Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου έχω λύση.

Μην τρέχεις benchmarks :)

Ότι και να δείξουν, το g είναι πιο smooth και γρήγορο από αρκετά νεότερα μοντέλα ;)

 

Και ποιο να τρεξω ?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εβγαλε 20875. Ειχα την eco λειτουργια οχι την εξοικονομηση

 

 

Την εκο θα εννοουσε ο αγριμις...

 

Σου έχω λύση.

Μην τρέχεις benchmarks :)

Ότι και να δείξουν, το g είναι πιο smooth και γρήγορο από αρκετά νεότερα μοντέλα ;)

 

 

Σωστος ο νικος.μην ασχολειστε παιδια.μονο για εγκυκλοπαιδικους λογους...τι φτανει στα χερια σας κοιτατε,τη συνολικη εμπειρια χρησης.

Φιλικα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

50% φωτεινότητα

 

[ATTACH]41121[/ATTACH]

 

Νικο μας κοροιδευεις ετσι;;ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

Ουτε με το g pad βγαζω τοσο που εχει διπλασια μπαταρια και παραπανω!

Πραγματικα θελω να μου πεις το μυστικο..

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

ειναι συνεχης χρηση 3+ ωρων σε 5μιση ωρες :p βιντεο αν θυμαμαι με 50% βγαζουμε 6-7 ωρες... μια φορα εβγαλα 7 ωρες και ενα λεπτο σε μια μερα και απο τοτε παλευω να το κανω 2η φορα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το gta δε το κατάλαβα και γω γιατί βγαίνει ασύμβατο,ενώ παίζει. Μπες piratebay. . Σε αναγκάζει το ατιμουλικο :P

Μέσω torrent θα δουλεύει κανονικά δηλαδή? Δωρεάν είναι γενικά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά, τι να σας πω :p

Έχω στήσει όπως θέλω το greenify και το autostarts όπως σε κάθε συσκευή. Αυτο!

Σε καμία περίπτωση aggressive στήσιμο εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω torrent θα δουλεύει κανονικά δηλαδή? Δωρεάν είναι γενικά?

 

Ναι δούλεψε μια χαρά,όχι μόνο σε μένα αλλά και στους υπόλοιπους. Γενικά δεν είναι δωρεάν,απλά ενώ στης rockstar έχει το OG στις υποστηριζόμενες συσκευές, στο store ανύπαρκτο το game. Το βάζεις από τορρεντ και το βλέπεις :)

 

@Nikos Χρησιμοποιείς system tuner? Αν ναι τι ρυθμίσεις ώστε να έχεις τέτοια στατς ; με θαμπωσες με αυτά που είδα :p

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επανηλθε στο Media-Ram στα 273.50ε αυτη τη φορα...¨http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/lg-el/lg-e975-optimus-g-eu.html
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επανηλθε στο Media-Ram στα 273.50ε αυτη τη φορα...¨http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/lg-el/lg-e975-optimus-g-eu.html

 

Το δινω πιο φθηνα αν ενδιαφερεται καποιος :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να κάνω αναβάθμιση απο το LG PC Suite απο το 10D στο 10F (πολωνικό κινητό) αλλά μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα στην "ανάλυση περιβάλλοντος" στο 53% ακριβώς πριν αρχίσει η αναβάθμιση. Έχει τύχη σε κανέναν ή καμιά ιδέα πως να το αντιμετωπίσω; Κατέβασα και τον driver της LG και τον έκανα install αλλά πάλι τα ίδια.:mad:

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να κάνω αναβάθμιση απο το LG PC Suite απο το 10D στο 10F (πολωνικό κινητό) αλλά μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα στην "ανάλυση περιβάλλοντος" στο 53% ακριβώς πριν αρχίσει η αναβάθμιση. Έχει τύχη σε κανέναν ή καμιά ιδέα πως να το αντιμετωπίσω; Κατέβασα και τον driver της LG και τον έκανα install αλλά πάλι τα ίδια.:mad:

 

Δοκιμασες καθαρο install? Κανε μια επαναφορα πρωτα μηπως κατι τρεχει,και μετα ξαναδοκιμασε. Φανταζομαι οτι δεν εισαι root (εμενα δε με αφηνε καν να προχωρησω στην ενημερωση)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς system tuner? Αν ναι τι ρυθμίσεις ώστε να έχεις τέτοια στατς ; με θαμπωσες με αυτά που είδα :p

