Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε λιγο πιο φθηνο βρε παιδια...

 

Αυτές είχα πάρει και είμαι αρκετά ευχαριστημένος... Έρχονται και σχετικά γρήγορα μιας και ο πωλητής είναι στη Γερμανία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημερα και απο μενα! Τωρα τελευταια οταν γεμιζει η μπαταρια, πρασινιζει το φωτακι και το βγαζω απο τη φορτιση συνεχιζει για λιγη ωρα να δειχνει οτι φορτιζει (με βγαλμενο το φορτιστη). Το εχει παρατηρησει αλλος αυτο? Ευχαριστω!

 

Καμία φορά μου το κάνει για λίγα δευτερόλεπτα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το G από site του εξωτερικού που είχε προτείνει το myphone.gr μέσω FB(http://www.merimobiles.com/lg-f180-32gb-version-smartphone_p/meri8009.htm?setCurrencyId=33) και έχει πλέον τιμή στα 259$!Μου φαίνεται καλό deal...Μόνο που δεν είναι τo Ε975 αλλά το F180.Το έχει πάρει κανείς?ξέρετε αν θα έχω θέμα με εγγυήσεις ή τίποτε άλλο?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις θέμα, μια ιδέα π.χ. εδώ. Θα πρέπει να το μετατρέψεις σε e975 και παλι κάτι απ'όλα δεν δουλεύει αλλά δεν θυμάμαι τι, ψάξε γενικότερα το φόρουμ, έχει συζητηθεί και σε άλλα τόπικ με πιο φρέσκες εμπειρίες από το θρεντ που παρέθεσα. Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το ραδιόφωνο γιατί στη θέση της κεραίας του έχει κεραία τηλεόρασης. Επειδή όμως είναι το κορεάτικο μοντέλο δεν ξέρω κατά πόσο θα παίζει εγγύηση στην Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

E με το κορεατικο δεν θα εχεις εγγυηση στην ελληνικη αντιπροσωπεια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το κινητό, αλλά είμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω και θέλω να ρωτήσω όποιον το έχει:

1) Στο κινητό υπάρχει eye tracking (ή αλλιώς έξυπνη οθόνη ελληνιστί);;

2) Γνωρίζετε κανένα σκρουτζομάγαζο που να πουλάει συσκευή Ελληνικής αντιπροσωπείας και όχι Ευρωπαϊκής?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το κινητό, αλλά είμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω και θέλω να ρωτήσω όποιον το έχει:

1) Στο κινητό υπάρχει eye tracking (ή αλλιώς έξυπνη οθόνη ελληνιστί);;

2) Γνωρίζετε κανένα σκρουτζομάγαζο που να πουλάει συσκευή Ελληνικής αντιπροσωπείας και όχι Ευρωπαϊκής?

Ευχαριστώ!!

 

1) ναι

2) no idea. Νυφη θα παρεις? :lol:

Link to comment
Share on other sites

1) ναι

2) no idea. Νυφη θα παρεις? :lol:

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!! Δε θα πάρω νύφη,αλλά τώρα έχω ένα άλλο LG Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας το οποίο μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα και η Procordia δεν το επισκευάζει επειδή δεν το καλύπτει η εγγύηση της Ελληνικής αντιπροσωπείας. Έτσι πήγα στην Αρβάτο με την οποία όμως δεν είχα και πολύ καλά αποτελέσματα...

Το eye track είναι μόνιμο ή το ενεργοποιείς όποτε θέλεις? Γνωρίζεις μήπως πως λειτουργεί ή αν είναι επιβλαβές για τα μάτια?

Link to comment
Share on other sites

Το eye track είναι μόνιμο ή το ενεργοποιείς όποτε θέλεις? Γνωρίζεις μήπως πως λειτουργεί ή αν είναι επιβλαβές για τα μάτια?

 

Το βαζεις και το βγαζεις οποτε θες.χρησιμοποιει τη μπροστινη καμερα να "πιασει" το βλεμμα σου και να μεινει η οθονη ανοιχτη (ή οχι).επιβλαβες οχι,δεν εκπεμπει τιποτα.....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!! Δε θα πάρω νύφη,αλλά τώρα έχω ένα άλλο LG Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας το οποίο μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα και η Procordia δεν το επισκευάζει επειδή δεν το καλύπτει η εγγύηση της Ελληνικής αντιπροσωπείας. Έτσι πήγα στην Αρβάτο με την οποία όμως δεν είχα και πολύ καλά αποτελέσματα...

Το eye track είναι μόνιμο ή το ενεργοποιείς όποτε θέλεις? Γνωρίζεις μήπως πως λειτουργεί ή αν είναι επιβλαβές για τα μάτια?

