του N4. Αλλα απ' οι φαινεται ειναι καθαρα θεμα software και οχι αισθητηρα γιατι με ενα patch που κυκλοφορει βελτιωνεται αισθητα.

 

Δεν κολλαει, δεν λαγκαρει εκτος αν ζοριστεί ΠΟΛΥ και ΓΡΗΓΟΡΑ. Αυτα με ICS 4.0.4. Σημερα φλασαρα μια τροποποιημενη intl JB (4.1.2) version και σε κανα δυο μερες θα βγαλω συμπερασμα.

 

Αν καποιος ηταν να επιλεξει μεταξυ των δυο, θα ηταν σε δυσκολη θεση. Το N4 εχει τα υπερ του nexus device και τα οποια κατα φερει αυτη η κατηγορια, απο την αλλη το OG ειναι σαφως πιο προσγειωμενο αλλα με σαφης αργοπορειες στην υποστηριξη. Προσωπικα ειμαι ενα κλικ υπερ του OG γιατι ουσιαστικα ειναι ενα Nexus 4 με microSD και περιμενω στο εγγυς μελλον να υποστηριχτει αναλογα απο την κοινοτητα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση αυτο που λες για την καμερα...

Περιμενω ενα nexus απο αμερικη, και ο μονος λογος που το ψαχνω ακομα ειναι το θεμα της καμερας. Σκεφτομαι δηλαδη τα OptimusG F180 (korean με 13mp camera, σαν το international) και το Padfone2 (σκετο το κινητο, παλι με 13mp). Και τα 2 αυτα μου ερχονται γυρω στο 50ρικο ακριβοτερα απο το nexus και το σκεφτομαι αν αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ισχυει. Σε σκοτεινο περιβαλλον εχει περισσοτερο θορυβο. Αλλα οπως ειπα μαλλον software θεμα γιατι απ' οτι εψαξα φορανε ιδια οπτικα μερη. Προσωπικα οπως ειπα και παλι τεινω ελαφρως υπερ του OG γιατι οπως φαινεται ειναι ενα Nexus 4 με microSD και LTE (οποιον τον απσχολει). Και ελαφρως πιο ποιοτικο, εχει καλυτερη (αν και το ιδιο γλυστριμα) αισθηση στο χερι.

 

Για την ωρα συνεχιζω να χρησιμοποιω και τα δυο, το μεν Nexus σαν κυριο και το OG σαν προσωπικο. Στο εγγυς μελλον μπορει να αντιστραφουν οι χρησεις, θα το δουε.

 

 

Υ.Γ. Με την πρωιμη JB port το κινητακι ψιλοπετάει. Δεν λαγκαρει ΠΟΥΘΕΝΑ και για κανενα λογο. Και μιλαμε για rough port απο την Κορεατικη εκδοση.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την περιοχή και τον πάροχο μπορεί να έχεις θέμα γιατί λείπει η μπάντα των 2100

 

Edit: η 2100 είναι για 3G άρα χτυπά το

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...