 

Δεν το εχω δει καν σαν εφαρμογή :p

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεοτερο αν θα παρει 4.4 το κινητο τελικα? &&*& την LG *(^
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες καθαρο install? Κανε μια επαναφορα πρωτα μηπως κατι τρεχει,και μετα ξαναδοκιμασε. Φανταζομαι οτι δεν εισαι root (εμενα δε με αφηνε καν να προχωρησω στην ενημερωση)

 

Ήμουν root αλλα το έκανα unroot (framaroot) πριν το update, clean install εννοείς επαναφορά; Θα χάσω τις εφαρμογές; γιατί έχω μερικές αγορασμένες.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεοτερο αν θα παρει 4.4 το κινητο τελικα? &&*& την LG *(^

 

Ακομα δεν εχουμε κατι νεο.

 

Ήμουν root αλλα το έκανα unroot (framaroot) πριν το update, clean install εννοείς επαναφορά; Θα χάσω τις εφαρμογές; γιατί έχω μερικές αγορασμένες.

 

Δεν τις χανεις τις αγορασμενες εφαρμογες. Συνδεονται με το λογαριασμο gmail που τις αγορασες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τις αγορασμενες για τον λογο που ειπα ο φιλος παραπανω ! Για την 4.4 ελπιζουμε... Αλλα θα το ξαναπω: Εαν ειναι να κανει καμμια πατατα η LG , χιλιες φορες να μενω με την μαμα 4.1.2 που ειναι ισως και οτι πιο smooth κυκλοφορει ακομη και σημερα :!:

Βεβαια παντα θες να ακολουθεις την τελευταια εκδοση, αλλα η LG δεν μαθαινει απο τα παλια της λαθη (πολλοι δεν την θελουν για αυτον τον λογο ακριβως).

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναρωτήσει καποια στιγμή, αλλά δεν θυμάμαι να απαντήθηκε είτε θετικά είτε αρνητικά. Αν κάνει όντως πατάτα, δεν μπορεί να ξαναπεραστεί η μαμά stock και να μείνει όποιος θέλει με αυτήν? (δεν το 'χω με ρομς κλπ :O )
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν root αλλα το έκανα unroot (framaroot) πριν το update, clean install εννοείς επαναφορά; Θα χάσω τις εφαρμογές; γιατί έχω μερικές αγορασμένες.

 

Μπορεί να μην έγινε unroot από framaroot.

Σε μένα που δοκίμασα έγινε unroot μέσα από το supersu.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτησω κατι σε καποιον που δεν εχει ρουταρει ποτε το κινητο του? οταν κλησουμε εντελος το τηλεφωνο και βαλουμε τον φορτιστη και εμφανιστει στην οθόνη η μπαταρια που φορτιζει,η μπαταρια εχει animation δηλαδη κηνιτε η μπαταρια,η απλα δειχνει μια στατικη εικόνα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έγινε unroot από framaroot.

Σε μένα που δοκίμασα έγινε unroot μέσα από το supersu.

 

Δεν πρέπει να είναι αυτό γιατί προσπάθησα να εγκαταστήσω το supersu και δεν άνοιγε γιατί μάλλον δεν ήμουν root πλέον.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτησω κατι σε καποιον που δεν εχει ρουταρει ποτε το κινητο του? οταν κλησουμε εντελος το τηλεφωνο και βαλουμε τον φορτιστη και εμφανιστει στην οθόνη η μπαταρια που φορτιζει,η μπαταρια εχει animation δηλαδη κηνιτε η μπαταρια,η απλα δειχνει μια στατικη εικόνα?

 

Δεν είναι το ρουτ η διαφορά... Με ρουταρισμενο μέχρι τον Οκτώβρη την κινούμενη είχα...Μετά ήρθε αναβάθμιση...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει το κινητό κιτκατ; έχει ανακοινωθεί τίποτα;

Αν όχι, από custom rom πώς πάει; ύπάρχει κάτι καλό και εύκολο;

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους! Αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό πριν από ένα μήνα από το ebay και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το μοντέλο έχει το λογισμικό Ε975 10B-EUR-XX και εμφανίζει στα δίκτυα Αυτόματο gsm/wcdma(προεπιλογή) - μόνο wcdma - μόνο gsm. Υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης σε LTE? Έχω vodafone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...