Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω προβλημα... :(

 

Τις τελευταιες μερες, κατα τις συνομιλιες μου με το κινητο, τοσο εγω ακουγομαι καπως περιεργα, σαν στερεοφωνικα, οσο το ιδιο ακουγεται και ο συνομιλητης μου εντελως περιεργα βαθια και "στερεοφωνικα" ή "μεγαφωνικα" (δε ξερω πως ακριβως να το χαρακτηρισω) απο το πανω πανω ηχειο του κινητου μου, εκει που ακουμπαει το αυτι οταν μιλαμε. Εχει συμβει σε κανεναν? Ειναι εντελως ενοχλητικο... δε θελω καν να σκεφτομαι διαδικασιες service κτλ....

 

Cosmote HD voice :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι ακομα, δεν ξερω μηπως φταιει κανα mod... οταν σηκωνω το τηλεφωνο, το πρωτο δευτερολεπτο αν μιλησω δεν με ακουνε... κανεις αλλος? :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο βάζεις χέρι στη συσκευή, καλό δε βγαίνει :p

Δύο πραγματάκια.

 

Καταρχήν είχα θέμα με το freegee τη δεύτερη φορά που το χρησιμοποίησα. Δούλεψε μόνο όταν πέρασα την 1.2.2 έκδοση και επέλεξα misc fix-fix.

 

Επίσης τα άλλα δυο G που πήρα από την προσφορά της βοντα έχουν κιτρινοπες οθόνες σε σχέση με αυτό που πήρα πρώτο τον Αύγουστο. Πραγματικά κάνει ΜΠΑΜ η διαφορά στο άσπρο αν τα έχεις δίπλα. Σαν να συγκρίνεις αμολεντ με ιπς..

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο ισχυει απολυτα :p

 

ρε λες για αυτο να ειχαν...130? :worry:

 

διπλα διπλα με του Ν9 στο φουλ και τα δυο, πιο θεωρεις πιο δυνατο? :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα το ν9. Σίγουρα όμως το g σβήνει το ν9 στην φωτεινότητα! Εγώ μέχρι 50% αντέχω στο g όταν είμαι στον ήλιο. Τι σου κάνουν οι αμολεντ με τα χρόνια ε; :lol:

Δεν ξέρω τι παίζει με τα g της βοντα, πάντως και τα δυο έχουν ίδιες κιτρινοπες αποχρώσεις στο άσπρο..

Link to comment
Share on other sites

Cosmote HD voice :)

 

το googlara και ειδα τι ειναι αυτο που μου εγραψες... με λιγα λογια, αναποφευκτο κακο, οσο ειμαι στην κοσμοτε ε? :mad:

Link to comment
Share on other sites

το googlara και ειδα τι ειναι αυτο που μου εγραψες... με λιγα λογια, αναποφευκτο κακο, οσο ειμαι στην κοσμοτε ε? :mad:

 

Για να βεβαιωθεις οτι φταιει αυτο κλεισε το 3g. Το hd voice δουλευει μονο οταν εχεις 3g on και μιλας με συνδρομητη cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Προσοσχη...!!! Οσοι χρησιμοποιησετε την τελευταια εκδοση freegee πρεπει να περασετε οπωσδηποτε custom rom. Αν μεινετε με την μαμα βγαζει kernel crach και δεν μπουταρει.

Υπαρχει ομως στο PLAY STORE και η παλια σε link για οσους θελουν να μεινουν με την μαμα ρομ....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα το ν9. Σίγουρα όμως το g σβήνει το ν9 στην φωτεινότητα! Εγώ μέχρι 50% αντέχω στο g όταν είμαι στον ήλιο. Τι σου κάνουν οι αμολεντ με τα χρόνια ε; :lol:

Δεν ξέρω τι παίζει με τα g της βοντα, πάντως και τα δυο έχουν ίδιες κιτρινοπες αποχρώσεις στο άσπρο..

 

πολιτισμικο σοκ μετα το Ν8 :p

 

να μας γραψουν οσα παιδια εχουν απο βοντα, αν εχουν τετοιο θεμα....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πολιτισμικο σοκ μετα το Ν8 :p

 

να μας γραψουν οσα παιδια εχουν απο βοντα, αν εχουν τετοιο θεμα....