 

Ας πουμε οτι εχεις βαλει την οθονη να σβηνει στο 1 λεπτο. Μετα το 1 λεπτο η καμερα κοιταει αν εχεις τα ματια σου πανω στην οθονη και αν ναι την αφηνει ανοιχτη. Αν οχι, σβηνει. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα.

Το ενεργοποιεις αν θελεις. Προσωπικα δεν με ενδιαφερει καν :p

 

Οποιαδηποτε συσκευη απο ΕΕ μπορει να επισκευαστει κανονικα στα πλαισια της εγγυησης εφοσον δεν εχει γινει root κλπ και κυκλοφορει στην Ελλαδα.

Μπες εδω και μιλα μεσω Live chat η οτι αλλο θελεις. Θα ερθουν να παρουν τη συσκευη σου με κουριερ δωρεαν και θα την επιστρεψουν δωρεαν παλι με κουριερ.

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδηποτε συσκευη απο ΕΕ μπορει να επισκευαστει κανονικα στα πλαισια της εγγυησης εφοσον δεν εχει γινει root κλπ.

Μπες εδω και μιλα μεσω Live chat η οτι αλλο θελεις. Θα ερθουν να παρουν τη συσκευη σου με κουριερ δωρεαν και θα την επιστρεψουν δωρεαν παλι με κουριερ.

Ευχαριστώ nikos523. Θα μπω να κάνω live chat μπας και βρω άκρη αλλά νομίζω πως θα φάω άκυρο. Την προηγούμενη φορά την έστειλα στην procordia και μου την επέστρεψαν επειδή το ΙΜΕΙ παράπεμπε σε γερμανική συσκευή. Ελπίζω να επιλυθεί έτσι, αν και έτσι κι αλλιώς το E975 με βλέπω να το παραγγέλνω μέσα στην εβδομάδα!! Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ολλανδικό και σε 3 μέρες είχα δωρεάν αλλαγή οθόνης για ΈΝΑ καμένο πιξελ ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

3; είσαι σίγουρος; Γιατί σε τηλεόραση προ 3ετιας δεν άλλαξαν 55ρα γεμάτη πιξελ "Γιατί δεν ήταν 5 σε τετραγωνική ίντσα" Η κάτι τέτοιο...

 

Απλά ο φίλος δεν έχει να φοβάται κάτι για εγγύηση ;)

 

Επίσης το πήγες στην procordia κατευθείαν; Η μέσω Lg?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ειχαν πει πριν 1μιση χρονο. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι.

Παντως η lg δινει παντου zero pixel, σε οποιαδηποτε συσκευη, οποτε no problem :D

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι σίγουρος για τον εαυτό του... :rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξέρεις ότι έφτιαξες κάτι καλό, Ε θα το στηρίξεις... Αλλιώς σιγά μη δώσεις zero pixel :p θαμθουνκ αυτή..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

3;

 

Επίσης το πήγες στην procordia κατευθείαν; Η μέσω Lg?

 

Περσι μου εβγαλε ενα προβλημα με την υποδοχη του handsfree. Το εστειλα στην procordia κατευθειαν και μου ειπαν οτι επειδη ειναι γερμανικο δεν το καλυπτει η ελληνικη αντιπροσωπεια και μου το εστειλαν πισω! Δεν θυμαμαι αν μιλησα καθολου με την LG. Μετα το εστειλα στην αρβατο και μετα κοπψν και βασανων μου το εφτιαξαν δωρεαν γιατι μου ειπαν οτι ειναι στην εγγυηση, αλλα δεν ξερω ποια αντιπροσωπεια (ελληνικη ή γερμανικη) καλυψε την εγγυηση. Εται τωρα που μου εβγαλε προβλημα με τη σταθμη της μπαταριας το εστειλα απευθειας στην αρβατο, αλλα τζιφος η δουλεια. Καμια συννενοηση... Γι αυτο τωρα προβλατιζομαι. Αλλα τωρα που διαβασα αυτα ππυ γραφετε, θα κανω πρωτα ενα live chat με την lg και θα αποφασισω!!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, προβολή, έξυπνη οθόνη.

Τρώει μπαταρία όμως γιατί λειτουργεί συνέχεια η μπροστινή κάμερα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρε ενας γνωστος μου το συγκεκριμένο κιν. ο προηγούμενος το ειχε ρουταρι. του βγάζει αναβάθμιση αλλα οταν παει να την κανει το βαζει οτι δεν γίνεται για το κιν εχει ρουταριστει .ειμαι ψιλοασχετος και εγω .τελος πάντων κατέβασα το framaroot πατην unroot μου ειπε οτι ξερουταριστικε .αλλα και παλι οταν παει να την κανει την αναβάθμιση το βραζειοτι παρουσιάστηκε πρόβλημα. καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Oregon δε λειτουργεί συνέχεια, ελάΧιστη μπαταρία τρώει

 

Γιώργο, δοκίμασες από υπολογιστή ή ΟΤΑ; unroot από το superuser

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...