μήπως φταίει το firmware και καμιά ρύθμιση στο auto brightness?
Link to comment
Share on other sites

μήπως φταίει το firmware και καμιά ρύθμιση στο auto brightness?

 

Όχι φυσικά :) Ίδιο φιρμ και τα τεσταρα σε 0 40 60 100. Τέλος δοκίμασα στο 50 αυτα της βοντα και στο 0 το άλλο. Και πάλι φαινόταν πιο καθαρό το άσπρο χωρίς να κιτρινιζει στο παλιό μου!

Αν έχετε φίλους με g η περισσότερα από ένα στο σπίτι δοκιμάστε το και εσείς!

 

Ps Δεν είναι κάτι τραγικό, μην αγχώνεστε. Απλά χάνουν στο άσπρο όσο χάνει μια lcd σε σχέση με μια ips.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα την οθόνη μου αγορασμένο από vodafone με ένα Galaxy S3 και πραγματικά τα χρώματα και η φωτεινότητα του G είναι μακράν καλύτερη για εμένα!! Και το λέω γιατί έχω περάσει και από amoled οθόνες!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και μενα (απο τα λιγα που μπορω να ξερω και να εκφερω) το ασπρο μου φαινεται μια χαρα νορμαλ στο κινητο μου (G απο voda)
Link to comment
Share on other sites

Θέμα σοβαρό δεν είναι. Οκ. Και sgs να έχεις όμως, αν δεν το βάλεις δίπλα σε ips το άσπρο του το βλέπεις άσπρο! Τέλος πάντων, πολύ το τραβήξαμε κιόλας :)

 

Πέτρο και μένα σήμερα έκανε πολύ ώρα να φορτίσει χωρίς λόγο.. έφτασε 65% από 35% σε κάτι ώρες.. Τραγικό. Κάποιο module από το xposed framework πρέπει να κάνει ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

εχω σβησει τα περισσοτερα, ενα θεμα μπαταριας εχω αφησει και το gravity! αλλα οταν το επαθα, ηταν κλειστο το xposed (καμια φορα δεν ανοιγει μετα απο bootαρισμα)

 

παντως αν ειχε μια 2500ρα μπαταρια ειλικρινα δεν θα του ελειπε τιποτα του κινητου...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τεσταρα την ιδια εικονα σε κινητο με super amoled και η ips+ του G ηταν κατι σκαλια πανω σε ποιοτητα. Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Οι ips της lg δεν είναι απλά καλύτερες, είναι ΟΙ καλύτερες!

Και εγώ γουστάρω λεντ στην τηλεόραση αλλά στο pc που δουλεύω θέλω την ips μου σαν μόντελερ :)

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam

 

Φοβερη σε σχεση με καθε στοκ καμερα και free!:)

 

Υπάρχει κάποιος λόγος που με την εφαρμογή αυτή μου κρασαρει εντελώς η κάμερα και δεν μπαίνει ούτε από την στοκ μετά ; μόνο κατόπιν επανεκκίνησης.. ειμαι με στοκ rooted χωρίς ιδιαίτερες μόντες!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος που με την εφαρμογή αυτή μου κρασαρει εντελώς η κάμερα και δεν μπαίνει ούτε από την στοκ μετά ; μόνο κατόπιν επανεκκίνησης.. ειμαι με στοκ rooted χωρίς ιδιαίτερες μόντες!

 

Και σε εμένα τα ίδια έκανε. Τώρα είμαι με το αγορασμένο pro capture και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια έκδοση του freegee περνάει τον ξεκλείδωτο bootloader του e975 ώστε να συνεχίσουμε να χρησιμοποιούμε την stock μετά το reboot; διάβασα ο,τι η 1.2.4 είναι η σωστή. Edited by krnl
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια έκδοση του freegee περνάει τον ξεκλείδωτο bootloader του e975 ώστε να συνεχίσουμε να χρησιμοποιούμε την stock μετά το reboot; διάβασα ο,τι η 1.2.4 είναι η σωστή.

 

Εμενα παντος στη 10ΗEUR μονο το 1.2.4 καταφερε να ξεκλειδωσει το bootloader,αυτο που κατεβασα απο το google play(δεν θυμαμε πια εκδοση ηταν)δεν εκανε τιποτα

Edited by ak1s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...